3500
A Francia idegenlégió
  • GasMask
    #3260
    Üdv ismét :)

    Egy kis érdekesség:

    [URL=http://www.francianyelv.hu/erdekessegek/francia-idegenlegio/762-rejto-jeno-ota-nem-valtozott-a-francia-idegenlegio]"Tarthatatlan, amit néhány perverz altiszt művel a legénységgel"[/URL]
  • kopasz001
    #3259
    Kap az ember ott kaját rendesen?
  • Wampa
    #3258
    Folyamatosan bővül, csak lassan (de biztosan)
  • PACKEMAN
    #3257
    jajj! velehogy egyből ez jutott eszembe.... :D
    valaki válaszolna kérdésemre? PLS! #3250
  • Tetsuo
    #3256
    Most erdemes belepni! Iden lesz munka boven. ;)
  • Wampa
    #3255
    Ezzel nem birok betelni
  • Wampa
    #3254
    A fegyvernemet meg keverem a haderőnemmel:(
  • Wampa
    #3253
    Thx
    Pont ezt a részt ugrottam át a wikin, de érdekes...mindenestre választ ad arra is , a f...ba került a colok jelvényébe horgony.
    Az a rész még kicsit zavaros, még nem olvastam el a parás cikket, hogy volt párhuzamosan RPC és sima RIMa ezred Algériában (ha jól emlékszem és volt)
    Ez a szabad francia ejék (SAS) hogy alakul át RPIMa vá is érdekes, egyszer ezt kikutattam már, csak mindig félreteszem jobb időkra a könyveket, aztán beüt a krach
  • merevke
    #3252
    A fusilliers marins a haditengerészethez tartozik.
    A TDM pedig a szárazföldi haderőhöz.Nem külön fegyvernem,mert pont olyan mint a légió.Összfegyvernemi.:))
  • merevke
    #3251
    TDM témában itt jól elmagyarázzák a dolgokat.

    http://fr.wikipedia.org/wiki/Troupes_de_marine
  • PACKEMAN
    #3250
    Sziasztok!



    Azt szeretném megkérdezni hogy handikep-e az hogy van ismerősöm a légióban a felvételnél? 2 éve van kint és először azt mondta hogy ha én is megyek meg ne említsem a gestapo előtt most meg azt mondja hogy szóljak neki mielőtt megyek... szóval kicsit elbizonytalanodtam hogy megemlítsem-e?



    kösz.
  • Nemco
    #3249
    augusztusban nem nézték.
  • Avantissimo
    #3248
    Szeva! Én igen...
  • merevke
    #3247
    Aha!
  • highlander15
    #3246
    Van addig egy egyetemi évem és nem szeretném félbeszakítani.
  • merevke
    #3245
    Mi tart vissza?
  • merevke
    #3244
    Egy olasz pumpás sörétes.

    http://www.youtube.com/watch?v=WQL0QiqikEE
  • highlander15
    #3243
    Nyáron megy ki valaki jelentkezni?Én ki szeretnék menni.
  • Wampa
    #3242
  • merevke
    #3241
    http://tdm.vo.qc.ca/para/para010.htm
  • merevke
    #3240
    Lesz válasz,ahogy lesz normális netem. Hétvégén.
  • GasMask
    #3239
    Nemco tudtommal ez a legfontosabb az orvosi teszt-nél ..
  • Wampa
    #3238
    Merevke

    A fusilliers m. os cikkedben van egy kép,
    letartóztatást vagy mit gyakorolnak a blökisek,áll egy faszi háttal,
    azon milyen fegyver van?
    (Első blikkre valami átalakitott M14 est tippelnék)

    A másik, akkor most ezek a haditengerészethez tartoznak?
    A troupes de m. meg önálló fegyvernem vagy a szárazföldi erőkhöz tartozik?
    A másik, magyarázd el please, a metropolitain szó jelentését, ebben a vonatkozásban.

    Mert bakker én már attól a falnak megyek, hogy a büdös gyikba lett a francia SAS ből meg a colonial parákból tengerészgyalogos? Mármint ha voltak külön RIMa
    ezredek, meg voltak külön RPC ék és a gyarmatok megszünésével át kellett alakitani az utóbbiakat, miért nem "sima" ejtőernyős ezredek lettek?

    Ja, a colonel szó meg a colonne- ból jön?
  • Wampa
    #3237
    Vagy de.

  • Nemco
    #3236
    Ludtalpat meg sem nezik.
  • GasMask
    #3235
    Hát sziasztok :)..
    Ha jól tudom lúdtalpast alapból fel sem vesznek, valaki valami ellentmondást? Vagy ez tényleg igy van?
  • Wampa
    #3234
    Kösz a cikkeket
  • Arny16
    #3233
    Koszi szepen merevke. Habar meg van 1 ev mig elmegyek sokminden valtozhat az az ido alatt, de minden esetre remelem hogy magyarkent fogok menni.
  • merevke
    #3232
    Szevasz!

    Mind a két menzetből sokan vannak.Kiképzés után a századomban románból volt sok.3-4 évvel később,meg magyarból.Volt olyan,hogy a szakaszomban 9 magyar volt a 29 főből.A szobába belépve jobb oldalt volt 3 ágy.K. István,Sz. István és D. István volt a sorrend.:)Magyarokat talán kicsivel jobban szeretik,de tapasztalatom szerint több magyar szökik meg,mint román.Ennyi lehet a negatívum.Ami jó pont,hogy a 3 legkitüntetetebb légiós mind magyar volt.Igaz,több mint 50 éve,hogy már meghaltak.Felvételi végén meg van egy nemzeti létszám korlát.Ez a következőt jelenti.Minden teszten,vizsgálaton megfelelt 75 fő(csak írtam egy számot!) és ebből 7 magyar van.Mivel arra ügyelnek,hogy a kiképzőszakaszokban egy menzetből ne legyen sok,így nemzetenként 3-4 főt fognak csak felvenni.A többit meg elküldik.Az,hogy mi alapján döntenek csak ők tudják.Mivel románok többen vannak,így matematikailag magyar papírokkal több az esélyed.
  • Arny16
    #3231
    @retimester Nem adnak plusz pontott hogyha tudsz franciaul , vagyis nincs tobb esejed hogy bejussal , de azert jo hat tudsz egy par szot / mondatott.
  • Arny16
    #3230
    Sziasztok! Korulbelul 1 ev mulva elszeretnek menni a legioba.Egyetlen baj , az , hogy roman vagyok , Erdelyben lakom , es ahogy tudom nagyon sokan mennek Romaniabol , es Moldovabol is. (vagyis kicsi az esej hogy bejussak) Mikor ott megjelennek a moldovaiak oket is romanoknak tekintik. Most az iden megkaptam a magyarallampolgarsagot es megszeretnem csinalni a magyar utlevelet. Azt az egyett nem tudom hogy magyarkent mennyek vagy romankent? Magyarorszagrol is sokan mennek?

    Remelem nem gond hogy ekezetek nelkul irtam.

    Koszonom elore is a valaszokat.
  • retimester
    #3229
    Szerintetek aki kicsit tud beszélni franciául és érti is azt, az nagyobb eséllyel indul? vagy egyáltalán semmit sem segít ha az ember itthon elkezdi kicsit tanulni?!
  • Néreusz
    #3228
    Az itt szolgáló nagyrészt cch -nak jó faszverő helye van itt...:D
  • Wampa
    #3227
    Nem tudsz feltenni csak kis fos képet, file megosztók,képmegosztók közül sok le van tiltva.....mindjárt megkérdezem
  • merevke
    #3226
    Az istenért se lehet feltölteni!:)) Majd aki akarja a link alapján megnézi.
  • merevke
    #3225
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=0opvcagtkos9032z5lnj.jpg
  • merevke
    #3224
  • merevke
    #3223
  • merevke
    #3222
  • merevke
    #3221