761
Hozzunk ki minél többet az AutoCAD-ből
  • ttechnik
    #521
    Sziasztok!

    Olyan kis lisp kellene nekem , ami egy vonal fölé a vonal, vonallánc hosszától függő feliratot helyez el.
    Ha van valakinek ilyenje készen, köszönettel venném, ha megosztaná.

    Előre is köszi!
  • Andree601
    #520
    Köszönöm szépen!
  • Petko
    #519
    a beállítások alatt keress egy olyan hogy pre-selection vagy magyarul elő kijelőlés
  • Andree601
    #518
    Hali!

    Segítséget kérnék, hol lehet beállítani, hogy ha ki van jelölve egy ojjektum, akkor ha mondjuk a másolásra kattintok, a kijelölt cuccot másolja és ne törölje a kijelölést és kérdezze meg, hogy mit is akarok másolni?

    Köszi:
    Andree
  • pfprg
    #517
    Hello!
    Bizonyára már nem aktuális, de hátha még nem érdektelen a válasz:

    *NY_SZV,Nyomott szv ---X--- SZ ---X--- SZ ---
    A,.5,["X",Standard,y=-.05,s=.1],.5,-.1,["SZ",Standard,y=-.05,s=.1],-.2

    Egyébként, ha telepítve van az Express Tools, akkor használd az MKLTYPE parancsot.
  • AlienVs
    #516
    AutoCad-ben kellene egy kis segítség nagyon sűrgős lenne a dolog.
    Új vonaltipust kell létrehoznom de sajnos nem igazán sikerül!
    Kérem aki tudna ebben segíteni az írjon ide, vagy vegyen fel skipeon:alex.kis1983 néven.
    A feladat ilyen vonalat kellene létrehozni:
    --X--SZ--X--SZ--X--SZ--
    Tehát ez egy nyomott szennyvíz vezeték vonala lenne ami két SZ betű között át van húzva 2szer X formában!

    Előre is köszönöm!
  • zenoka
    #515
    mondjuk a proe tul sok valtozason nem ment keresztul az evek soran..
    nah varj egy kicsit irok neked egy privatot.
  • Japep
    #514

    Hát nem kaptunk... :S
    Tavaly ugyanez volt a gond, akkor Pro/E-t kellett beszerezni, azt mondta "vegyük meg", a vicc az, hogy 2011-ben a 2001-est kellett beszerezni... :S
  • zenoka
    #513
    biztos hogy gond van azzal a verzioval..
    suliba nem kaptatok tanulo verziot? masnem a 30 naposat az autodesk oldalarol le lehet tolteni de az meg messze maskent nez ki mint a 2007es
  • Japep
    #512

    A neve miatt persze kipróbáltam rögtön én is, viszont csak van egy vibrálás lesz mikor rákattintok és szinte ugyanazt a felületet kapom... lehet valami nem az igazi ezzel a verzióval akkor... :S
  • zenoka
    #511
    2d classicot azert kiprobalhattad volna:D az kell neked az hasonlit leginkabb a regi nezethez.. de a kinezet szinte teljesen testre szabhato ugye autocadbe lehet ide oda helyezni paneleket etc.
  • Japep
    #510

    Viszont egy 2D-s rajzot rendesen, azzal a felülettel nyit meg.
  • Japep
    #509

    Nekem ott csak 3D Modeling és AutoCAD Classic van... :S
    Akkor ez egy rossz verzió?
  • immovable
    #508
    2011-ben így,



    vagy így.

  • Japep
    #507

    Közben már "úton volt" a 2007-es. A tanár is azt javasolta, hogy azt szokjuk meg vizsgára.

    Viszont mikor belépek a 2007-esbe, akkor a 3D-s tervező jön be. Hogyan lehetne sima 2D-s rajzolásra váltani?
    Köszi. :)
  • Japep
    #506

    Kössz, utánanézek, így egyszerűbb.
  • immovable
    #505
    Neten találsz ingyenes konvertáló progikat ami a magasabb verziószámú dwg-t "visszarakja" neked amibe akarod.
  • Japep
    #504

    Köszi. :)
    Akkor majd beszélek a tanárral.
  • Klon
    #503
    nem lehet, biztos!
  • Japep
    #502

    Köszi szépen. Elvileg a tanár küldi, neki talán 2009-ese van, suliban meg 2007-es - szerintem ő a 2007-esre szánta, akkor lehet ezért nem jó a 2006-osra... :S
  • pfprg
    #501
    Hello!

    Bizonyára egy magassabb verziószámú AutoCAD formátumában van elmentve az állomány. Keress valakit, akinek van olyan, és mentsd el azzal alacsonyabb verziószámhoz tartozó formátumban.
  • Japep
    #500

    Hello.
    Van egy fájlom (Keret.dwg), aminek megnyitásakor ezt az üzenetet kapom: Drawing file is not valid.
    Csak az OK-ra kattinthatok, ezután viszont bejön a "Megnyitás" menü.

    Egyébként 2006-os CAD-em van. A fájl tartalma egy sablon A4-es laphoz (keret és egy táblázat - pl. tűréstábla).

    Miért lehet ez? Köszi előre is. :)
  • Atika :o)
    #499
    lesz idom rakeresek neten hatha talalok valami megoldast :)
  • pfprg
    #498
    Hello!
    Amennyire én tudom ez csak saját programmal oldható meg.
    Például AutoLisp-el, vagy VBA-val van lehetőség egy EXCEl állomány megnyitására, és tartalmának kiolvasására. Ha a sarokpecsét egy blokkreferencia és az EXCEL táblából kiolvasott adatokat annak attribútumaiba kell átvinni, az is megoldható.
  • Atika :o)
    #497
    Sziasztok az megoldhato valahogy autocadben, hogy a rajzokon a sarok pecsetben levo informaciokat egy kulso excel tablazatbol huzza be?
  • ZilogR
    #496


    A Symbol betűtipusban a "nagy-S" a "szumma", ami - csak a korrektség kedvéért - a görög nagy szigma betű!!!
  • immovable
    #495
    Ok. Thx. Akkor majd variálok. :)
  • zenoka
    #494
    a sima text az sima szovegbevitel az mtext inkabb "mini word" ott a symbols-nal le van irva hogy minek vannak igy kodjai de ha jol lattam a szummanak nincs.
  • immovable
    #493
    Kösz. És nem mtext-el csak sima text-el csinálom?

    Rendszerint ezt használom, egyszerűbb, gyorsabb nekem. Valami ilyemire gondoltam, mint %%p, %%d, %%c, tehát ehhez hasonló kódja nincs?
  • zenoka
    #492
    hat ha szoveghez kell akkor mtext-el irod a szoveget (magyar autocadhez _mtext ott aztan jobb klikk a szovegbeviteli mezon->symbols->other es megkeresed:D ott lesz rogton..
  • immovable
    #491
    Eddig én berajzoltam.
  • Klon
    #490
    én úgy szoktam, hogy start>kellékek>rendszereszközök >karaktertábla
    ott kikeresem, kimásolom, beilesztem cad-be.
    biztos van egyszerűbb is, de ez is működig :)
  • immovable
    #489
    Szevasztok.

    AutoCAD-ben, hogy tudom beszúrni a szumma szinbólumát?

  • zenoka
    #488
    ohh naponta kapok kedves tarstervezoktol inches unit setupos dolgokat.. es csodalkozom mindig hogy siman paste to original coordsnal hipp hopp eltunnek a dolgok dagesztanba:) szoval irtam magamnak kis macrot hogy gombnyomasra allitodjon at szepen unitlessbe minden:D
  • hekko
    #487
    Ja! A méretarány is fontos!
    Ami engem még jobban kiakaszt, mikor a tervezők nem képesek a helyére rajzolni a műtárgyaikat. Magyarországon az (EOV) a szabvány. Találkoztam már col-ban rajzolt nyomvonalrajzzal is (:
  • ZilogR
    #486
    Sztem mindenki nyári szabin van, én meg nem használok 2010-et, de ha visszamegyek melózni megnézem neked :D

    A Youtube-on kereshetsz tutoriálokat, pl. section autocad vagy valami hasonló kereséssel.

  • kukuri
    #485
    üdvözletem mindenkinek.

    Ha valaki tud rá megoldást kérem segítsen nekem. A kérdésem az lenne hogy egy 3D testről hogyan tudok egy 2D metszeti vonalat létrehozni. Arra gondolok hogy ha megadok egy metszősíkot akkor hogyan tudom innen kivarázsolni a síkon képződő kontúrt. És ez persze AutoCAD 2010 nél kellene. A metszősíkom megvan, de itt megakadtam :(
    Ha valaki tudna ebben segíteni az nagyon jó lenne. :)
  • forrai
    #484
    Hú, de jó ez a topik!
    Én pl. gépészeti rajzot csinálok, mindig mm léptékben (most is szenvedek egy fűtőművel.)
    Kiváló nyomtató a HP Designjet-70, 450 mm, roll. Egy tekercs 50 m, ~1800 Ft. A festék pedig (színes) lassan fogy.
    Az ACLT-9 nél nagyobb programokba azonban mindig belefutok valamibe, nem szeretem azokat.
    És azt sem szeretem, ha helyettem gondolkodik. Persze ez már az én hibám. De mások is ezt mondják.
    Valójában botcsinálta rajzoló vagyok, ha lesz problémám, ide jövök majd.
    Kellene egy gyorsabb gép is.

  • zenoka
    #483
    jaja persze egyertelmu.. mondjuk furi ennyire idiotakba nem futok bele kulfoldi forumokon.. ugylatszik ujabb hungarikum:)
  • Petko
    #482
    ráadásul még el is írtam, de sztem egyértelmű mit akartam angolul éreztetni