602
  • bmate0007
    #121
    :)
  • Airbus A380
    #122
    Kb mikor jön ki a legujabb és milyen ujdonságokat tartalmaz?
  • zoltang
    #123
    Comodo Firewall Pro 3.0.7.208 Beta

    Comodo Personal Firewall is one of the most powerful and smartest personal firewalls you can ever see. Introduced into the market just in March 2006. Comodo's Personal Firewall quickly gained a reputation as a high quality firewall suitable for both home users and corporate networks. It features both inbound and outbound packet filtering in combination with robust outbound application filtering at the network layer. The new-look interface facilitates quick and easy access to all major settings, including the powerful and highly configurable security rules interface.

    While providing answers to firewall’s questions, users usually do not understand the complex questions which involve complicated connection details like IP addresses, Ports, Application paths etc. Comodo Personal Firewall helps you to understand what is going on by analyzing each alert and providing you an intuitive, easily understandable Security Considerations section with each question it asks.
    With its built-in application database, Comodo Personal Firewall classifies more than 10.000 applications according to their risk level such as SAFE, SPYWARE, ADWARE etc. It is the only personal firewall which has such a big application database and which uses such a database to analyze the security risks. Comodo Personal Firewall is a complete, easy to manage and effective barrier that keeps hackers out and personal information in.

    COMODO Free Personal Firewall 2.0 rated as a PC Magazine "Editor's Choice" - "a kick-ass free firewall ... [that] brings excitement back to the free-firewall category".

    Benefits:
    - Constantly monitors and defends your PC from internet attacks
    - Free maintenance upgrades
    - Gain complete control over which programs are allowed internet access
    - Stay protected against new threats via automatic online updates
    - Real time traffic monitoring enables you to react instantly to threats and identify bandwidth bottlenecks.
    - Easy to use interface and quick setup
    - No license fee – complete protection at no cost for networks and home users

    Homepage - http://www.comodogroup.com/

    License: Freeware

    Size: 18.3 MB




    Megszünt a Comodo "magyar oldala"?
    http://comodo.freegamespalace.net/
  • zvaragabor
    #124
    Úgy néz ki nem üzemel, de a freegamespalace.net-en írja Arki, hogy névszerver és kiszolgáló váltás volt, a legtöbb dolgot helyre hozta, de még nem mindent. Gondolom a comodo oldal is visszajön valamikor...
  • XRV
    #125
    Sziasztok!
    Ilyennel még nem találkoztam, Comodo van most fent és ha a Ghost Reconban a multira kattintok, az egész játékot, gépet lefagyasztja.
    Hiába adtam hozzá az alkalmazásfigyelőhöz, és minden aktivitást engedélyeztem neki, láthatatlan kapcsolatokat is és mégsem okés. A Netes multit hogy kell pluszban engedélyezni akkor?
  • Vardar
    #126
    A Comodo-nak állandóan baja van a böngészőkkel. Mindig engedélyt kér hiába pipálom ki azt, hogy emlékezzen a programra és engedélyezem, és hiába teszem be őket megbízható alkalmazásnak, mindig előjön.
  • zvaragabor
    #127
    Állítsd be a Comodo-t EZ szerint. Ne zavarjob be, hogy Azureus van a képeken, Ghost Recon-nak ugyan így kell.
  • zvaragabor
    #128
    Minden alkalommal amikor megnyitod a böngésző parancsikonnyát például az asztalról?
  • Vardar
    #129
    Nem csak minden 3.-ik alkalommal
  • XRV
    #130
    Megadtam, de ugyanúgy ha az alkalmazás figyelő be van kapcsolva, akor a GR szarrá fagy. Csak újraindítás segít, mert a folyamatok alol sem engedi lelőni.
  • zvaragabor
    #131
    #129 - még várj vele 1-2 hetet, hátha nem fog már annyit kérdezni. Vagy hátha egyáltalán nem kérdez már.

    #130 - mindent pontosan ugyan úgy csináltál, ahogy a leírásban meg volt adva? "be sure to right click that rule and move up above all of the block rules." mozgasd a blokkoló szabály(ok) fölé az újonnan létrehozott szabályt.
    Egyebet nem tudok. :(
  • XRV
    #132
    Igen igenm, megcsináltam, teljesen feltoltam biztos ami biztos alapon. GR ben behind firewall opciót is benyomtam és mégis Gr ind.. ok katt multi szarrá fagy
  • XRV
    #133
    Ha az alkalmazás figyelőt kikapcsolom,akkor nem fagy, pedig oda is betettem őt ki és be is.
  • XRV
    #134
    Picit fene belé!
    Comodo főablakát kint hagytam és úgy indítottam el a GRben a multit és nagy nehezen sikerült alt+tab-ot nyomni, akkor jött fel 3 ablak.
    Amit énmegadtam, az neki nem felelt meg, mert ez kellett bele.
    a lehívó alkalmazás: C:\WINDOWS\explorer.exe és ehhez TCP/UDP be és a másik sorban ki. Ez nem minden, még kellett neki a TCP be 2346-2348 porttávval. Ezt az elején rögtön főanlak nélkül miért nem tudta volna szépen kirakni?... ehh a lényeg jó most.
    Köszi.
  • zvaragabor
    #135
    Örülök hogy sikerült.
    Hát igen, nekem is volt már olyan, hogy a riasztás már a játék betöltése után jelent meg, így nem láttam, és nem tudtam vele mit kezdeni. De valahogy én is megoldottam, amint a játék megállt, gyorsan kiléptem Alt+F4-gyel, mert csak ezzel tudtam, engedélyeztem a riasztásban, majd utánna ment. Igaz nekem nem kellett hozzá a főablak.
  • XRV
    #136
    Ha esetleg a game nem a max desktop felbontáson fut, akkor van jó esélyed, arra hogy feljebb tornászd azóra mellett lévő Nvidia/ATI ikonon előjövő felbontás állítással és akkor a comodo felugró ablakához is hozzáférsz, és engedélyezheted.
  • Vardar
    #137
    Az utorrentet, hogy lehetne elfogadtatni?
  • lck
    #138
    #82
  • scorpeeon
    #139
    EJha, kezdek besokallni. Ezelőtt rászállt a kapcsolatomra (router reset után olyan szöveget dobott kia windows h nincs kapcsolat vagy korlátozott amíg ki nem kapcsoltam a comodo-t), mostanában nem bírtam bejelentkezni msn-re úgy h ment a comodo, mostmeg már ha be vagyok jelentkezve és visszakapcsolom, autómata bontja az msn-t. Kezd nagyon idegesíteni. Mért nem lehet megmondani neki világosan h egy progit hagyjon békén? Lehet h átállok egy másik tűzfalra ha ez így marad.
  • Vardar
    #140
    Mondd el neki sokszor! Nekem is ez volt a Firefoxal de 10-20 alkalom után abbahagyta. Mindig engedélyezni kellett.
  • scorpeeon
    #141
    De meg sem kérdezi, hanem autómata módon letiltja :)
  • Vardar
    #142
    Rakd be a megbízható alkalmazásokhoz. Kérdezd zvaragabort ő a nagy guruja a Comodonak.
  • XRV
    #143
    Hogy lehet a tűzfal beállításait elmenteni? Reinstall vagy Windows újra telepítés esetére kellene.
  • zvaragabor
    #144
    Leírni/bemásolni/lefordítani hoszú lenne, ITT a megoldás a hivatalos oldalról.
  • XRV
    #145
    Köszi újfent :)

    Lényege, ha esetleg másoknak is kell:
    Start>Futatás: REGEDIT
    Keresd meg a
    "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Software\Comodo\Personal Firewall"
    ágat. A mappára (Personal Firewall) jobbkikkel kattiantva exportálást válaszd és mentsd el cpfszabalyok.reg néven oszt kész.

    Winows/Comodo Personal Firewall újratelepítéskor a friss CPF-ban ki kell kapcsolni a "saját rendszerleíró-adatbázás kulcsok és fájlok védelme" -t. Ez a biztonság fül>haladó>egyéb helyen található.
    Ha ez megvan, akkor az elmenett cpfszabalyok.reg -re kattints kétszer, (hozzáadod az adatbázisba), oszt okézd le.
    Reg hozzáadása után ne feledd visszakapcsolni.
  • zvaragabor
    #146
    Nincsmit. Amúgy én is kösz, a fordítással megspóroltál nekem egy olvasást, mert még nem néztem meg a szöveget, csak belinkeltem. :)
  • XRV
    #147
    szívesen :-)
  • zoltang
    #148

    Comodo Firewall Pro 3.0.9.229 Beta (CFP_Setup_3.0.9.229_XP_Vista_x32_BETA.exe)
  • zvaragabor
    #149
    Bárcsak az a "beta" jelző nem lenne már ott. :)
    De szurkolok a Comodonak, amint kijön végleges, frissítek is.
  • zoltang
    #150
    Jó lenne, ha már nem lenne béta, de inkább lassan haladjanak tesztelgetve, minthogy egy nem tökéleteset adjanak ki. Nekem is bejött eddig egy-két hibája ellenére ez a tűzfal.
  • zvaragabor
    #151
    Én a 2.4-eset használom jelenleg, de kisvinyón ott van a béta. Bár az az igazság, hogy nem nagyon mélyültem el benne, szóval még elég idegen a lelkivilága egyenlőre.

    Persze, sokkal inkább legyen elhúzva a kiadás, és legyen még béta egy idejig, minthogy egy bugos verziót kapjunk. Bár ezt semmiképp nem engedhetik meg maguknak Comodoéknál. :)
  • zoltang
    #152
    Én jelenleg a magyar 2.4.18.184-et használom.

    Remélem tényleg nagy lépés lesz ez az új 3-as, a verziószámból kiindulva.
  • zvaragabor
    #153
    Én is ezt, bár nekem most angol nyelven ketyeg.

    Az az érzésem hogy a hármas verzió jól padlóra vágja majd a konkurencia tűzfalait. A 2.4-es már így is az egyik legjobb(talán a legjobb) HIPS-szel rendelkezik, és a következő verziókban csak jobb lesz.
  • Vardar
    #154
    A Comodo véd behatolások ellen is?
  • zvaragabor
    #155
    Még szép. :)
  • scorpeeon
    #156
    Még az atomtámadás ellen is véd :)
  • lck
    #157
    + a vizbül veszi ki a zokszigént
  • zvaragabor
    #158
    de ez már a vasaláss témája
  • XRV
    #159
    Lehet hogy csak a tűzfalam túlbozgó, vagy én vagyok paranoiás, de az alant látható képeken lévő dolgokat dobálja föl a comodo, egy egy alkalmazásnál.
    Pl most legutóbb a Wise Disk Cleanert telepitettem fel és próbálkozott először a firefoxal, azt tiltottam, utána az utorrentel. Sőt van hogy ha sorba megy akkor eljut az MSN ig is. az alábbi három kép 3 különböző alkalmazás akar kimenni. Ha ezeket tiltom, akkor ugyebár vagy a firefox, vagy amit éppen tiltok, nem fog működni. Normális hogy ezek ki akarnak menni? Régebben mintha nem lett volna ennyire sok. Lehet hogy valai van a gépemen? Nod32, counterspy nem talált semmit.

    http://images.netbag.hu/20071028/1193566308546.jpg
    http://images.netbag.hu/20071028/1193566304390.jpg
    http://images.netbag.hu/20071028/1193566300531.jpg

  • lck
    #160
    Ja ezek így mennek ki ha nem tiltod. ( Nálam a Total Commander állandóan ezt teszi.) Ha magában programban megbízol engedd ki. Ha egy teljesen ismeretlen exe akar így kimenni azon már gondolkozz el.