• scorpeeon
    #54
    Furcsa, hogy pont most nyílt meg ez a topic.
    Én eddig ZoneAlarm-ot használtam, nemrég tettem fel a legújabb, 7.0-ás verziót. A régebbiek jók voltak sztem, a 6.5 is már kicsit lassította a gépet de ez kb 10-szer annyira lelassította, komolyan mondom, hogy bekapcsnál 3-4 perc ment el úgy, hogy töltést jelzett folyamatosan a gép és eközben egy darab progi nem indult el. Ezenkívül sok progi elindításánál percek mentek el azzal, hogy töltést jelez a gép és semmi nem történik. Pár napja is szedtem le a STALKER-t, lejött még este, nem akart elindulni, meg akartam nyitni egy szerencsétlen 5kb-os nfo filet hogy megnézzem, hogy mi kell még erre lázasan elkezdett tölteni a gép perceken keresztül, ennek egy resettel tudtam csak véget vetni. És most döntöttem úgy, hogy átváltok másra, és még emlékeztem erre a linkre: tűzfalak tesztje
    Megnéztem, hogy mi az első helyezett (ZoneAlarm 3. volt), leszedtem, most tettem fel 10 perce és nekem az már elég javulás, hogynem kell percekig várni a semmire, ugyanolyan gyors a gép, mint tűzfal nélkül, és ha a teszt igaz, akkro még jobban is véd, mint a ZoneAlarm. Ráadásul ingyenes. Rá is kerestem itt a fórumon a Comodo szóra, ha ez nem nyílt volna meg, vszínűleg én nyitottam volna meg a topicot :)