987
Enemy Engaged: Comanche Vs Hokum
  • Mumtaz
    #947
    A régit én is szerettem. Valahogy anno nekem is ment WIN7 alatt és eszem ágában sem volt lecserélni. Viszont van egy Saitek R660-as kormányom is, ami ugye szintén ugyanazt az SST progit használja, de a régi drivere Win7 alá nem jó, csak az új. Az meg egyértelmű, hogy két SST szoftvert nem lehet felrakni (régit az X52-nek, újat az R660-nak).

    Hülye saitek.

    Most hülyültem egyet az EECH-val. Beállítottam a trigger 2. fokozatának a CTRL+R (ez ugye a rearm/refuel cheat) kimentem lövöldözni hajóra, meg ami még jött. Szétlőttem egy hajócsoportot (carrier, fregatt, légpárnás) hajónként kb. 20db hellfire rakétával, aztán átruccantam lebombázni egy repteret, amire szintén elszórtam vagy 50-60 db hellfire-t. Arról persze nem beszélve, hogy közben jöttek helikopterek, amik az életemre akartak törni. Hogy ne legyen sok esélyük, gépenként megszórtam őket 10-12 stinger-rel.
    Mondjuk a cheat mindent kijavít, de ha a levegőben úgy találnak el, hogy mindkét hajtóműnek annyi, akkor a cheat nem sokat segít, mert ugye esély sincs a hajtómű újraindítására zuhanás közben, mert nincs rá idő.
    De jó móka volt :D
  • Gyöször
    #946
    Meg majd ha kész lesz, de nem volt rá 5 percem azóta se.. Tehát akkor az új kell neked is?

    Van még egy két megmagyarázhatatlan oda nem illő jelenség amit ki kell küszöböljek, aztán küldöm csak. Majd átküldöm a régi által kinyomtatott joystick képet, mert ez az új egyébként egy kalap kaki amit nyomtat. Rendesen meg kell tanulni a gombokat, még nekem is meg kellett pedig én programoztam fel. Mikor kész lett vagy 2 hétig csak szoktam és azt se tudtam hol áll fejem a módok közt.

    Az a baj, hogy nekem pedig a régi működött gond nélkül win7en ez tuti, csak nem tudom hogy csináltam, mert most az újjal is alig bírtam életet lehelni az x52be ...
  • Mumtaz
    #945
    Megkaphatnám azt az X52 profilt? Nekem is a régi DAT van csak meg és a franc se emlékszik a beállításokra. (Hülye SD6-SD7)
    Azt nem értem, hogy mi a fenéért nem adtak ki legalább egy konvertáló progit. Több, vagy kevesebb gomb nem lett a joy-on, szóval...

    Egyébként tényleg a Cross Couple. Csak én marha úgy emlékeztem, ha OFF, akkor "egyenlít" ki.

    Most megint elővettem a FreeTrack-hez készített sapkámat is, hogy teljes legyen az élmény. :)
  • L Viper #944
    Az első dolog, amit kikapcsolok. Baromi idegesítő :D
  • Gyöször
    #943
    Én ezt nem ismerem, de a kép szélén mászkáló RAF és Luftwaffe felségjeleket vajon ki lehet kapcsolni? :D
  • L Viper #942
    Kösz!
    Még csúszik a próba, mert pont most adták ki ezt is.
  • Gyöször
    #941
    Akkor este amikor írtam, kézzel bepötyögtem újra az összes dolgokat az x52re amit régen használtam. Olyan 2-3 hibával működik is minden (shiftelve használom mind3 módot :D)

    Na szóval lényegében mentem egy erős 5 percet joyyal, úgy _mintha_ olyan lett volna mint régen, de nem esküdnék meg rá, ahhoz még 1-2x le kell zuhannom vortex ring miatt, hogy ráérezzek az ízére, 2 év alatt ez a nettó 5 perc volt amit futott nálam a prog :(
  • L Viper #940
    Nem olyan jó a flight model, mint a régebbi verziókban?
    Sajna én még nem tudtam rá időt szakítani, hogy kipróbáljam.
  • Gyöször
    #939
    Menüben options / dynamics / cross couple ON

    Emlékeztem rá, hogy ez az, de nem akartam hülyeséget mondani, most tudtam csak feltelepíteni, hogy megnézzem.

    Hülye win7 nem engedi feltelepíteni az x52 joyom régi szoftverét, az új meg nem olvassa be a régi .dat file-t. Ma este játék helyett joy újrafelprogramozás lesz

    Egyébként meg kipróbáltam billel, "teljesen véletlen" a Hind-et szúrtam ki egy free flight ra és úgy lehet pörgetni-forgatni ide oda a nagy bálnát majdnem mint egy ufót. Erős csalódás eddig a dolog
  • 42nd Intruder
    #938
    Játék belső beállításában volt valami ilyesmi... Talán az irányításnál a legelső beállítási lehetőség, de nem biztos rég voltam én is benne.... :/
  • Mumtaz
    #937
    http://simhq.com/forum/ubbthreads.php/topics/3185855/EECH_Downloads.html

    De ugye a SimHQ-ra regisztrálni kell. EECHCentral már sajnos nem elérhető.
    A mod már nem egy fájlban van, hanem több külön telepítő. Pontosabban négy.

    Azt nem tudja senki, hogyan lehetne a szimpla irányítást beállítani. Marha nehéz úgy irányítani, hogy a pedálom nem működik rendesen és még az egyenes haladáshoz is taposni kéne.
    A korábbiakban emlékeim szerint még ment és be lehetett állítani, hogy a farokrotorral csak kevésbé kellett kompenzálni, de ebben az újban valahogy nem akar működni.
  • DonZorro
    #936
    Letölteni honnan lehet???
  • L Viper #935
    Asszem ezt én is meglesem
  • Mumtaz
    #934
    Már kint is van a 15. :-D
    Nem rossz. Csak már elfelejtettem, hogyan kell, beállítani, illetve melyik konfig az az eech.ini-ben, amivel egyszerűsíteni lehet az irányítást. Minden oké, csak az a rohadt főrotor forgatónyomaték. Elég régen repültem EECH-val, és moost jól jönne, ha annyira nem kéne azért szórakozni a pedállal. Pláne azért sem, mert behalt.
  • Wampa reloaded
    #933
    Köszi, már sikerült azóta, mindent feltettem amit találtam, de az OpenAL volt a hibás. Akármi is az.
    A 14 es van fent, nagyon ok
  • Gyöször
    #932
    Ez nem jelenthet problémát! :)
    Vagy:
    Installation procedure

    0. Move your current installed game somewhere for backup purposes.

    If you have EEAH
    1. install EEAH
    2. run the game once
    This will unpack the graphics files.
    3. download and install patch 1.1E
    4. run the game once again

    5. install EECH
    6. download and install eech-allmods-1.14.0.exe
    7. download and install eech-maps-1.14.0.exe
    8. download and install eech-terrain-1.14.0.exe
    9. download and install eech-smoke-1.14.0.exe

    10. you can copy your players.bin/players2.bin/playersv.bin files from the previous installation to save your pilot progress.

    11.1 Either launch COHOKUM_DS.EXE with DirectSound
    11.2 Or install OpenAL and launch COHOKUM.EXE.

    Figyelmedbe ajánlom a 11.1 pontot :)
  • Wampa reloaded
    #931
    Valami szívás volt az openAl proggival, de más nem jut eszembe.

    Ilyesmi lesz az...Open Al.32.dll is missing, from my gépemről:) ilyemsit ir, de még nem volt időm utánavakarni, mondom, hátha te tudod...nem emlékszem rá hogy lett volna gondom, nekem is a játék install jött sokáig, de most elment sóért:(
  • Gyöször
    #930
    Figyu nemtom, a 900as hsz-ben írtam valamit, amire már nem is emlékszem.
    Mikor új gépet vettem, a régi vinyót is beletoltam és arról indult szépen. Igaz, hogy 'tán kettőt nem játszottam vele azóta se mióta tavaly bejelentettem, hogy vettem gépet.

    Talán majd most télen párszor le tudok ülni.
    Valami szívás volt az openAl proggival, de más nem jut eszembe.
  • Wampa reloaded
    #929
    Te Gyöszi, nem irnád le win7 64 bit alá a teljes felrakási inditási procedurát, feltettem mindent ami van, erre nem indul
  • Gyöször
    #928
    Remélem azért nem felejtettétek el a jó öreg EECH-t!
  • Gyöször
    #927
    Tegnap betoltam egy GTX 560at a pécémbe, aminek a procimagjai is megduplázódtak.
    Végrevégrevégre!!!! Van FPS a persistent smoke-ba repülve. Méghozzá nem is kevesebb mint 45-49 az eddigi 2-5-10 helyett
    Nemsoká eljönnek nálam az EECHval töltött esték ideje!!
  • Gyöször
    #926
    Na akkor linkelnék megint!
    Jött ki 1.14!
    Viszont olvasgattam a topikját eléggé bugzik...
  • Wampa
    #925
    Ne linkelj:P
  • Gyöször
    #924
    Nem én lőttem, csak a linkelő vagyok :)
  • Wampa
    #923
    Szép képek főnök!
  • Gyöször
    #922
    Uff Ülő Kutya Nagymester! :)
    Semmiféle multiplayer extrákról szó nincs a modokban, sőt multiban gyakorlatilag élvezhetetlen a játék, de azért jól el lehet szórakozni vele, egyszer kétszer sikerült.
    A két egér és nincs kép az teljesen megérthető dolog, azt hiszem senki nem várhatja el, hogy komodor64re megírt program fusson win7 alatt. És ez tényleg tünet. A hivatalos megoldás itt lenne... de error 404 a razorwors oldala, mivel megszűnt a cég.
    Viszont itt leírja bővebben a modos installt.
    Az 1.4.1.c gyári patchot itt találod.
    Ha megcsinálod kapsz egy sokkal szebb játékot. De mint látod a kezedben lévő CD bizony kell hozzá, tehát nem hiába vetted meg. Egyébként nagyjából minden marad a régiben, játékmenet ugyan az, csak van benne ilyen:

    meg ilyen

    Meg sokminden egyéb, amivel egész jól néz ki a régi játék.
    Majd eldöntöd, hogy legyen, megér-e ez 1,5 gigát. Nekem egy X52őt is megért :)
  • Wampa
    #921
    Nem is tudomki multizik itt Gyöszin kivül,uis ugy emlékszem ennek full dinamik hadjárata van,sima küldetésnél is ugyanolyanba tesz be
  • Wampa
    #920
    Szived joga.....azt azért értsd meg,ez nem multis mod,hanem viszonylag profi szimet csinál az egyébbként elég árkád játékból.
    Én biztos nem tenném fel a ronda,pixeles,ma már gagyi alapjátékot.akkor inkább az EE2 de az is rosszabb mint a mod.

    Egyébbként értem mi fáj,annak idején megvettem a Lock ont 12000 körül,rá volt irva fehéren,feketén,hogy Win 2000 alatt fut....teszem fel,KÉK KÉPERNYŐ,SZAGGATÁS STB....PEDIG A DEMO CSUCSON MENT.Mondom,videokari gyenge.2 azaz 2 db ot vettem mire kiderült,vagy xp kell neki,vagy a javitás ami később jött.....azóta nem tudom hány gépem volt,de állitommaxra huzva még mindig szaggat
  • L Viper #919
    Ha az eredeti játékot akarod futtatni a Razorworks gyári javításait próbáld rárakni. (1.4.1C, 1.4.7X)
    Sajnos azonban ezekkel sem fogja az USB-s joyt látni a progi. Bizony. ilyen régi.
  • Sitting Dog
    #918
    Igen ez egy kb. tíz éves játék, amit kb. tíz éve vettem, és kb. kilenc és fél éve nem tudok használni. Extrém kívánság, hogy a pénzért vásárolt szoftvert használni is szeretném? Anélkül, hogy az eredetileg kb. 700MB-os helyet foglaló játékra még egy 1,8GB-os "kis" kiegészítőt rápakolnék? Mivel az allmods telepítve ekkora helyet foglalna, és mint említettem ezen kívül a régebbi, kisebb modokat már próbáltam - sikertelenül. Sem sávszélességem, sem időm, és jelenleg botom sincs az allmods által nyújtott multiplayer lehetőségek kiaknázására, így nem szívesen raknám föl, mert talán evvel működni fog. Ez javarészt elvi kérdés. De nem is hiszem, hogy ez a megoldás, itt máshol van a kutya eltemetve. Csupán azt reméltem van valakinek konkrét, egyszerű megoldása.
  • Papa01 #917
    Köszi az infókat, utána kérdezek. :-)
  • Wampa
    #916
    Papa,talán valami ini file ban lehet beleirni dolgokat,mert valamit szivtam vele én is,csak nem emlékszem mit.
  • Wampa
    #915
    Szia Papa
    Az Enemy Engaged2 az az EECH második része.....nekem ment xp alatt,win 7 alatt talán próbáld kompatibilis módban.....de valami szarba bele lehet futni,van valami beállitós része emlékeim szerint,ott ha rosszul állitasz valamit,crashel állandóan....keresd meg Viperát a Falconon,ő nagyon ott volt ezekkel(van egy kieg lemeze is az EE 2 nek)
    Nekem amugy nem jött be ez a régi,modolva 1000 jobb.Valahol láttam egy virágboltit,ha érdekel,nem tudom itt kinek van eredeti egy 1000 éves dologból

    Ez amugy Dognak is,basszus,ez egy 2000 körüli játék,nem mondod hogy mod nélkül akarod játszani,moddal van vagy 1.5 GB az nem lehet hely bakker,tegnap láttam egy tabletet80 körül,amiben 500GB háttértár volt....a mod texturáz,uj fülkéket tesz be,realisztikusabbá teszi a dolgot,meg az ujabb hardvereken is játszhatóvá teszi szvsz.
  • Sitting Dog
    #914
    Köszönöm a válaszokat! OK, hogy mod nélkül senki sem játssza - de ezek tengernyi helyet igényelnek, általában a multiplayerre vannak kihegyezve, sokszor az egyjátékos üzemmód már el se indul (valamelyik COD-nál tapasztaltam). Kisebb modokkal próbálkoztam, de ezek el se indulnak, mindenféle fájlokat hiányolnak, gondolom a hozzávaló kiegészítőket még össze kellene vadászni hozzá. Amúgy is azt írják a mostani verzióról, hogy ez a program már nem az a program - amiért hajdan fizettem. Én meg csupán avval szerettem volna játszani... Nagyon kiábrándító ez az egész. Nem vesz valaki egy eredeti dobozos verziót? :)
  • Papa01 #913
    Sziasztok!

    Én régebben ezt a programot vettem meg: Enemy Engaged 2. Sajnos ennek az elindításával is voltak gondjaim.. Erre esetleg van ötletetek? Vagy ez egy teljesen másik játék? :)
    A válaszokat előre is köszi! :)
  • 42nd Intruder
    #912
    A lényeg, hogy telepítés után az utolsó (fene se tudja hanyas) gyári patch-et fel kell rakni. Arra kell még figyelni, hogy érdemes lehet verziófrissítgetés után elindítani legalább egyszer a progit, hogy jó legyen. Lentebb van egy írásom, hogy win7 alatt mit hogy telepítettem, lehet xp alatt is kelleni fog neki valami azokból, nézd meg, hátha...
  • Wampa
    #911
    Szia
    Nekem xp alatt nem volt semmi gondom,igaz,nem az eredeti van,nem is tudom mi a sorrend,EE APACHE,aztán A COMMANCHE,ugy a mod.....nekem jól mentATI tökömtudja hanyas(1600 körüli vel,az már uj kártya vol)meg ezzel a 9600 assal is,de simán a gyárival,mod nélkül senki nem játssza
    Aztt nem vettem ki,a moddal nem megy?
    Ezek a hibák itt szerintem a modoltra vonatkoznak....basszus,olyan régen volt fent,nem jut eszembe a mod neve:)
  • Sitting Dog
    #910
    Sziasztok!

    Az előzményekkel kezdem:
    Anno ez volt az első - és a későbbi fejlemények miatt - az utolsó szoftver amit boltban, becsületesen, súlyos összegekért megvásároltam - never more...

    Még Win98 alatt kipróbáltam, működött rendesen. De hamarosan áttértem az XP-re, azóta egy másodpercig se. Volt már itt hasonló problémája másnak is, ami megoldódott, csak a megoldás nem lett leközölve. Szóval semmilyen 3D-s dolog nem rajzolódik ki, csak a tejföl látszik:
    http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1173737032&no=580
    Mellékesen két egérkurzor van a játékban, a Windows-é (ez többnyire homokóra, de nem mindig), meg a játék sajátja. Időközben kétszer cseréltem komplett gépet, A gép házán és az XP-n kívül minden lecserélődött, Geforce2->Geforce4->HD4670, gyári és később frissített drájverekkel. A fellelhető összes patch-el próbálkoztam már...
    Más játékoknál nem volt probléma.

    Időről-idöre, mikor eszembe jut, próbálkozok vele, hátha...
    Amíg az agyvérzés közelébe nem jutok és elcsomagolom a francba az egész pakkot.

    HELP!
  • Gyöször
    #909
    Off lesz:
    Nálam héten megkezdődött a "tavaszi zsongás" már annyit hegesztettem, hogy megpirult a képernyőmön a bőrke :)
    Fórumot nézem, de repült órákból az elmúlt 1 hónapban se gyűlt már egy perc se össze. Szóval úgy néz ki télen találkozunk a repkedni vágyó jómadarakkal, addig gyúrjatok a multira, sírájtok ki angol fúrumokon, hogy ne laggoljon semmi, legyen legalább 20 repülhető típus mindegyik kétülésesen és multiban egyszerre játszhatóan :))) és hasonló jókat
  • 42nd Intruder
    #908
    Új Apache model a szokott helyen :)