574
Powerskip, Poweriser, Skyrunner, poweriZer, SpeedJumper, FlyJumper
  • paat
    #374
    És miket tudsz még rendelni? Csatt, lábszár rögzítő tépőzáras cucc? Hova küldjem a képet, írsz privátot?
  • zetex
    #373
    Igen tudok én is most rendelem ,csak küldj egy képet a talpról milyenek a csavarrögzitési pontok mert lehet más és potyára ne fizess 4000ftot mert annyi a 2db,Nekem worker az ugrólábam ahoz tudom de ha ugyan olyan a rögzités akkor lehet jó neked is.
  • paat
    #372
    Zetex, úgy hallottam, tudsz gumitalpat szerezni csavaros rendszerhez. Igaz ez? És ha igen, mikorra s mennyiért? És csattot is tudsz-e szerezni?
  • paat
    #371
    A megmaradt csonkot egy szöveten keresztül fogva (hogy ne vágja az ujjad) tovább használható a csatt maradványa. Amúgy kézi szorítás csatt nélkül, ezt javaslom. Meg azt, hogy tegyél szivacsot a cipőd és a szorító pánt közé. Ettől kevésbé fájdul meg a lábfejed, és könnyebb is jól megszorítani.

    Amúgy van egy bolt, http://www.pro-jump.co.uk/sitepage/Adult-ProJump-Parts.html ahonnan sok alkatrész beszerezhető. Csak mivel drága a szállítási költség (11000Ft) érdemes volna közösen rendelni sokat. Én pl kapásból vennék 4 csatot meg 4 talpat.

    Amúgy totál nem értem, hogy miért gagyi _mindegyik_ jumping stilts eszközön a lábrögzítés. Az ok, hogy a lábszár rögzítése kreativitást igényelne, de a lábfej rögzítésére koppinthattak volna jég- v görkoriról. Akinek volt már cipőre erősíthető korija, meg cipővel egybegyártott, az tudja, mi a különbség: ég és föld.
    Ezen elgondolkodva megpróbálok majd egy görkorcsolya cipőt rögzíteni a cipőrögzítő helyére.

    Tudtok vmi útmutatást, hogy hova kell igazítani a lábszárrögzítő csövet? Az tudom, hogy a térdkalács alá, de pontosabban hova?
  • Match
    #370
    A törött csattra milyen megoldásod volt? :)
    Az enyémen maxra kell húzni hogy jól tartson, végülis csatt nélkül is meg tudom annyira, de azért örülnék valami jobb megoldásnak.
  • zetex
    #369
    Sziasztok nekem lenne egy eladó powerizerem,ha valakit érdekel írjon rám,www.freemail.hu.Új gyári gumitalpal hibátlan,kisebb kopásokkal,bronz persejekkel amik húzosak voltak hozzá de sajna híztam és kell vennem egy erősebbet,a rugó hibátlan karbonüvegszálas 50-70kg a terhelhetősége.Aluvázas 3.5 kg /db 1év9hó garancia van rá.,ha még van kérdés írjatok.
  • paat
    #368
    Tegnap futottam párszáz métert, és az utolsók egyikén megbotlottam, és akkorát estem... Szóval egy pár napig nem ugrálok :) Milyen védőfelszereléseket használtok, javasoltok? Csukló és könyökvédő, ezek sztem a kritikusak.

    Összefuthatnánk, kíváncsi vagyok a megoldásodra lábrögzítést illetően.

    Amik a problémáim:
    -a cipőnél a meghúzás elég gyenge, ha meg erősen húzom meg fáj, és még a csat is eltörik (2 már letört).
    -felső, térd alatti rögzítés is gyenge, erősen meg egyáltalán nem tudom meghúzni, illetve mint írtam, fáj is.

    Félmegoldásaim:
    -tettem cipőmre egy térdvédőt, és úgy húztam meg erősebben, de így is előjönnek a problémák (csak kevésbé)
    -térdemre tettem egy térdvédőt kicsit eltolva úgy, hogy ne nyomja a rúd annyira, illetve régi hátizsák pátjával kipárnáztam.

    A talp elkopását illetően: gumibelsőt tekertem rá, meg gumi-külsőt, és egy AVA bilinccsel rögzítettem.
  • publicwolf
    #367
    Nem hiszem el, hogy ennyire nincsenek bockerek Mo-n. o_O Vagy ennyire nincs kozosseg...
  • publicwolf
    #366
    Paat!

    Fasli a megoldas, egyreszt vastagitja a labad, nem fog lotyogni, masreszt nem fogja szetbarmolni a tepozaras muanyag szij... vagy vadliig ero 3/4es gatya. En zsebesgatyaban tolom, sokminden belefer, kulacs, kulcs, penz, telefon, esetleg szerszam, miegymas :D milyen tipusu a labad, ha van rola kep tudunk segiteni. zetex tud, egy adott tipushoz cseretalpat... Egyebkent azt irjak, hogy nem kell annyira vadul meghuzni a szijat. Van egy gyorscsatos modding, amivel jol lehet stabilizalni a labat, es gyorsabb is, mint beszenvedni a szijat. facebookos grupban fent van a link emlekeim szerint. Ha kerdes van irj, mehetnenk a nepligetbe valamikor, de sanszosan a jovo het felejtos hetvegen sem erek ra...
  • paat
    #365
    No, megvettem. Egyből tudtam vele lábon állni, 2 perc után váltólábon ugrálni, 5 perc után páros lábbal ugrálni. Szóval fasza.

    Használtat vettem, a talpa ki van kopva. Van valakinek vmi megoldási javaslata? Vagy rendelni a powerisertől újat, ez az egyetlen megoldás?

    Nektek a térd alatti szorító nem nyomja a lábatokat? Illetve elég erősre meg tudjátok húzni? Mert én bárhogy húzom meg, kicsit lötyög, és 10 perc után már erősen fáj.
  • öregharcsa
    #364
    jelentem csatlakoztam...cuccom még nincs mivel az idén többször is kifordult a bokám...addig meg nem veszek míg helyre nem jött...

    szóval..a flyjumperes srác akitől vettem volna a szerkezetet eleve elmondta nekem, hogy ezek nagyon gyorsan kopnak és sérülnek, így érdemes rögtön tartalékot is kérni ebből...ők valami sokkal erősebb anyagot találtak erre, érdemes lenne őt felhívni...a kérdés az hogy mennyire kompatibilis a két cucc egymással...

    flyjumper: Kapcsolattartó. Ladnyik Zoltán 5600 Békéscsaba. Név: Ladnyik Telefon: 06-30-311-6602. Fax: 06-30-446-4939. E-mail: [email protected]

    sajnos az oldaluk valamiért megszűnt..azért egy próbát megér...
  • zetex
    #363
    Én tudok neked rendelni garanciával,könyök és csuklóvédővel.Ha érdekel írj ide [email protected] és részletezem.
  • dirity
    #362
    sziasztok biztos már ezerszer kérdezték de én nemrég fedeztem fel a flyjumper-t és azt szeretném kérdezni hogy hol lehet ilyet venni mert egyszerüen nem találok sehol egy boltot. ha valaki esetleg tudna segiteni egy cimmel vagy telefonszámal nagyon hálás lennék.
  • zetex
    #361
    Facebook!!Én már csatlakoztam!!:D
  • zetex
    #360
    Hát én sajna somogyi vagyok pedig tényleg jó lenne több emberrel ugrálni!De közel a balaton max ott vakittom a népet :D.
  • publicwolf
    #359
    Ja, a nepliget nincs is tul messze, engem is erdekelne...
  • publicwolf
    #358
    paat!

    En meg soroksari, jo volna osszeroffengetni, telleg jobb lenne tobben ugrandozni...

    Facebook csoport alakul csatlakozz te is! linket megtalalod lejjebb valamelyik postomban.
  • paat
    #357
    publicwolf, már csak 11 nap, és nekilendülök. Nehogy összetörd magad addig ;) kéne vkivel gyakorolnom, meg közösen ugrálni. Ha van kedved, elmehetnénk talajakrobatikát tanulni ebben a cuccban konkrétan, vagyis a szaltókat. Erre van hely észak pesten, és a népligetben is, én mindkettőbe szívesen elmegyek (kispesti vagyok).

    Lehet, hogy használt powerisert veszek kb 40e-ért, vagy pedig 7 leage boots-ot 110e-ért. Ha utóbbi, akkor kíváncsi leszek a minőségkülönbségre.

    Írjál bátran, én tuti olvasom ;)
  • publicwolf
    #356
    Es itt a bizonyitek...
    http://www.poweriserpages.com/forum/empty-t1829.0.html;msg25688#msg25688
    Ha megnezitek a threadben a kepeket, lathatjatok, hogy rez persely, ami nekem muanyag (es gondolom masnak is).

    Szoval eredendoen nem hulye otlet, amit kigondoltam....
  • publicwolf
    #355
    Na azert en csak postolok ide reduletlenul, ugyse nezi a kutya se :D
    De ha megis, a kovetkezo dolgon morfondiroztam: Vannak ezek a muanyag perselyek, ugyebar, amik azt hivatottak megelozni, hogy ne a ket fem marja szet egymast, hanem ez menjen tonkre....Namarmost ez edig szep is volna, ha nem torne el olyan konnyen, sot konnyebben, mintsem az ember gondolna. A Multheti esesem eredmenye kulso latleletre is 6 torott persely a 16bol, a repedteket csak szetszedeskor fogom eszrevenni. Namarmost mondjuk intenzivebb hasznalatnal, ertsd: mikor meg kezdo vagy es gyakorolgatsz, akkor minden egyes buktanal cserelheted a torott perselyeket??? Egyreszt ez nem tul koltseghatekony, masreszt nem tul koltseghatekony :) harmadreszt beszerezni is k nehez ezt a muanyag cuccot, osszesen adnak 4et asszem cserenek. Es itt jon a kerdes, nem lehetne kivaltani ezt a torekeny muanyagot, egy puha, mondjuk rez femperselyre? A fem megiscsak tartosabb esesnel nem torik el, szoval szerintem minden tekintetben jobb lenne. Egyedul talan a fem-fem korrozio szol ellene, uge ha ket kulonbozo fem talalkozik az hosszutavon nem jo, megeszik egymast... Velemenyek, otletek errol???
  • publicwolf
    #354
    Hat epp van hangja, plane ha nyikorog, de a gepzsir csodakra kepes. Hat megnezik az embert az biztos... No meg minden csoda 3 napig tart. Vedofelszerelest tenyleg sportboltbol barhonnan be lehet szerezni. Az en javaslatom, hogy konyok terd sisak lehet occo fajta, a sisak hatul nem art, ha vedi a tarkot az esetleges hanyattzakonal. A csuklovedot viszont erdemes jobbat venni, mert pl a hervisben vettem kb 3000 ft ert terd konyok csuklovedo szettet, es 2 eses utan szana van a csuklovedo. Ugyanis 90%, hogy pofara esik az ember, ha megbotlik... Ergo csuklovedot jo minosegut kell venni szerintem.
  • Match
    #353
    Jelentem csatlakoztam :)
  • AnonyX
    #352
    Nagyon hangos amikor pl. futsz? Tehát amikor a földhöz ér az ugróláb? Nagyon rávagyok kattanva erre a sport eszközre. Szerintem a környékünkön senkinek sincs ilyen szerkezete, bár ha meglátnának a faluban gondolom néznének, hogy ez meg mi lehet. :) Na meg ha megtetszene másnak, akkor már lennénk többen. Téged mennyire néznek meg? Nem csodálkoznak hogy mekkora léptekkel haladsz? Kül. kérdeztem azt az embert aki forgalmazza errefelé ezt a Poweriser-t, hogy védő felszerelést árulnak-e, de mondta hogy az nincs nekik. Bár végülis bármilyen sport szaküzletben lehet vásárolni efféle védő kesztyűket, sisakot, térd és könyök védőt...
  • publicwolf
    #351
    Anonyx:

    Kozel 1 hete vettem, tul kepp joggingolni menni futni biztonsaggal tudok. Bar tegnap k nagyot zakoztam, valami szar volt a zebran, vagy csak a hulye festeken csusztam meg, de jo nagy bukas lett belole, 4en szedtek ossze :) megranditottam a bal terdemet, sztem kapott a szalag, mert nem nagyon tudom terhelni sima jarassal se. Szoval most pihi :) Mindenki, aki tervezi csak ismetelni tudom a tobbieket, ha egyaltalan irtak: Ez egy VESZELYES sport, vedofelszereles KOTELEZO, sokkal szarabbul is kijohettem volna ebbol a buktabol.... Udv mindenkinek, ha tudok segitek, kerdezetek :D

    Paat:

    A kulfoldi rendelesrol nekem sincs infom, mert ha jobban belegondolsz hooszutavon, ha gond van vele, szarul jossz ki... hiszen a postakoltseget neked kell allni, ha ki is cserelik. Ha nincs gond, akkor tul kepp nem sokkal kerul tobbe, mint itthonrol beszerezni.
  • paat
    #350
    Ne add fel publicwolf! Vizsgaidőszak után (jún 24) veszek egyet, és pattogni fogok. Ha németből (poweriser) rendelem, mennyi idő alatt jön ide? Tapasztalat róluk?
  • AnonyX
    #349
    Hogy megy az ugróláb használata publicwolf?
  • publicwolf
    #348
    Ha senki sem csatlakozik a csoporthoz, akkor nem lesz kozosseg... :) Igy tenyleg nehez barmit is osszehozni.
  • AnonyX
    #347
    Sziasztok!
    Nemrég kezdett érdekelni engem is a Poweriser. Sajnos valóban kevés információt lehet találni a magyarországi fórumokon, mondjuk a hazai szerbiai fórumok sem különbek. Errefelé szerintem nem is igazán hallott senki sem még az ilyen ugrólábakról. Persze a fővárosban gondolom nagyobb az információ forrás. Na de visszakanyarodva a témára.
    Utánanéztem én is hogyan lehetne beszerezni egy ilyen eszközt és találtam egy forgalmazót, akivel elkezdtem e-mailezni. Kedvező áron tudnék rengelni, ráadásul garancia is van rá.
    Rákellene fognom és megvenni :)
    Olvasgattam itt a hozzászólásokat, sok érdekességet irtatok, valamint láttam sok videót is, hogy trükköztetek. Mindjárt megnézem ezt a Facebook csoportot is, üdv mindenkinek
  • NightlyWolf
    #346
    hali ha valakit érdekel akkor van egy eladó poweriser a részletekért kattintsatok a linkre ott minden le van írva lentebb...
    http://www.teszvesz.hu/item1045933689_poweriser_extrem_sporteszkoz.html
  • publicwolf
    #345
    Latom tenyleg csak magammal beszelgetek, ime egy ujabb kerdes, talan jovore kapok is valaszt ra :S. Immar masodik napja nyuzom a jarganyt es azt vettem eszre (vegre mar masra is tudok, mint arra hogy mikor dolok le), hogy az egyik labamon sokkal jobban behaljik a rugo, amikor allok vagy lepek. Most ez vajon attol van hogy nem szogegyenesen tartom magam es arra a labamra tobb testsuly esik, vagy gyengebb az egyik rugo?
  • publicwolf
    #344
    Sajna nem engedte linkkent beszurni igy el is rontottam, de remelem sikerul kibogaraszni mindenkinek, azert leirom ide megegyszer:
    Magyar poweriser klub (Facebook)

    http://www.facebook.com/group.php?gid=121873404507291
  • publicwolf
    #343
    Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha csinalnank egy gyujtohelyet a magyar poweriser rajongoknak. Pl egy facebook csoportot letrehozni, ahol hasonlo erdeklodesu emberek /poweriser tulajok hamarabb talalnak meg egymast, stb...

    szoval a facebookos poweriser klub linkje: www.facebook.com/group.php?gid=121873404507291]Magyar poweriser klub

    Remelem ha valaki beleakad ebbe a forumba, akkor talan ott tobb segitseget talal. Ugyhogy johettek csatlakozzatok, mar csak kivancsisagbol is, hogy mennyien lehetunk....
  • publicwolf
    #342
    Na megjott a cucc, egybol adodott is egy kerdes: bal labam alig megy bele... a terdcsobe... Mi ilyenkor a teendo? Felmerult esetleg az is hogy nem egy parat kaptam? Bar azert ezt nem hiszem. Varom segito valaszotokat!

    A mai nap eredmenye setalni, meg ide oda egyik labrol a masikra rugozni tudok. Meg gyakorolni kell: Esesek szama: 1. Meg a legelejen, hatracsuklott a terdem es hanyatt is estem :)
  • publicwolf
    #341
    Eldontottem, megrendeltem. :) remelem hetvegere megjon :) aztan mehet a zakoparade :)
  • Match
    #340
    Hamar hozzászokik az ember hogy kicsit úgy kell menni mintha te lennél godzilla, akkor nem fog összefordulni. Inkább az szokott gond lenni hogy emelésnél elengedik a lábfejüket az emberek, és emiatt beleakadnak a másik lábukba (innentől pedig csak egy minimális mozdulat a pofáraesés :))
  • publicwolf
    #339
    Hulye kerdes, de azert en irogatok. Ma megis sikerult pesten kiprobalni a cuccot, igaz nem a meretem volt, meg talan 10 perc keves megtanulni jarni vele, bar fal menten azert eltipegtem. namost a kerdes: az elejen nektek is osszefordult a sarkatok? vagy csak gyengusz a labom...furcsa, hogy miert ilyen kis feluleten fekszik az utra a jargany, stabilabb lenne, ha nagyobb talpa lenne. Szoval mas is tapasztalta elsore hogy a sarkai osszefordulnak?
  • publicwolf
    #338
    Ugyan meg nincs poweriserem, remelem csak ido kerdese, de valaki kerdezte hogyan kell bringagumit hegeszteni a labra, nos en raleltem a megoldasra. A lenyeg: veszel egy akkora slagbilincset (fem), ami ramegy a labreszre, plusz a bicikligumival egyutt. Levagsz egy akkora darabot hogy az korbeerje a labat hatulrol elore, majd fent a lab folott a bilincs meghuzasabal rogzited, igy nem fog elmozdulni, lecsuszni, stb... Remelem ertheto voltam...
  • publicwolf
    #337
    A vacakot en sem szo szerint ertettem. Egyelore csutortokon esztergom, legalabb kiprobalom, de mivel rajuktelefonaltam ujra es nincs nekik csak 70-90-esuk igy valoszinuleg csak kiprobalni fogom tudni, rendelni mashonnan kell. akkor majd 90-100ast rendelek... ugyis ha lejjebb megyek, mert egy ideje tunyulok es hat feljott egy kis has, akkor marad tartalek az eszkozben, ha jol gondolom...Majd elvalik, csak szomoru vagyok, mert ha mar lemegyek es ki is tudom probalni, jo lett volna ha el is tudom hozni ha tetszik... Ez van, kis magyarorszag kis piac.
  • Match
    #336
    Az "eredeti" is ugyan az a kínai vacak valszeg...Nem lesz különbség...illetve annyi van, hogy más a színük.
    A vacak szót ne vedd szó szerint, jó cuccok ezek, nem azért mondom mert selejtek, nekem is ilyen van (meg sok 100 ezer alatt nem nagyon tudsz szerezni másmilyet).

    Súlyhatárok: Pont azért kell nagyobbat venni, hogy ne tudjon koccanni (de nem a rugó koccen, van neki egy ilyen kis kiálló valami ami megvédi...az cask akkor koccan ha esel :)).
    A nehezebbel nem sokkal nehezebb pattogni, cserébe később fogod megtalálni a cucc határait.
    Nekem a 60 kilómra van a 70-es, nem éreztem hogy sokkal nehezebb dolgom lenne mint másoknak akik a súlyukhoz vették.

    Sétánál jobb ha merev az egész, ugrálásnál meg úgyis van lendület, meg fog dobni.
  • publicwolf
    #335
    Match!

    Igen jozan paraszti logikaval en is arra jutnek, hogy azert vennek nagyobb teherbirasut, mert ha nagyobbat ugrasz es a rugo gyengusz es lekoccan, az art neki a legjobban (tovabbra is csak gondolati sikon). ellenben ha tul eros a rugo akkor meg nem fogsz pattogni, ami sziten rontja az elvezeeti/hasznalati erteket.

    A mai delutani fejlemeny, hogy esztergomba le tudok menni csutortokon kiprobalni. Jobb hijjan ez is valami. aztan ha tetszik majd rendelek a flyjumperrol.

    A gyarto cegrol meg annyit, hogy amit te is mondasz hogy kinai vackok es azt aruljak 60ert, akkor azt gondolom, az eredetiert egy plusz 10es lehet, hogy megeri... Koszonom a gyors valaszt!