761
Hozzunk ki minél többet az AutoCAD-ből
  • pfprg
    #681
    Hello!

    Rákattintassz a pontra, hogy az fogóval (Alapesetben kék négyszög) kijelölt állapotú legyen.

    A szálkeresztet a fogóra illeszted. Az illeszkedést észlelni fogod, mert megfelelő mértékű megközelítés után a kurzor "ráugrik" a fogóra

    Kattintassz a bal egérbillentyűvel, és vonszolni kezded a pontot.

    A \'Tárgyraszter\' eszköztáron a merőleges (_per, _perpendicular) tárgyraszter ikonjára kattintassz.

    A kurzort a vonalra illeszted. és ha látod a vonalon a merőleges tárgyrasztermód ikonját, kattintassz a bal egérbillentyűvel az áthelyezés végrehajtásához.


    Ezen a módon nem csak pont (POINT) rajzelemet, hanem más rajzelemek fogókkal megjelölt pontjait is hasonlóképpen lehet áthelyezni. És természetesen nem csak a merőleges tárgyrasztermódot használhatod, hanem értelemszerűen bármelyiket.

  • stegi76
    #680
    Sziasztok. Mondja meg valaki, hogy hogyan lehet AutoCAD 2014-ben egy olyan nagyon egyszerű műveletet végrehajtani, mint az egy pont vetítése merőlegesen egy vonalra. Köszönöm a választ.
  • Klon
    #679
    szerintem nagyon jó az acad súgója. mindent megtalálsz benne...
  • zvaragabor
    #678
    Sziasztok, autocad 2011-hez van valakinek magyar nyelvű használati utasítása kezdőknek?
  • tigerbácsi
    #677
    köszönöm!
  • Jeffjohnson
    #676
    Blenderből .dxf-be kiexportáltam egy hengert (belseje homorú és 3 részből álló henger első darabja lesz) amit cad cam géppel ki akarok vágni, viszont a gép csak .stl-t fogad el, amit ugyan tud a blender de valami miatt nem fogadja el a cad-cam gép, viszont az AutoCad által csinált .stl-t igen.

    Problémám az lenne, hogy a betöltött fájlt nem tudom kimenteni .stl-be mert valószínűleg nem solid. Valami ötlet mit kellene csinálni vele? Sajna Autocadhez semmit sem értek.
  • pfprg
    #675
    Hello!

    Ha még érdekes a válasz:

    MENÜSOR: Formátum -> Vonaltípus -> Betöltés

    Alapértelmezetten az AutoCAD telepítésekor felkerült vonaldefiníciós fájlban definiált vonaltípusokat jeleníti meg. Abban vagy más LIN bővítményű fájlban bárki elhelyezhet új vonalmintákat megadó sorokat is.
    Lásd: AutoCAD Súgó
  • tigerbácsi
    #674
    Sziasztok!

    olyan kérdésem lenne, hogy a 2007 es Cadben a régi ( más gépen készült rajzoknál) van különböző vonaltípusom, még amit ma kezdtem el rajzolni abban csak folytonos vonal van. hogy tudom előhívni a különböző vonaltípusokat?

    köszi előre is!
  • tomorii
    #673
    Sziasztok!

    A következő problémával fordulok hozzátok. A googléről leszedtem egy épület rajzát ami sketch up fájlban volt majd elmentettem dwg fájlra. Így létrejött egy "3D" rajz amit meg tudok nyitni autocaddel. A baj hogy a rajz nem szilárd test hanem soklap háló így ha én az épület tetejére cadben tervezet egy acélszerkezetet és vetületet akarok készíteni az épületről és az acélszerkezetről csak az acélszerkezetnek fogja elkészíteni a vetületét az épületet szerkesztő vonalaknak veszi. Kérdésem szokták megoldani ezt a problémát? A metszősík és síknézet parancsokon kívül (autocad 2007)létezik e esetleg olyan parancs vagy beállítás ami a soklap hálót is levetíti?
  • f2d
    #672
    Sziasztok,

    szükségem lenne valamelyik régebbi AutoCAD-ből az óraszámlap texturára, clock.tga néven a program Textures mappájában található. 2000/02/04 verziókban volt ilyen. Esetleg, ha valakinek meglenne sokat segítene.

    Előre is köszi.
  • pfprg
    #671
    Amgol nyelvű AutoCAD-ben: _options - Display - Arc and circle smoothness
  • pfprg
    #670
    Parancs: _options

    A megjelenő dialógusablak Képernyő címkéjű lapjának Ívek és körök simasága címkéjű mezőjében állíts be például 1000 értéket.
  • ggondos
    #669
    Autocad 2007-ben hogy lehet beállítani, hogy az íveket ne egyszerűsítse néhány egyenes szakaszra? Főként ezért vettem egy két gigás videókártyát, hogy a rajzolt köríveket úgy lássam, ahogy vannak, de nem sikerül beállítani.
    A tool> options> Display resolutionon minden értéket maxra állítottam, de csak a vállát vonogatja. A realistic visual style-ban van egy ív, és a terület színezése két egyenes által lezártan túllóg az íven - nem szép és pontatlan is.
    Lehet, hogy a videókártya konzolján kéne állítani valamit?
    Vagy a sima RAMból kevés a 2 giga?
    Köszi, ha valaki segít, jobban tudnék dolgozni!
  • bardocz
    #668
    Köszi, ezeket kipróbálom majd.
  • ZilogR
    #667
    valszeg be van nálad állítva a "snap to grid". Asszem F7 a GRID on/off és F9 a Snap to Grid on/off, de éppen nem fut nálam, h ki is próbáljam... (de sztem fog működni).

    BTW: be is állíthatod, mennyi legyen nálad a GRID, pl. ha 1mm pontossággal kell vázlatokat rajzolnod, akkor ezt be is állíthatod, vagy ha mindennek 1"-os ugrásokkal kell változnia, akkor 25.4mm-re, stb... rengeteg lehetőség az Options menüben!
  • bardocz
    #666
    Illetve amikor eltolok valamit, akkor ha nyomom a tabot, egy pillanatra felugrik, hogy mennyivel, de rögtön átvált másba, vagy eltűnik. Eléggé agybaj :D
  • bardocz
    #665
    Normális az, hogy erősebb nagyításnál az egér 20 pixelekkel ugrál? AutoCAD 2007 win7-es oprendszeren(64bit)
  • zvaragabor
    #664
    Köszi ezt is :)
  • pfprg
    #663
    Hello!

    DraftSight
  • zenoka
    #662
    mondjuk
    http://librecad.org/cms/home.html
    de autocadbol is van tanulo verzio...
  • zvaragabor
    #661
    Tudtok nekem egy ingyenes, egyszerű eszközök tervezésére egy nagyon nagyon egyszerű programot? 3D nem kell, csak vetületi kép kell.
  • rooney8
    #660
    sziasztok

    kis segítséget szeretnék kérni. van egy metszetem egy áthidaló szerkezetről. a metszet már kész, már csak a 3d-s rajz hiányzik. de én hülye mikor a metszetet csináltam elfelejtettem átállítani a nézetet és így felülnézetbe csináltam meg (oldalnézet helyett). van valami mód, hogy átállítsam oldalnézetre? próbáltam 3d nézetben a z tengely mentén elforgatni a rajzot, de nem tudtam. esetleg valami ötlet?
  • ZilogR
    #659
    :) pl.: veszel egyet magadnak, ami nem "próbaverzió" :D

    Igazából megoldható de mint sokan gondolják a nyilvánvalót, hogy nem egy checkbox bejelölésével, de ez nem ennek a topiknak a témája, asszem.

    Mellesleg, még az éles projekteknél is előfordul, h úgy kapunk pdf-et, hogy körbe van ezzel keretezve, sőt, sokszor úgy kapunk dwg-t, hogy megnyitáskor sípol az AutoCAD, hogy ilyen verzióval készült.

    Ez utóbbi eset könnyen kezelhető - de ehhez kell egy nem ilyen AutoCAD: megnyitod a bajos fájlt, dxf-nek elmented, majd mindent bezár és dxf-et megynit, akkor már nem fog szólni. Ez értelemszerűen nálad nem megy, mert nálad a CAD ilyen, nem a fájlod.
  • stz20
    #658
    Hi! Mikor pdf-et készítek, utána ráírja a pdf-re, hogy "Autodesk termék oktatási verziójával készült". Nem lehetne valahogy beállítani, hogy ezt ne tegye?
  • jeti50
    #657
    Üdv.
    Telepítettem az Autocadet elindul és utána van a hiba. A menük közt nem enged váltani és ha nagy nehezen vált is akkor az percekig tart. Továbbá vonalrajzolást kipróbáltam és hát eléggé akadozik rajzolás közben.
    Kipróbáltam már a 2013, 2012 és a 2010 es verziót is és minddel ez a hiba.

    A gépemen 64 bites Windows 7 Ultimate van.
    További rendszer adatok I3 2.3 proci 4gb ram
    Videó kártya egy integrált Intel HD Graphics illetve van egy AMD Radeon HD 7370M A kisebb programoknál az Intelt a nagyobbaknál az AMD-t használja ez biztos mert programmal tudom állítani.

    Nem tudom mi okozza a hibát de mindenképpen szükségem lenne az Autocadre a tanulmányaimhoz. Kérem aki tud segítsen.

    Üdv jeti50
  • pfprg
    #656
    Masakari 2013. feb. 24. 17:21

    Masakari 2013. feb. 24. 17:21

    http://anydwg.com/pdf-to-dwg.html
  • Masakari
    #655
    végleges kéne nem trial verzió. de nem találtam semmi használhatót eddig a neten.
  • ZilogR
    #654
    pdf2dxf -> www.aidecad.com/pdf2dxf.html
    15 ingyenes konvertálásra jó.

    ha nem tetszik, akkor keress a pdf2dwg-re a google-val.
  • Masakari
    #653
    Hali!

    Valaki tudna nekem segíteni? 1 olyan gondom van,hogy PDF file-ba szeretnék bele rajzolni,de előtte DWG fileá kéne alakítani,nos ehhez tud mondani valaki 1 olyan programot ami működik is?
  • czs1
    #652
    Igen, befejeztem, de ha nem is kattintanék vissza a kiinduló pontra, az AutoCAD automatikusan összeköti a kezdő és végpontot, s az így létrejött területet számítja ki.

    Az az érdekes, hogy ha egy új file-ban létrehozok egy ugyanilyen négyszöget ott jól számol, csak az eredetiben nem. Valamit biztosan elállíthattam az eredetiben (lépték, stb.), de nem tudok rájönni, hogy mit.
  • immovable
    #651
    Nekem kijön a 1,0355 az "area" paranccsal. Befejezed a mérést? Tehát az első kiinduló pontra a végén is rákattintasz?
  • czs1
    #650
    Segítség kéne, elakadtam.
    AutoCAD-ben van egy négyszög alakú objektumom, amely méreteit tekintve 1,09 m az egyik oldal, 0,95 m a másik oldal (1,09x0,95).

    Egyszerű matematikai számítással az objektum alapterülete 1,0355 m2, de az AutoCAD terület parancsával, az objektum sarokpontjait megadva 4,01 jön ki.

    Mi a hiba??
  • Mezga Geza
    #649
    köszönöm
  • Atika :o)
    #648
    En probaltam a 2012-es verziot windows 8 alatt es mukodott.
  • Mezga Geza
    #647
    Üdvözletem!
    Valaki rajzol AutoCaddel (bármilyen verzióval) Windows8 alatt?
    Az Autodesk azt írja, hogy nem támogatott, a Microsoft szerint viszont működik a 2013-as.
    Most kinek lehet igaza?
    Üdvözlettel
    MG
  • 00mate
    #646
    Köszönöm! A következő kérdésem lenne, nyomvonalat szeretnék megrajzoltatni( átmenetiíves körívet). Megadom az adatokat, és azt írja ki hogy nincs elérhető integrál. Ez micsoda? :)
  • pfprg
    #645
    Utána regenerálni kell a rajzot!
  • pfprg
    #644
    Hello!

    Parancs: _options

    A megjelenő dialógusban válaszd a Képernyő fület.

    A Szövegeknél csak keret megjelenítése címkéjű kapcsolót kapcsold ki.
  • 00mate
    #643
    Hali!

    Az lenne a kérdésem, hogy az összes felirat helyett miért látok én téglalapokat? Amikor át akarom írni, akkor át tudom írni, de amikor megnyomom a bal egér gombot hogy lépjen ki a szerkesztésből, akkor ugyanúgy visszajön a téglalapos dolog.
  • pfprg
    #642
    Hello!

    A kirajzolásra a papírteret (Elrendezés) kell használni.
    Ott is létrehozhatsz nézetablakokat, amelyekben a modelltérben létrehozott objektumok tetszőleges irányú nézeteit állíthatod be. A nézetablakok köré rajzkeretet illeszthetsz, a szükséges címfeliratokkal és egyéb sallangokkal, majd az egészet nyomtatóra, plotterre küldheted.