602
  • Palinko
    #41
    Look'n'Stop, Filseclab Pro , Netveda
    ettől szerintem a tekintetünk is jobban véd :S
  • Palinko
    #42
    2.4.16.174
  • zvaragabor
    #43
    Akkor még nem a legfrissebb. 2.4.18.184 a legfrissebb. Várj türelemmel, frissülni fog.
  • Palinko
    #44
    rendben. bár lassú lesz mert mindenfelel töltök :D na de sebaj.
    te régebb óta használsz tűzfalakat gondolom... és hát az lenne a kérdésem hogy. ugrál itt nekem,hogy tiltsa e a firefoxot. mondom,hogy ne, de mikor kérdez egy ismeretlen filet és én mondom,hogy igen,mert szerintem valami nem fog rendesen működni ha tiltom. szóval kérdésem... mire is jó ez a tűzfal akkor?
  • zvaragabor
    #45
    "Mire jó egy tűzfal?

    A tűzfal állandóan szemmel tartja a számítógéped internetes forgalmát. Megvizsgál minden kifelé menő és befelé jövő adatfolyamot, és útját állja a nem engedélyezetteknek. Ha tűzfalat használsz, beállíthatod, hogy milyen programok küldhetnek, és melyek fogadhatnak adatokat a hálózatról. A tűzfal egyrészt felfedi az illegálisan a hálózatot használni akaró kártevőket, másrészt lehetetlenné teszi, hogy azok más gépekbe átjussanak, vagy adatokat küldjenek rólad az íróiknak."

    Persze azért figyelned kell, hogy mit engedsz, és mit tiltasz. Ha csak úgy a semmiből előbukkan egy riasztás egy tök ismeretlen fájlnévvel, az már gyanús lehet. Ha nem vagy biztos benne, hogy biztonságos-e az a file, akkor a kis négyzet kipipálása nélkül tiltsd le, és futtasd le a kém/vírusírtód. ha nincs semmi, akkor már nagyobb biztonsággal engedheted ki, ha legközelebb újrapróbálkozik.

  • Palinko
    #46
    na így már minden világos. de fel is merült 1 kérdés....
    vannak "sablon" dolgok amit ismer és biztosan nem enged be?
  • zvaragabor
    #47
    Ezt a részt én sem vágom annyira, de az biztos, hogy nincs úgy definíciós fájlja a blokkolandó dolgokról mint pl egy vírusírtónak.
    "Megvizsgál minden kifelé menő és befelé jövő adatfolyamot, és útját állja a nem engedélyezetteknek." <--Tehát megvizsgálja a befele kivánkozót, és ha ártalmasnak véli, akkor blokkolja. Azt én sem tudom, hogy mi alapján vélheti ártalmasnak. Talán ha ártalmas kódot vél fölismerni benne.
  • lck
    #48
    Persze. Egyrészt figyeli hogy te milyen kéréseket küldesz ki a netre és az arra jövő "válaszokat" beengedi, másrészt van egy fekete és egy fehérlistája is ami alapján enged vagy tilt dolgokat.
    Leginkább ennek az adatbázisát szokta frissíteni időnként.
  • zvaragabor
    #49
    Köszi hogy kijavítottál. :) Engem is érdekelt ez a dolog. :)
  • Palinko
    #50
    szép válaszok. köszönöm őket! próbálok kicsit googlezni hátha ráfutok egy jó tesztre hogy megosszam...
  • Palinko
    #51

    ez érdekes... előbbi teszten volt hogy a comodo = a kaspersky 6 al itt meg a 2007 es kaspersky ver a mc vel mindenkit. érdekes. kár hogy eddig nem találtam részletesebb felmérést a 2007es tűzfalakra..
  • lck
    #52
    Fizetett hírdetésnek látszik :)
  • Palinko
    #53
    igaz. na akkor komolyabban ráállok :D
  • scorpeeon
    #54
    Furcsa, hogy pont most nyílt meg ez a topic.
    Én eddig ZoneAlarm-ot használtam, nemrég tettem fel a legújabb, 7.0-ás verziót. A régebbiek jók voltak sztem, a 6.5 is már kicsit lassította a gépet de ez kb 10-szer annyira lelassította, komolyan mondom, hogy bekapcsnál 3-4 perc ment el úgy, hogy töltést jelzett folyamatosan a gép és eközben egy darab progi nem indult el. Ezenkívül sok progi elindításánál percek mentek el azzal, hogy töltést jelez a gép és semmi nem történik. Pár napja is szedtem le a STALKER-t, lejött még este, nem akart elindulni, meg akartam nyitni egy szerencsétlen 5kb-os nfo filet hogy megnézzem, hogy mi kell még erre lázasan elkezdett tölteni a gép perceken keresztül, ennek egy resettel tudtam csak véget vetni. És most döntöttem úgy, hogy átváltok másra, és még emlékeztem erre a linkre: tűzfalak tesztje
    Megnéztem, hogy mi az első helyezett (ZoneAlarm 3. volt), leszedtem, most tettem fel 10 perce és nekem az már elég javulás, hogynem kell percekig várni a semmire, ugyanolyan gyors a gép, mint tűzfal nélkül, és ha a teszt igaz, akkro még jobban is véd, mint a ZoneAlarm. Ráadásul ingyenes. Rá is kerestem itt a fórumon a Comodo szóra, ha ez nem nyílt volna meg, vszínűleg én nyitottam volna meg a topicot :)
  • Doomista
    #55
    viszonylag kaptam sok embertöl olyan panaszt,hogy teljesen elrontotta az internetet,és visza már nem tudták állitani,vigyázzunk vele azért :)
  • Airbus A380
    #56
    "Ezt a részt én sem vágom annyira, de az biztos, hogy nincs úgy definíciós fájlja a blokkolandó dolgokról mint pl egy vírusírtónak.
    "Megvizsgál minden kifelé menő és befelé jövő adatfolyamot, és útját állja a nem engedélyezetteknek." " Az ujjak általába ismernek pár dolgot amit tiltani kell (Az Agnitum tuti mer azt váltottam)
  • Airbus A380
    #57
    Ebben semmi furxsaság nincs. :)


    Tegnap raktam fel a falat és gondoltam nyitok neki topikot.


    Ez a teszt kicsit gyanús...... pl a soxoros teszt győztes Agnitum csak jó megjelülést kapott.
  • Airbus A380
    #58
    Aki tud segítsen léccy hogy aa strong dc-vel hogyan kell összehozni.
  • Airbus A380
    #59
    Tessék a miaz a tűzfal kérdésedre. A Comodo súgójából kimásolom neked "Tűzfal alapok
    ►Mi a tűzfal?
    A számítógépes tűzfal általános meghatározásához mondhatjuk, hogy az egy szoftver, ami meggátolja az illetéktelen hozzáféréseket privát hálózatához vagy hálózatából. A tűzfalak olyan eszközök, melyek a hálózathoz - pl. LAN vagy Internet - kapcsolt számítógépek biztonságát nagyban növelik. Ezek integrált részei egy teljesen biztonságos hálózatának.

    A tűzfal teljesen izolálni tudja számítógépét az Internettől egy "kód fal" által, amely átvizsgál minden egyes adat "csomagot", legyen az a tűzfal bármely részén — számítógépre bejövő vagy onnan kimenő —, így megállapítva azok létjogosúltságát.

    A tűzfalak segítségével tovább növelhető a biztonság, mert velük irányítás gyakorolhat a felett, hogy milyen rendszer funkcióknak és folyamatoknak legyen joga a hálózati erőforrások eléréséhez. A forgalom tiltásának vagy engedélyezésének eldöntésében segít a több típusú mintavétel és kiszolgáltó állapot. Habár túl bonyolúltnak hangzik, a tűzfalak telepítése, beállítása és üzemeltetése valójában igen egyszerű.
    ►Miért van szükségem egyre?
    Mivel az Internetnek mára már nagy szerepe van a cégeknél és háztartásoknál, az illetéktelen Internetes hozzáférések kivédése szükségessé vált. Mikor hálózata egy publikus hálózathoz csatlakozik, az ki lesz téve kémkedésnek, adathalászoknak, hackereknek és egyéb hasonló veszélyeknek.

    Az Internetes felhasználóknak egyre inkább ébernek kell lennie a biztonsági problémákkal kapcsolatban, mivel a computerhez érkező hálózati forgalmak komoly károkat okozhatnak fájlokban és programokban még akkor is, ha a felhasználó távol van a gépétől. Egy olyan rendszernél, amely nem védett bármilyen biztonsági felszereléssel, az ártalmas kódok - például vírusok - megfertőzhetik rendszereiket és akár nehezen helyrehozható károkat is okozhatnak. A pénzügyi feljegyzések, elektronikus levelek, vásárlói fájlok elvesztése nagy károkat okozhat, legyen az egyén vagy vállalkozás.



    --------------------------------------------------------------------------------
    "
  • Palinko
    #60
    ahha mostmár több magyarázás is volt tehát minden világos :)
  • Airbus A380
    #61
    Hivatalos elismert oldal teszteredményét nem tudnátok berakni hogy ott hogy teljesít a Comodo?



    (v-ki már berakott eggyett de az enyhén szólva is kissé gyanús hogy ilyen nevek mint az Anitum meg a kerio csak jó minősítést kptak "nevenincs" cuccok meg kiválóak lettek.
  • zvaragabor
    #62
    én linkeltem EZT, ami szerintem nem pénzszagú, outpost itt első lett, valamint EZT, ahól valóban lemaradt egy picit az outpost, de nevenincs csak a Privatefirewall van. Jetico megint tényleg nagyon jó, zone és kaspersky megint jók, egyedül a pc cillin és az f-secure az, amit tényleg az outpost alá kéne tenni. Megbízható teszteket nem sokat lehet sajnos találni.
  • Airbus A380
    #63
    Ah ok.



    Csak mint montam nekem az gyanús picit hogy eggy olyan nem kis hírnevü cucc mint az Agnitum lemaradt.


    Több mint 24 órás használat után kijelenthetem hogy nagyon tetszik a Comodo amég nem rosszalkodik marad.
  • Airbus A380
    #64
    Másnak is elfelejt dolgokat?


    Nekem azt hogy micsináljon a windows live mssengerrel mindig elfelejti.
  • scorpeeon
    #65
    Sztem ami módosul, azt kérdezi meg újra, pl ha felteszel egy újabb változatot. Vagy ha olyan dolgot akar csinálni amit addig nem.
  • Airbus A380
    #66
    Nem tettem fel ujjat.


    Kössz. Lehet v-mi olyan történt amit nem ismert.
  • Airbus A380
    #67
    Nektek tetszik az animációja?
  • zvaragabor
    #68
    nem zavar, de én kikapcsoltam
  • Airbus A380
    #69
    Én nem legalább látom hogy mikor aktív.


    Csak másik fórumo olvastam hogy sokakat zavar azért kérdeztem.
  • Palinko
    #70
    semmi bajom vele
    csak épp érdekel hány spy omat szűri ki
  • Z
    #71
    Nekem is ez van fent, tavaly váltottam az Outpost-ról. De pusztán azért, mert oustposttal egy bizonyos windows frissítés után folyton kék halál volt az eredmény, bármit csináltam is a gépen.

    Felraktam a Comodo-t, eleinte nem nagyon tetszett a kezelőfelület, de idővel megszoktam. Viszont pár dolgot hiába engedek ki-be, mind TCP, mind UDP irányban, valahogy nem akaródzik működniük.

    Memóriahasználatban szerintem az Outposttal sem volt semmi gond. 30-40 megát evett, ami nem sok az 1GB-ból. (Ma szvsz ennyit illik alátolni egy XP-nek is a tisztes működéshez). F-Secure/Norton IS-hez képest ezek mind pehelysúlyú versenyzők. Igaz, hogy azok all-in-one termékek, de ezek mellé meg egy jó vírusirtó, mint pl az Avast4!, bőven elegendő normál használat mellett.
  • Sir Quno Jedi
    #72
    No, én is áttéretm Black Ice-ról Zoine Alarm-ra, mert C2D-men érdekes dolgokat művelt a BI server verziója, míg a régebbi gépeimen tarolt, aztán most áttértem Comodo-ra, mert ez gyorsabb és többet tud free-ben, viszont ez meg titokzatos fagyásokat kezd produkálni IE-ben, majd megnézem, hogy a ZoneAlarm is csinálja-e (merthogy tegnap nem csinálta a ZA).
  • scorpeeon
    #73
    IE-t szerencsére nem sokszor nyitom meg (évente 1x kb, akkor is kényszerből), szóval ezzel kapcsolatban nem tudok tapasztalatokat mondani. Csak annyit, hogy az ie-t nem ajánlom senkinek, rosszabb böngésző szvsz a világon nincsen.
  • Palinko
    #74
    mondjuk ki Fire Fox az igazi
  • KO
    #75
    A Comodo nem bűnös IE fagyásért.
    Tapasztalat.
  • Sir Quno Jedi
    #76
    Még tesztelem. A Black Ice sem bírta a dual-core-t. Szűzinstallos XP-n is elkezdett idővel rendetlenkedni (simán állva a desktopon), míg fostaliga régi gépeken dalolt.
  • Airbus A380
    #77
    a kémprogramjaidat a kémírtókkal szűresd..... (de leginkább ésszel netezz én már féléve nem láttam se spy-t se más vírust)
  • lck
    #78
    Hali !

    Akinek esetleg a Comodo annyira nem jön be, itt egy alternatíva: Pctools Firewall Plus
    Csak most tesztelgetem,de első látásra nem rossz. Ingyen regisztrálható, a felülete angol, de talán még egyszerűbben kezelhető mint a Comodo. Ráadásul ismert és már bizonyított forrásból való, a Spyware Doctor - gyártójától származik. Ha jól tudom Vista alatt is megy - bár ezt még nem próbáltam.
  • Airbus A380
    #79
    Ha lehet azért csak maradjunk a topik témájánál :)


  • Airbus A380
    #80
    olvassátok el.