602
  • skinnyman
    #241
    Nálam Clean PC Mode-ban van a Defense+, és hasít minden, semmiféle lassulásról szó nincsen.
  • lck
    #242
    Nekem: Train with Safe Mode - ban van a tűzfal is és a Defense is.
    Szerintetek jó úgy ?
  • zvaragabor
    #243
    Nah a Defense+ settingsen valamennyire átrágtam magam, én úgy oldottam meg, hogy:

    general fül:
    PC Clean Mode
    riasztási ablak a képernyőn duplájára, 240-re vettem
    pipa:
    trust the applications digitally signed by trusted soft vedors
    másik kettő nem

    mon settings fül
    device drivers installation és process terminations nincs kipipálva, minden más igen.
  • slime001
    #244
    Na ebből ma Windows reinstall lett. Letöröltem a Comodo-t (nem rebootoltam talán ez lehetett a gond) és utánna visszaraktam Basic-re állitva ahogy irtátok. Újraindul a gép, Comodo nem indul hanem kiír valami hibát hogy nem talál 1 fájlt. Na mondom törlöm le megint rakom újra. Nem engedte magát se letörölteni se telepiteni és a netet is letiltotta. Órákig szenvedtem a géppel hogy vissza varázsoljam a netet de nem sikerült és végül újraraktam a gépet. Azthiszem elhatárolódok ezentúl mindennemű tűzfal programtól.
  • slime001
    #245
    Adok neki még 1 esélyt. Lehet hogy csak az én hibámból tette ezt :)
  • skinnyman
    #246
    Tűzfalat nem hülyeség használni pedig, tuti h nálad volt vmi zűr.
  • slime001
    #247
    Igen. Feltelepitettem Basic módba és tökéletesen működik, semmi akadás vagy lassulás nem érezhető. Csak azt nem értem ha Advanced-be ennyire lefogja a gépet akkor miért az az alapértelmezett telepítésnél?
  • lck
    #248
    A mon settingset így raktad, alul is mindent kipipáltál ?

  • bmate0007
    #249
    Nálam itt minden be van pipálva.
  • zvaragabor
    #250
    Igen nálam így van. A két kipipálatlant fölöslegesnek véltem.
  • lck
    #251
    Új verzió.
  • zvaragabor
    #252
    Nekem tegnap frissített 3.0.13.268-ra.
  • VénJoe
    #253
    Kedves utorrent használók!

    Hogyan kell beállítani a Comodot hogy ne legyen NAT-hiba? Az a gonosz narancs háromszög " Ha nem vált az ikon zölde, az hálózati beállítási hibát jelenthet." Valami megoldás? Köszönöm!
  • XRV
    #254
    Melyik comodot használod? A régi 2.4 est vagy az új 3.0?
    Újnál én basic módban tettem fel, ott egy idő után kizöldül.
    Régebbinél meg meg kell adni a használt portot a hálózatfigyelőnél. Persze az utorrentben az legyen beállítva, hogy ne véletlenszerű porton menjen.

    Más:
    Nekem is felmászott 3.0 és minden gyönyörűen ment. SŐT nem akad ki játékoknál se! :-) Ez mindenképpen jó pont!
  • Vardar
    #255
    Nekem a Comodo menüje nem akar megjelenni.
  • XRV
    #256
    Esetleg valami téma van az XP ben, ThemeXP, WindowBlinds? Szokott ilyet csinálni a hamachim.
  • zserrbo
    #257
    Na álljunk meg mikrós/rádiós neted vagy routered van? Mert én már hozzászoktam a sárga háromszöghöz. Nekem mikrós netem van, a szolgáltatónak hiába mondtam már többször is, hoyg rendeljen hozzám egy portot az utorrentnek baszik a lusta.
    Ha a Comodoval van gond egyszerűen kiderítheted állítsd le és nézd meg úgy a torrentet.
  • VénJoe
    #258
    Köszönöm a választ!
    Basic módban felraktam és minden O.K. lett. Hasít a Net és az uTorrent is kizöldelt. Olyan mintha nem is lenne tűzfal, remélem azért jól működik!
  • zserrbo
    #259
    Remélem nem értettem félre a problémád, de azért örülök, hohy oké lett.
  • _Vegeta_
    #260
    Nemtudjatok hogy lehet megosztani a netet vele? Hiaba allitom be sehogyse engedi a netet a masik gepen. Hhalo megy. :S
  • lck
    #261
    Nekem nem kell osztani ezért nem nagyon foglalkoztam vele, de mintha a telepítés elején kérdezte volna ezt.
  • _Vegeta_
    #262
    Nekem nem kerdezett semmi ilyesmit. Irtak hogy a betaban meg nemmukodott a dolog.. Ja elfelejtettem mondani hogy ez a 3as verzio. A regebbirol updácsoltam fel es a regivel tokeletesen ment az inet megosztas. De most hiaba allitom be, b*szik menni. Novernek nincs netje. Szoval nagyon ertekelnem ha valaki tudnna akarmien segitseget nyujtani, azon kivul hogy "mennie kene". :D
    Stealth port wizartba hiaba teszem be es hiaba nyitom meg a global rulesba es a my network zones-ba hiaba teszem be a helyi halo kapcsolatot egyszeruen nem megy a net. A gepek latjak egymast, hh mukodik... es a support se ir semmit. Azt irja amit beallitottam. :S
  • XRV
    #263
    Leszögezem, nem ismerem a mikrós netet. Be kell tárcsázni, mint az ADSL-nél?
    A helyi hálózati kapcsolatodnak ha nem adsz meg valami belső IP-t akkor szokott az a kis háromszög lenni, és kiírja a kapcsolat nem jött létre vagy korlátozott.
    Helyik hálózati kapcsolat>TCP/IP tulajdonságok,ott megadsz egy 192.168.0.10 IP és a subnetmaszkot. Ha odakattintasz magától beteszi a 255.255.255.0-át.
    Ha így eltünt és jó a neted is akkor okés, ha nem akkor vissza állítod automatára.
  • slime001
    #264
    Nekem mikrós netem van és nem kell semmit csinálni. Routerbe engedélyeztem a portot és jó lett.
  • XRV
    #265
    Én erre reagáltam:
    #257
    " Mert én már hozzászoktam a sárga háromszöghöz."
  • zserrbo
    #266
    Volt már manuálison is, de akkro se lett zöld kör, most DHCP-vel vezérelt van. Van a gépben egy Wlan hálókártya a padon egy switch, a tetőn egy adó-veő ami kapcsolatban van az átjátszó toronnyal. Ott meg van egy router töbek között. Nem kell betárcsázni sztem.

    Slime:
    Van külön routered is?
    Hát nemtom én nem tudom konfigolni a netesek routerjét. Amúgy egy havernak másik szolgáltatónál, de szintén mikrós nete van neki is mindig sárga háromszög. Igazából nem veszek észre korlátozást miatta, csak akkor van gond, ha szarok a pingek vagy nincs sávszél esetleg net se. Anno krv sokat volt így, ezért lesz váltás amint végleg bekötik az ADSL-t.
  • slime001
    #267
    Nem tudom mi van ezzel a Comodo 3.0-val. Felraktam, Basic módba telepitettem ahogy mondtátok, de valamiért lehúzza a gépet. Nem egyszerüen lelassul, hanem tömegesen lefagy az összes programom és kiakad a gép. Feltettem a 2.4-et és olyan mint ha fent se lenne. Talán a HIPS csinálja ezt? Nincs valakinek valami ötlete. Szeretném a legújjab Comodo-t használni de ez így jelenleg használhatatlan.
  • lck
    #268
    Hát sajnálom - nálam a Smart Security 3-nál gyorsabb a Nod Antivírus 3 + Comodo 3.
    Pedig a Smart Security sebességére sincs semmi panasz.
  • slime001
    #269
    De nekem nem lassú. Hanem egyszerűen lefagyasztja az összes programom.
  • lck
    #270
    Nincs túlzottan tele a géped mindennel ? Lehet meg kellene próbálni egyszer egy szűz windowsra felrakni. Mert annyira jó nálam hogy másra nem tudok gondolni.
  • slime001
    #271
    Nincsen. Ezért mondom hogy a 2.4-es tökéletesen megy. Csak a 3.0-val van valami gond.
  • slime001
    #272
    Az előbb miután kikapcsoltam a defense+-t nem nyomtam restartot. Most restartoltam és azóta minden frankón megy. Nem tudom miért hal meg a gép hips mellet, de nekem enélkül is tökéletesen megfelel.
  • XRV
    #273
    Ó úgy néz ki félreértetem, én az óra melletti sárga felkiáltójelre gondoltam. ok ok.
  • slime001
    #274
    Mióta feltettem a Comodo 3.0-át azóta passziv vagyok torrentezésnél. Nem tudjátok hol és mit kéne beállitani?
  • _Vegeta_
    #275
    Senki se hasznal belso halot es netmegosztast? Tragédia! :D
  • Kori
    #276
    ugyanez a gondom nekem is
  • Arki
    #277
    1. Go to : Firewall -> Advanced -> Attack Detection Settings -> Miscellanous and disable Do Protocol analysis

    2. Go to : Firewall -> Advanced -> Predifined Firewall Policies and select Add...

    Give a name at the new Predifined Policy for example: utorrent

    Add the following rules:

    Rule 1

    Action = Allow
    Protocol = TCP or UDP
    Direction = In
    Description = Rule for incoming TCP and UDP connections
    Source Address = Any
    Destination Address = Any
    Source port = A port range = (start port = 1025 / end port = 65535)
    Destination port = the port of utorrent


    Rule 2

    Action = Allow
    Protocol = TCP
    Direction = Out
    Description = Rule for outgoing TCP connections
    Source Address = Any
    Destination Address = Any
    Source port = A port range = (start port = 1025 / end port = 65535)
    Destination port = A port range = (start port = 1025 / end port = 65535)

    Rule 3

    Action = Allow
    Protocol = UDP
    Direction = Out
    Description = Rule for outgoing UDP connections
    Source Address = Any
    Destination Address = Any
    Source port = the port of utorrent
    Destination port = A port range = (start port = 1025 / end port = 65535)

    Rule 4

    Action = Ask (enable Log as a firewall event if this rule is fired)
    Protocol = TCP
    Direction = Out
    Description = Rule for HTTP requests
    Source Address = Any
    Destination Address = Any
    Source port = A port range = (start port = 1025 / end port = 65535)
    Destination port = 80

    Rule 5

    Action = Block (enable Log as a firewall event if this rule is fired)
    Protocol = IP
    Direction = In/OUT
    Description = Block and Log All Unmatching Requests
    Source Address = Any
    Destination Address = Any
    IP Details = Any

    3. Start utorrent. When Comodo asks you with a popup, choose Treat this application as select utorrent and enable Remember my answer.

    Hátha ez segít.

    Arki
  • Arki
    #278
    A készítők ajánlanak kettő megoldást kettő visszatérő problémára (amíg nem adnak ki újabb frissítést hozzá):

    1 - cmdagent.exe 100% CPU használat: ugyan frissítve lesz a következő kiadással, de ez alapvetően a módosított uxtheme.dll fájllal van összefüggésben. A probléma elkerüléséhez ki kell kapcsolni a registry védelmet:
    * Defense+->Advanced->Defense+ Settings->Monitor Settings
    * "Protected Registry Keys"-nál ki kell venni a pipát
    * Apply és újraindítás

    2 - Rendszer lassulás: ez a comodo szerverek keresése miatt történhet, ezért az online fájl keresést kell letiltani. Lépések:
    * Miscellaneous->Settings->Update
    * Vedd el a pipát az "Automatically perform an online lookup for the unrecognized files" opciótól
    * Apply gomb

    Ez a kettő fedi a legtöbb probléma megoldását (az alábbi meg +1).

    3 - Email kliens probléma:
    * Firewall->Tasks->Stealth Ports Wizard
    * Válasszátok ki az "Alert me to incoming connections"-t!
    Ez után a Protocol analysis-t kell tiltani:
    * Firewall->Advanced->Attack Detection Settings->Miscellanous
    * "Do protocol analysis" opciónál ne legyen pipa

    Arki
  • zvaragabor
    #279
    #276, #274 próbáljátok ki, hogy ugye engedélyeztek a utorrent.exe-nek minden forgalmat, bár ezt gondolom már automatikusan tisztázta a tűzfal, majd bementek a Firewall/Advanced/Network Security Policy/Global Rules menübe, ott kattintsatok az "Add..."-ra, és állítsátok be az alábbiak alapján:
    Allow
    TCP/UDP
    IN

    Destination fülön belül
    A single port > és itt beállítotok egy fix portszámot, amit(!) a utorrent beállításaiban is beállítotok.
    Katt az Apply-ra, majd az így létrehozott szabályt a blokkoló szabály fölé helyezitek (Move UP).
  • zvaragabor
    #280
    Vagypedig kedves Arki villámgyorsan beelőz. :)