761
Hozzunk ki minél többet az AutoCAD-ből
  • Petko
    #481
    ja érdekes amúgy... de tényleg "What was the hell was he thinking????!!!"
    Azt gondolja hogy a főnököm, meg a többi irodavezető az sg fórumon nézegeti ezt a topikot, hogy milyen progit vegyen meg a cég?
  • zenoka
    #480
    valami uj tanfolyam van ertekesitoknek? mert ami mostanaban a neten muvelnek az emberek reklamkent (az elmult fel-egy evben) az valami hiperszanalmas ezzel az extran gagyi virusmarketingszeruseggel...:)
  • Hortörsi Zoltán
    #479
    Heló!
    Nemrégiben letöltöttem a magyar nyelvű progeCAD Professional HUN progit és most ebben szerkesztek. Eddig több mint elégedett vagyok vele és gondolkozom a megvételén. Az ára mindenképp előnyös és eddig nemsok különbséget találtam közte és az általam eddig használt AutoCAD közt.
    Ismeri valaki ezt a szoftvert, esetleg próbálta már? Vállalkozáshoz kell a program és nem szeretnék az olcsó ár csapdájába esni. Kérem szakavatottabb kollegák segítségét.
    Ha meg szeretnéd tekinteni, akkor azt ezen az oldalon teheted: http://www.progecad.hu/

    Segítséged előre köszönöm.

  • ZilogR
    #478
    1.) ha van rajta lépték, vagy van egy ismert hosszad, azt mérd le a rajzon a DISTANCE paranccsal (pl.: tudod, hogy az utca 12m széles, ezt leméred és azt kapod, hogy 37mm)
    2.) számold ki, hányszorosára kellene a rajzot nagyítanod, hogy ugyanakkora legyen a CAD-ben (modelltérben): 12000mm / 37mm = 324.32
    3.) kijelölöd a térképedet
    4.) a SCALE paranccsal átméretezed, a lépték, amit meg kell adni, az imént kiszámított 324.32
    5a.) ha 1:500-as térképet akarsz, a nyomtatásnál állítod be az 1:500-as léptéket VAGY
    5b.) ha szereted a papírteret :), akkor csinálsz egy 1:500-as léptékű papírtéri rajzot, amit majd 1:1-ben kell nyomtatnod, hogy a kívánt 1:500-as nyomtatást kapj

    Miért jó, ha a térképed a modelltérben 1:1-ben van? Azért, mert mérhetsz rajta hosszakat és területeket, azok a valós adatok lesznek (tényleges hossz és tényleges terület). Ez azért is jó, mert útvonalat is könnyen lemérhetsz, ha POLYLINE-al rajzolod meg és annak kéred a hosszát.
  • Petko
    #477
    Amúgy meg hogy rendberakd a modellteret, ha nem stimmt az egység hossz összerendelés, akkor mindent kijelölsz és scale parancs referencia alparancsával beállítasz egy hosszt egy ismert távolságra. De ahogy írtam, itt 1egység-1 SI hosszegység legyen. Pl. Ismered egy ajtó szélességét, hogy 800mm és akkor ennek a hosszát a scalle referenciával 800 egységre állítod.
  • Petko
    #476
    Ezt a papírtérben kell csinálni... csinálsz egy új papírteret, és annak a léptékét állítod 1:X re. Aztán csinálsz rá egy nézetablakot 1:Y léptékkel. Olyan kombinációt állítasz hogy X * Y = 500 legyen.
    A modell térben nem nagyon variálj a léptékkel. Úgy állítsd, hogy 1 egység 1mm (vagy 1m legyen, de akkor X * Y = 0,5-nek kell lennie), ugyanis így lehet normálisan dolgozni vele.
  • tigeroo
    #475
    hali! nem vagyok valami nagy CAD profi de segítség kellene!

    szóval van egy térképem, amit beolvasok cadbe.

    a lényeg hogy úgy kellene beállítanom a méretarányt hogy az utca szélesség 2,4cm legyen (1:500 lépték legyen)

    ezt hogy lehet megcsinálni? szóval valahogy lemérném az utca jelenlegi szélességét és olyan arányban növelném/csökkenteném az egész képet hogy pont 1:500-as léptékű klegyen a valósághoz képest.
  • peter7219
    #474
    Nem vagyok értékesítő, gondoltam érdekelhet pár hozzám hasonlóan kis pénzű autocad felhasználót. De nem kényszer a disznótor. :) Akartam linket is, de nem engedi a rendszer még (ha jól emlékszem) 60 napig. Keress rá a gugliban, hogy GstarCAD.
  • zenoka
    #473
    es csak ezert regisztraltal csak nem ertekesito tetszel lenni kerem.. legalabb lenne egy tiszteseges link vagy par screenshot mert igy eleg gaz..
  • peter7219
    #472
    Sziasztok! Gondoltam megosztom veletek a tapasztalataim. Most jutottam el oda, hogy kénytelen voltam vásárolni egy legális autocad példányt, de túl drágának találtam ahhoz képest, amennyit használnom. Keresgéltem egy kicsit és találtam egy autocad klónt. Pont úgy néz ki, ugyanúgy kell használni, ráadásul ennek is magyar a kezelőfelülete. És elég olcsó. GstarCAD a neve. Ha nem lenne ott a fejlécben a neve, nem mondanám meg, hogy nem autocad-et használok. ;)
  • rick66
    #471
    Helló!
    Segítséget szeretnék kérni autocad 2010-el kapcsolatban!
    Sikerült életem első modelljét megcsinálni,és olyan bajom van vele,hogy mentés után újra megnyitva a lyukak eltűntek belőle!

    Előre is köszi Rick!
  • zenoka
    #470
    jaaaa solid edges cucc... ahoz ha jol tudom nincs ingyenes viewer..:S
    de itt hatha tudja valaki
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1253177149
  • Cowie
    #469
    Letöltöttem amit írtál. Amikor meg akarom vele nyitni akkor azt mondja, hogy ez nem dwf file (átneveztem dwf-ra, akkor se nyitja meg)

    Valami olyasmit találtam a neten, hogy ezt a formátumot a Solid Edge használja, de nagyon nem vagyok képbe a témával.
  • zenoka
    #468
    hali a dtf valszeg eliras
    http://filext.com/file-extension/DTF
    neked szerintem a dwf kell azt meg az autodesktol tudsz letolteni sima dwf viewer progit keres ra googleban dwf viewer
  • Cowie
    #467
    Sziasztok!

    Nem igazán értek a dologhoz de szükségem lenne egy olyan ingyenesen használható programra amivel dtf formátumú fájlt meg tudok nyitni. Nem akarom szerkeszteni vagy ilyesmi csak megnyitni. (Goggle-t már próbáltam, lehet béna vagyok de nem találtam)
    A segítséget előre is köszi!
  • quoasimod
    #466
    Vagy ahogy én csinálom: a rajzelem tulajdonságait kérdezem le, ahol is szintén alapértéken látható az elem mérete. (nyilván, itt csak egy elem ellenőrizhető, a többi egymáshoz való viszonya megint csak a distance-szel.) Bár ez valószínű, abból a beidegződésből fakad nálam, hogy általában szerkeszteni is kell az elemet, és azt ott mindjárt megtehetem (egyszerű esetekben).
    No meg többnyire "kapott " rajzoknál, ha gyanús a méret, akkor már alapból csak a geometriát ellenőrzöm, (gépész-forgácsolóként) már a "felbiggyesztett " méret nem is hordoz információt számomra. Persze ez utóbbi inkább akkor fordul elő, ha más rendszerekből importált, dwg- (dxf) -be konvertált rajzokról van szó.
  • ZilogR
    #465
    hmmm..., igen-igen, nem árt a distance parancs ikonját kirakni egy saját toolbar-ban, én mindent azzal mérek. Az a tényleges méretet adja, míg a lineáris méretezés az ott beállított "linear scale" tényezőnek megfelelően átszámított méretet fogja adni.

    Distance ikon:
  • quoasimod
    #464
    Én előbb meggyőződnék, hogy a rajzolt elemek méretarányosak-e, metr ha (perverz módon) épp duplája lenne a kelleténél minden, akkor a rajzelemeket kell skálázni. (scale , all, 0.5) Ha azok méretarányosak, akkor kell a méretstílust babrálni a már alább leírtak szerint
  • bzsót
    #463
    Köszi
  • zenoka
    #462
    dimension full, alul dimension style, megkersed a hasznalt meretezest modify aztan primary units full es ott a scale faktorral jatszol ezzel tudod globalisan allitani a meretezest:D
  • bzsót
    #461
    Sziasztok!

    Autocad 2004 méretezésben szeretnék segítséget kérni. A rajzot kaptam, amelynek méretékei kétszer akkorák, mint a valóságban. Kérdésem, lehet-e át méretezni a rajzot?

    Köszönöm a segítséget.
  • erween
    #460
    Sziasztok!

    Autocad nyomtatásban szeretnék segítséget kérni, a 2007-es verziót használom. Szóval vannak nekem különböző rajzfájlaim, amiket plotteren szeretnék kinyomtatni, mivel elég hosszúak (több méter is lehet). Azonban először pdf-be szeretném, mivel ott egyből látom, ha valami rossz (vonalvastagság stb)+jobb ha előre megvan amikor viszem nyomtatni. Szóval próbáltam 1:1-ben nyomtatni, mivel méretarány szerint ok már, de nem tudok olyan nagy papírméretet létrehozni pdf nyomtatóval (bullzippdf, sonic pdf, adobe pro). Egyedül az adobe pro engedte létrehozni a nagy paírméretet, viszont amikor kiválasztom, akkor nem vált át arra méretre a nyomtatáshoz. Szóval hogyan lehetne megoldani azt, hogy előállítsam a pdf fájlokat??

    Köszia segítséget.
  • Atika :o)
    #459
    na itt a kep meg 1x
  • Atika :o)
    #458
    Sziasztok AutoCad 2011 ben mikor megnyitok egy rajzot ahol hianyoznak betutipusok akkor kidob egy ablakot



    es itt en veletlenul bepipaltam hogy tobbet ne mutassa hol lehet ezt a pipat kivenni??
  • pfprg
    #457
    Itt találsz valaimi ilyesmit.
  • Falkon
    #456
    Oké, köszi!
  • zenoka
    #455
    1.) letezik plusz megjelent kismilio konyv plusz van egy nagy haverunk
    2.) osnap, midpoint
  • Falkon
    #454
    Sziasztok!

    Most kell elkezdenem használni ezt a progit. Lenne pár kérdésem:
    1. Létezik valami magyar tutorial?
    2. Hol találom azt a parancsot, hogy a vonal közepét jelölje be nekem?
  • Atika :o)
    #453
    Koszi :) a list segitett
  • zenoka
    #452
    csak lisp-el vagy ha nem veszesen sok akkor van egy ilyen parancs hogy List kijelolod az vonalakat aztan kilistazza az ertekeit es gyorsan osszeadogatod a szamokat.. mas sajna nem igazan de lispel egyszeru ha valaki tud lispet:D
  • Atika :o)
    #451
    Autocadben megoldhato az valahogy, hogy egy adott layeron kiszamolna nekem a vonalak hosszusagat?
  • Atika :o)
    #450
    koszi
  • ZilogR
    #449
    Nekem OverCAD DWG Compare van fenn. Néha kellett használnom, amikor nem volt vki következetes a revíziók számozásával, vagy vki rámentett egy régi tervre...
  • Atika :o)
    #448
    koszi

    #446 googlet probaltam talaltam valamit autodesktol ami ingyenes de nem a legjobb :)
  • ZilogR
    #447
    holnap megnézem, mi van fent nekem. én is legoogleztam egyet. asszem vhány használatig free, de úgysem kellett túl sokszor...
  • pfprg
    #446
    Hello!

    Ha egy előtér és XREF vizuális összehasonlításnál precízebb dologra gondolsz, ami AutoCAD parancsként elérhető, akkor az az általam ismert verziókban tudomásom szerint nincs ilyen.

    Ha a Google-ban beírod a "compare autocad dwg" keresőkifejezést, jó néhány találatot ad. Köztük olyan programokét is amelyek DWG állományok összehasonlítására szolgálnak. Talán van közöttük free, vagy használható próbaverziós.
  • Atika :o)
    #445
    Sziasztok autocadben hogyan tudok osszehasonlitani ket rajzot hogy megtudjam mi az elteres koztuk???
  • Kucsy
    #444
    Sziasztok, csigalépcső korlátot szeretnék rajzolni. Szereztem 3dspiral.lsp nevű cuccot, működik id rendesen, megcsinálja a spirált ahogy kell. A spirál kezdőpontja köré rajzolok egy kört, kihúzom a spirál mentén, csodálatos. De ha nem kört akarok kihúzni, hanem mondjuk négyzetet, akkor a spirál mentén haladva folyamatosan elfordul a négyzet, és a spirál közepén diagonálba fordul a metszet. Tudja valaki miért van ez, és hogy hogyan lehet ezt kikerülni? Köszi előre is...


  • zenoka
    #443
    ez egy erdekes hobbi:) ha valahol latok egyet szolok:)
  • ZilogR
    #442
    Nem kell feltétlen HP-ra és Texas-ra gondolni. A CASIO fx-sorozata is szuper...! Old CASIO stuffok - hátha van neked/szüleidnek egy a fiókban?!?! Aztán akár privátban is írhatsz!