103
  • Dj Faustus #103
    Itt
  • csocsi002
    #102
    Sziasztok! Nem tudná valaki, megmondani, hogy ez a sinus hibás elnevezése kinek vagy kiknek a neveihez fűződik és, hogy esetleg hol olvashatok róla részletesebben?
  • Loverman
    #101
    nemtom h a kereszténységet minek nevezed ha nem vallásnak... mellesleg rómát a hatalmas területe vitte sírba, amit már nem lehetett kontrollálni.
  • Duncan Idaho
    #100
    Írtam Privátba.
    Remélem ez így ok.
  • kukacos
    #99
    Kezdésnek pl. ezt kérem:

    http://www.athenasc.com/probbook.html

    Én is be tudom szerezni, de nekem nincs rá pénzem. A címem megadom mailben, ha megírod, hova küldjem.
  • AranyKéz
    #98
    Tudsz te ám párhuzamot vonni vazz. A te elméleted is beállhat a többi 10 közé: http://en.wikipedia.org/wiki/Decline_of_the_Roman_Empire
  • Duncan Idaho
    #97
    Snakekillernek:
    Liberalitás: nézd meg Rómát! nem a hunok vitték a sírba. nem is az északi népek...
    Az utolsó korszakában voltak olyanok a viszonyok mint mostanság nálunk... már nem házasodtak az emberek, már nem voltak vallásosak... meg ilyenek...

    Kukacosnak:
    Mien könyveket szeretnél?
    Add a listát! Megszerzem! Bár te is könnyedén megtehetnéd...
  • AranyKéz
    #96
    Hollandia is baromira döglődik ám :D
  • snakekiller
    #95
    Először a vádat illik bizonyítani. Tehát miért is "öli meg" a nyugati világot a "liberális maszlag"?
  • Ronny
    #94
    pedig eddig elég jól működött. A liberális maszlagod meg megöli a nyugati világot. Próbáld megcáfolni...nem fog menni!
  • kukacos
    #93
    Láttál te már tisztességes amerikai egyetemről szakkönyvet? Tíz ujjad megnyalnád utána. Most is van egy kisebb listám, mit szeretnék beszerezni az MIT-ről, de nincs rá sok százezer forintom. Próbálj meg saját tapasztalaid, és ne anekdoták alapján tájékozódni. Mellesleg a magyar "széles látókörű" oktatás színvonaláról sem árul el sok jót, hogy a "röhejes"-t ly-nal írod...
  • Duncan Idaho
    #92
    Látom aranykéz sikerült félreértened!

    De akkor mindegy!
    Majd rájössz magadtól.
    vagy nem és akor számodra az lesz az igaz.
  • AranyKéz
    #91
    Kicsit nehéz úgy átvergődni valamin, ha HISSZÜK hogy a Föld lapos, az a világ közepe, hogy a zsidók gonoszak, hogy a nőket el kell nyomni, hogy a fehérek közelebb állnak istenhez mint a többi "faj", hogy a buzik gonoszak, hogy a többi vallást ki kell irtani; hagy ne folytassam.
  • Duncan Idaho
    #90
    Ja igen akkor félreérthetően fogalmaztam!
    NEm a hagyományok tisztelete a lényeg!
    Nem a valásosság a lényeg!

    Hanem a HIT! a hit maga!
    Tudjátok ha valóban hisz az ember vamiben úgy sokkal nagyobb az esélye hogy meg tudja csinálni! Sokkal könnyebben vergődik át a gondokon!
    Pl: az 1848 as forradalmárok a Pákozdi csatánál 4x-es túlerőt vertek le, pedig nem volt jó a felszerelésük!!! egyszerűen hittek egy jobb világban!

  • Duncan Idaho
    #89
    Jó helyesbítek Nem biztos hogy Prog.Mat. a szak, de az tuti hogy
    Műszaki terület!
    Ja és nem Bölcsészeknek szól a könyv!


    Mellesleg Bölcsészek nem tanulnak matekot! ;)
    Csáó
  • Duncan Idaho
    #88
    Kedves Babajaga!
    Kedden megkérdezem a B3 gyakorlatvezetőmet hogy meik egyetemről is van szó!
    De asszem programozó matematikus szak :D
    NaEZÉRT RÖHELYES A DOLOG!!!
  • babajaga
    #87
    Nem kell azokat importálni mennek maguktól ha több megbecsülést kapnak mint a saját hazájukban. Szent-Györgyi, és mások.
  • AranyKéz
    #86
    Abszolút nem. Tudod, a "belepofázás" lehet kritika és erőszak is. Na most avval a vicces fejeddel légyszíves találd ki hogy melyiket csinálja ő és melyiket ők.
  • snakekiller
    #85
    Az identitásnak kell az emberekhez igazodni és nem fordítva. Az új identitás alatt azt értem, hogy pl. a vallási és a nemzeti identitás nem azonos fogalmak már; mindkettő újra definiálsára szorul.
  • Ronny
    #84
    nem érzed, hogy egy vicc amit elírtál?
  • snakekiller
    #83
    És ezért is importál a USA hatalmas számban kutatókat Kelet-Ázsiából és Európából; az otthon tanultaknak meg meghagyják a favágást. A bölcsészes, matematikás mondattal értem mit akarsz kifejezni, de azért nem bírom megállni, hogy jelezzem, hogy ez akkora torzítás volt, hogy metálkoncertre is durva. :)
  • AranyKéz
    #82
    Ajánlom figyelmedbe az előző mondatát:

    "senki nem foglalkozik vele, amíg nem pofázol bele más emberek dolgába"

    Azért pofázik bele a dolgukba, mert ezt nem tartják be.
  • Ronny
    #81
    az érvrendszered igen alacsony szintű! Bár, az adatlapod után nem csodálkozom.
  • Ronny
    #80
    "Az "elvesztett" ősi identitást nem síratni kell, hanem újat kialakítani."

    Csak nem "bele akarsz pofázni" azoknak az életébe akik a régi identitást akarják?
  • babajaga
    #79
    Tudod Amerikában az is jellemző hogy bölcsészeknek pld nem tanítanak olyan matamatikát mint amilyet éppen matamatikusoknak. Hiszen a szakmája lesz a lényeg, azt kell tudnia, ha érdekli úgyis hallgat más órákat is. Magyarországon ez az egyik hülyeség hogy feleslegesen terhelik a hallgatókat olyan ismeretekkel amire nem lesz szükségük.
  • babajaga
    #78
    "Mennyire ismered amerikát?
    Én nem nagyon... csak azt tudom hogy egyetemen mit tanulnak matekból az első évben"

    Mi az hogy egyetemen? Amerikában többszáz egyetem van. Ha hegedülni tudnám a különbséget Yehudi Menuhinnak hívnának. Én a Harvardra jártam. A világ minden országából ide törekszenek a legtöbben. Vajon miért? De a Columbia és a Yale is világszínvonalú. Vannak gazdagok csemetéi akiknek csak papír kell nem tudás. azoknak mindegy hova járnak.
  • snakekiller
    #77
    Ez az érv egyre gyakrabban bukkan föl az iszlám világgal kapcsolatban... Mintha önmagában a hagyományok tisztelete _bármit_ is számítana. Másrészt Ez ugyanolyan vakvágány, mint a haladás és modernizáció önmagáért való tisztelete: a náci Németországnál, vagy a sztálini Szovjetuniónál dinamikusabb, modernizálóbb állam nem nagyon volt a korban; sikerült is megmutatniuk, hogy mit ér mindez józan ész, tolerancia, empátia és demokrácia nélkül.

    Másrészt a nyugati demokráciákban is hisznek az emberek: csak mindenki másban. Lehetsz keresztény, muszlim, buddhista, konfuciánus, ateista, panteista, Boldogasszony-egyház vagy afrikai törzsi vallás hívője; senki nem foglalkozik vele, amíg nem pofázol bele más emberek dolgába. Mégis mi ezzel a baj? Az "elvesztett" ősi identitást nem síratni kell, hanem újat kialakítani.
  • AranyKéz
    #76
    És miért is jó az hogy minden alap nélkül hisznek valami idiótaságban ? Miért olyan jó dolog HINNI valamiben amire semmi bizonyítékod nincs ? Miért jobb mint TUDNI ?

    Identitás. Miért jobb az az identitás, mint ami lehetne a hit nélkül ? Miért érdemes azt megőrizni ?
  • Duncan Idaho
    #75
    Mennyire ismered amerikát?
    Én nem nagyon... csak azt tudom hogy egyetemen mit tanulnak matekból az első évben
    a tankönyvük címe: CALCULUS1 éa CALCULUS2
    Mondjuk úgy hogy vicces.
    Legalábbis a BME-s matek B1-hez képest röhelyesnek is nevezhetnénk...

    Persze nem véletlen hogy ott tartanak ahol! ezt nem vitatom.
    De hogy ha így haladnak akkor hosszútávon nem maradnak ott!
  • Duncan Idaho
    #74
    " esztelen vallási fanatizmus "
    Legalább ők még hisznek valamiben!
    Ha ez nem volna számukra, már rég elvesztették volna minden identitásukat!
    Pont úgy mint mi tettük.
  • archkoven
    #73
    A technika vívmányait természetesen ők is használják, de az emberi jogok és a demokratizálódás területén több évszázados a lemaradásuk. Na meg az az esztelen vallási fanatizmus!
  • petruszvaldesz
    #72
    ember? voltál már kint arab világban??? akár jordánia/egyiptom vagy törökország(bár az nemtartozik ide) szerintem nincsenek lemaradva,,, a frissen az eu-hoz csatlakozott romániától simán fejlettebbek...
  • Mike at home
    #71
    Az araboknak nem az a bajuk, hogy egykor fejlettek voltak, hanem hogy ott megrekedtek. Ezen sírnak azóta is. És ezt nem én találtam ki, hanem egy arab történész irta a kereszteshadjáratokról szóló könyvében
  • Tetsuo
    #70
    LOL a lényeg, h te sokra vitted. Most akkor kimehetsz amcsiba & és le'phatod Busht, az Istened. Hajrá!
  • zzebi
    #69
    Az X. Amerika fikazo topik. Sok sotet ember, aki csupan a sztereotipiak alapjan filozofal egy tavoli orszag lakoirol.
    Aki ennyire ostoba, soha nem viszi sokra, igy a velemenye szerencsere teljesen irrelevans.
  • snakekiller
    #68
    Értem én, csak azzal volt bajom, hogy (mint a közvélemény többsége) kvázi egyenlőségjelet tettél arab és muszlim közé; ami olyan, mintha a magyarokat egyszerűen lekeresztényeznéd. :) Persze errefelé az egy messzi és felületesen ismert kultúra, érthető ez a leegyszerűsítés.
  • Dj Faustus #67
    "Hülyének való titulálásomhoz meg csak gratulálni tudok. "
    Mea culpa, de figyelmetlen vagyok. ;) #59 != #60
  • Dj Faustus #66
    "Irán nem arab ország, a többség etnikailag perzsa."
    Irán lakosságának 89%-a iszlám vallású.
    Másrészt az arabok is többségében iszlám vallásúak.
    A kettő nem zárja ki egymást.

    Hülyének való titulálásomhoz meg csak gratulálni tudok.
  • Cefet
    #65
    Biztos, hogy nem minden ami' ostoba, vagy hülye, SŐT!
    Hiszen akkor nem tartanának ott, ahol most
    De arra mit mondanátok, aki azt mondja, hogy a Star Wars igaz történeten alapul???
    Vagy Ő egy amerikai Szalacsi?
  • AranyKéz
    #64
    Nos, szerintem egyértelműen volt holokauszt. Hitler világuralomra akart törni, ehhez pedig pénz kellett. És honnan máshonnan lehet pénzt szerezni, mint a gazdag zsidóságtól ?