602
  • zoltang
    #602
    Nem tudom mennyire döglött a fórum de megpróbálok választ kapni itt...

    Felraktam kíváncsiságból az 5.12 CIS helyett az 6-os tűzfalat. (vírusirtónak mást szánok) Lehet nem kellett volna. Elsőre egy elbonyolított csicsás sz*rnak tűnik. Mindent csak sokadik kattintásra lehet elérni, ilyen hülye csúszkáló menüben. Minek kellet elcseszni ennyire?
    A fő problémám hogy hova tették a tűzfal aktív kapcsolatok ablakát? Sehol nem tudom megnézni, mi kommunikál a hálózaton.
  • Evin
    #601
    Nem tudom telepíteni a tűzfalat. Kitömöríti magát, majd törli is. A log szerint ez miatt:
    [5636] 15:34:43 .\ComodoInstaller.cpp:578 >> Reboot file flag found
    Pedig számtalanszor újra volt indítva. Ötlet, hogy hol lehet ez a jelző, hogy törölhessem?
  • Béluska74
    #600
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni,letiltottam egy programot a tűzfalban (Comodo Firewall 4.1.150....),hogy ne bogarásszon a hálózaton és most szeretném átengedni a tűzfalon,de nem találom benne ezt a lehetőséget. Csak béna vagyok vagy nincs ilyen opció? Ha van hol találom? Előre is köszönöm.
  • bmate0007
    #599
    windows xp tűzfal ftw
  • qtab986
    #598
    Mikor a Fire Wall megkérdezi, mit csináljon valamivel (tálcán jobbra felugrik 1 panel azt hiszem), ott van 1 négyzet, ahova pipát lehet tenni, és az van mellette: Remember my answer. Ha 1x már betettem oda pipát és engedélyeztem, hogy emlékezzen a döntésemre, azt hogyan tudom visszavenni?
  • Gundark 1 1
    #597
    No urak, mi a tapasztalat a 4essel? A teszteken szépen szerepel de a tesztek meg az élet :)
  • gyűjtő
    #596
    Szervusztok!
    Az elmúlt héten letöltöttem gépemre a Comodo Firewall Pro 3.0.25.378 személyi tűzfalat.Magyar nyelvi fájlként a Comodo V3hungarian.zip fájlt töltöttem le.
    Kicsomagoltam és az alábbi fájlok jelentek meg:
    http://www.cig.canon-europe.com/ph/OPA/aig/wDIkNKV1wqmJmawSCU03ks3kskXL010101143kskXLzmoqmwkN.jpg
    A Comodo Firewall Pro 3.0.25.378 program telepítési könyvtár struktúrája a gépemen így néz ki:
    http://www.cig.canon-europe.com/ph/OPA/aig/ompDYYy2po0L1iXx0503ks3kskXL010101153kskXLzmoqmwkN.jpg
    Hova kell beilleszteni a nyelvi fájlokat a telepítő könyvtáron belül ahhoz, hogy a Beállítások ablakban a lenyitható nyelvek között a magyar is megjelenjen?
    Megpróbáltam ezeket a fájlokat bemásolni a program telepítő könyvtárába, de semmit nem segített. Nem jelent meg opcióként a Beállítások lenyitható ablakában. Csak az angol jelenik meg továbbra is.
    http://www.cig.canon-europe.com/ph/OPA/aig/p7wmcBR0J47sCNBM3603ks3kskXL010101133kskXLzmoqmwkN.jpg
    Van valaki, aki ugyanazt a személyi tűzfal magyar nyelvű változatát használja?
    Nem lehet, hogy a nyelvi fájl a Comodo Internet Security programhoz tartozik?
  • gyűjtő
    #595
    Szervusz Acopalipto!
    Elakadtam a nyelvi fájl (magyarítás) telepítésével.A letöltött magyarítás telepítésekor egy Language alkönyvtárt hozott létre a Comodo Firewall telepítő könyvtárában és abba telepítette a magyarítás fájljait.
    Arra nem jöttem rá, mit kell tenni ezekkel a fájlokkal.Valamennyit át kell helyezni a telepítő könyvtárba? Így alapban a program főablakában található Nyelv beállítás lenyitható ablakában nem jelent meg a magyar nyelv (csak az angol).
    Még annyit megjegyzek, hogy az általam letöltött tűzfal program pontos neve:
    Comodo Firewall Professional 3.0.25.378.
  • gyűjtő
    #594
    Szervusz Acopalipto!

    Nagyon rendes vagy. Köszönöm a segítséget!
  • Apocalipto
    #593
    Tess:

    Az ingyenes verzió letölthető itt: Klikk

    A magyarítás hozzá pedig itt: Klikk
  • gyűjtő
    #592
    Szervusztok!
    Meg tudnátok adni a Comodo Firewall Pro program legújabb verziójának letöltési címét? Ingyenes ez a program? Van magyar nyelvű változata?
  • Gundark 1 1
    #591
    Tudom hogy türelmetlen vagyok de a 4 nek van valami hivatalos megjelenési határideje? Vagy egyszer csak ránk esik az égből? :)
  • Airbus A380
    #590
    ez már elvileg jó
  • Airbus A380
    #589
    3.9xxx-es verziót keress


    én is megszívtam mert 3.8xxx-est tettem fel előbb de abba még nincs benne később szólt az egyik fordító hogy 9-es kell.

    olyat keress abba már van.
  • Evin
    #588
    Most már igazán véglegesíteni lehetne a fordítást, és berakni a hivatalos telepítőbe.
  • BaziJoe
    #587
    Ok csak nem találom a translated mappát. Miért??? Lehet,hogy rossz erziót szedtem le???
  • Airbus A380
    #586
    magyarosítás


    regisztrálsz letöltöd ésmegcsínálod amit írtam :)
  • Airbus A380
    #585
    kikeresed a comodo magyar fórumán valahol be van téve. letöltöd és bemásolod a translated mappába a nyelvi fájlokat maj atűzfalon kiválasztod mint használni kivánt nyelv a conodotrestartolod és kész
  • Evin
    #584
    Win7 alatt megy. Magyar nyelvet még nem próbáltam.
  • BaziJoe
    #583
    Sziasztok érdekelne,hogy hogyan tudom magyarosítni,és hogy probálta e már valaki Win 7 alatt???
  • FGB
    #582
    Én csak rányomtam a frissitésre és lefrissítette magát :)
  • trabilaci
    #581
    kijött az új 3.10 es változat a honlapról le lehet szedni
  • Airbus A380
    #580
    én kézzel magyarosítottam. (azt mondták még így kell de ha végleges lesz akkor már a telepítőbe lesz a magyar nyelv)

    nekem tetszik nagyon a CIS.
  • Evin
    #579
    Végre, thx.
  • trabilaci
    #578
    Arkanygyal_ Blattilda_ blackbox triumvirátus készíti a magyarosítást..
    gyakorlatilag készen van csak a magyar nyelv sajátosságai miatt még nem tökéletes finomítani kell, hogy az angol szavak fordításai érthetöek legyenek, és ugyanazt jeletsék.

    De Bövebben itt olvashatsz arról hogyan is állnak

    C.I.S. 3.9 MAGYAROSÍTÁSA
  • Evin
    #577
    Kint a CIS3 RC. Továbbra sem lesz magyar nyelv a 3-asban?
  • trabilaci
    #576
    Comodo Safe Surf gyakorlatilag a Buffer- Tulcsordulásos támadások ellen hivatott védeni, amit régebben a Comodo memory Firewall csinált..Viszont az ujabb verziókban a memory firewallt integrálták a Tüzfalba, így a Safe Surf toolbarrra nincs szükség..Nyugodtan le lehet uninstalozni...
    A Switces problémádra nem nagyon tudom a válszt..
    Mivel Routeren keresztül netezek ÉN nem használom a tüzfalat..DE ha emlékeim nem csalmak, és jól emlékszem akkor az összes gépet egy hálózati tartományba kell rakni, és a CIS -be meg beirni azoknak a gépeknek az IP címét amik a hálózaton vannak...DE erre nem vennék mérget

    A Magyarosítás meg szinte kész van csak a3 Fórdító most fésüli össze a fórdításokat hibajayításokat csinálnak, meg ellenöriznek ezerrel, hogy ne adjanak ki fél munkát a kezük alól....

    Magyarosítás KIZÁRÓLAG csak a 3.9-es verziótól lesz..tehát érdemes lesz azt telepíteni egy TISZTA CIS telepítéssel...
  • FGB
    #575
    Még egy kérdés:
    A Comodo SafeSurf mire jó, mire való?
  • FGB
    #574
    Segítséget szeretnék kérni, feltelepítettem a CIS-t, de valahogy sehogy nem jön össze, hogy switch-en keresztül a többi gép is lássa a gépet. Hol és hogyan tudom beállítani, hogy rendesen működjön a hálózat? Sajnos angolul nem értek a magyarítás meg még nem készült el.
    Köszi előre is!
  • zoltang
    #573
    COMODO Internet Security 3.9.73015.489 BETA Released
    http://forums.comodo.com

    "
    What is new in this 3.9.73015.489 BETA?
    ==========================
    NEW! Multilingual Support: CIS now supports other languages
    NEW! Stateful File Inspection for Realtime Virus Scanner
    NEW! Integrated In Memory Virus Scanner(i.e. Integrated BOClean)
    NEW! LivePCSupport is provided as a 30 Day Trial
    ...
    "
  • zoltang
    #572
    Hétfőn kaptam emailbe a comodo-tól ezt a címet:

    http://www.testmypcsecurity.com/

    Ahogy nézem elég régen frissült 2008 nov.

  • pumecedli
    #571
    Segitséget szeretnék kérni.Kezdő,nő vagyok aki sajna nem profi a számitógéppel kapcsolatban.Gépemen XP program fut, ami most lett újratelepitve.Avastot, és Comodo tűzfalat használok.Lefuttattam a Wigwam által ajánlott tesztet,ami nyitottnak mutatja a 22.-es portot.Kérdésem hogyan tudnám láthatatlanná tenni?Megköszönném,ha valaki segitene,részletesen leirva,hogy én is megtudjam oldani.Kösz előre is.
  • Shep
    #570
    Feltettem a legújabb verziót a comodo-ból és a port tesztelő az eddigi stealth helyett már csak close-d ot ír, ez azért elég érdekes. Ötlet?
  • trabilaci
    #569
    semmit..legalább is nálam..mikor telepítettem a QTorrent 1.8.2 -öt akkor ott van egy port átirányítés nevú gomb és ha azt megnyomod és ZÖLD OK van akkor aktiv módban torrentezel...

    ÉN legalább is semmit nem állítottam a CIS en és így mükszik..
  • BaziJoe
    #568
    Mitkell tennia Comodo-val,hogy az utorrent ne csak passzív módban menjen???
  • Puhos
    #567
    Köszi!
  • kl24h
    #566
    Hat en mar 2 hete hasznalom a CIS ingyenes valtozatat, csak megkerdeztem a velemenyed.
  • etele34
    #565
    Bár én nem használok Comodot, de megkerestem Neked.Tessék. Természetesen az ingyenest töltsd le és azt használd. Magyarul még nem tud.
    De talán majd valaki aki használ CIS-t még tud adni tanácsot.
  • kl24h
    #564
    A CIS ingyenes vagy a Pro verziojat ajanlod?
  • etele34
    #563
    Rossz így a következtetésed. Közelítsük más oldalról.
    Tehát: mivel a tűzfal ugyan az lenne mindkét megoldásnál, ezért a CIS egy komplett és jobban egyben lévő rendszer mint egy külön antivírus és külön tűzfal párosítás.
    De ettől még a Comodo antivírusa nem jobb (még), de nem is rosszabb (már) a NOD32-nél. Ezért javasoltam a CIS-t mint egy komplett rendszert.