396
Linux telepítése és használata PS3-on, tippek-trükkök-tanácsok
  • NEXUS6
    #316
    Ó hogy baxák meg!!!!!!
    Gyanús is volt, hogy miért fagy annyit a Linux mostanában, aztán végül én is erre jutottam, hogy a hypervisor belebax a rencerbe!!!!

    Ez a Q Sony döntse már el mit akar a Linuxxal!!!! Ha nem teccik neki, akkor szedje ki az OtherOS funkciót és akkor tisztasör, tudni fogja mindenki, hogy merre hány méter. De ezt kiba utálom: "persze rakdd csak fel a Lint, mert a PS3 képes rá!" de közben szarra sem jó!!!!
  • hellnight
    #315
    Nah tok jo. A 2.10-es firmware-el nem tudok Linux-ot telepiteni a gepre :( >.<
  • Zodd
    #314
    Eddig úgy tűnik lezárták a RSX eléréséhez szükséges lukakat, a legújabb (2.10) firmware frissítésben. :(((.
    Marad a cell és a saját memóriája a linux-osoknak.
  • NEXUS6
    #313
    Az otheros.bld is fontos, hogy friss legyen mert kulonben a kbootnal nem tudod kivalasztani a linux64 opciot, amivel a telepitest inditod.
  • hellnight
    #312
    Nah mostmar ezt is tudom.
    Akkor valszeg ezt a kombinaciot vihettem veghez a siker erdekeben xD

    Holnap megprobalkozom ujra feltenni. Lehet nem jo verziot kaptam le. Franc se tudja. Majd megprobalom azt amelyiket Te linkelted be. Lekapom torrentrol hatha az mar mukodni fog es hajlando feltelepulni.
  • NEXUS6
    #311
    Nyomja az ember 5 mp-ig a kapcsolót, amíg kikapcsol,
    aztán újra bekapcs de nem elengedni a bekapcsokó érintőkapcsolót, vár a pittyegésre, de nem elenged, megvárja míg másodszorra is kikapcsol.
    A köv bekapcsnál a PS3 GameOS jön be, képernyőt beállít, örül!;)))

    Sajna ez az alap procedúra, ha nem ismeri fel a boot-game-os parancsot!;(
  • hellnight
    #310
    Elkezdtem volna telpiteni a 7-es Fedorat, de meg az elejen kiirt valami hibat. Mondjuk lehet rossz verziot szedtem le, nem is ezzel kapcsolatban lenne a kerdesem. Hanemarra lennek kivancsi,hogy hogyan lehet a linux boot menujebol visszalepni a PS menujebe. Mert a boot-game-os parancsot nem ismeri :(
    Mit kellene akkor irni? Most veletlenul sikerult visszahoznom a PS rendszeret, de kinszenvedes volt.
  • Zodd
    #309
    Egyébként meg szombaton meglett a gépem és a héten tervezem, ha lessz elég időm, hogy felteszem rá a gentoo-t. És a az rsx támogatást is.
  • Zodd
    #308
    Na ez az amire sosem lessz képes a PS3-as linux.
  • zola2000
    #307
    Kár, mert szeretnék majd egyszer venni ps3mat, de először legyen biztonsági másolat futtatási lehetőség, mert mi van ha történik valami az eredetiekkel? XD
  • amodent67
    #306
    Hát nem.
  • hellnight
    #305
    Szerk.: időközben lentebb görgettem és megtaláltam Nexus kollega leírását a Fedora 7 telepítéséről szóval előző hozzászólásom ezen tudás birtokában semmisnek tekinthető :D

    Amint lesz időm megnézem magamnak ezt a Fedorat :) Remélem sikerül is feltelepítenem :D
  • hellnight
    #304
    Tud valaki adni egy linket ahonnét le tudnám tölteni a 7-es Fedora-t PS3-ra? Mert találtam egyet, de nem tudom, hogy tényleg jó-e hozzá.

    A telepítése mennyire bonyolult? Mert azon az oldalon ahol találtam ott parancssorba is kellett írkálni meg minden :S Szal nem tudom most....Ha valaki segítene nékem azt megköszönném
  • Zodd
    #303
    Azért olyan forrón nem eszik, nem teljes értékű a rsx elérés, olyan 70% teljesítménye érhető csak el.
  • zola2000
    #302
    Csak halkan kérdezném, hogy ha már elérhető a videochip is linux alól, gondolom onnan csak egy lépés a backupok futtatása linux alól (tehát kell egy sima iso loader).
  • Zodd
    #301
    Azok a kiegészítők powerpc-n eridnek? Csak olyan lessz jó.
  • hellnight
    #300
    Nah sikerült feltennem a 7.04-es Ubuntu-t. Nem rossz, viszont pár dolgot nem értek :D
    Először is valamiért nem akarja a gépet kikapcsolni. Szal bebootol szépen, aztán mikor kikapcsolnám akkor bejön az ubuntu logo meg felirat és onnét nem megy tovább, csak akkor ha folyamatosan nyomom a gépen a kikapcsoló gombot 10 másodpercig.
    A másik problémám, hogy 10 gigát hagytam a Linux-nak. Ez még nem is lenne nagy baj, csak valahogy nem találom a partíciót. Vagyis van de az csak read only státuszban ban. Vagy most akkor ez hogy van? Ugye nagyon kezdő linuxos vagyok.
    A harmadik problémám, hogy például még egy firefox plugint sem tudok feltelepíteni. Az oldal ahonnét leszedtem a plugint írja, hogy hogyan kell feltenni de sztem én vagyok hozzá a hülye :D
    De ettől eltekintve nem rossz. Mondjuk netezni azt tudok, vannak ékezetes karaktereim is meg minden szóval amire kell arra tudom végüis használni. Bár lehet, hogy majd újraformázom a gépet és a PS-nek hagyok 10GB helyewt a többi a Linuxé lesz.
  • tomy8614
    #299
    egyformán könnyen kezelhetőek, de a fedora jobb sztem
  • NEXUS6
    #298
    A Fedora 7 esetében parancssor nélkül elég jól el lehet boldogulni a szoftver telepítéssel/frissítéssel, saját grafikus telepítője van. Openoffice, Firefox természetesen szintén van a disztribucióban.

    Telepítés után manuális munkaként, egyedül a képernyő felbontást kel majd egy konfigfájlban átírni, ha az alap nem felel meg.
    A telepítőt érdemes standard tv felbontásban indítani, a PS3-at a kompozit kábellel a tv-hez csatlakoztatni, mert másik felbontásban, valamiért az OK/cancel gombok kilógnak a képernyőről.
  • hellnight
    #297
    És a kettő közül melyik kezelhető a legkönnyebben? Mert Linux-hoz nem igazán értek. Ubuntu meg tudtommal nem valami bonyolult. Meg jobban csak a netezés miatt kellene a Linux.
    A Fedora az milyen?? Mennyire bonyolult??

    Most megpróbálom még feltenni ezt a 7.04-es Ubuntut ha az sem jön össze akkor próbálkozok mással.
  • NEXUS6
    #296
    Nekem a Fedora 8-cal voltak/vannak gondjaim, de lehet hogy csak a letöltésnél keletkezett valami hiba. Szal újra megpróbálom, ha akkor sem sikerül, akkor maradok a 7-nél.
  • NEXUS6
    #295
    Szióka!

    Én ugyan még nem próbáltam az Ubuntut, de valami hibákról én is olvastam.
    Lehet, hogy már találkoztál vele, de itt egy oldal ami a PS3-ra történő telepítéssel foglakozik.
    Ubuntu 7 PS3

  • tomy8614
    #294
    nekem is valami hasonló problémám volt...fedora és yellowdog viszont simán felment
  • hellnight
    #293
    Hi!
    Most próbálnék feltenni egy Ubuntu 7.10-es linuxot a PS-re, de 82%-nál a telepítő kiírja, hogy "Az Adott Ubuntu tükör vagy elérhetetlen vagy nem tartalmaz érvényes releas fájlt. Próbálj meg egy másik tükröt."
    Van egy ok gomb, de ha rányomok akkor újra beadja ezt a képet. Ilyenkor mit kell csinálni? Vagy mit lehet tenni? Valaki ha tudna segíteni nagyon megköszönném. Nem értem mi lehet a baj :SSS

    Előre is köszönöm.
  • Zodd
    #292
    Sajna nekem még nincs meg a gép :(.
    De már látható előrehaladás két fronton is.
    Az mplayer hez csináltak egy kisebb spu támogatást (vo modul) (főleg colorspace konveziók). De így már eridnek a HD felbontású xvid-ek is.
    Az RSX pedig úgy néz ki lassan elérhető lesz a HV lukakon keresztül.
    Már van hozzá egy nem teljes "kernel module"-is. (kezdetleges shader támogatással)
    mindez a már említett ps2 dev oldalon.
  • NEXUS6
    #291
    Sajna a kikapcsolást 7. verziónál folyamatosan ígérték, minden eredmény nélkül. Nagyon remélem, hogy a 8-ban benne van végre.
  • tomy8614
    #290
    én most a hetest használom elég sokat, komolyabb gondom nincs vele, fagyásom még nem volt és még ki sem lépett. 1 dolog zavar benne nagyon, az hogy nem áll le
  • NEXUS6
    #289
    A hétvégén mindenképpen megpróbálom felrakni a 8-at, mert az utóbbi 2-3 héten olyan szar frissítések jöttek a 7-esre, amitől eszméletlenül belassult. Ja és fagy is!

    Egyszerűen ha kevés a memóriája kilép és újra be kell jelentkezni.
  • tomy8614
    #288
    Majd kérek róla infót, ha sikerül! Jó a 7es is, csak van pár apró hiba, meg lehetne kicsit gyorsabb (bár nem vészes) :)
  • NEXUS6
    #287
    Tettem vele próbát, a PS3 driverek egy részét betöltötte, de valamiért leállt a telepítés. Helyesebben el sem indult a grafikus telepítő. Remélem csak a letöltésbe csúszott hiba, ezért újra letöltöm máshonnan, szal elvileg mennie kéne!
  • tomy8614
    #286
    Fedora 8-nak van már ps3 verziója?
  • NEXUS6
    #285
    A multkor láttam egy fejlesztést, amivel az mplayert végre spu támogatásssal látják el. Szerintem olyan ez év végéig lesz belőle valami;)
  • guardian hero
    #284
    Van valami előrelépés a PS3-as linux disztribek tekintetében, vagy kifulladt teljesen ez a téma? HD-s divx-eket fogja valaha vinni?
  • tomy8614
    #283
    Valaki használja a Linuxot Bluetooth-os bill+egérrel? Ha igen akkor melyikkel?
  • Patar
    #282
    http://www.youtube.com/watch?v=LCTsc-j1F5w&feature=dir
  • NEXUS6
    #281
    Az utóbbi napokban a Linux tweak-elésével töltöttem egy kis időt. Érdemes körülnézni, a feltelepített összetevők közt. Pl a felesleges plugineket, meghajtókat érdemes eltávolítan, ha pl. a közeljövőben scannert, nyomtatót nem szándékozol a gépre kötni. A system/hálózati log készítő és rendszerfelügyeleti, pl távoli hozzáférést lehetővé tevő progikat, is érdemes megegyelni. Persze amiről az ember nem tudja eldönteni, hogy mire is való azt inkább jobb békénhagyni!!!! (Én szóltam!;)))

    Az eredmény egy gyorsabb, rövidebb válaszidejű rendszer, persze a kiirtott funkciók nélkül. De asszem ugye csak kevesen hiányolják, hogy rendszer összeomlás esetén nem tudnak majd a log fájlokban kutászkodni, vagy távolról bejelentkezni a PS3-ra;)))
  • KISSMYPS3
    #280
    ja bocs régebbit néztem, és ahhoz ment volna az előbbi
  • KISSMYPS3
    #279
    Bocs, hogy beleszólok, de én leszedtem a legújabb linuxot innen:

    ftpmirror.anl.govpubyellowdogiso

    Ezek közül én a yellowdog-5.0.2-20070711.iso-t szedtem le, ez 3,67 GB.

    Ezután ki kell írni pl.: nero\startsmart\CD/DVD képfájl lemezre mentése.

    De az hogy mivel írod ki az mind1, a lényeg, hogy ne magát a letöltött fájlt írd ki (mer az csak egy CD-képfájl, amit pl daemon tools-ba tehetünk be), hanem csak a tartalmát.

    Ha így írod ki, akkor semmi gond nem lehet a linux-al.
  • Silverford
    #278
    Köszi a gyors választ!egyszer talán majd kipróbálom.
  • NEXUS6
    #277
    Helóka.

    Jelenleg gyak egy lassabb PC-nek felel meg spec a cellre nem optamilazált, sima PPC kódú progikkal. Sajna egyelőre csak ezek vannak.
    Magán véleményem szerint a Fedorát éri meg a legjobban kezdőknek felrakni, ami ugye a RedHat folytatása. Viszonylag egyszerű telepítés, nagyon jó program ellátottság.

    Játékok terén az Xmame árkádgép emulátort próbáltam, 3D-s játék progik sajnos nem igazán műxenek mivel a Sony még mindíg lekorlátozza a hardwert erről az oldalról.

    Én jelenleg otthoni PC helyett használom, torrentezek zenét hallgatok filmeket nézek, néha rajzolgatok, sajna a rajztáblámat még nem sikerült felraknom. Nagyon sok hardvert csont nélkül felismer, pl a multkor egy külső USB-s DVD írót raktam rá és minden gond nélkül tudtam használni.

    Ha nem ijedsz meg egy más OS-től, vagy éppen valamennyire ismered is a Linuxot, akkor egész használható.