602
  • Airbus A380
    #1
    Körülnéztem a kereső nem talált ilyen topikot.


    Én most raktam fel a Comodo-t. Eddig nekem nagyon tetszik!

    Fő előnye hogy teljesen ingyenes.

    Van már valakinek hosszabb távú tapasztalata vele?
  • endiboy
    #2
    használtam egy ideig, télleg jó, csak mikor update-t keresett, rohadtul megette cpu-t és belassult a rendszer...de lehet, hogy csak egyéni probléma
  • Newfronter
    Szüli
    #3
    Teszteket láttam róla, és ott leverte az összes tűzfalat a fizetősökkel együtt, szóval ez a világ legjobb tűzfala eddig. :)
  • Airbus A380
    #4
    Csak akkor nem értem mér ingyenes.

    © endiboy ilyet az avast! is csinál sztem ez nem nagy gond.
  • Airbus A380
    #5
    A naplóba másnak is rakott percenként eseményeket?
  • lck
    #6
    A fő előnye, inkább az hogy a legjobb !
  • precision
    #7
    ez megy vista alatt?
  • lck
    #8
    Sajnos nem.
  • Airbus A380
    #9
    Rájöttem a naplóba csak közepes szintü dolgokat irogat. Kell ezzel foglalkoznom?

    Az előlapon a komolyab esemény feliratnál 0 van.


    Egyébként nem is tervezik fizetőssé tenni?
  • precision
    #10
    igen, közben utánaolvastam, a 3.0 -s verziótól várható a vista kompatibilis változat :|
    addig marad a beépített izé
  • Airbus A380
    #11
    Nem működik vele a dc
  • lck
    #12
    Biztos lehet engedélyezni benne. Konkrétabban nem tudom mert nem DC-zek.
  • endiboy
    #13
    dc-t én se használok, viszont én az emule-t nem bírtam működésre bírni
  • _Vegeta_
    #14
    Eddigi legjobb tuzfal amit hasznaltam. Mindenkinek csak ajanlgatom, de senki sem hisz. Kicsit kevesebb funkcio van benne mint az outpostba, de ami van az is epp eleg. CPU-t szinte alig hasznalja memigenye pedig az outpost 30-40%. Szoval remek kis tuzfal arrol nem is beszelve tobb tuzfaltesztet olvastam rola es mindenhol a comodo jeleskedett, raadasul fizetni se kell erte.
  • zvaragabor
    #15
    Jéé COMODO topik! Yuhayy! :D +FAV
    (comodo user volnék régóta, kedvenc tűzfalam:) )
    Airbus: Dc beállítása COMODO mellett

    Egyébként ez ingyenes volt, ingyenes, és ingyenes is marad. :)
    A napló közepes szintű bejegyzéseivel különösebben nem kell, csak akkor, ha valami nem úgy megy, mint ahogy mennie kéne.(nem tölt be valamit, blokkol valamit,...stb, mert ott tudod megnézni, hogy mi volt a bibi. egyébként nekem is percenként jönnek a bejegyzések)
  • Airbus A380
    #16
    Az Agnitumba pölö a kém figyelő azért biztonság érzetet ad.


    De én most az Agnitumot váltottam. Annyíra nem jó mint az de arra amire tervezték nagyon jó nekem nagyon tetszik. Amég nem rosszalkodik marad.

    Igen a napló írogat de mint mondtam a előlapon a veszélyes dolgokál 0 van. (viszont teszt alatt bejelzett )


    kicsit gyanús hogy ingyenes.....

    vajon ha ennyíre jó mér osszák fűnek fának?
  • lck
    #17
    Azt írják ezért free.
    Az angol tudásom sajna nem tesz lehetővé bővebb választ.
  • Airbus A380
    #18
    Majd egy angolul tudó fordítsa le.


    köszi.
  • Sir Quno Jedi
    #19
    You must be wondering - how can we stay in business by giving away high quality solutions that all other software vendors sell. Simply, Comodo's main revenue comes from authenticating web business with SSL certificates (e.g. we put the padlock on websites). The more consumers are comfortable being online and shopping online, the more businesses that will be created that will need our services.

    It's the ultimate win/ win.

    Consumers get business class desktop security solutions for free, emerchants get a new, growing pool of confident online customers and Comodo gets to sell our technologies and services to all these eMerchants.


    Magyarán mivel ők SSL szertifikációból élnek, nekik érdekük, hogy a felhasználók jobban megbízzanak az e-kereskedelemben és így több e-kereskedő lesz és azok jobban prosperálnak, ergó nagyobb lesz a COMODO üzelete is. Másrészt ismert brand-dé válik a nevük és máris dől a lé... Alap.
  • Palinko
    #20
    és az antivirus meg a többi is annyira jó?
  • lck
    #21
    Hááát - az antivírus valami teszten 40. lett. - Persze ez egy dolog - egyszer próbából már feltettem, de sokat evett - ezért hamar leszedtem.
  • lck
    #22
    Itt vannak valami teszeredmények például.
    Még jó hogy Avírát használok :))
  • Palinko
    #23
    köszi ezzel megspóroltál nekem időt :)
    most avg vírusírtóm van de ez betegség nálam hogy cserélgetem... tűzfal soha nem bírta 3 naptól tovább majd ez épp érdkel... legtöbbször zavart,mert mindég idegesítgetett
    vírusírtót tudsz ajánlani?
  • lck
    #24
    Hasonló betegségünk van. :D
    Jelenleg Avira free van fenn - nagyon elégedett vagyok vele.
    Egyetlen gondja van, hogy vírusdefiníció frissítés után bedob egy szép nagy reklámablakot ( amit nem lehet letiltani ) egyébként szerény véleményem szerint a legjobbak között van. ( Lásd teszt )
  • Palinko
    #25
    természetesen nemsokára fenn lesz :D és hol nézed a teszteket?
  • lck
    #26
    Pl. itt.
    Avíra máshol is nagyon jó, több helyen láttam már - csak most nincs rá linkem.
  • zvaragabor
    #27
    Hozzá kell tennem a Comodo vírusírtója még BÉTA állapotban van, tehát érthető, hogy nem a lagjobb még. Egyébként nem is az 1.1-es béta van, amit a honlapukon mutatnak, hanem a 2.0-ást csinálgatják, erről a fórumukban lehet bővebb információt szerezni. Pár hónap, és kész a végleges antivirus. Hogy az milyen lesz, még nem tudni. Addigis Avast/Avira/AVG. :)

    A FIREWALL meg perfekt, ennél jobb ingyenes nincs is. :)
  • Airbus A380
    #28
    "köszi ezzel megspóroltál nekem időt :)
    most avg vírusírtóm van de ez betegség nálam hogy cserélgetem... tűzfal soha nem bírta 3 naptól tovább majd ez épp érdkel... legtöbbször zavart,mert mindég idegesítgetett
    vírusírtót tudsz ajánlani?" Tönkre fogod tenni ezzel az op rendszert. plussz semmi értelme . Tudom mer kezdő neteskoromba én is ezt jáccottam az összes agyar vírusírtó és tűzfal járt nálam átlag havonta.

    Semmi értelme az ember egy kombinációt szokjon meg azt kész. Most is csak azért váltottam a comodora mer annyían mondogatták próbáljam ki. Nomeg ingyenes .
  • Airbus A380
    #29
    Egyébként sokak szerint az ingyenesek között a legjobb az avast. (sztem a nagyok közöttn is megálja a helyét)link
  • lck
    #30
    Hozzá tenném hogy nekem eddig az ingyenesek közül sem Avast, sem AVG, sem Avira mellett nem volt aktív vírusom ( tudtommal ) Ugyanakkor a felhasználói tapasztalatlanság és ( butaság ) miatt még a fizetősök mellett sincs 100%-os védelem, És hallottam már fertőzött gépekről pl.: NOD mellett is.
  • Airbus A380
    #31
    Másik fórumon a szekember szerint ez egy backdoor program.

    Ti mit tudtok valóban kell tartani tőle???


    =nem örülnék neki mer nagyon megkedveltem)
  • Airbus A380
    #32
    Nekem ez nem újdonság tuti védelem nincs.
  • zvaragabor
    #33
    Backdoor < ez LOÁL xD Melyik fórumon?
    Amugy NEM backdoor, és nem rosszindulatú semmilyen szempontból. Hidd már el, hogy attól, hogy ingyenes, és nagyon "osztogatják", az nem azt jelenti, hogy ártalmas. Pont azért osztogatják, és ajánlják sok helyen, mert jó, és ingyenes. Ráadásul könnyű kezelni, és tud magyarul.
    Nálam már vagy 2 hónapja fent van, és SEMMI gond nincs, semmi gyanús viselkedést nem tanusított. Az, ami a nevében is le vagyon írva: "Firewall Pro" és úgy is csinál, mint egy tűzfal. :)

    Ui.: A topik nevét át kellene írni "Comodo Firewall Pro" -ra, mert már ez a hivatalos neve
  • Airbus A380
    #34
    Kössz a megnyugtató választ
  • Airbus A380
    #35
    Sűrün frissítik?


    Azért v-mi hivatalostesztet tudtok mutatni hogyan szerepel?
  • Palinko
    #36
    én úgy vettem észre,hogy sűrűn frissítik ma már volt 2 mióta felraktam :S
    és egyébként még gondolkodok,hogy a virus ölők mellé minek is tűzfal...
    remélem majd nem tiltja olyan dolgaimat ami a számítógép élvezhetőségén rontana...
  • zvaragabor
    #37
    ITT egy teszt,(lap alján: "VIEW RESULTS") bár itt a 2.3-as verzsön szerepel, de nem rossz eredménnyel
    és ITT egy. (lejjeb a listán, van 2 táblázat is)

    A frissítésekkel pihennek szerintem egy picit, most az antivirusukra gyúrnak. Pontosan nem tudom, milyen időközönként szokott átlagban lenni frissítés, a legújabb(2.4.18.184) február 15-én jött ki, az előtte lévő február 6, azelőtt jan 19...jan16...jan11 volt. De biztosan gyújtögetik a felhasználóktól a bug jelentéseket, és ha megtelik egy csokor, akkor biztos adnak ki újabbat.
    A v.3-as béta április 16-ra van kitűzve. Addig biztos lesz még 2.4 frissítve.
  • zvaragabor
    #38
    hmm... ma 2 frissítés? nekem nem volt...interesting...
  • Palinko
    #39
    vagy lehet az elsőt nem követtem végig rendesen... most is ott a frissítés ikonja lent a tálcán.... kár hogy nem lehet figyelemmel kísérni
  • zvaragabor
    #40
    hanyas verziót ír a NÉVJEGY-nél?