574
Powerskip, Poweriser, Skyrunner, poweriZer, SpeedJumper, FlyJumper
  • öregharcsa
    #494
    © Victor88

    mindent átnéztem...

    © publicwolf

    na oda raktam a pótlást, azaz hogy jobban leszorítsa a rugót...de ez nem befolyásolja az oldalirányú elmozdulásokat, az azt csinálja hogy ha kijön a műanyag a helyéről(kicsúszik) akkor "csattog-kattog" a jumper, mivel ott már van egy holtjátéka azaz szabad mozgása neki...ez még annyira nem is vészes, de a folytonos stabilitásvesztés az már nekem gáz...

    ha tök jól beállítom akkor is max 1 órát bír így ki a jumper, utána vagy a kis műanyag lapocska szabadul el vagy elkezd lötyögni megint...roppant bosszantó és elveszi a kedvem az egésztől...pedig alig várom hogy kimehessek vele bohóckodni kicsit..
  • publicwolf
    #493
    Ja egyebkent pedig minimalisan mindig is fog mozogni, az enyem is mozog pl. Meg kell szokni... vagy megszokni... :) sajna ez konstrukcio, meg fizika. Ha belegondolsz a terdednel "fixen" rogitett cucc, alul pedig nem fix, hisz a sarkad a levegoben log. Azt sose fogod tudni teljesen allora fixalni, ha suly nehezkedik ra, es nem kozepre esik a sulypontod mindig is ki fog "csavarodni" jobbra meg balra... Ez persze nem jelenti azt hogy minimalisra kelljen szoritani ezt a mozgast.
  • publicwolf
    #492
    En tudom mi a baja, de elegge nehezen tudom leirni... Meg jo volna tudni hogy az also csavarnal ahol atmegy a rugo valami gorgon, ott nalad milyen megoldas van. Attol inog, hogy ott elvileg van egy gumivalami, sztem nalad az a muanyag t elem vagy mi a pocs... kep jo volna rola... szovan az szoritja annyira a rugot a mogotte levo gumira, hogy ne lotyogjon... Ertem??? Jobban nem tudom leirni, hetvegen megmutatom szemelyesen ha osszejon a talalka...

    Udv: Wolf
  • Victor88
    #491
    Ahol a rugó felül be van csavarva, azt nézted?
  • öregharcsa
    #490


    na erről beszélek...oldalirányú elmozgás=lötyögés
    a jumpert rugó irányából nézd, úgy fogd meg és próbáld a tiedén is megnézni mozog-e...a pirossal jelölt részt vagy magát az oszlopot mozgasd...
  • öregharcsa
    #489
    pedig olyan :)

    akkor még 1x megfogalmazom....

    van ugye az a rész ahová a lábad rakod(talp) amin állsz, ebből hátul egy négyzetes(lukacsos) oszlop megy felfelé és ott csatlakozik a rugóhoz.

    ha megfogod a rugót és ezt is, el tudod mozgatni kicsit jobbra és balra is...na ezt hívom lötyögésnek...mikor futsz vagy ugrálsz olyan érzés mintha nagy lenne rád a cipő..nem érzed tőle stabilnak a cuccot...na mingyá szerkesztek egy képet miről is pofázok ...
  • zetex
    #488
    Rakj ki egy képet a dologról hol lötyög és mi is itt összedugjuk a buksit ,kitalálunk valamit mit lehetne vele csinálni!!Csak tényleg látnom kellene mert nem ugyan olyan az enyém!!Segítünk ,megoldjuk!!!
  • öregharcsa
    #487
    nem, nem azzal van a gond...ha hátul megfogod a rugót(rugóval feléd van a cucc) és az egyel beljebb lévő derékszögben álló talptartót megfogod akkor el tudod mozdítani jobbra v balra..ez lötyög, tegnap tök fixre belőttem mégis elmozdult egy idő mulva...de mitől??

    én arra gondolok hogy mivel ez a cucc több tengelyen keresztül működik, ezek nem teljesen párhuzamosak egymással és használat után ezek korrigálják újra és újra. az oldalt lévő 2 feszítő rúddal meg ugye a talptartó helyzetét lehet belőni(párhuzamosság a tengelyekkel) és lehet ez nem jó, pedig figyelem hogy amit látok hátulról 2 tengely nagyjából párhuzamosan fussanak, de mivel ehhez közrejátszik a lent lévő 2 műanyag ami feszíti a rugót igen nehéz úgy belőni hogy ksőbb is megfelelő legyen....

    na nekem ez a meglátásom...ez ilyen szopás lesz minden nap nekem úgy látom...és marhára unom már...az elején még szórakoztatott, de most már dühít...
  • zetex
    #486
    Még egy ötletem van,persze ha nem nézted!!A gumitalp rögzítő csavarod lehet lelazulva és a csavaralátét zörög rajta!!De én lecseréltem az összes gyári csavart,azóta semmi gondom nincsen vele!!próbáld meg!!
  • öregharcsa
    #485
    azért is kimentem futni vele egy kicsit...
    belőttem atomstabilra, legalább is úgy tünt hogy az...megcsináltam mindent amit zetex koma mondott..jó is volt kb 1 órán át, aztán kezdődött előlről az egész mizéria...pedig raktam rá még rugós alátéteket is...(pedig marha jó érzés volt végre stabil jumperen szaladgálni)

    komolyan nem vágom mi a szarért lazul le állandóan, de kezd nagyon dühíteni a dolog...én sportolni szeretnék nem barkácsolni...

    nálam az alu és a kis fehér műanyag(2db) találkozásánál van egy + szivacsréteg, arra raktam egy ún kameratépet(egy vastag szövet alapú ragasztószalag) mivel már más nem fért oda, így is alig tudtam berakni a helyére azt a műanyag tengelyvezetőt ami ott van.úgy kellet trükkösen befeszíteni a helyére...szóval nem vágom mi van..holnap megint nekifutok a problémának...

  • öregharcsa
    #484
    mennyire?? nem tudok ugrálni sem, ha rázkódik majd beszarok úgy fáj...szóval ma szerintem kihagyom ...de a hétvégére szerintem rendbejön...
  • publicwolf
    #483
    Kerdes mennyire sajognak a tagjaid... :)
  • öregharcsa
    #482
    okés..én itthon vagyok (eddig úgy néz ki)
  • publicwolf
    #481
    Ekra!

    Hetvegere mar lesz egy fingasnyi idom, osszeroffenunk, megnezem a rogodat is, meg az eszcajgot hatha tudok valami okosat a lotyogesre... Jelezd hogy benne vagy e es akkor egyeztetunk....
  • öregharcsa
    #480
    Ja, ez megvolt már előtte is , de most nagyon-nagyot estem...most keltem fel és mocskosul fájnak a bordáim(jobb oldalt), a csuklóm(bal) és az ujjaim(bal)...nem kicsit...bordák: nyomásra érzékenyek lehet elugrom egy röntgenre. ujjak:zsibbadnak csukló:mozgatásra igen érzékeny, ez fáj a legkevésbé...

    de hát ez ezzel jár...érdekes amíg kint voltam semmit nem éreztem, de most reggel ...beszarás



    @zetex:
    ezeket megnéztem, minden fcán meg van húzva nincs eltörve semmi.viszont én azt nézem hogy a perselyek igencsak koptatják az alu részeket hiába van bekenve minden.
    a gumis megoldást kipróbálom...
  • zetex
    #479
    Mondom milyen csavarokat húzzál meg ami lötyöghet vagy hol kellene egy kicsi kenés.A rugót tartó két csavart húzd meg alul fölül, a lábtartó csavart,a lábtartó lérdhez való felálitásánál a csavarokat,a gumitalpat,a perselyeket nem -e törtek el.Minden hol ahol mozog wd-40 fújd be mert lehet homok ment a gépezetbe.A rugó tartó müanyagot ne ragasszad csak tegyél a rugó alá nem a leszoritóhoz hanem az aluminium és a rugó közé egy 10*3cm es gumit amit alászoritasz akkor jobban ráfeszül és nem mozdul el!!
  • Victor88
    #478
    Futásnál az esés olyan mint a szüzesség elvesztése a lányoknak, az első(véres) esést meg kell élni...A kesztyű pedig: szerintem olyat mint én, senki sem használ. Konditermekben lehet kapni, erős bőr vagy műbőr. Nem olyan mit pl zetex is használ, a műanyagos kézvédős. Nekem jobban esik ebben elesni.

    Jumper: majd ha valamelyik műszaki zseni, aki ért hozzá velem ellentétben :$ mond valami okosat. :)
  • öregharcsa
    #477
    Sziasztok!

    Ma kimentem kicsit "edzeni" gyakoroloni a futást...hát mit mondjak nem estt túl jól az a kibaszott nagy perecelés (muhahahaha)még szerencse hogy volt rajtam védőferszerelés, viszont amire rájöttem hogy az ujjaimat is védeni kellene valahogy, hiába a csuklódévő(tenyér) az nagyon kevés...mocsskosul fáj a hüvelykujjam, szerencsére nem tört el, csak fáj...lehorzsolódott de nagyon :)))))

    jumper: nagyon-nagyon elegem van a baloldaliból, ha nem lötyög akkor recseg-ropog, ha az megszűnik akkor lötyög, már nem tudom mit találjak ki hogy jó legyen...a jobb oldalival semmi problémám, csak néha-néha kell utánahúzni a csavarokat.

    azt a kis fehér műanyag baszt, ami az első tengelynél van, a rugónál, hogyan tudom faszányosan rögzíteni, mert mindig elmozdul(kicsúszik)??
    próbáltam 2oldalas ragaccsal, de akkora erő lehet ott, hogy elengedi, nem tartja meg a helyén.


    uhh..elfáradtam qwára...
  • öregharcsa
    #476
    huh...kemény lehetett...én épp ezért hordok hülyén hangzik, de majdnem teljes "vértezetet"...nincs kedvem lesérülni...

    mielőbbi gyógyulást!!

    kisgyerekek - kiszámíthatatlanok, nincs félelemérzetük...stb...hanyagolom az olyan helyeket ahol vannak, inkább megállok addig az ugribugriban...

    10kg-al több cucc - én most olyan sokat fogytam(persze nem csak ettől, hanem még kettlebellezek is mellette) hogy már nem 10 de 17 kg-al kevesebb vagyok mint voltam(98->17)..a rugó meg 110-es...eléggé nagy izommunka kell a kihajtásához és piszokul érzem hogy "ellenáll" amikor csinálok vele valamit..itt már bőven elég lenne a 90-es v 100-as rugó, viszont ismerve magamat nem sokáig leszek ilyen könnyű legényke :)))
  • zetex
    #475
    Dolgozok,hulla vagyok!Egy métert sem :D
  • Victor88
    #474
    Tényleg, mentél azóta, zetex? :D
  • zetex
    #473
    Hát nekem workerem van 4kgmal vagyok a határ alatt de nem panaszkodom a rugózásra:),de itt nézd meg mit tud,ez az enyém!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=nMf3y7UhPd4
  • Hopkinss
    #472
    Thx

    Megpróbálok egy 70-90 WORKERT lessz a mi lessz......
  • Victor88
    #471
    Én azért mondom ezt, mivel egy ismerősöm 20 kiló plusszal használja az ugrólábát.Semmi baja nincs tőle, legfeljebb annyi, hogy lekoppantja, de magának a cuccnak semmi baja nincs tőle. Én pl pont határon vagyok(70 kg körül), és nem kell a nagyobb. Amiknek a beosztása 10 kilónként megy, nem tudok neked véleményt mondani. Soha nem volt még a lábamon olyan. Amúgy meg, ha rendszeresen használod majd, úgyis csak fogyni fogsz. De végülis puding próbája az evés, tehát...:D
  • Hopkinss
    #470
    NAGYON KIPRÓBÁLNÁM MÁR!!!!

    :)
  • Hopkinss
    #469
    Victor88

    THX, de olvasva a forumot azt tanácsoltátok sokan hogy 10 kg nagyobbat érdemes venni, a kihasználhatóság miatt. Ezt a WORKER tip. azert nem is ertem, hogy 70-90-ig van, mivel a más tip. 10kg -ént lepnek felfelé. Vagy esetleg valakinek tapasztalata ebben nincs, hogy a súlyától eltérő kütyü hasznalata esetén hogy viselkedik ez a ugribugri szerkezet?
  • Victor88
    #468
    Hopkinss, ha a Worker típust nézed, akkor szerintem nyugodtan megveheted a 70-90 kilósat. Szerintem ki fogja bírni. :)
  • zetex
    #467
    Hát a pontos történet az ez lenne bár Viktor látta is az esetet de azért én átéltem!!:D Versenyt futottam egy kisgyerekkel akit röhögve aláztam volna le,csak hagytam magam és mondom a végén megelőzöm,erre beugrott elém a szerencsétlen !!Én meg hogy nehogy agyontiporjam életének eme korai szakaszán,egy oldal lépéssel próbáltam, kitérni ami azonban az útnak nagyon széle volt és tele volt apró kaviccsal .Megcsúsztam rajtuk és előrefelé estem,a tenyérvédőt raktam le ,nem is lett volna gáz csak az a baj ezzel a tenyérvédős témával hogy úgy elcsúszik azon a redvás betonon hogy lekoppant az állam.Eredménye:nyakon folyó vér a 4cm hosszú repedésből az államon,egy fél fog minusz,meg úgy elharaptam a szám hogy vért köptem!De már javulok!!Minden összeforr egyszer!!:D
  • publicwolf
    #466
    sztem senki nem hasznal ekezetet :))) No para.
  • Hopkinss
    #465
    átnéztem/letelefonáltam........ az ékezettől elszoktam LineageII. chat miatt:)
  • Hopkinss
    #464
    Sziasztok!

    Nekem is megtetszett ez a ugribugri dolog.
    Vennek is.
    De!!!
    Itthon átneztem/letelefonáltam minden letező helyet amit találtam a neten és csak egy helyen van raktáron de ott is csak 70-90kg-os.(Worker Fly)
    Nekem az kicsi lenne szerintem mivel 92kg vok + az ugróláb 7kg az már majdnem veri a 100-at.
    Külföldi helyekről meg soha nem rendeletm (felek tőle, idegen nyelv hiánya, gari. stb).
    Tudna valaki segíteni abban hogy egy 110kg-ost beszerezzek?

    [email protected]

    egy 40 éves családapuka....

    en is öregségemre bolondultam meg....
  • Victor88
    #463
    Igen, ez igaz, de ha megfigyeled(gondolom láttad zetex vidijét facebookon), ő nem nagyon visel bukót :DD Én sem, és zetex azt mondta hogy ebből a szempontból jobb előre esni. Kettőnk között annyi volt a különbség, hogy ő az álla közepét, illetve az alatt kapta el, én pedig a jobb oldalát az arcomnak.
  • publicwolf
    #462
    Azt mondjak a nagyok, hogy a "faceplant"-ot mindig el kell kerulni :) pofaraesni sose szabad. ha latod hogy pofas lesz forditsd el a fejed, oldalt jol ved a buko, max a nyakad randul meg, de nem torik ki a fogad meg az orrod stb.... Persze konnyu mondani, az ember reflexbol is csak a fejet emeli. csak hat a gravitacio meg erosebb. Szoval ha pofaraesel forditsd oldalra a fejed!

    Gyogyulast a megkinzottaknak! Udv!
  • Victor88
    #461
    Ugyanaz, mint velem. Futott, mégcsak nem is gyorsan, megcsúszott, én anno a jobb lábbal, zetex a ballal, aztán állal a betont elkaptuk. Nekem egy hete kellett varrni, neki meg tegnap. De csonttörés nem volt szerencsére.
    :D
  • öregharcsa
    #460
    remélem azért semmi komoly baj nincs...röntgen volt??

    pontosan mi történt??
  • Victor88
    #459
    Hát mielőbbi jobbulást! Amúgy voltam ma is kinn, nem láttalak de szinte végig a z+d parkolóban voltam! Már tudok előre ugrálni páros lábbal, sőt emelni is tudom a térdem kicsit már! Próbáltam úgy csinálni, ahogy tőled lestem, több-kevesebb sikerrel! :D
  • zetex
    #458
    Az egyik hátsóból tört le egy darab,meg az összes első fáj kicsit.Tejbedarát tudok csak enni :S!!:D:D
  • Victor88
    #457
    Tényleg, a fogadnak mennyire lett baja? Megnézted otthon?
  • zetex
    #456
    Az hagyján hogy felnyaltam,még enni sem tudok mert az álkapcsom is fáj meg egy fogam is eltört hála az égnek hátul meg nem nagyon.De nem fest szépen a dolog :).De majd összeforr!!:D
  • Victor88
    #455
    Nincs mit! Én meg hogy is? Mint egy öregasszony jó nagy szőrös anyajeggyel az állán XD