602
  • bmate0007
    #201
    Aztamindenit! :)
    Hát...ez egyszerűen csodálatos, nem tudok mit mondani. Rohadt jó lett a 3.0-ás verzió...:D WOW. Ez nagyon cool.
    Minden bizonnyal legjobb tűzfal lesz...
  • zvaragabor
    #202
    "lesz"?
    Már az. :)
  • bmate0007
    #203
    Végülis ja, csak az a baj, hogy angol.
  • bmate0007
    #204
    Mikor jön hozzá language pack?
  • zvaragabor
    #205
    Amikor lesz hozzá fordító eszköz, és elkészül vele Arkangyal(a magyaíró, ő fordította a 2.4-et is). Év végén talán. Nem tudni.

    Aztán itt egy kis tanács Arkitól:
    "
    Ja, ajánlások: a lehetőségnél Custom és legyen Basic a Defense+. Később majd át lehet állítani, de kár lenne emiatt szívni tongue.gif. A fő panelen levő Switch to installation mode majd segíteni fog benne, hogy a tűzfal ne kérdezzen rá folyamatosan egy telepítő által indított rész-programok halmára, csak az elindított telepítő fájlra.
    "
  • spidey91
    #206
    Most akkor ez szétkurjaa gépet a 3.0as verzio vagy nyugodtan felrakhatom?
  • bmate0007
    #207
    #205: Köszi.

    #206: Majd meglátod. :)
    De sztem nem.
  • slime001
    #208
    Én miután kikapcsoltam a Defense+-t jó lett a gép.
  • zvaragabor
    #209
    Ajánlatos a defenz+-t bekapcsolva tartani, legföljebb levenni a szintet Basic-re, mint a #205-ben idéztem.
  • slime001
    #210
    Ez a Defense+ pontosan mit is csinál? Mire jó?
  • zvaragabor
    #211
    A defense+ a HIPS.
    #191 <- de ennél összetettebb a dolog.
  • slime001
    #212
    Úgy hallotam hogy ez majd az antivírusukba lesz beleépítve. Vagy majd mindkettőbe belerakják?
  • spidey91
    #213
    TEHÁT AKKOR Most akkor ez szétkurjaa gépet a 3.0as verzio vagy nyugodtan felrakhatom?
  • zvaragabor
    #214
    Az antivírusukban már van. A tűzfalban egy másik HIPS van, mint az antivírusban, de azt is átfejlesztik, olyasmire mint ezt. Ha jól tudom majd felajánlja valamelyik, hogy kikapcsolja a másik HIPS-ét, mert a kettő együtt nem mehet.
  • zvaragabor
    #215
    Feltelepítheted. Alapvetően ez egy tűzfal, és nem kártevő. Eddig nem tudok senkiről, akinek szétcseszte volna a gépét.
  • slime001
    #216
    Nem kúrja szét a gépet. Nem volt ilyenről szó. Azt írtam hogy belassult tőle a gép, de a defense+ kikapcsolása meg egy restart után minden rendeltetés szerűen működött. Lehet hogy visszakapcsolom a defense+-t. Szerintem érdemes felrakni. Pozitívum hogy nem kérdez annyi mindent mint az előző verzió.
  • zvaragabor
    #217
    Na majd ha visszakapcsolod a defense+-t, akkor fog. :) Főleg, ha fel is húzod a szintjét. :)
  • slime001
    #218
    Alapba Clean PC Mode-on vagy Training Mode-on van?
  • spidey91
    #219
    akkor a defense+ mos t legyen bekapocslova vagy ne? hogy a jobb, defense + basic vagy kikapcsolva? melyik a tutittb?
  • zvaragabor
    #220
    #218 - ezt neked kell tudni, te tetted fel. :)

    #219 - bekapcsolva basic mód
  • slime001
    #221
    De elállítottam és nem emlékszek rá hogy melyiken volt :D
  • skinnyman
    #222
    Feltettem, qrvajónak tűnik eddig, respect! :)
  • zvaragabor
    #223
    Na jó feltettem én is. Szép munka COMODO.
  • montyx
    #224
    hmmm... nah rontom kicsit a morált, mert úgy tűnik mindenki teljesen elégedett a COMODOval. :D
    Naszóval, ha valakinél, hát nálam tutira megfő valami. Peches vagyok és kész. :(

    A problem, hogy mióta feltettem a COMODO PF free verzióját (2.4.18.184), azóta az eddig is tetű netem még lassabb lett, de baromi látványosan... Az az oldal ami eddig 1 perc alatt felvánszorgott a monitoromra, azóta cca 4-5 percig tölt. Az Live MSN meg az istennek nem bír csatlakozni, míg le nem lövöm a COMODOt. Viszont a uTorren átlagsebessége majd megduplázódott... Én ezt fullra nem értem. Van valakinek valami ötlete rajtam kivűl mi lehet a baj. Ha képernyőmentés kell tudok felrakni. A COMODO amúgy teccene, ha tudnék tőle élni! :S
  • zvaragabor
    #225
    Ismert alkalmazások keresését végigfuttattad?
    Biztonság/egyéb menüben nem állítottál el semmit?
  • lck
    #226
    Gábor !
    Lehet hogy még egy kicsit korai, de készíthetnél nekünk egy kis segédletet az új comodo beállításokról, amit fontosnak vagy jónak tartasz.
  • lck
    #227
    Na most meg nem tudok benne utorrentnek portot nyitni. - VALAKI help!!!
  • lck
    #228
    megoldva
  • slime001
    #229
    Ti nem tapasztaltok olyat hogyha a Defense+ bevan kapcsolva meghal a gépetek? Mert ha én bekapcsolom teljesen lelassul, nem nyit meg semmit, szétfagy aztán reset lesz a vége. Szóval másnak nincs gondja a defense+-val?
  • bmate0007
    #230
    De. Nekem is vannak ilyen gondjaim. Tökre belassul a gép, procit 100%-on pörgeti, és alig él.
  • slime001
    #231
    Akkor jó. Azthittem nállam van a gond. Remélem minnél hamarább kijavítják. Én addig is kikapcsolom.
  • bmate0007
    #232
    Ezt sztem meg kéne írni nekik. Addig honnan tudják hogy mi a gond? :)
  • lck
    #233
    Telepítéskor Basic -et állítottatok be neki ?
    Nekem így van és semmi féle lassulást nem érzékelek.
    Sőt: Úgy tettem fel hogy az Eset Smart Security-t lecserélem NOD32 3-ra. És mintha az egész rendszer gyorsabb lenne. Igyaz így a védelem kb. 5-10 megával többet eszik.
  • spidey91
    #234
    én meg nem raktam bea DEfense+ hanem basic settings re nyomtam.... meg nod32 2.7 gyors a gép
  • kollektor
    #235
    Úgytűnik,aktív torrentkliens esetén,(pl:utorrent)automatikusan engedélyezi a kliens által használt portot.
  • kollektor
    #236
    telepítés után:)
  • zvaragabor
    #237
    Igen, attól tartok még korai. :) Nem vagyok azért én anyira Comodo szakértő, pláne nem hálózati szaki. :) Ez az új verzió egy teljesen más, saját logikát követ a 2.4-es verzióhoz képest. Számomra még idegen a lelkivilága, nem látok még bele annira. :) Hozzá kell szokni.
  • bmate0007
    #238
    Jó...Nekem ebből elgem van, hogy nem jön be semmi...Most akkor újra feltelepítem. :)
    Mit is csináljak? Basic-re a Defense+t?
  • bmate0007
    #239
    Van itt olyan, hogy Advanced Firewall with Defense+, és Basic Firewall.
  • bmate0007
    #240
    Megvan. De így is ott van a Defense+, csak most Clean PC Mode-ban. :)
    Ilyenkor mi van? :)