101
  • sonicXX
    #1
    Király! Ma reggel még azt hittem élek, de a cikk szerint 5 éve halott vagyok :D

    Mindig mondtam: "Éljünk egészséges életet: ne együnk, ne igyunk és NE lélegezzünk!"
  • petruszvaldesz
    #2
    Azaz...
    de valami ezzel a cikkel nem stimmel!!
    nemhiszem hogy az acetaldehid veszélyes lenne... simán átalakítható más anyagokba!
  • Picizöldfül
    #5
    Ezért nem isznak alkoholt a testépítők... ez eddig is tudtam, de azér nem vetem meg ettől a piát
  • Gladiator
    #6
    eletemben eddig kb. 3-4x voltam masnapos. soha nem is ertettem, hogy mig minden haverom meg van halva egy buli utan, en ugyanolyan friss vagyok, mint altalaban. jo ertelemben:) akkor mi van az en acetaldehidemmel?
  • Prof William
    #7
    Detto. Mindenki monja hogy "húú de másnapos voltam" + minden de én nem pedig voltam már elégéé iluminált állapotban... :)
  • Sadist
    #8
    Mekkora kamu már :D Hajrá, így kell pánikot kelteni :D
  • Picizöldfül
    #9
    azért mert nem keveritek,és igazán másnaposak a szar minőségű piától lehet lenni. pl.: ezek a 700forintos tescos "pálinkáktól",meg krajcár íjjá...volt ien korszakom is,de egy hónapnál nem bírtuk tovább,az öl de szó szerint, azóta csak minőségi,eddig a legjobb a 80 éves whyski volt...na az az ISTENI NEDŰ,attól te nem leszel másnapos.
  • Borzpapir
    #10
    Ennek a cikknek semmi értelme. Eddig is tudtuk, hogy az alkohol és a cigi rákot okoz. És? Mindenki szívja, mindenki tudja, senkit se érdekel. Ez nem új.

    Ami meg a kaját illeti, az ellen meg úgse tudunk tenni. Jöjjön az anti-acetaldehid rágó, majd a gyógyszergyártók jól megszedik magukat rajta, mint mindig.
  • AnonyX
    #11
    Hát nagyon igaz az, hogy a sz*r minőségű piától rosszul leszel. De pl. mikor Jack Daniels iszok azért az elég jó, és másnap tuti nincs semmi bajod, sőt a jó minőségű Vodkától sem, pl. Finlandia, Smirnoff
  • Goth
    #12
    a néninek cigirágó és almalé van a kezében, a gyufát meg elfelejtette meggyújtani -.-
  • TommyC
    #13
    valaki nem bírja a kritikát....
  • TommyC
    #14
    de látom fejlődünk
  • Natsuto
    #15
    Nahát, én már sokszor italoztam ázsiai (japán, koreai, kínai) illetőkkel, és nagyon is jól bírták a szeszt (az égetettet is - volt már, hogy nem én nyertem a whisky-rum-vodka versenyt). Biztos az én ismerőseim a "másik" 50%
  • peterx
    #16
    erre csak azt tom mondani aki hülye haljon meg! :-)
  • juhand
    #17
    Egyszer beleszagoltam egy üveg acetaldehidbe, egy életreszóló emlék volt, annyira kellemetlen.
  • Xantia
    #18
    Többet nem eszem joghurtot.
  • kricsi
    #19
    Vajon a nő a képen kisfröccsözik?
  • Tetsuo
    #20
    LOL, Erre iszok!
  • Szefmester
    #21
    hát nem tom.. én kevertem is sokat is fogyasztottam, reggel 5kor hagytam abba utána vonat hazáig. most elméletileg aznaposnak kellene lennem de tök friss vagyok, pedig rohadtul nem szoktam inni... 1x már voltam másnapos is, helyesebben fogalmazva 3/napos.. az egy igen csúnya eset volt
  • daneelolivaw
    #22
    szerintem másnaposságot másképp is el lehet érni. én például tegnap nem ittam semmit, csak pakoltam bútort, most mégis olyan vagyok, mint a mosott szar...
  • PíszLávJuniti
    #23
    öl butít nyomorba dönt?
    és?
  • Roman
    #24
    nono, a krajcárt nem leszólni, főleg nem a krajcár tajgát, nomeg a jó tescos 4 literes 600 ft-os koccintós "bort" se xP olcsó legyen azt kész..
  • 1hengeresVmotor
    #25
    internettel mérgezem magam
  • Balumann
    #26
    Olyan sok rosszat olvastam a dohányzásról, meg alkoholizmusról, és ilyenekről, hogy most elhatároztam, leszokom az olvasásról!
    (mivel én nem dohányzok, és nem iszok sose alkoholt :D).

    A mi szakközépiskolánk teljesen cigi ellenes, velünk is megnézettek pár filmet, meg külön szakembert hívtak, hogy elmondják, és bebizonyítsák milyen rossz hatásai vannak (kisérlettekkel). Például az agy röntgen és modell képe az alkohol ivás előtt meg után, meg cigaretta hatása a kezekre, mindent). Ez a cikk jó kis ilyesztő, de ennél azért jóval több rossz hatása van. Aki dohányzik, de főleg aki alkoholizál az átlagba a hatások 5-10%-val sincsenek tisztába, milyen hatásai vannak a rákon kívül.
    Legtöbben úgyvannak vele, hogy úgyis meghal egyszer, nem is biztos, hogy ha dohányzik előbb fog meghalni... Dehát az egészség -.- Na mind1.

    Én nem dohányoztam, alkoholból is csak pár kortyot ittam még (nem is fogok sokkal többet, max ünneppekor). Nemtom milyen érzés lehet részegnek és másnaposnak lenni, de nem is annyira izgat őszintén szólva. Így is lehet élvezni az életet :)
  • Balumann
    #27
    Egyébként én úgy tudtam, hogy önmagába nem okoz rákot a cigaretta. De ha van egy kicsi alapja, akkor ez szinte táplálja.
  • HaDes007
    #28
    "Egyébként én úgy tudtam, hogy önmagába nem okoz rákot a cigaretta"
    persze hogy nem. csak ha elszívod...
  • janos666 #29
    Napi egy szál cigibe majdcsak nem halok bele. A 2-3 hetente megejtett 1 üveg votka + 4 doboz redbul viszont tényleg be tud tenni. Nem is vagyok tőle másnapos, az estét követő nap még enyhén-kellemesen szédülök reggeltől estig (semmi fejfájás), de a rákövetkező 2 napon érzem hogy kicsit még mindíg le vagyok tompulva, pedig hol volt már az az este. Én ettől félek mostanában hogy az alkohol+koffein párossal kéne leállni. De kár hogy 20x jobban le lehet így álni mint simán piától.
  • M2 #30
    Ugyan már, az acetaldehid veszélyessége sehol sincs a dihidrogén-monooxid molekulához képest!
  • qwas
    #31
    Ezen cikk alapján az Íreknek már rég ki kellett volna halniuk mégis köszönik szépen jól vannak és nő a népesség ami mostanában európában nem tudom hány országról mondható még el. Pedig az nem igaz hogy mi megy itt hétvégente cigi meg alkohol területén, hosszú hétvégékről nem is beszélve.
  • zoviet
    #32
    Ok, akkor többet ne fogyassz belőle, meglátjuk meddig húzod!
  • mathe
    #33
    Most ezis, mint az összes ilyen tanulmány meg cikk azokra vonatkozik akik függők, és a napi nemtom hányszál vagy doboz cigi meg reggel munka előtt meg munka után 1-2 feles meg sör az alap, azokra vonatkozik, nemarra aki hetente benyom pár sört meg 1-2 felest...
  • Cactus
    #34
    De rohadt másnapos vagyok :)
  • babajaga
    #35
    "Ugyan már, az acetaldehid veszélyessége sehol sincs a dihidrogén-monooxid molekulához képest"

    Hát szökőár nincs belőle az hétszentség!
  • haxoror
    #36
    MINDEN MÉRGEZŐ!!!!!!

    btw valamibe bele kell halni

    Másnapos soha nem voltam, a cigit viszont tényleg jó lenne abbahagyni.
    Ami a kaját illeti nem fogok naponta órákat azzal tölteni hogy összevadássza a legbioszuperebb kajákat.
  • AranyKéz
    #37
    "Ami a kaját illeti nem fogok naponta órákat azzal tölteni hogy összevadássza a legbioszuperebb kajákat."

    Ja bazzeg, ez a poén :D Mégha bizonyítva is lenne a jótékony hatásuk meg a bio eredetük, akkor is beledöglenél mire beszerzed őket...
  • csorfab
    #38
    Nah, még egy bizonyíték az örökérvényű igazságra: kerüld a másnaposságot. maradj részeg
  • babajaga
    #39
    A legmocskosabb legpiszkosabb csalás a bio élelmiszer. Hol termelik? Laborban légmentesen lezárva? Még a levegőt is máshonnan kapja? A vírusok elkerülik? Hogyan. Meglátják a bio farmot és elmenekülnek? A szél se arra fúj?
  • AranyKéz
    #40
    Mer'hogy ami természetes az már csudijó is. Nem tudtad???



    (És itt most tekintsünk el attól az aprócska ténytől hogy a modern országokban 40..50%-kal tovább élnek átlagban az emberek mint Afrika egyes részein...)
  • perverztata
    #41
    Elolvastam ezt a cikket, engem eléggé elgondolkodtatott. Végére értem, na lássuk a kommenteket. Ahogy megfogant ez a gondolat, egyből jött a másik, most jönnek a nagy fikázások. ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉS nem tévedtem.
    Nem értem mi az oka, de itt állandóan csak a fikázás megy. Semmit, soha, senki nem hisz el, vagy elpoénkodja (ez még mindíg a jobbik este, mert legalább nem tagadja a tényekkel alátámasztott állításokat)
    Nem akarok messzemenő következtetéseket levonni, de sajnos ez a jellemző az emberekre. Mindenki csinálja sok hülyeséget, amikor meg valaki azt mondja, hogy azért ez így nem helyes, akkor azzal aztán magárá hergeli a népet. Ugyanilyen hozzászólások voltak a Föld természetes erőforrásainak kizsigereléséről szóló cikknél. Az a baj, hogy mire a sok szemellenzős barom belátja, hogy mégis igazat mondanak akik a vészharangot kongatják, addigra már ki....ottul késő lesz.
    Na mindegy, nem idegesítem magamat.
    Lehet kezdeni a lefikázásomat, abban nagyon sokan profik itt!
  • perverztata
    #42
    este=eset