574
Powerskip, Poweriser, Skyrunner, poweriZer, SpeedJumper, FlyJumper
  • zetex
    #534
    Wolf, milyen progival csinálod?Mi a neve?ha nem titok
  • zetex
    #533
    Átküldeném de nem tudod mi kell meg mi után meg mit akarok kivágni stb...
    meglesz minden csak türelem,ha máshogy nem zenével simán,úgy is nagyon jó segítség,ha meg kérdés van akkor mondjátok hány percnél és válaszolok!!:D
  • publicwolf
    #532
    Ekrazit, cserelunk? nekem meg kicsi a cuccom ;) erosebb kene... en is 92kg vagyok.
  • publicwolf
    #531
    zetex. kudd el, szakmabeli vagyok vagy mi a pocs :)
  • Victor88
    #530
    A parkból tuti hogy ki fognak tiltani minket...
  • öregharcsa
    #529
    akartam javasolni, hogy gyorsabb lett volna újra felvenni az egészet... én türelmes vagyok, addig is kint voltam szaladgálni...
  • zetex
    #528
    Csináltunk még pár videót az eddigihez,de katasztrofális lett a vége,estünk keltünk.De holnapra elkészülök vele már tényleg!!
  • zetex
    #527
    meglesz,csak ma nekiugrok ujra mert a hangal nem tudok mit csinálni:(
  • publicwolf
    #526
    Lokd fel faxbookra is... THX
  • zetex
    #525
    Az nehezebb mint a hangot megcsinálni:D
  • öregharcsa
    #524
    akkor feliratozd :))
  • zetex
    #523
    vettem észre azon ütyködök egész de,de csak jó lesz ha nem akkor kommentek kiesnek és marad az ugrálás része
    zenére:D
  • Victor88
    #522
    Valami nem jó a hanggal :$
  • zetex
    #521
    Eddig csináltam a videót :S,de elkészült,most töltöm fel 14 és fél perc lett a hossza!Reggel bemásolom a linket ha elaludnék de már kivagyok :).Ha meg nem alszok el akkor reggelre ott a link és nézhető,remélhetőleg:D!!
  • Victor88
    #520
    És nem volt perec! :D
  • zetex
    #519
    Na ma megcsináltuk a videókat már csak össze kell vagdalnom és felteszem youtubra és ott meg lehet nézni.Remélem segít mindenkinek!Mi ennyit tudunk ezek a tapasztalatok.
  • Victor88
    #518
    De pedig az tuti jó :$
  • zetex
    #517
    Bakker Viktor téged telefonon elérni!!!Nem lehet!!!Az új számod megint nem jó???
  • öregharcsa
    #516
    Királyság...köszi..
  • zetex
    #515
    Akkor csinálok oktatóvideót :D,remélem segít mindenkinek.Viktor úgy is kell a segítséged,szóval felhívlak majd és megdumáljuk és megcsináljuk .A menéstől az ugrásig tartáson keresztül mindent megmutatok,legalább is ahogy én csinálom,meg egy kettő apró trükköt ami látványos és nem nehéz.Igyekszünk vele és minél előbb felteszem a videót!!
  • Victor88
    #514
    Wikings2, ilyet vegyél:
    http://www.insportline.hu/982/worker-jump-ugrolab
    Ha megbízhatót akarsz, ilyet vegyél.

    Zetex, a vidiben akarok szerepelni én is én is :D
  • wikings2
    #513
    szervusztok!!
    Szeretnék venni a risert, mert baromira bejövős a dolog :) Eddig Triálbike oltam 3 éven át szóval szerintem a kondícióval nem lesz probléma. _Inkább csak hobbi szinten használnám a kicsikét de azért szaltózni nem lenne rosz vele meg 3 métereket ugrálni szóval valami strapabíró kellene :) Van magyarországon bolt?/lehet belföldön kapni/rendelni ilyen csodát? vagy esetleg van eladó használt valakinek?:D
    55kg vagyok ami stagmál 55-58 között :)
    Köszi előre is!
    Üdv:)
  • öregharcsa
    #512
    engem érdekel...már csinálhatod is...ha tudsz narrátorosat amiben elmondhatnád mire kell figyelni ill hogyan érdemes tartani a testünket, egyensúlyunkat hová helyezzük ..stb..de ezt ezt úgyis jobban tudod...

    ez amolyan tutorial kezdőknek...baromi nagy ötlet...
  • zetex
    #511
    Nem tagadom tényleg elég jól megy és ha kell akkor esetleg csinálok a mozdulatokról egy két videót ,hogy lehet simán menni,futni vele,futásból egyből párosláb és ugrani át ezt-azt.vagy simán páros szögdelés,hátra futás táncolás,stb........,ha valakit érdekel akkor szóljatok és csinálunk videót.
  • öregharcsa
    #510
    a legtöbb eddig 4 óra volt, majd beszartam mikor levettem úgy fájt mindenem...átlagban 1-2 óra, persze ebben van ücsörgés-pihenés is, de van mikor csak fél órám van rá...melótól függ...
    na meg közrejátszik a bordasérülésem is abban, hogy kevesebbet vagyok rajta(csak az első 30 perc a szar, utána már mind1 )
    sok időmet eddig a műanyag lapocska szerelgetése, visszaigazgatása vitte el...most kicsit jobb, de még mindig kijön, majd csináltatok másik görgőket és zetex módszerével megpróbálom jobban rögzíteni...

    futás: próbáltam nem térdből emelni a lában, perec lett a vége....muhahaha
    szóval gyakoroloni kell rendesen...
    a rugóba hiába taposok, erővel kell különben ez nem csinál semmit...szóval lehet azért mert qwa erős...asszem cseere lesz vagy visszahízok 90 fölé ...hehe
  • Victor88
    #509
    Szia!

    Nos zetex kb 65 kiló, a rajzere 50-70 kilósóknak készült. Tehát pont jó neki. Azonkívül, ha megfigyeled, nem térdből sétál vele, tehát nem a térdét emeli, hanem ugyanúgy járkál, mint rajzer nélkül. Ezt amúgy nekem is megtanította...Nagy mágus amúgy a srác! Egyszer ha Marcaliban jártok, mindenképp kérjétek meg hogy tartson gyorstalpalót:P

    Rajzerrel futás ugyanígy, ha nem nagyon emeled a térdeidet, nem fáradsz el annyira! A rugót futásnál csak annyira használd, hogy beletaposol, nem kell nagyon, érzéssel.

    Két lábon ugrálás: zetex majd elmeséli...

    A rugó viszont tényleg nagyon erős lehet neked. Ez kb 20 kilóval "erősebb" mint kéne. Szerintem emiatt nem tudsz vele biztonsággal menni+futni.

    Egyébként mennyi időt szoktál rajta eltölteni?
  • öregharcsa
    #508
    hali!

    Technikai kérdések
    nézegettem videókat és most hogy már van rájzerem nem értek egy két dolgot...tudom én vagyok a béna, úgyhogy jó lenne egy-két tanács mit csináljak és hogyan...

    mindenki úgy viseli a lábán mintha természetes dolog lenne, ez nem probléma, de nekem nem akar valahogy összejönni(lehet még gyengus hozzá a lábam??) ha megyek vele akkor egy idő mulva inkább botorkálásnak hat a dolog...

    Próbálok "normálisan" futni ahogy rájzer nélkül, hát az sem megy nagyon, inkább ez az "indián ugrás" szerű mozdulatok amikkel tudok közlekedni, de az meg qwa fárasztó még rövid távon is...

    két lábon való ugrálás...próbálgatom, megyeget(kicsikét), de olyat visszaüt a rájzer hogy nem egyszer ezér estem el...nem tudom blokkolni a felesleges energiát amit visszaad...

    és itt érkezünk el ahhoz amit én gyanítok...

    én 110-es rugóval rendeltem ami 93-110kg-ig jó, viszont én mostanában fogytam 14kg-ot és jelenleg 84kg-on állok...szerintem a rugó ereje az amit ezzel a súllyal nem tudok kihajtani ill az tart ennyire ellen annak hogy én bármit is könnyedén meg tudjk csinálni vele. tehát sokkal több erőt kell kifejtenem mint normál esetben...szerintem
    néha mikor kicsit jobban megy a futás érzem hogy olyat tudna még rajtam dobni hogy nem állnék meg Mohácsig viszont ugrálásnál mocskosmód ellentart és így baromi fárasztó és nem élvezhető a sportolás, vagy csak én tartom magam bénán és még nem tudom hogyan kell normálisan ugrálni...

    néztem zetex koma videóit...ott olyan könnyedén ugrál a gödörből ki és be hogy csodálkoztam is nekem miért nem megy ez hiszen elég egyszerűnek tűnik...nos én a fentebb leírtakra gondolok


    szerintetek??
  • robagp
    #507
    Hello!

    Sikerült megoldani, bár nem ésszel, hanem erővel. Amerre kimozdult azzal ellentétesen visszahúztam, és bár nem jó, de használható.

    Köszi!
  • robagp
    #506
    Szia!
    Az egészet darabokra szedtem, nincs elrepedve semmi, az összes persely metamidból van és új, az egy műanyag cső /lehet azt mondjátok görgőnek/ metamidból van és új. Nem látok az alkatrészeken deformitást... többször szereltem már, de most kifogott. Csak az egyik rossz, így a másikkal tudom összehasonlítani, de semmi eltérést nem látok. Nem estem, nem ütöttem oda, semmi se volt, csak lett a hibája, ezért is cseréltem le a műanyagokat, zsíroztam be újra, de semmi.
    Köszi a gyors választ, PG!
  • publicwolf
    #505
    Szia PG!

    Kuldj par kepet az emailemre fuggolegesen allitva az egesz jarganyrol, aztan kozelrol az also gorgokrol, sztem az also muanyag gorgod repedt el. az osszes perselyt leellenorizted? alul a gumitalpnal is?
  • robagp
    #504
    Hello!
    Több mint egy éve nyomom az ugrit, és már többször javítottam.
    Most viszont lett vele valami és fogalmam sincs mi.
    A bal oldali Bal oldalra kifelé rugózik le, tehát nem vízszintesen lefelé.
    Keresnék hozzá szerelőt, de nem találok.
    Tud valaki? A dobozára "moon jumper" van írva. A flyjumper.hu -ról vettem, de megszűntek azóta.
    A perselyeket kicseréltem, de így is csinálja. Nem látok deformálást. Nem estem vele.Csak úgy lett a hibája.
    Előre is köszi PG!
  • Victor88
    #503
    Ilyet vegyél, nézd csak:
    http://www.insportline.hu/982/worker-jump-ugrolab

  • kisbakter91
    #502
    Sziasztok!
    Venni szeretnék powerisert, már nagyon rég vágyom egy ilyenre, de nem tudom milyen típusút vegyek 62 kg-omra! Elég az M60-as vagy már kell az M70-es? Ha valakinek van ilyenje eladó az szóljon és megyegyezünk! :)
    Szép napot nektek!
  • Victor88
    #501
    Zetex, ma este ne keress, szerintem nem leszek kint mert csajozni fogok! De azért délután kimentem, igaz annak támolygás lett a vége ebben a melegben, ja, és megismertem egy bokrot közelebbről. Sikerült páros lábbal beleugranom. :D
  • zetex
    #500
    Bakker!!!Pillanatszorítót akartam írni!!Azzal huzassad oda ahová kell!!Akkor a gumi sem akadáj!!
  • publicwolf
    #499
    Ekrazit!

    Ket dolgot latok: 1, ugyanolyan szar muanyag gorgom van nekem is mint neked, bar nekem eleve nem is volt muanyag lapocska. Ami az instabilitast okozhatha hogy a ket osszeillo vazelem nem passzentos, ertsd: mondjuk a muanyag gorgo kisebb egy picit, ergo ha takra huzod is marad jateka, plane ha annyira megprobalnad meghuzni hogy szros legyen akkor meg a vazelemek furatainal torzitanad mar az anyagot. Erre is lattam forumon megoldast, az egyik oldalra tegy be egy alatetet a persely es a vazelem koze...Masodik kep, rez es alu koze meg egy vekony alatet...
    2: azt is latom hogy a muanyag gorgod mintha fel lenne repedve, a recseges ropogas annak a hangja ahogy az torik, ha nagyon megszoritod a csavart ami atmegy rajta, ertelemszeruen el tudod roppantani a muanyagot.... Nalam ez a gorgo fullosan el is tort... Megoldas: esztergaltattam metamid rudbol hozza gorgoket... metamid rudat lehet kapni nem veszes aron egy jo esztergalyos kell aki a pontos meretekre gyartja az ugrolabad alapjan, akar annyival nagyobb atmeroju gorgot, hogy kivaltsa a muanyag lapodat is...
  • öregharcsa
    #498
    nem előre-hátra hanem jobbra-balra mozog...ha előre mozogna azt már megcsináltam volna egyszerűen...

    nekem műanyag az a dolog, amibe belemennek a perselyek és abba meg a fém tengely...tehát ez a leszórító fekete basz műanyag, és semmihez nem tudnám rögzíteni csak a képen látott módon...

    a gumit próbáltam ,akkor meg nem tudom berakni a fekete szarságot mert a perselyek már nem mennek bele(azok abba belelógnak az pozicionálja az egészet és az aluházon kívülről kell berakni) meg ugye ott van a kis műanyag lapocska amitől már nem fér el átmérőben a fekete műanyag...tehát oldalról nem tudom berakni a réz perselyeket mert megváltoztak a méretek és elcsúsznak a alukak valamelyik irányba...ezért írtam hogy a gumi nem jó mert túl vastag...

    ha nem érteni amit írtam belerajzolok a képekbe...úgy egyszerűbb asszem...

    én meg azt nem vágom hogy hogyan akarod leszorítani a perselyeket meg a tengelyt..és mihez??
  • zetex
    #497
    Az a megoldás,hogy!!Gyorsbilincsel szorítod majd a perselyeket meg a tengelyt a helyére (ha nem műanyag neked az amibe bele megy a csavar!!és gumit tegyél a rugó alá!kb 10*3cm est az nem jön ki,nekem úgy van megcsinálva!!A lábrésznél meg nem tudom mit csinálj mert nekem van egy plusz csavar még ami tartja és az gyorcbilincses,ha lelazul akkor feloldom kézzel meg tudom húzni és visszahajtom.De a lábtartó ha mozog előre hátra akkor a fekete műanyagot vedd le amiben az élitás van mert alatta van csavar ami ha lelazul akkor tud úgy mozogni amit mutattál,így nem látni a csavart de ott van,legalább is nekem!!
  • öregharcsa
    #496
    akkor a képek:

    1: így néz ki most a jumper...




    kicsúszott műanyag lapocska:







    ahogy a rugón vannak a lapocskák:







    lapocska:




    ahová befekszik a rugó - alu tartórész + lapocska helye:




    itt látszik hogy egy puha anyag van belül és arra ragasztottam egy csíkot ebből a szövet alapú cuccból, ez nem túl vastag, de már így is alig tudtam azt a műanyag tengelyvezetőt visszarakni a helyére amibe beülnek a perselyek...
  • publicwolf
    #495
    1 kep jo lenne a muanyag lapocskadrol, forumon lattam barkacsmegoldasokat erre, nem egyedi eset a tied... nekem egy muanyag gorgo van rajta (mondjuk az a fos gyari gorgo nekem is eltort, de esztergaltattam ra ujat, metamidbol)...Kulonben kicsit ugy erzem hasonlitasz ram, tulzottan nekialltal kattogni valamin, en is igy voltam vele. mostmar leszarom :D orulok hogy ha jo oszt megyek vvele, ha szetesik majd anyazok szerelek es kezdodik elolrol. :)