16
  • Szekely Goree
    #16
    Hat azt en ertem, hogy valamit pontosabban meg lehet figyelni ha mas mas nezopontbol figyelik egyszerre, csak ezt ok kisse furcsan magyarazzak, tul erosen akarjak meg magyarazni es szerintem ez a gyanus.

    Vagy mar en is kepzelodok es a sorok kozott is a sorkozoket olvasom??
  • pipaxy
    #15
    Akkor olvass a sorok között és ne beleképzelj dolgokat.

    Azért kell több műhold hogy TÉRBEN tudják leképezni a folyamatokat, mennél több szonda figyel, annál pontosabb a megfigyelés
    Ha tényleg lenn bármilyen „baj” akkor szerinted ilyen kis 100 kilós mikroszondákkal bohóckodnának, amelyek relatíve olyan olcsók, hogy pl. a Cassini küldetés árából nem ötöt hanem egyenesen ötvenet lehetett volna felküldeni?
  • lee56
    #14
    Á biztos csak azért érdekli őket annyira, hogy kiderítsék hogy lehet hasonló hatásokat előidézni mesterségesen, aztán már csak ki kell dolgozni hogyan használható fegyverként egymás ellen :) (conspiration theory rulez D:)
  • Cefet
    #13
    Úgy látom, azért Nektek is birizgálja a fantáziátokat ez dolog.
    Ahogy Commandante "kolléga" írta egy másik cikk kapcsán: meg kell tanulni olvasni a sorok között. Újra átolvasva a cikket még érdekesebb.
    Mi lehet olyan fontos, amihez négy műhold kell? De KELL(!) tartalék is! Pedig már HATOT felbocsátottak! A sarki fény, űridőjárás... Hehe, egy fenét!
    Valami nagyon fontos dologba botlottak a tudósaink, vagy ahogy Nexus6 írta, valamit tudnak... És lehet, hogy nagyon nagy bajban vagyunk. Tényleg ne legyen igazam, de egy ilyen nemzetközi összefogáshoz nagy horderejű baljós dolog kell. Van egy amatőr csillagász ismerősöm, megkérdem, hátha hallott valami érdekeset.
    Addig is figyeljünk, nem nő-e körülöttünk a meteor árnyéka... :) :)

  • NEXUS6
    #12
    Pár éve láttam a spektumon egy filmet valami ilyesmiről. Érdekes kilövelléseket fedeztek fel, amik az űr irányába indultak.

    De találtam ezekről a substormokról, egy egész jó kis rövid cikket: itt

    Szal, ahogy nézem ez inkább a műholdakat bénító mágneses viharokról szól, amik a Föld mágneses csóvájáról válnak le.

    Vagy ami tök izgi, és most lehet konspirácizni: a NASA tudja hogy a közeljövőben fognak a Föld pólusai felcserélődni, de ők pontosan akarják tudni, hogy a védett személyeket a megfelelő óvóhelyre vigyék!;)))
  • kricsi
    #11
    Szerintem csak egyszereűen kezdünk felnőni a dolgokhoz...

    Mondjuk tényleg gyanús... :)
  • Szekely Goree
    #10
    Hat valaojaban megis csak azt akarjak kideritteni hogy, megis mitortenik az aurora borealis- al abban a pillnataban, jo tudom hogy montak hogy nem csak errol van szo, de hat akkor mirol??.. ez tenyleg gyanus. Kicsit ugy jon ki hogy a sarkifeny felelos a napkitoresek ert es nem forditva
  • Szefmester
    #9
    valóban.. én is mintha erre emlékeznék.

    amúgy pár éve egy napkitörés után kanada nagy részén áramkimaradások voltak.. asszem erre fogták.
  • brueni
    #8
    eddig úgy tudtam, hogy aurea borealis, nem aurora
  • brueni
    #7
    micsoda háttérképeket lehet majd csinálni. Sztereo sarki fény!
  • kvp
    #6
    Az eszaki feny vizsgalata sok mindenre jo lehet:
    -a nap fuzios folyamatainak vizsgalata (a napszel vizsgalata)
    -a fold magneses vedelmenek vizsgalata
    -a polusvaltas folyamatanak vizsgalata

    A sok muholdrol pedig az tehet, hogy igy olcsobb, mert a sok kis muhold tobb adatot tud osszeszedni mint egy nagy es meg feleannyiba sem kerulnek.

    Es meg egy kerdes: Amig nincs stabil fuzios reaktor, addig a napszelen kivul hol lehet a fuzios plazmat vizsgalni?
  • Sundance
    #5
    Igazatok van, legalábbis furcsának érződik, hogy ekkora energiát fektetnek ebbe....... Biztos "mellékesen" valami egyebet is megfigyelnek a kicsikékkel....
  • WizArts
    #4
    Na nekem is épp ez jutott eszembe... Egyszerre mindenkit érdekel. EMlékszem pár éve nagy kihagyásokat jósoltak egy ilyen napvihar előrejelzés után, de arról már nem érkeztek hírek mikor és hol volt áramszünet....
    Mit vizsgálnak még ezen kívül? MI érkezik a Földre amit 5 pontból lehet csak bemérni?
  • Viet
    #3
    Az É-ki vényekről is betehetek volna egy képet.
  • Cefet
    #2
    Vajon mi lehet az igazi cél? Mert hogy nem az, amiről a cikk szól, abban biztos vagyok. Gyanus ez nagy összefogás. Meg miért érdekel most hirtelen midenkit a sarki fény? Á, biztosan sok filmet láttam... :)
  • kricsi
    #1
    Erre kíváncsi leszek...