688
Minden, amit a HD videóanyagok lejátszásáról tudni érdemes
  • takysoft
    #688
    VLC-hez sem. mondjuk annak a felületét nagyon nem szeretem.
    GOM Playert bírom, csak azt óvatosan kell telepíteni, mert alapból feltenne pár toolbart.
  • ffxi
    #687
  • BaliBoy
    #686
    Használj Kmplayert és akkor nem kell külső kodeket telepíteni.
  • ffxi
    #685
    Hellótok!

    Tömörített 1080p-s mkv (TRiNiTY) lejátszásához PC-n elég naturból felraknom a K-lite 10.90-est vagy kell-e még beállítani hozzá valamit VLC és Bsplayer használom.
  • REALista
    #684
    Üdv!
    Érdeklődnék hogy film nézésnél ha hosszú az usb kábel a mobil winyó és a Tv között akkor van jelveszteség?
  • Inquisitor
    #683
    Egyik 3D monitoros topikban említették anno az sView nevű orosz free lejátszót. Mint lejátszó nem tudom mennyire jól használható, de azért volt kiemelve, mert jól állítható állítólag a mélység/fókusz ...
    http://www.sview.ru/en

    A másik amit ott említettek ilyen szempontból az a Stereoscopic Player volt, de az fizetős.
    http://www.3dtv.at/Products/Player/Index_en.aspx
  • repvez
    #682
    A KMPlayer is ismer pár 3D-s formátumot és sok beállitást is tud,de ha PC-n játszod le akkor lehet, hogy a hang nem biztos , hogy 5.1be megy át.
    Attől függ, milyen összekötéssel van a PC és a TV vagy az erősitő.
    Mert nálam Pl hiába van optikain összekötve az erősitő a PC-vel mégis csak stereo jelet küld , igy az erősitőnek kell kikevernie, mikor a film gyárilag 5.1esen szol.
    Ugyhogy jobban jársz ha pendriverol egyből a TV-re nyomod.
  • REALista
    #681
    Üdv!Szerintetek melyik a legjobb lejátszó program ha 3d-s filmeket szeretnék nézni számítógéppel összekötött 3d-s tv-n?Nekem a PowerDvd ajánlották.Szerintetek jó megoldás?És amúgy szerintetek hogy lesz jobb a kép ha gépről nézek filmet vagy ha közvetlenül a tvbe dugom usb-n keresztül a mobil winyót?
  • repvez
    #680
    köszi
  • BaliBoy
    #679
    Demo World
  • NovaTerra
    #678
    Gondolom gyártóhonlapján kellene szétnézned. Egyébként torrenten is vannak fent tömörítetlen anyagok. Csak ugye azok 50+ GB-t.
  • repvez
    #677
    Honnan lehet letölteni ingyenes sample videókat ami gyári ?Tehát nem iyen torrentesre gondolok ahol tömörítve vannak.

    Régebben volt még a dvd korszakban, hogy ilyen promo lemezek voltak amin az akkori filmek szerepeltek, Most is valami hasonlót keresek ahol eredeti kép és hangminőségben vannak a filmek.
    Csak a TV és a hangrendszer teszteléséhez. 5.1,7.1 csatornás hanggal esetleg különbözö dekodolással DTS ,DTS HD ,MA,stb..
  • Zephyr Retiring
    #676
    Kicsit utána olvastam a témának.
    Az eredeti 1080p-s 3D-s (2 kamerával felvett képet) valamilyen tömörítési eljárással mentik el egy osztott képbe.

    " Tömörítéskor a JPEG 2000 szabvány az alapkövetelmény. Külön tömörítik a bal és jobb képsorokat. A rendelkezésre álló sávszélesség 250 Mbit/s lehet a kettőt összeadva. A végleges mozgókép 24 fps sebességű szemenként, tehát összeadva 48 fps.
    A film ezt követően egy 3D-re alkalmas szerverbe megy, ami aztán a vetítő felé továbbítja a jelet. A szervernek két kimenete van, ahogyan a projektornak két bemenete (A és B HDSDI bemenet). A HDSDI (High Definition Serial Digital Interface - HD soros digitális csatoló) interfész az SMTPE (Society of Motion Picture and Television Engineers - Mozgókép és televíziós mérnökök egyesülete) szervezet által kidolgozott szabványokat támogatja. "

    Na igen. Ha mindezt magamtól is tudtam volna, akkor az ezzel a technóval megkeresett lóvé most az én zsebemet nyomhatná :D
  • Zephyr Retiring
    #675
    Ez most biztosan nem fog menni, mert mobilon vagyok és nem otthon :)
    De szívesen meghallgatom a véleményedet, hogy miért gondoltad, hogy feleződik (minden esetben) a felbontás 3D-ben..
  • BaliBoy
    #674
    Nézd meg légy szíves annak a két képnek a felbontását amit linkeltem. Azok vannak az adatfolyamban.
    Utána mutasd be légy szíves, hogy hogy csinálsz abból 1920x1080-at/teljes kép.
  • Zephyr Retiring
    #673
    Addig is míg benézel, kicsit most neked segítek:
    2 féle otthoni 3D létezik jelenleg: az aktív (ami nekem is van) és a passzív.
    A kettő közti legfontosabb különbség, a felbontás. A passzív technó az 1080p-nek csak a felét juttatja el a szemedhez (tehát csak 540p-t) míg az aktív pedig mind az 1080p-t egyenként mindkét szemedre.
    (az 1920-as pixel változatlan marad.)
    A képnézési szöget függőleges helyzetben változtatva közelről nézve halvány fekete csíkokat figyelhetünk meg. És/vagy a 3D képminőség is romolhat.
    (idéztem a Samuék oldaláról.)
    A 720p-s képmegjelenítés meg megint más tészta...
    Én is tudok 720p-t "varázsolni" az 1080p-ből.. Nem kell mást tennem hozzá, mint a Bluray hdmi kimeneti képfelbontását 720p-re állítanom :P
  • Zephyr Retiring
    #672
    Nem vitázok. Csak beszélgetünk.
    A lenti osztott képnek pontosan milyen felbontást is jelez a tévéd (monitotod)?
    Gondolom nem 720p-t ...
  • BaliBoy
    #671
    Persze, mert a forrás felbontását írja ki.
    De ezen nincs mit vitázni. Két kép kerül átvitelre egy időben 1920x1080-as felbontással. A laptopon futó SW illetve a TV-kben lévő ezt a két képet szedi szét és teszi egymásra. Tehát 1 kép felbontása feleződik. Ez szerintem elég logikus.
    A TV-n is ha nem kapcsolod be a 3D-t, akkor a két képet látod úgy ahogy a lentebb lévő hsz-ben is látható.
    Ennyi.
  • Zephyr Retiring
    #670
    Ez már csak azért is érdekes, mert az én tetyóm médialejátszója ugyanúgy 1080p-nek "látja" a 3D-s 1080p-s mkv fájlt, mint ahogy bármelyik lejátszóprogim is a laptopon.
    Sőt, a 3D-ből 2D-be történő konverzióval (amit a tetyóm is tud) a felbontási infó szerint továbbra is 1080p marad.
    Ezek az adatok érvényesek az alacsonyabb felbontású 3D mkv-kra is. Vagyis 2D-be váltva megmarad az eredeti 3D alatti felbontás.
    Blurayről hdmi-vel pedig csupán annyi változik, hogy a felkonvertálás miatt minden 1080p-lesz és nem kisebb...
    Kollégánál én más problémára tippelnék...
  • BaliBoy
    #669
    Nem vagyok járatos annyira abban, hogy hogyan adnak ki mostanság filmeket 3D-ben, de az biztos, hogy ahhoz, hogy egy 3D-s filmet 1080i/p formátumban tudd megnézni, ahhoz az adatfolyamban a két kép miatt dupla akkora felbontásúnak - ultra HD-nak - kellene lennie. Tehát amikor megveszel/leltöltessz egy 1080-as filmet az két képet tartalmaz. A dekódolás folyamán a két képet szétszedi és így állítja elő a 3D-s tartalmat, tehát a 3D-s képtartalom már csak feleakkora mint az eredeti.
    Ugyebár többféle 3D-s kódolás létezik. (amikor a két kép horizontálisan van egymás mellett és amikor vertikálisan.)
    Vertikális 1080: (3D - 720)


    Horizontális 1080: (3D - 720)

  • Zephyr Retiring
    #668
    Próbálj ki más lejátszó progikat is. Pl.: Nero Showtime, KMPlayer...
    Talán csak beállítási hiba okozza.
    1920x1080A nincs :)
    1080i és 1080p van csak.
    A Samud 1080p-s, tehát ez kipipálva :)
    Maradt még a videókártyád felbontási tudása (gondolom ez is right) és a programbeállítási hibalehetőség..
  • digo82
    #667
    Sziasztok.Tud valaki abban segíteni, hogy miért van az ha meg akarok néz ni egy 3d filmet akkor vsszaáll a felbontás 1920x1080 A-ról 720-ra?
    Samsung Np300E5A-S07HU notebook Samsung es7000 tvAre kötve 1.4-es HDMI vel van összekötve.Ezt a powerdvd 12 vel csinálja.
    A válaszotokat előre is köszönöm
  • Gerygrey
    #666
    Első lépésként format C:

    Második: VLC media player felrak, codeceket és főleg a packokat mellőzni... A videolejátszási problémák 99 százalékáért az ilyen pakkok felelősek, nem is értem, miért nem tiltották még be őket.
  • pekka2
    #665
    Sziasztok,

    van nekem egy Pana plazmám, és régóta nézek rajta HD filmeket a PC-ről. NEmrég azonban volt egy xp to win7 reinstall, és azóta SEMMILYEN beállítással nem tudom teljesen smooth-ra beállítani a képet. MPC-HC-t használok, mindenféle kodeket, kodekpackot kipróbáltam, mindenféle kombinációban, az MPC-HC minden beállításával kísérleteztem (. HA a monitoron megy a film, semmi baj, ha viszont átteszem HDMI kábellel a Panára, akkor ilyen mikro megállások, mikroakadozások vannak. MInden driver uptodate, konfig c2d 8400, GTS250, 4GB RAM.

    Valami ötlet, hogy mit lehetne még kipróbálni?
  • DarkSector
    #664
    Nah van nekem ez a xilisoft converter.

    Az lenne a kérdésem hogy az MKV-t milyen beállitással tudnám a legjobb minőségbe átemelni, hogy ne mkv legyen hanem avi vagy wmv vagy mpg2-4???
  • DarkSector
    #663
    van boxom, ami nem játsza le az MKV-t és HD-tv-re a sima divx szar.
    De asszem találtam megoldást.

    vannak eleve divx-ek amik BRrip, illetve BDrip-ek.
    Asszem ezekkel kiegyezek minőségben. :)
  • takysoft
    #662
    Na a másik vonalon is haladok:D
    ha a MKV-ban nem divx, vagy xvid van, hanem h264, akkor az mkvextract-al kibontott h264 stream-et, avc2avi segítségével avi-ba tudod tenni. (itt jelzem újra, h szükség lesz az eredeti mkv framerate-jére, vagy elcsúszhat a dolog. nagyon nem mindegy, h 24 vagy 25 fps:D... ezt általában a lejátszók kiírják)

    a kész avihoz pedig a kibontott mp3-at(vagy ac3-at) avimux segítségével hozzácsaphatod. (egyszerűbb, meg jobb is, mint az előbb említett virtualdub)



    Szóval. Összegezve:
    1.- MKVExtract-el kibontod az mkv tartalmát
    2.- Ha a video .h264, akkor avc2avi-val átrakod avi-ba. (kell az eredeti video framerate-je!)
    3.- Az új avit avimux segítségével újra egyesíted a kibontott hangsávval(/hangsávokkal)

    Tadammmm, MKV veszteségmentes átrakása AVI-ba.
  • takysoft
    #661
    teszteltem kicsit.
    ha az mkv-ban h264 codec van, akkor továbbra se tudom mit kell vele kezdeni
    de ha sima divx, vagy xvid, akkor az mkvextract nem egy sime stream-et dob, hanem eleve beleteszi egy avi konténerbe.

    ha ezt megnyitod egy virtualdub-ban(vagy virtualdubmod-dal) akkor video stream-et "direct stream copy"-ra állítva és az extract-olt mp3-at importálva ha elmented, akkor lesz fasza avid hanggal veszteség nélkül

    Ez többé-kevésbé válasz a kérdésedre azt hiszem...
  • takysoft
    #660
    divx is meg h264 is lehet avi-ban is, meg mkv-ban is. (azok konténerek, ahogy a kolléga már megsúgta)

    aviból lehet minőségromlás nélküli mkv-t csinálni, mert az mkvtoolnix simán importál avit(az mkvtoolnix az mkv hivatalos konténerkezelője)

    az avi-nak nincs konténerkezelője, mert alapjában nincs hivatalos formája se nagyon... kicsit úgy fejlődött ki, mint a html.... (pl a dual audio-s avik létezése kétségbevonhatatlan, a legtöbb lejátszó mégse kezeli őket)

    ettől függetlenül technikailag nem kizárt, hogy mkv-ból kiszedett divx vagy h264 stream-et avi konténerbe ültess minőségromlás nélkül, csak arra nem ismerek progit.


    a wmv viszont egy kisit más tészta.
    ott ugyanis az ASF a konténer, a wmv pedig a tömörítőkodek neve, ellenben a kiterjesztés .wmv (bár ha nem wmv-vel tömörített anyagot raksz bele, akkor lehet .asf kiterjesztés is, de az itt mindegy)
    lényeg h a .wmv kiterjesztés erősen utal a dolog codec-jére is.
    wmv-t pedig kizárólag asf konténerben lehet tárolni
    a wmv wiki lapja szerint elvileg bele lehet tenni avi vagy mkv(matroska) konténerbe is, de ilyet speciel még nem láttam szerintem:D de a te gondod nem is ez, szal midnegy.

    Neked először is az mkvtoolnix-re lesz szükséged, mert abban van az mkvextract (bár nincs külön GUI-ja, mint az mkvmerge-nek, szal lehet érdemes lenne keresni hozzá... csak ráguglizol, h "mkvextract gui" ezerszám van...)
    ezzel ki tudod bontani a megfelelő video és audio stream-et (a video strem-hez jegyezd meg a framerate-et, mert az a konténerben van tárolva), és keress valami progit, ami ezt avi-ba teszi. (wmv-be lehetetlen, előbb magyarázott okoknál fogva)
    talán akad olyan program is, ami elebe importálja is az mkv-t, de kétlem.


    Lényegesen egyszerűbb eset, ha újratömöríted a filmet. azt szinte bármilyen tömörítővel megteheted. Minőségromlás meg nem lesz gond, mert gondolom úgyis kisebb verzió kell.
    Az avi konténert általában rosszabb minőségű vidoknál használják csak, HD felbontásban szinte kizárólag Matroska(mkv) konténer jellemző.
    eleve, hisz sokkal jobb, mint bármelyik másik
    Általában az asztali HD lejátszók is kezdik támogatni már.

    na persze a legegyszerűbb, ha simán letöltöd a film divx-es változatát:D
    ha valami családi videoról van szó, akkor meg írj egy privit, vagy konkretizáld itt, h miről is van szó.
    milyen stream van az mkv-ban(codec,framerate,felbontás,audio-sávok...)
    és hogy miért nem jó az úgy, ahogy van...
  • Raw86
    #659
    Elkészült legújabb amatőr filmünk, egy 43 perces akció-krimi.
    Azért linkelem ebbe a témába, mert egy 1080/50i-s kamerával vettük fel és a végső kiterjesztés pedig H.264.
    Ha gondoljátok akkor nézzetek bele, hogy mit szóltok a videó minőségéhez és talán még a film is megtetszik :)

    Egytől Egyig
  • DarkSector
    #658
    akkor divx-be de az is avi kiterjesztés.
  • Inquisitor
    #657
    A kérdéssel az a baj, hogy az AVI és az MKV is csak konténer fájl, miért kell átalakítani? Ha mondjuk a H264-et akarod teszem azt DivX-be átteni, akkor van értelme a kérdésnek.
  • DarkSector
    #656
    Valaki tudna ajánlani egy egyszerű progit, hogy mkv kiterjesztésből hamar rövid időn bellül egy az egyben minőségromlás nélkül avi vagy wmv-be át lehessen konvertálni videót?
  • takysoft
    #655
    esetleg próbáld ki a CoreAVC kodeket.
    Itt a III/b. pontban találsz infót arról, hogyan lehet beállítani.
    (kicsit várni kell néha, mire bejön az oldal)
  • eNorti
    #654
    Hali,

    Most szereztem be egy Pana HDC-SD707 kamerát és az asztali gépem a lementett 1080/50p-s felvételeket alacsony fps számmal játssza le az összes lejátszó progi amit kipróbáltam. A WMPc a legtűrhetőbb azzal csak egy kicsit darál a kép.
    Mi lehet a gond? Codec probléma vagy kevés a gépem?
    Cor2 E6550, 2gbram, 9800GT 1gb.

    Abból gondolom, hogy a teljesítmény kevés, hogy a laptopon a WMPc alig bírja lejátszani.
  • tomo05
    #653
    Ezer köszönet!Kitűnően működik!
  • BaliBoy
    #652
    Mivel Ati kártyád van, kihasználhatod a hardveres gyorsítását. Szóval mindenképpen a Windows Media Player Classic Home Cinema változatát ajánlatos használni. (DXVA) Így a proci terheltsége 0 lesz.
  • tomo05
    #651
    hali!milyen jó progi van arra hogy full hd filmeket nézzek?a wmp jó csak ha tekerek kell fél perc mire betölt.
  • BaliBoy
    #650
    Közben megtaláltam a megfelelő beállítást. :)
  • BaliBoy
    #649
    Tudtok olyan programról az MPC-HC-n kívül ami DXVA-t használ? Vagy olyan megoldást, hogy a DXVA-val megnyíljon a felirat is?