688
Minden, amit a HD videóanyagok lejátszásáról tudni érdemes
  • Tatyla
    #648
    sziasztok kéne egy kis help

    MPEG-TS videót a media player classic nem jeleníti meg csak a hangot,K-Lite codec pack van fenn mi a hiba oka?
  • DarkSector
    #647
    jah én is arra gondoltam hdd-ről, hogy nem isoban van...
    thx kipróbálom
    zsír!.
  • Sleep Walk
    #646
    ja és nem kell ISO-ban lennie
  • Sleep Walk
    #645
    Üdv!

    TotalMedia Theatre 3

    Nekem bevált.
  • stonesour
    #644
    Ez a Classic Media Player Home Cinamaban van így, egyedül ez játssza a filmet akadásmentesen.
  • stonesour
    #643
    Gyors segítség kéne:

    Megy a full hd mkv video, szaggatásmentesen, de amikor gyorsan mozog a kép, vízszintes csíkokat látok benne, ami eléggé idegesít. Mivel lehetne ezt kiküszöbölni? (gépról van a tv-re kötve)
  • DarkSector
    #642
    azé mert pwer dvd annál letiltották tudtommal.
  • takysoft
    #641
    nemtom... nero talán XD
    amúgy is lehet h megnyija..
    sose láttam bluray-t XD

    csak tudom h a powerdvd kezeli. de gondolom a dvd-hez hasonló
  • DarkSector
    #640
    jah ha iso-ban van, és azt mien progival csinázzak belőle?
    :D
  • takysoft
    #639
    PowerDVD biztos megnyitja ha iso-ban van

    jobbat nem tudok, bocs:D
  • DarkSector
    #638
    Létezik már program ami a BR filmeket betallózza vinyóról, és teljes összeségében tudja kezelni???
    ha van ien kérek pls egy program nevet....THX
  • takysoft
    #637
    nincs mit:D
  • Rubio #636
    Sikerült átkonvertálni és megírni a DVD-t az általad javasolt progival is és meg kell hogy mondjam, hogy ez a jobbik megoldás, azaz jobb lett, mint a korábbi kísérletem a másik progival, amit Met ajánlott!

    Köszönöm a segítséget!

    (Természetesen Met-nek is!)
  • Met
    #635
    A ConvertXtoDVD használom avi-dvd konvertálásra, tényleg egyszerű és gyors. Nem is tudtam, hogy kezeli az mkv-t.
  • Rubio #634
    Köszi, majd megnézem ezt is! Jelenleg a korábban ajánlott progi dolgozik a gépen, ha végzett, akkor majd kipróbálom, hogy lássam melyik dolgozik szebben, ill. a végeredmény melyiknél jobb!

    Mégegyszer köszi!
  • takysoft
    #633
    mkvtoolnix-el megnyitod az mkv fájlt.
    az input részbe behúzod az ac3 fájlokat is
    a magyar hangsávhoz beállíthatod a default track flegat is yes-re, akkor alapból azt használják majd a lejátszók.

    elmented valami más néven, és tökéletes lesz

    Gom Playerben az "A" gombbal tudsz audiok között váltani.

    Da pedig ki akarod írni DVD-re, akkor a ConvertXtoDVD nevű programot ajánlom. A legegyszerűbb DVD készítő, amiről tudok.



    Többiek:
    Értelmesebb megoldásokkal nem tudtok szolgálni, mint a "használj más lejátszót", meg a "töltsd le újra"? XD

    bár amiben igazuk van... Gom Player küldő hangot tényleg nem tud megnyitni... talán az egyetlen nagy hibája, amúgy én is szeretem:D
  • Rubio #632
    Hát ezt igazából neked kell eldöntened, hogy mennyit áldozol rá, de én úgy tudom, hogy az s-videó kábelen max. 800x600-as felbontású képet tudsz átvinni... (a konklúziót rád bízom)
  • BaliBoy
    #631
    Ha van rá pénzed akkor értelemszerűen a jobbat vedd, vagyis a HDMI-st.
  • Rubio #630
    A kulcsszavakkal korábban próbálkoztam, de ezt a progit nem adta ki, csak a "Total Video Converter"-t, de abban én nem láttam, hogy hol lehet azt beállítani, hogy az .mkv fájlból kivegye a feliratokat is. Viszont amit ajánlottál az ezt önállóan megteszi, szóval ez az, amit kerestem! Köszi!

    Már a free problémát is megoldottam (ha egyáltalán volt ilyen, mert nálam úgy is működött, bár nem vártam meg a konvert végét).

  • Hunter of Deer
    #629
    valaki pls írjon valamit az én gondomra is mert már holnap szeretnék venni kábelt csak még nemtudom hogy melyiket, vagy ha nemjó helyre írtam akkor dobjatok egy linket a jó topikhoz thx!
  • Met
    #628
    logika, mit szeretnél? mkv-t konvertálni, elkezded bepötyögni a google-ba, hogy mkv és kiegészíti a lehetséges szavakkal pl. mkv to dvd
    ha úgy nem megy akkor keresel valami magyar-angol netszótárt és ott lefordítod angolra azt az 1-2 kulcsszót ami alapján keresni akarsz

    Nem kell kisregényt beírni a kereséshez.

    A linkelt progi nem biztos, hogy jól használható, kerestem, ingyenes
  • Rubio #627
    Ha tudod, hogy mit keress, úgy könnyű! Nekem sem esik le a gyűrű az újamról, hogy bepötyögjem a keresőbe, de ha nem tudom, akkor nincs mit beírnom...

    Azért köszi!
  • Met
    #626
    google
  • Hunter of Deer
    #625
    sziasztok! nemtudom jó helyen teszem e fel a kérdést de hátha itt is tudnak rá válaszolni.
    a kérdésem az lenne hogy érdemes e DVI-HDMI kábelt használnom vagy felesleges és jó a sima S-videó-rca felállás. gépet és TV-t szeretném összekötni csak nemtudom lesz e észrevehető különbség a két kábel minősége között mivel a TVm csak 1024*768 felbontást tud. Samsung 106cm erről lenne szó illetve erre lenne kötve gigabyte gtx 260. a lényeg az lenne hogy minék élesebb képet kapjak a tvn. sajnos a dvi-hdmi kábelből a simát tudom venni mert minimum 3m-es kell és az aranyozott már igencsak drága. a válaszokat előre is köszi.
  • Rubio #624
    Azért nem, mert úgy még nem jelent meg (legalábbis én még nem találkoztam vele), csak blue-ray DVD-ben találtam meg (egyenlőre). Még Magyarországon nem jelent meg a film, majd csak ha jól emlékszem 04.26-án fog.

    Tény, ha várnék vele, akkor majd ebben a formátumban is közzéteszik, csak én már a hétvégén szerettem volna megnézni, de így már aligha...
  • BaliBoy
    #623
    Akkor miért nem DVD minőségben töltöd le?
  • Rubio #622
    Szia!

    Én sem úgy gondoltam, hogy jobb lesz a minősége, hanem úgy, hogy nem kell a számítógép monitora előtt gubbasztanom és hallgatnom a 2.1-es hangszórókat, hanem kényelmesen ülök a fotelben a TV előtt és hallgatom az 5.1-et a házimozin....

    Szóval nem az a gondom, hogy számítógépen tudjak hangsávot és feliratot változtatni, hanem az, hogy hogyan tudom DVD5-ös lemezre a korábban megadottakat (#620) kiírni.

    Azért köszi a választ!

    Esetleg ebben tudna valaki segíteni?

    Pl. abban, hogy tudom a feliratot is betenni, mert én nem látom, hogy lenne mellette, viszont a Power DVD megjeleníti a feliratot, tehát lennie kell, csak hol?
  • Sleep Walk
    #621
    Üdv!

    Használj KMPlayert! (ott könnyen tudsz váltani két hangsáv között.

    Ha egy MKV-ból konvertálsz DVD-t, semmivel nem lesz jobb a minősége egy DVD filmnek...
  • Rubio #620
    Üdvözlet!

    Először is elnézést kérek, hogy nem jó helyen teszem fel kérdésem, de abban bízom, hogy mégis lesz valaki, aki ennek ellenére tudja majd a választ!

    Szóval volna egy "eretnek" kérdésem:

    Van egy HD filmem .mkv kiterjesztéssel és melette külön-külön mappában az angol és a magyar szinkron, mindkettő ac3-ban külön fájlként.

    Számítógépen gond nélkül le tudom játszani a PowerDVD-vel, amely automatikusan magyar szinkront használ, és ahol kell, ott megjeleníti a magyar feliratot is, de váltani nem tudok a nyelvek között (ezekszerint valahol felirat fájl is van, de én külön nem láttam).

    Ezzel szemben a GOM Player angol nyelven indítja el, de semilyen feliratot sem hajlandó hozzá megjeleníteni és még csak nyelvet sem enged váltani.

    Tekintettel arra, hogy nincs asztali blue-ray DVD lejátszóm, de van egy snasz mezei házimozi szettem, ezért szeretném megkérdezni, hogy milyen progival lehetne ezekből egy jóminőségű DVD5-t készíteni, hogy TV-n és a házimozin együtt élvezhessem a jobb minőséget?
  • DarkSector
    #619
    igen gyenge a proci hozzá, az az 1080p-s mp4 nem feltétlen ua mint 1080p-s mkv film.
  • Met
    #618
    Lőjj ki minden felesleges process-t, csak a win és a lejátszó fusson.
    KM Playert nem próbáltad?
  • stonesour
    #617
    Hali!

    A konfigom a következő:

    Ati HD 3850 512 mb
    AMD Athlon 3200+
    1 GB RAM


    Mit tudnátok ajánlani, hogy a 1080p truehd filmeket meg tudjam nézni a tv-men, a gépről szaggatás, hangcsúszásmnetesen?

    Az mp4 formátumú 1080p videó simán megy, de egy .mkv film nehezebben...
    kis szaggatással (XBMC media centerrel ment talán a legjobban)

    Media Player Classic Home Cinema val is próbáltam , de nem az igazi.

    Segítsetek :D
  • Mighty
    #616
    Próbáld ki a Media Player Classic - HomeCinema-val.
  • END 209
    #615
    Új fejlemény, hogy ha 50Hz-re állítom, akkor jó az egér és kicsit kevésbé esik le az fps. Viszont a TV 1080p-ként jeleníti meg és nem olyan szép, mint az 1080/24p.

    Valami ötlet?
  • takysoft
    #614
    akkor nincs ötletem, bocs
  • END 209
    #613
    Win XP Prof. 32bit
    The KMPlayer 1434
    CoreAVC Professional 1.9.5

    Legújabb ASUS driver Ati Tray Tools-al vezérelve
  • nemgaz
    #612
    Valószínűleg a codeced nem megfelelő vagy a beállításaid.
  • takysoft
    #611
    nem, az a videokari biztosan nem gyenge ehhez
    softwares lesz a gond.
    milyen oprendszert, lejátszót, és codecet használsz?
  • END 209
    #610
    Szevasztok.

    Problémám akadt 1080p-s HD filmek TV-n való lejátszásával.

    Konfigom:
    MSI P35 Platinum alaplap
    Intel E6750 Core 2 Duo 2,66GHz
    2x1Gb DDR2 Geil Ultra 800MHz
    Asus EAH3870 512Mb videokari 2DVI kimenettel
    SB X-Fi Gamer hangkari

    Alapállapotban egy 19"-os EIZO (1280x1024)LCD monitort használok és eddig bármilyen 1080p-s HD filmet gond nélkül lejátszottam rajta (A legnagyobb a 15Mbit/s-es 300 volt). A napokban rákötöttem egy Sony KDL-46W5500-as 100Hz-s FULLHD-s LCD TV-t DVI-HDMI kábellel, szépen fel is ismerte az 1080/24p-t. Viszont amikor a TV-n játszom le az 1080p-s filmeket bitrátától és jelenettől függően le-leesik az fps 16 környékére és beszaggat a film. Mindemellett az egérkurzor is szaggatottan, jelentős "sodródással" mozog rajta. Mi okozhatja ezt a problémát? Talán a videokarim gyenge? Segítsen aki tud plz.

    Köszi
  • takysoft
    #609
    xilisoft ultimate converter?
    az új verziók elvileg multithreadesek