761
Hozzunk ki minél többet az AutoCAD-ből
  • ginger3205
    #721
    Sziasztok! Lehet, hogy nem ide vág, de azért hátha tud valaki segíteni. Egy olcsóbb AutoCAD alternatívát keresek. Valakinek tapasztalata egyéb szoftverekkel? Melyik hasonlít legjobban az ACAD-hez? A fő, h nyitni tudja az újabb verziójú dwg fájlokat acad-ből, és az se lenne rossz, ha pdf-et tud konvertálni dwg-be. Előre is köszi a választ. :D
  • godlada
    #720
    Megvan! a "FILEDIA" parancsváltozót kellett 0-ról 1-re állítani.
  • godlada
    #719
    Sziasztok! Az a gondom hogy egy kapcsoló? elállítódhatott, vagyis ha pl. file-t akarok megnyitni/menteni akkor csak parancssorból tudom ,és nem ugrik elő az ablak. Bosszantó dolog és nem tudom hogyan lehetne visszaállítani. Választ köszi előre is!
  • tigerbácsi
    #718
    leakad a CAD. ha a modell parancsot gépeléssel kiadjuk akkor műkszik :-D
  • tigerbácsi
    #717
    hali!

    ismét van egy problémám a 2014 - es Cad-del. ha egyszer átváltok model térről elrendezésre, akkor utána soha többet nem tudok visszamenni a modeltérre. hiába aktív a model fül mégis az elrendezés fület mutatja. az elrendezési fülek között tudok váltani.

    köszi a segítséget előre is!
  • tigerbácsi
    #716
    megvan! köszi! sorry!
  • tigerbácsi
    #715
    Üdv júra! egy kérdés. újra kellett rakni a gépet. most eltűnt a lebegő parancssorom. vissza szeretném állítani, mert azt szoktam meg. hogy lehet? (a kurzor mellett jelenik meg az adatbeviteli sor :-D)

    Köszi előre is!
  • rooney8
    #714
    azt hiszem megvan :)
    köszi
  • tigerbácsi
    #713
    :-DDDDDD ma is tanultam valamit :-DDDDD

    köszi a segítséget :-)
  • zenoka
    #712
    haha:D
    azt tudod hogy minden angol parancs ele beteszel egy _ jelet tehat _rename akkor ismerni fogja:)
  • tigerbácsi
    #711
    :-D nekem nincs rename parancsom, viszont átnevez parancsom igen :-D mivel magyar a CADem :-D bár érdekes mert van amit angolul is ismer :-D

    köszi
  • zenoka
    #710
    pedig sima autocad2014 ismeri nalam
    http://kepkezelo.com/images/w08y0xvbgosbfdc0u7e.jpg
  • tigerbácsi
    #709
    köszi! nálam nem ismer ilyen parancsot sem a 2014 sem a 2007 :-)

  • zenoka
    #708
    ren vagy rename commanddal de reggel megnezem:)
  • tigerbácsi
    #707
    még egy kérdésem lenne az 1. ponton kívül :-)

    át tudok nevezni egy blokkot? pl hogy a blokk neve ne 2sainvI1 legyen hanem mondjuk wc?
  • tigerbácsi
    #706
    Na ez jóhír! hmmm mind a kettő :-D
  • zenoka
    #705
    teljesen:) meg mindig geotechnika.
    meg egy kis maganceg latvanytervezessel.
    igy nyugis:)
    ez a data source-st kiprobaltam gyorsan, mukodik siman elboldogulsz vele.
  • tigerbácsi
    #704
    Köszi! na meglátjuk boldogulok e vele! :-D

    Nálad minden ok?
  • zenoka
    #703
    nem tudom szerkeszteni a hsz.. grr
    youtube
    https://www.youtube.com/watch?v=-Rx_dwqOAKc
  • zenoka
    #702
    persze ehhez volt valami listazo parancs ami a dinamikus blokkok attributomjait kitette szepen.. az a baj hogy evekkel ezelott neztem hogy hogy lehet de most gyorsan megneztem egy egyszeru valtozat
    http://www.ellenfinkelstein.com/acadblog/autocad-tutorial-extract-attributes/
  • tigerbácsi
    #701
    áááá onnan már eljöttem :-) talán most tudok két kirúgás után elhelyezkedni a Hankookhoz :-)

    ám ezt tudod értelmezni :-D

    Táblázatba kigyűjtött attribútumok
  • zenoka
    #700
    meg uva-nal vagy?
  • tigerbácsi
    #699
    jaja nem rossz! köszi szépen! :-)
  • zenoka
    #698
    hmmm hat ezt viszont akkor igy hirtelen passzolom :(
    3/2 viszont nem rossz:)
  • tigerbácsi
    #697
    Ezeket a kapcsolókat hiába kapcsolom ki be. a két egyenes ettől függetlenül együtt mozog. azaz ahogy viszem el egyre messzebb anál jobban távolodik a két egyenes, de a kényszer megmarad.
  • zenoka
    #696
    1.)
    f8 azaz a ortho ki be kapcsolgatasaval tudod kenyszeriteni hogy csak egy tengely menten tortenjen az elmozdulas
    2.) ha nem tengelyre meroleges erdemes bekapcsolni object snapnel az extensiont es az object snap trackinget ami az f11
  • tigerbácsi
    #695
    Köszi szépen a válaszokat!

    az elsőre itt a kép. a két vonal merőleges egymásra. megfogtam a vízszinteset s el akarom mozgatni, de a függőleges is elmozdul.

  • zenoka
    #694
    1.) haaat ezt nem ertem:D valami screenshotot tudsz rola

    2.) TASKBAR parancsot ad ki es allitsd at a valtozot 1 -ew

    3.) tools->options->selection-> show grips within blocks elol vedd ki a pipat.
  • tigerbácsi
    #693
    sziasztok!

    AutoCAD 2013 és 2014.

    1.
    az a problémám, ha pl két egyenesem van, s az egyik pl merőleges a másikra majd az egyiket el akarom mozdítani akkor megy vele a másik is. ez a ,,hiba több vonalas kényszereknél is előjön.

    2. gondom, meg az lenne, hogy ha több dwg-t nyitok meg akkor i 1 db Cadet nyit meg. én azt szeretném, hogy ne egy be nyissa meg, hanem mindegyiket külön s a tálcán tudjam váltogatni.

    2. a harmadig zavaró tényezőm pedig az lenne, hogy a blokkot is ha kijelölöm akkor az összes jellegzetes pontot beadja s nem csak a bázispontot.

    légyszi ha tudtak segítsetek!

    Köszi előre is!
  • Klon
    #692
    hopp, elírtam :D helyesen: regen
    azt te döntöd el, hogy miben rajzolsz, nem kell külön állítani, csak nyomtatásnál.
    magyarul: 1 egység=1,mm, 1cm, 1m, 1km vagy akármi. lényeg, hogy tartsd a léptéket.
    aztán majd nyomtatásnál,(én papírteret szoktam használni) majd beállítod, hogy mittudomén 1egység pl. 0,5km legyen vagy 10km legyen.
    normálisabban nem tudom leírni :D
  • rooney8
    #691
    Koszi, ezt majd megnezem.
    Azonban kenyelmesebb lenne centimeterben rajzolni, szoval a kerdes marad, hol lehet atallitani?
  • Klon
    #690
    parancssorba: regenen

    ez megoldja a "távolodás" problémát...
  • rooney8
    #689
    Ja azt kihagytam, hogy AutoCAD-ről van szó .
  • rooney8
    #688
    Hali

    Valaki meg tudná mondani, hol lehet beállitani az alap mértékegységet? Mert alapértelmezés szerint milliméter(?), és mar ezres számaim vannak és nem tudok tovább távolodni, így nem fér már ki a rajz.
    Vagy lehet én nézek be valamit, mert igazság szerint nem teljesen világos ez a méretarány beállítás, meg papírméret.
  • kemszi2
    #687
    Üdv!Nem tudjátok véletlenül Win8-ason működik a 2007-es autocad?
  • zenoka
    #686
    igen save as (mentes maskent) es kivalasztod a legordulobol lent a korabbi filetipust amit szeretnel..
  • 00mate
    #685
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy nekem 2013-as verzióm ( civil 3d ) van és csoportban csináljuk a házi feladatot. Ismerősöm említette, hogy újabb verziókban mentett fájlokat nem tudom a régiben módosítani. Erre lehet valami megoldást találni? Köszi a segítséget!

    Üdv,
    Máté
  • mielikki
    #684
    Sziasztok!
    Szeretnék érdeklődni, hogy valaki tud-e olyan lehetőségről, ahol Autocad Civil 3D kezelést lehet tanulni kedvező áron? (már van egy minimális alaptudásom, de sok problémám adódott a próbálkozásaim során amit nem tudok egyedül megoldani szerintem)
    Előre is köszönöm szépen a válaszokat!
  • ZilogR
    #683
    hasonló módon tudsz egyenest (vonalat - LINE) húzni: Kiadod a parancsot, megfogod kezdőpontként a pontodat, majd a perpendicular tárgyrasztert választva rámutatsz az egyenesre és katt a bal egérgombbal. Kész a szakaszod, aminek az egyik vége a pontod és merőleges az egyenesedre.

    A tárgyraszterek, mint a merőlegesség például nagyon hasznos tud lenni. Két kitérő térbeli egyenesnél is használhatóak: Fel van rajzolva két, térbeli, kitérő egyenesed, kiadod a LINE parancsot, majd a perpendicular ikont kiválasztva rákattintasz az egyik egyenesre és újból kiválasztva a perpendicular ikont a másikra. Ezzel megrajzolja azt az egyenes szakaszt, ami mindkét egyenesre merőleges - ha tanultál ábrázoló geometriát (vagy ha fogsz) ezzel biztosan találkozol majd, ezt nevezik normál transzverzálisnak. Ennek egy gyakorlati alkalmazása lehet, például a csővezetékek összekötése: Mivel a csővezetékek sokszor kitérőek és a csőívek, könyökök 90 fokosak, ezzel meg tudod keresni a csővezetékeket összekötő, mindkét csőre merőleges szakaszt, azaz olyan szakaszt, aminek a két végére 90 fokos ívet rakva a két csővezeték összeköthető. (Persze a csöveket igazából már meglévő acélszerkezeten vezetik, nem pedig bele a vakvilágba...)
  • stegi76
    #682
    Köszönöm, működik. Már csak az a kérdés , hogy a pontot másolni szeretném, tehát, hogy az eredeti is megmaradjon.