574
Powerskip, Poweriser, Skyrunner, poweriZer, SpeedJumper, FlyJumper
  • publicwolf
    #414
    jo ez az opera, valahogy ez a valasz xy uzenetere sose sikerul eltalalnia a cimzettet. most epp sajat magamnak valaszoltam :)
  • publicwolf
    #413
    akkor ezennel eloleptel rangidos oregnek en meg csak a kriszusit taposom....de ne aggodj a csaladom engem is hulyenek nez :D zoval ugy tunik ez termeszetes reakcio, ha 20 folott sportol az ember :D
  • öregharcsa
    #412
    Köszi a tippeket, a második volt a befutó..ami a láb két oldalán helyezkedik el az a két rúd az nem volt jól meghúzva..ezért volt a lötyögés..


    © publicwolf!

    én 39 vagyok... a családban nem bírják az ilyen hülye ötleteimet, félnek attól ha zakózok egy marha nagyot, mi lesz velük elvégre én vagyok a családfenntartó :))

    ezért gondolkodom egy gerincprotektor beszerzésén...mondjuk egy ilyen megfelelő lenne asszem...
  • publicwolf
    #411
    most nezem milyen faszan valaszolt ekrazit uzenetere az sg.. "valasz laca928 uzeneter" pfff :)
  • publicwolf
    #410
    Ekrazit, en se vagyok mai darab, mennyire "oreg" ? :) en is mondtam lacanak, hogy a hosok felejtos...
  • zetex
    #409
    Nem a persely miatt lötyög a lábad hanem a rugót nem szorítja le eléggé az alsó részen a műanyag lefogató .Alulról a második ahol cserélted a perselyt ott nem szorít le eléggé a műanyag toldat vagy alátét,vagy eltört a műanyag leszorító azt nézd meg.Nekem bent vannak a bronz perselyek azóta semmi gondom sincsen vele,néha kis zsír és kész.De nézd meg a műanyagot,vagy még esetleg a lébrésznél van az a kar amit ki lehet hajtani és a túloldalon meg tudod húzni a csavart,lehet az a laza rajta.Egyéb most nem jut eszembe.
  • öregharcsa
    #408
    Király! Jövőhéten itt is lesz a Jumpered, ha mákod van már hétvégén(most)

    én viszont oda nem megyek lassan tanulok és gyorsan felejtek mivel öreg vagyok(vagyis a feleségem azt mondja), na meg kinőttem az ilyen mutassuk meg milyen facagyerekek vagyunk szórakozásból..én igazából futni szeretnék vele és stabilan menni,állni,közlekedni, icipici ugribugri még jöhet...semmi jónak nem vagyok az elrontója :D

    egyelőre az egy lábon való ugrálás egy helyben már jól megy (muhahaha) a felállás segítség nélkül érdekes mód 2. próbára simán ment(persze agyonnéztem a youtube videokat ) de van még mit tanulni erről is...a többiről nem is beszélek
    szóval..én nem szeretem a feltűnést(bár most is néznek rám hülyén) és inkább ilyen kisebb parkokban próbálgatom szárnyaimat nemsokára...egyelőre marad az itthon való gyakorlás, de lassan kimerészkedek :))))

    érdekes ez a páros lábbal való ugribugri nem akar menni..még nem érzem nagyon a dolgokat..:)))
  • laca928
    #407
    Sziasztok!

    Én pesti vagyok és adom egy közös ugrálgatást valahol. Én már ki is néztem a Hősök terét... Sok bringás-görkoris nagyot nézne...:-)

    Ekrazit: kösz a beszámolót. Végül megrendeltem a pro-jumpot (m100-ast), nem bírtam tovább várni. Elvileg jövő hét elején itt van?! Majd jól megosztjuk a tapasztalatokat.Remélem sokáig fogja bírni!

    So, részemről mehet az ugrálgatás, ahogy itt van az enyém.

  • öregharcsa
    #406
    Pro-jump fejlemények..már akit érdekel

    no, kérem szépen...

    Nem tudom hogy a többi gyártónál előjönnek-e ezek a hibák vagy annak számítanak-e egyáltalán...vagy tök átlag dologról makogok valamit...

    Az egyik láb atomstabil..a másik, jobb szót nem találok rá olyan mintha lötyögne, mintha nem fogna teljesen, ha megrázom érzem hogy valami mozog, a másik lábnál ezt nem tapasztalom...nosza kicseréltem a műanyag perselyeket bronz perselyekre..eredmény ugyanaz...átnéztem, minden csavar meghúzva minden a helyén.
    Mi lehet a gond?? Van valakinek tapasztalata erről??

    Én arra gondolok hogy nem véletlen a műanyag perselyezés, mivel a műanyag összenyomható valamennyire(persze egy idő múlva eltörik) ezzel szabályozzák a láb stabilitását, ezért kell cserélni sűrűn...mivel a jobb lábam az "erősebb" lehet itt gyorsabban koptak a műanyagok ezért volt a lötyögés érzése, de ki lett cserélve bronz perselyekre és ott ugye nem tudok olyan préselő erőt kifejteni a csavarok meghúzásával mint a műanyag esetében hisz itt nem megy össze az anyag(fém a fémmel- pláne ha nem is teljesen párhuzamos a két felület..)...lehet hogy az alátéteket kellene műanyagra vagy valami erős és kopásálló de nem fémes anyagra cserélni így talán megoldódik a gondom...

    közben kapott a cucc egy patát(talpvédőt)...tök jó...érdekesen néz így ki...
    ma ugrálgattam vele kicsit (kb 45 perc) alig tudtam bejönni a lakásba...hehe...kész vagyok...pfff
  • öregharcsa
    #405
    hali!

    persze...majd kitalálunk egy időpontot...
  • publicwolf
    #404
    Ekrazit!

    Valamikor egy talalkozot nyelbe lehetne utni? Megtekintenem a cuccodat, mert nekem van rajzerem, de rugocseren gondolkozom, hogy rendelek egy 110es projump rugot
    Ha latnam a te cuccodat meg tudnam itelni hogy a te fajtad rugoja belemenne e flottul az en vazamba.... Szoval sokat segitene, ha tudnank egy idopontot egyeztetni egy talalkozora... Ugralas egyelore nincs, mert szerelonel az eszkoz, de a rugot kivettem belole :D
  • öregharcsa
    #403
    Én Budapesti vagyok...

    egyébként 73.000ft volt postaköltséggel együtt az eszköz, de ez most akciós, később nem tudom mennyi lesz az ára...

    aki Pro-Jump vásárláson gondolkodik az ezt a táblázatot nézze át alaposan



    a fórumukon javasolják ha pl 80kg vagy, akkor 10 kg-al nehezebbel kell számolni..tehát ne az M90-et(74-83kg) hanem az M100-at(84-93kg) érdemes rendelni...ezt írják a tapasztalatok alapján...így tudod jól kihasználni a Pro-Jump-ot teljesen...
  • KKKKKK
    #402
    Sziasztok,

    Elég masszív konstrukciónak néz ki így képek alapján, én is nagyon gondolkozom a vételen. Ti egyébként az ország melyik részén vagytok jelen, ha esetleg később lesz már pár embernek, akkor lehetne valami közös program.
  • öregharcsa
    #401
    szia!

    Semmi hátrányt nem találtam, lévén nem ismerem a többit...kicsit fura hogy térdből akarja kifordítani a lábam de ezt lehet korrigálni...
    Nekem még bőven szoknom kell az egyensúlyozást ezen a szerkezeten, jelenleg még csak próbálgatom mivel sok időm nem volt rá...most épp a műanyag perselyeket cserélem, gyártás alatt van a bronz persely és a gumitalp erősítés.

    De szerintem így dobozból kivéve nagyon rendben van...(meg is lepődtem - pozitívan)

    Egy dologra figyelmeztetnek, hogy a perselyeknél ne használjunk WD40-et...az szétkapja a műanyagot lévén petróleum alapú cucc...
  • laca928
    #400
    sziasztok!
    Elég új vagyok ebben a poweriser dologban, de hála zetexnek és publicwolfnak sokat informálódtam.

    arra jutottam, hogy egy m100-as pro-jump ot veszek.

    ezért Ekrazit-tól kérdezném, hogy ő meg van elégedve a sajátjával?
    Van valami hátránya vagy gyermek-betegsége?

    Köszi
  • zetex
    #399
    Nem kell a kioktatásod!!!A képet meg a videót arra értettem hogy megmutatom hogy néz ki és milyen állapotban van nem arra hogyan ugrálok vele!!!!Hogy mit akarok azt tudom,és úgy vagyok vele hogy ami bevált mert ráköltöttem jó pár ezret hogy ami hiba kibukkant az jobb legyen mint a gyári lehet hogy azért gondoltam meg magam!!!Ha nem kell akkor vegyél valamit amin majd te is dolgozhatsz mert ilyen árban mint ezek amiket mi veszünk,mindegyiken van hiba!!!Vagy a csat vagy a rugó vagy a csavar vagy a váz törik vagy a perselyek,vagy csak simán tekeredik,Majd ha felhúztál egyet a lábadra és az első perec után eltörik akkor majd lehet jó lenne az is amit én adtam volna mert ez tutira 30kg túlsúllyal a felső határtól sem tekeredik meg és nem törik el!!Plusz magyarországi a forgalmazó is és meg gyári talp is kapható hozzá.Te meg majd barkácsolj rá külsőgumit mert sehonnét nem tudsz majd szerezni talpat!!Garanciát meg ha kimész a forgalmazóhoz akkor talán tudod érvényesíteni.Szóval sok sikert,és még nem is sértettél meg,de ne oktass!!!!!!!!
  • öregharcsa
    #398
    és akkor az ígért képek


    egy b@szott nagy dobozban jött



    dobozban még becsomagolva:




    pro jump :)



    rögzítések 1



    rögzítések 2 :




    véleményem: bár még másét nem láttam ez elsőre igen robosztusnak, nagyon jól összerakottnak tűnik.(majd a használat során kiderül)
    csavarok alapból meghúzva, rögzítések a helyén, nem nyeklik nyaklik mint ahogy olvastam 1-2 másik típusnál.

    csavarok..hát igen..1-2 helyen igen hülyén oldották meg csak T-kulcs segítségével vagy nagyon odafigyelve lehet kilazítani meghúzni őket

    amit kifogásolnék hogy az egyik oldalt a térdnél a tépőzáras rögzítő szalag vagy 5-8cm-el rövidebb a másiktól így kissé nehézkes a rögzítés(azért megoldható)

    szerda este kis is próbáltam...meglepetésemre az állás, picike mászkálás elég hamar ment már kapaszkodás nélkül is...ezen felbátorodva egyik lábról ugráltam a másikra, tök jó volt,(a 2 lábas nem ment) de itt be is fejeződött a tudományom mert egy elindulásnál keresztbe akadtak a lábak én meg egy jó nagyot pereceltem...

    mivel azért elővigyázatos vagyok teljes darth vader felszerelésben nyomultam így az élmények kívül semmi nem történt velem csak a feleségem jött ki a becsapódás hangjára és már messziről halottam hogy " ha ez az idióta megsérült kinyírom " mondatot morogja magának...a röhögéstől nem tudtam még mozogni sem...

    aztán megpróbáltam felállni azzal módszerrel amit már nem is tudom hányszor néztem végig youtube-on, sőt a kézikönyv fázisokban rajzzal meg is mutatja hogyan kell...hát nem nagyon ment ezt még nagyon-nagyon gyakorolni kell...

    pár napig hanyagolnom kell sajnos mivel ha megsérülnék nem tudnak helyettesíteni a melóhelyen de jövőhéten minden nap rajtam lesz az tuti..nekem egyenlőre bejön a cucc, nem bántam meg hogy megrendeltem...

    jah..m110-es rugóval jött mert nagyon változó a súlyom és a fórumokon inkább ezt javasolták...
  • öregharcsa
    #397
    Hali!

    Pénteken rendeltem meg és szerdán már itt volt...
  • KKKKKK
    #396
    Zetex: Nem sértésként, de magad se tudod mit akarsz, gondoltam akkor rövidre zárom az egészet, erre volt az "OK". Videókkal, képekkel mit kezdjek, ha nem adod el, találok eleget a youtube-on.

    Ekrazit: neked mennyi idő alatt jött meg ?
  • zetex
    #395
    Persze hogy érdekel,rakd a képeket fel!!
  • öregharcsa
    #394
    yippiééé..megjött a pro jumperem...megvolt az első perec is hozzá...muhahha..király...dobok fel majd képeket róla..már ha érdekli az itt lévőket :))
  • zetex
    #393
    Na beszolt a nagyöreg :D:D,,még mindig eladó de nem tudom mire mondta hogy ok a képekre vagy arra hogy túl jó hogy eladjam.Szal ha ez kiderül még beszélhetünk róla :D
  • publicwolf
    #392
    Na szep zetex!

    Felcsigazod a vevot oszt ugyhagyod... Egyszer szolj az asszonynak, mutassa meg milyen elmeny :D
  • KKKKKK
    #391
    OK
  • zetex
    #390
    Hát sajnos nem,de egy csomó képet vagy videót is tudok küldeni róla.De még az sem biztos hogy eladom mert mostmár olyan jó lett hogy gondolkodok rajta!
  • KKKKKK
    #389
    Zetex: Nem jársz véletlen Kecskemét vagy Jászberény felé, megnézném a cuccot.
  • zetex
    #388
    Mindent meg kell vele próbálni,én ma megyek ki megint az előreszaltót gyakorolni,de még csak segre esek :D,De a távolugró gödör finom puha :D.
  • öregharcsa
    #387
    igen, látom..nagyon egyben van...jó videó...na tőlem ilyesmit nem láttok majd :)))))))) örülök ha nem töröm ki a nyakam :))) kaptam is érte a pofámra az asszonytól, hogy öregkoromra bolondultam meg ...
  • zetex
    #386
    A csavarok azok amik szerintem gyengék benne,azokat én kicseréltem mert lezabálta egy idő után a menetet,meg néha utána kell húzni nekik.Amúgy gondom nincsen vele semmi!http://www.youtube.com/watch?v=nMf3y7UhPd4,de ezen a videón látni is hogy jó mert erről van szó!
  • öregharcsa
    #385
    Szia!

    Leírnád hogy a perselyeken és a talpon lévő gumin kívül mire érdemes odafigyelni ill mi és hol lehet hiba az eszközön??
    az nagy segítség lenne nekem...

    kösz...

    egyébként korrekt ár amiért eladnád...
  • zetex
    #384
    Hát mivel már sok rajta a változás amit gyárilag nem csináltak meg és most már kiváló.Nomeg a perselyek sem voltak olcsók.47000ft amire azt mondom nem veszteséges nekem.
  • KKKKKK
    #383
    Sziasztok,

    Zetex: engem lehet érdekelne a powerizered, de kicsit messze vagy, nem jársz véletlen Kecskemét, vagy Jászberény környékén ?
    Egyébként mennyit gondolnál érte?
  • öregharcsa
    #382
    Srácok!

    Pedig úgy néz ki ez a jövő...3 új modell van kint flyjumper néven ezzel a megoldással.
    Biztos van rá magyarázat miért ilyen, de én egyelőre csak nézegetem ezeket..:)))
    ugráljanak a bátrabbak vele :))

    forrás: 3 új flyjumper modell

    itt meg annak a pro változata amit én rendeltem: Pro Jumper Elite

    ezen már egy srác ugrálgat a prototipussal(érdekes, nem hal meg mint vártam )


    érdemes ezt a fórumot átböngészni, pláne a Modifications fórumot, mert ott van képekkel illusztrálva hogyan lehet a talpon lévő gumit megvédeni ill hosszabbítani az élettartalmátprototipe video
    vannak érdekes megoldások

    kíváncsi leszek mi lesz a sorsa ezeknek a pro/elite/olympia változatoknak...
  • zetex
    #381
    Hát igen,oldaltartás nem lenne valami sok,meg a mostaniak sem tökéletesek hacsak nem százezrekért veszed,ezeknek is elmehet az oldaltartása pedig van minek tartania.Ha egy persely eltörik már érezni hogy nem stabil.Akkor ennél össze vissza jár az alja.Érdekes lehet menni vele.
  • publicwolf
    #380
    Hat szerintem sem szerencses a rugot atfurni, raadasul 2 egymashoz kozeli furattal, ott fog eltorni a rugo, szinte biztosan... Egyeduli elonye ennek a kivitelnek hogy kevesebb az onsuly( kerdes hogy mennyire szamottevo ez, mondjuk 30dgk /lab ?). Ellenben mivel nem ketoldalt van stabilizalva azzal a menetes szalla, szerintem konnyebben csavarodik el a labtarto resznek hiszen az csak egy kar, allj ra 90 kiloval es befele vagy kifelel probald megnyomni, vajh mennyit enged az anyag?
  • zetex
    #379
    Hát nem merném felvenni a lábamra ezt az új valamit!!
  • zetex
    #378
    Senki nem öreg semmihez csak csinálni kell és mindent meg lehet szokni:D
  • öregharcsa
    #377
    kangooriser...

    hhmmm

    ez egy igen érdekes változat..a rúgóra van szerelve a talptartó rész ami a különböző jumpereken ezt egy aluminium alkatrész helyettesíti.
    Nem tudom mennyivel jobb de szerintem egy szénszálas cuccba beleintegrálni fém csavarokat hát nem egy tartós kapcsolat kezdete..:)

    itt a video a bemutatóról:
    kangooriser

    ez valami prototipus és ha jól láttam a poweriser cég "vette" meg az ötletet...

    most bukkantam rá a neten, gondoltam megosztom veletek...bár lehet ismeritek :D
  • öregharcsa
    #376
    jól nyomjátok... :))

    én most rendeltem egy ilyet :

    Pro - Jumper

    remélem faca lesz és én is szaladgálhatok végre ...:))
    az ugráláshoz már öreg vagyok
  • zetex
    #375
    http://www.youtube.com/watch?v=nMf3y7UhPd4 ,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Már fejlődök:)