602
  • Newfronter
    #81
    Szeretem a Comodo-t, de idővel sajnos előjött 1-2 zavaró dolog, pl. az uTorrentet szerettem volna átengedni a tűzfalon, de mégsem sikerül teljesen, mert az uTorrentben ott alul egy piros tiltó jel van, és a feltöltés sem tökéletes. Valaki tud egy jó beállítást hozzá hogy egy zöld pipa legyen alul? :)

    Másik:
    Játék közben elég erősen leszalad néha az FPS és ez sajnos a tűzfalnak tudható be, mert nélküle nincs ilyen, nem találkozott valaki ezzel a problémával? Vagy netán tudtak erre valami tanáccsal szolgálni?
  • lck
    #82
    Comodo utorrent beállítás:

    Hálózati figyelő > Új hálózati szabály:
    Művelet: Mehet
    Protokoll: TCP vagy UDP
    Irány: BE

    Forrás IP: Bármi
    Cél IP: Bármi
    Forrás Port: Bármi
    Cél Port: Egyetlen port - az a port amit utorrentben a Kapcsolat beállításnál megadtál a bejövő kapcsolathoz.

    A szabályt utolsó elöttinek, közvetlenül a tiltó szabály fölé tettem.





  • Newfronter
    #83
    Köszi, nekiugrok.
  • Palinko
    #84
    nekem is segítettél!
    hála
  • Airbus A380
    #85
    Nálam is előjöttek dolgok.

    Én cseréltem kerio-ra.
  • bigyusz
    #86
    Ez csak az én véleményem:
    A COMODO egy kíváló tűzfal. Nem foglal sok helyet, nem kell neki nagy teljesítmény, szaktudás se nagyon. Én mindent elsöre be tudtam állítani pedig a keironál azt se sikerült elérnem h a netre felengedjen. DE, Túl sokat kérdez. minden egyes hülyeség miatt nekem legalább 2x kell nyomnom "mehet" gombot. és az még akkor a jobb eset volt. ráadásul egyes fájlok (svchost.exe) mindig látott vendég a képernyön. aki nem ért hozzá a felét betörésnek vehetné.... tilthatna mindent és csodálkozik utána. mondjuk legalább az biztos h a tudtod nélkül semmi nem csatlakozik netre.
    egyébként sztem a betörésektöl csak a cégeknek kell félniük. max.
    amugy a vírusírtója sem rosz. 2 hete semmi panaszom nincs rá (addig nod ment). a nod tetszett még ennyire.
  • bigyusz
    #87
    bocs h megin én de nem találom h hol tom szerkezteni a mondókám.
    torrent beállitás. meg egyéb is talán...
    Biztonság -> Hálózat figyelő nah ott van alapból egy piros sor. tilt&napló. nah azt szerkezt és engedélezd (mehet). és nem fog többet panaszkodni.
  • Dj Faustus #88
    "egyébként sztem a betörésektöl csak a cégeknek kell félniük. max."
    Hm, a zombi-gépek a gyanútlan otthoni felhasználók gépeiből is létrejöhetnek, hogy azokkal DDOS támadást intézzenek szerverek ellen. Vagy spamáradatot nyissanak.

  • Airbus A380
    #89
    Szerintem fogja a gépet.... (legalábbis nálam huzta rendesen)

    És nem olyan átlátható mint mondjuk a kerio.

    És valóban elég sokat kérdez.
  • Airbus A380
    #90
    "egyébként sztem a betörésektöl csak a cégeknek kell félniük. max." Ez azért szerintem se teljesen így van.....
  • bigyusz
    #91
    akkor nem tudom mit tegyek. minden program frissitésnél/telepítésnél jópárat kérdez. néha a riasztás rész teljesen piros. mivel még nem volt nálam betörési kísérlet v nem tudok róla akkor légyszi irjátok már meg hogy fogom tudni h betörési kísérlet v csak program frissítés!
  • Airbus A380
    #92
    Jelöld meg azokat a programokat amit ismersz hogy ne kérdezzen többet.

    Ha ezt megteszed akkor elvileg nem szabadna minden frissítésnél kérdeznie.


    Azt meg én külön szeretem ha a tűzfal telepítésnél észnél van és rákérdez a dolgokra.
  • Airbus A380
    #93
    Egyébként nekem most frissítésnél csak 1szer szólt azt kész.
  • Airbus A380
    #94
    Másnak is szivja a gépet?


    Mert az enyémet kegyetlenül lehúzza.
  • Picar77
    #95
    Nálam semmi gond nincs vele szinte semmit sem eszik
  • Airbus A380
    #96
    Nekem szívja jobban mint a Kerio.
  • precision
    #97
    nálam 8 mega ramot eszik az 1 gigából...sztem elviselhető :D
  • zvaragabor
    #98
    Nálam is ugyan így. A Zone alarm evett kb 10-12-t, az outpost meg valami 30-32 körül fogyasztott. Ezekhez képes a comodo egy nagy lélegzet. :)
  • Airbus A380
    #99
    Avast!-al használja valaki?
  • bigyusz
    #100
    ugyszint... semmi gond.
  • zoltang
    #101
    Most raktam fel ezt a tűzfalat a Sunbelt Kerio (elég sz*r volt) után. Elsőre nem rossz, de még ismerkedem vele.


    Próbáltam magyar infokat keresni erről a progiról, köztük ezt is találtam:
    http://comodo.freegamespalace.net/

    Remélem hasznos link.
  • zvaragabor
    #102
    Hasznos, a comodo tűzfal magyarosítójának a comodo termékekkel kapcsolatos oldalát találtad meg. :)
  • Airbus A380
    #103
  • Airbus A380
    #104
    Sajna a frissítést nem tudják megoldani.

    Sok helyről panaszkodnak.
  • powermen
    #105
    Eleinte ha rávittem az egeret a jobb also sarokba azt irta ki" minden rendszer rendesen müködik"most meg fojamatosan napok óta "comodo tüzfal inicializálása" tudja valaki miért van ez?Egyébként nálam jol müködik tüzfal teszt szerint láthatatlan minden port.
  • Airbus A380
    #106
    Az ilyen tesztek szerint majdnem minden tűzfal láthatatlan.
  • zoltang
    #107


    Comodo Firewall Pro 3 Alpha 1.0.0.0

    Comodo Personal Firewall is one of the most powerful and smartest personal firewalls you can ever see. Introduced into the market just in March 2006. Comodo's Personal Firewall quickly gained a reputation as a high quality firewall suitable for both home users and corporate networks. It features both inbound and outbound packet filtering in combination with robust outbound application filtering at the network layer. The new-look interface facilitates quick and easy access to all major settings, including the powerful and highly configurable security rules interface.

    While providing answers to firewall’s questions, users usually do not understand the complex questions which involve complicated connection details like IP addresses, Ports, Application paths etc. Comodo Personal Firewall helps you to understand what is going on by analyzing each alert and providing you an intuitive, easily understandable Security Considerations section with each question it asks.
    With its built-in application database, Comodo Personal Firewall classifies more than 10.000 applications according to their risk level such as SAFE, SPYWARE, ADWARE etc. It is the only personal firewall which has such a big application database and which uses such a database to analyze the security risks. Comodo Personal Firewall is a complete, easy to manage and effective barrier that keeps hackers out and personal information in.

    COMODO Free Personal Firewall 2.0 rated as a PC Magazine "Editor's Choice" - "a kick-ass free firewall ... [that] brings excitement back to the free-firewall category".

    Benefits:
    - Constantly monitors and defends your PC from internet attacks
    - Free maintenance upgrades
    - Gain complete control over which programs are allowed internet access
    - Stay protected against new threats via automatic online updates
    - Real time traffic monitoring enables you to react instantly to threats and identify bandwidth bottlenecks.
    - Easy to use interface and quick setup
    - No license fee – complete protection at no cost for networks and home users

    Homepage - http://www.comodogroup.com/
  • Leslie Striker
    #108
    A Test Drive Unlimitednél jelentkezett nekem olyan, hogy ha Comodoval blokkolom a programot (mert nem akarok neten játszani), akkor a játék játszhatatlanul szaggat. Ha engedem, akkor minden jó. Ez miért van? Kerioval nem volt ilyen gondom.
  • zvaragabor
    #109
    Fölösleges blokkolnod a multi részt, ha nem játszol neten, akkor a TDU nem fog semmit sem csinálni, nem fog kimenni a világhálóra, nem hagy nyitva portot, nem küldözget információkat. Nyugodtan töröld a létrehozott blokkoló szabályokat.
  • Leslie Striker
    #110
    Oké, de ha nem csinál semmit a program, akkor a tűzfal miért akadályozza a játék működését? Logikusan a blokkolásnak akkor van gyakorlati jelentősége, ha a program kapcsolódni/adatot küldeni vagy fogadni akar. Bár akkor sem tudnám tolerálni a gép ilyen másodperces megakasztását. Különösen mivel tudom, hogy más tűzfalnak ez nem probléma. Szvsz itt valami gubanc van ezzel a funkcióval.
  • zvaragabor
    #111
    Hát hogy a játék szaggat, elképzelhető, hogy a tűzfal hibája, főleg, ha más tűzfalnál nem csinálja. De ha nem blokkolod a multit akkor is csinálja? Mert ha nem csinálja, akkor tényleg fölösleges blokkolni.
  • Leslie Striker
    #112
    Ha engedem, hogy a TDU.exe azt csináljon a hálózaton, amit akar, akkor nem akadozik a program. Dehát nem az lenne a tűzfal lényege, hogy én mondhatom meg, hogy mi mehet ki a hálóra, és mi nem? (Kerioval nem csinált ilyet, csak az a legutóbbi frissítés után lehalt.)
  • zvaragabor
    #113
    Ha kiengeded a TDU.exe-t a hálózatra, akkor csak akkor csinál bármit is, ha te mész a netre multizni a TDU-val. Amúgy meg semmit nem fog csinálni.
  • RpPRO
    #114
    Outposttal is ugyanez a helyzet. Le kell lonom, ha TDU-val akarok jatszani. :S
  • bmate0007
    #115
    valaki el tudja magyarázni, hogy mi ez az új "alpha"-újítás/verzió?
  • zvaragabor
    #116
    Az alpha programok általában csak a tesztelők számára elérhető változat. Az alfa verziójú programok még erősen fejlesztési fázisban vannak, még nem rendelkeznek minden tervezett funkcióval, nem végleges, és sok hibával rendelkeznek. Ezért munkagépekre, használati gépre egyáltalán nem ajánlott, CSAK tesztgépekre, ahol nem gond, hogyha kárt okoznak. :)
  • bmate0007
    #117
    ok, szóval nem érdemes letölteni a Comodo Firewall Pro- Alphát, azért, hogy védje a gépet?
  • zvaragabor
    #118
    Nem. :) Arra a gépre amit te meg a család használ, még nem. Még az sem biztos, hogy véd valamit, legutoljára azt hallottam, hogy csak a felhasználói felület működik. De azóta biztos fejlődött valamit. De még nem biztonságos egyáltalán.
  • bmate0007
    #119
    én is ezt írtam :) "azért NEM érdemes letölteni a Comodo Firewall Pro- Alphát, azért, hogy védje a gépet? " :)
  • zvaragabor
    #120
    tudom, én csak megerősítettem. :)