5435
  • suba53
    #4989
    976323

    Na ez mi?
  • zaki
    #4988
    jövőre
  • mflex #4987
    3D-ben, mikor jön ki?
  • Watchmen
    #4986
    Harcos voltam aki békéről álmodott, de előbb vagy utóbb mindig fel kell ébredni.
  • suba53
    #4985
    Alábbhagyott a lendület?
    Tekintsük hát befejezettnek a munkát!
    :-)
  • suba53
    #4984
    Persze hogy egyetértek vele. Egy 127cm es full HD TV-nek megvan a hely a nappaliban, csak a rávaló nem akar összejönni. :-(

    Mondjuk a 22" os monitoron is látványos a különbség. És azt sokkal közelebbről nézem, mint egy TV-t.
  • Watchmen
    #4983
    Hát de, ha csak az van több mint a semmi:D
  • zoliii
    #4982
    Vadon Voda reklám
  • mosoporr
    #4981
    De remélem azzal te is 1et értesz h ezt nem a 22es monitorokra tervezték...persze szórakozni lehet vele :)
  • suba53
    #4980
    Nekem nincs nagyméretű full HD televízióm, csak egy 22" os wide monitorom, 1680x1050 felbontással.
    De a BR verzió eddig soha nem látott részletességű, kristálytiszta képe egyszerűen lenyűgöz. Megvan a DVD verzió is, és azzal szórakozom néha, hogy párhuzamosan lejátszva ugyanannál a képkockánál megállítom mindkettőt, és összehasonlítom a látványt.

    Korábban azt gondoltam, hogy a DVD felbontás bőven elég, de amióta látom a BD minőséget, .......

    És még csak kb húsz éve van digitális technika a video jelfeldolgozásban. Mi lesz itt még?
    Már fejlesztik a 3840x2160 as, és a 7680x4320 as felbontású video rögzítési és megjelenítési technikákat.
    Jönnek majd a 100-300 GB, vagy még nagyobb kapacitású holodiszkek, a mai szuperszámítógépek sebességét közelítő asztali konfigurációk, a lejátszás már gyerekjáték lesz. :-))
  • mosoporr
    #4979
    Ha van méter feletti fullhd tévéd akkor érdemes.
  • shaddam
    #4978
    Akkor igaz hogy ez a legjobb minőségű verzió?
  • mosoporr
    #4977
    Ja,hihetetlen :)
  • shaddam
    #4976
    Erről van már valakinek személyes tapasztalata?
  • DIESEL DOG #4975
    Hát kicsit ront az összképen, de sajnos kötelező rajta feltüntetni a korhatárt, no de ennyi baja legyen... :)

    Ma este ha minden jól megy akkor megnézem a filmet újra, már 3-adjára... :D
  • ravynne
    #4974
    Máshol pedig a gerincre raknak feltűnő korhatárt. Az se szép, de inkább a hátulján :)
  • zaki
    #4973
    tényleg szép. mondjuk hátulra az az idióta 16os karika nem kellett volna...
  • DIESEL DOG #4972
    Sziasztok!

    Úgy döntöttem hogy beszerzem a filmet eredetiben is. Elvégre 3ezer Ft nem sok érte, és nagyon szép csomagolásban adják...




  • Muttley
    #4971
    Rendi, köszi :)
  • Pharaoh
    #4970
    Igen

    40 körül már BR irót is kapni.
  • Muttley
    #4969
    Értem, magyarul hülyeséget kérdezek. :)
    Akkor kérdezem, úgy: PC-be lehet-e olyan meghajtót venni, ami DVD olvasó/ író ÉS EGYBEN Blu-Ray lejátszó?
    Neytiri is már lázadozik, hogy méééé nem nézem már őket nagy felbontásban :)
  • Noninnyó
    #4968
    TotalMedia Theatre 3 Platinum mindent visz. Én is leszedtem ezt a 45 GB-os verziót, és ez az egyetlen lejátszó amit találtam, ami menüstől rendesen viszi a filmet, ahogy kell.
  • Pharaoh
    #4967
    Olvasó hiányában nem is tudom hogyan ismerhetné fel.
  • Pharaoh
    #4966
    Kb mintha aszt mondanád, hogy 5.25"-ös lemezolvasóba hiába dugod be a DVD-t nem olvassa, és van-e vmi progi, ami ezt lehetővé teszi.
  • Muttley
    #4965
    PowerDVD-nek van BluRay lejátszási opciója, de az sem ismeri fel a lemezt. Pedig nagyon kíváncsi lennék Jake Sully-ra ilyen minőségben is. :)
  • Atkamon
    #4964
    Ehh, egy Blu-Ray lejátszó neméppen csak abban tér el egy DVD lejátszótól, hogy be van benne állítva, hogy "felismerje" a Blu-Ray-t:D Most kb olyasmit kérdeztél, hogy "Van arra program, hogy egy sima DVD olvasóval írni is tudjak DVD-t?":D
  • Arcor
    #4963
    µtorrent; ugyan nem ismeri fel a bluray lemezt de megment a lejátszó vásárlástól .)
  • Muttley
    #4962
    Hi,

    Van-e valamilyen program, amit letöltve a PC DVD meghajtó felismeri a BluRay lemezt vagy az Isten sem ment egy BluRay-lejátszó vásárlásától? :)
    Egyelőre sem a PC, sem az X360 nem ismeri fel.
  • VRSDM
    #4961
    vannak fogalmak amiket máshogy értelmezünk.
    szóval mindegy. kinek hogy :)
  • Totti5
    #4960
    Pedig igen. Blú réj meg pláne... már csak a kisebb kiejlző miatt is élesebb a kép, szebbek a színek, és jobb a kontraszt, ami megával hozza a részletesebb kidolgozások megviszgálhatóságát és a szebb látványt, mint a bazi nagy ( 3D miatt ) amúgy sem teljesen kivehető képéllességű vászonon.
  • Totti5
    #4959
    Azért ugye hogy nem pokáhontász?:D
  • Arcor
    #4958
    huh, ezt nem bírtam sokáig :D
  • Pharaoh
    #4957
    Azt nem mondta, hogy részletgazdagabb, csak azt hogy jobb. Az IMAX-nál a gépkezelőn is sok múlik, ha nincs jó napja szarul is be tudja állítani, élesség, stb
  • Metalmilitiakid
    #4956
    hát 2:00 tól, bár sztem sokaknak fogalma sem lesz erről
  • Tinman #4955
    Pedig egy 1080p-s film, egy normális TV-n... hát nem tudom. Nem estem hasra a képminőségtől, nagyon nem.
  • VRSDM
    #4954
    ugyan az imax az nem digitális (itthon legalábbis nem)
    de így fölös azt mondanod hogy otthon részletgazdagabb a képed.
    még egy BR-el sem.
  • Tinman #4953
    Szvsz is megérdemel 1 lemezt, de a látvány miatt Blu-ray lemezen agyalok inkább... pisi3 majd úgyis lejátssza hamarosan.
  • Totti5
    #4952
    2Dben nekem jobban tetszett, vagyis most DVDn (is) nézetem meg hétvégén házimozin, olyan hangerőn ami nekem megfelelt, olyan kényelemben ami nekem megfelet és sokkal jobb képminőséggel mint ami Imaxban volt. Az újszerű 3D miatt jó volt a mozi mert első képkockánál már ott volt az hogy megállt a lélegzet úgy 2.5 órán keresztül:), de tény ami tény, ha a részletekre és a látványra jobban rá szeretne az ember koncentrálni akkor az nem az Imaxban tudja megtenni, de az biztos hogy vétek kihagyni és az is biztos hogy megyek majd a bővítettre is szeptemberben.

    A szemüg meg elvi hibás sajnos, annak minden hátrányával ami előjöhet.
  • Tinman #4951
    Hétvégén megnéztük Imax-ben.

    Ami nem tetszett életem első Imax élményében:

    - víztől csöpögő szemüveg
    - kék szigetelőszalaggal megerősített szemüveg
    - nulla tájékoztatás! Egy csomóan voltak (számomra idegenek), akik nem voltak még Imaxben. Egy az, hogy keresd meg a termet, mert semmi instrukció, a másik, hogy az egyik bejáró zárva volt, a nép meg csak gyűlt, mert a nyílra ki volt írva, hogy 21-40-ig (vagy valami ilyesmi), ergo, ha 22 ülés, akkor itt kellene bemenni, persze zárva volt. Gáz.
    - koszos /popcorn, tacos, tökömtudjami'/ padló. Gáz.
    - hajszálvékony karfa /2.5 órás filmnél, ha jobbról és balról is ülnek nagyon nem mindegy/
    - kereszthuzat vagy erősre állított légkondi, állandóan a szemem dörzsölgettem és nem csak én
    - talán a lencsén lehettek hibák (a vetítőén!), de volt pár zavaró pont, ami mindig látszódott (szemüveg nélkül is!)
    - a mozgalmasabb, gyorsabb jeleneteknél kissé elmosódott kép
    - a felirat egy raklap szar volt

    Ami tetszett:
    - a film története
    - a film látványeffektusai
    - a bolygó részletgazdagsága
    - az egyedi nyelv használata
    - az érzelmi szál
    - az akciójelenetek
    - hangtechnika
    - pár helyen igazán tetszetős volt a 3D élmény, de a sok akció miatt sokszor inkább zavaró volt az elmosódás.
  • Twetr0x
    #4950
    Azért tetszik a két képen az arckifejezése. Mielőtt szólt a Grace, hogy ne játsszon vele, és miután szólt. :D