3500
A Francia idegenlégió
  • PACKEMAN
    #3300
    vigyél annyi pénzt hogy haza tudjál jönni meg hogy tudjál venni kaját ha nem jutnál be pár napig. max 100 euró.
    A civilt úgy is leadod úgyhogy tisztasági csomagod leegyen, pár váltás alsó-zokni póló.
    telefonálni meg úgy sem fogsz egy darabig amúgy meg vagy bedobsz egy pár érmét a fülkébe vegy szerzel egy SIM kártyát 5 euróért és beteszed valakinek a telójába vagy veszel egy kártyás telót mondjuk az Orange france tól. ne vigyél csodagépet magaddal mert úgy is elveszik és amúgy is Magyarországon a legdrágább mind a mobilszolgáltatás mind a készülékek ára egész Európában)
  • ocsisajt2010
    #3299
    http://jovonk.info/2012/02/29/lukra-futottak-franciak-sziriaban-es-az-egesz-nato

    MÁsik: mit gondoltok légiósok?
  • ocsisajt2010
    #3298
    Vagy tartalékszemüveg valami strapabíró kerettel, tényleg nemtudom mi az ami jó ha van nálam mi az amire lesz lehetőségem.
  • ocsisajt2010
    #3297
    Sziasztok!

    Azt szeretném kérdezni, hogy mit érdemes magammal vinni, ha megyek?
    Pl. hány váltás ruha, addig amíg be nem engednek, tisztálkodási eszközök, vagy mindenből adnak ott? ha adnak azt kell használni, vagy van amiből használhatok sajátot. Ruházatból is van rengeteg itthon ami katonai, -most nem a Bundeswhr egyenruhára gondolok :)- hanem melegítőre, vízhatlan tok meg ilyen 1-2 apróság.
    Pénz legyen e nálam, vagy egy ideig ilyesmire nem lesz szükségem?
    Útlevelem már megvan, Jogsit, személyi iratokat viszek.
    Meg kérdésem, hogy kommunikációt családdal ti hogy oldjátok/oldottátok meg?
    mármint a 6 hónap letelte után... gondoltam rá hogy okostelefon valami olyan előfizetéssel amit legtöbb országba tudok használni, gsm, meg 3g is.
  • gurubefree
    #3296
    regen jartam mar itt .

    az elso honap errol szol. Nincs mit ezen csodalkozni . Minden nap a siras kerulgetett :) az ujjaim ugy el voltak fagyva hogy a bakancsom nem tudtam bekotni a pisalasrol nem is beszelve . Regen volt ... talan igaz sem volt :)
    Ha most vissza tekintek mosolygok ... amikor ott voltam maga volt a pokol . Azt irtam az edesanyamnak hogy "isten ezzel buntet mert rossz ember vagyok"

    1er REG ; 3rd Company ; 1st sections
  • kiskorúbézoltán #3295
    Mé'? Fel akarsz csípni egyet? azé' csak óvatosan, szerintem nem olyan "modern" gondolkodásúak mint gondolod... :DDD
  • Warrior85
    #3294
    Sziasztok!
    Engem az érdekelne, hogy a Légiósok, a szolgálatuk után mennek ki a városba bulizni, nőzni? tényleg egyáltalán a a nőzést hogy oldják meg?? k*rvázás, vagy kint a városban este egy szórakozóhelyen?
  • merevke
    #3293
    Ennyire nehéz megérteni ezt a táblázatot?Nem hiszem el,hogy valaki nem látja át!
  • kopasz001
    #3292
    Valaki válaszolna?
  • Wampa
    #3291
    Bàr az is èrdekes hogy mit ősszevisitozik; hogy mire van ez a topik; de eleddig mèg csak fikàzott mindenkit; meg olyan kèrdèseket tett fel; amikèrt a szellemileg visszamaradtak klubbjàban is; ahol ő minimum alelnők; kapna egy kőrmőst...de nem tehet rőla a kishőlgy. Ez kortûnet
  • Wampa
    #3290
    Inkàbb trolla; a kèrdèsből egyèrtelmü hogy gaz ur (nomen est omen) a hőlgyek tàboràt erősiti
  • kopasz001
    #3289
    http://www.legion-recrute.com/hu/salaires.php?SM=0

    A szolgálat mit takar? pl.10 hónap. hogy csak 10 hónap után kapom meg? Vagy mi
  • GasMask
    #3288
    Mármint hogy egy csoportba a férfiakkal?
  • veszelka
    #3287
    troll
  • GasMask
    #3286
    Valóban felvesznek nőket is ?!
  • merevke
    #3285
    Majd kiguglizod,hogy mi az a 1RE!:)
    A többi franciában lévő ezred azért nincs a táblázatban,mert azok azonossak a 1RE-vel.
  • Wampa
    #3284
    Lol... kicsit sok a harag benned.Fújd ki a gőzt kis barátom:)
    Te ilyen virtuális utcaharcos vagy, netán? Mert hogy nem a magyar nyelv virtuóza, az tuti.:P
    Ezt a királyi többest nem gondolod túlzásnak? Meg a kizárást a körből? lol
    Te, mi egy univerzumban se vagyunk:P
    A többi nyilván lepereg, de azt ki kell kérnem az összes sg fórunozó nevében, hogy a te hozzászólásaidból szerez valaki infót, sajnos, abból annyit lehet leszűrni, hogy sötét vagy mint az alagút.....

    Inyenceknek, csak hogy képben legyünk, az indexen trolloztam.
    Akkor kinek is tetszik lenni? Vagy mi esett ilyen rosszul? Beszéljük meg kicsi szivem....talán a bőgőmasina? Lol
  • GasMask
    #3283
    Neked komolyan nincs jobb dolgom bazdmeg?
    Próbáltam visszafogni magam és kizárni téged a körből és igy beszélgetni azzal akivel én szeretnék, de te pofázol itt annyi faszságot és lököd itt a kocka dumáidat hogy "lol" meg "trollkodás" meg faszom tudja mien anyám kinjákat. Neked tényleg nincs jobb dolgod te kics pöcs? Téged úgy szájba basználak bazdmeg te kis szaros hülyegyerek hogy átvinnéd a falad te kis fasz. Takarodjál tanulni vagy kezdj magaddal valamit, anyádat idegesitsd bazdmeg ne minket légyszives. Neked nincs jobb dolgod? Nincsenek barátaid akik törődnek veled vagy mi a faszomért vagy te ekkora egy szerencsétlen mindenlében kanál kis faszfej? A lényegtelen semmit mondó "csakúgy irok" hozzászólásaiddal az ember idegeire mést húzz már vissza anyád picsájába te idióta kis pöcs.

    Te tipikus az a "te meg mi a faszért születtél erre a világra" tipusú kis faszkalap vagy. És légyszi .. szépen megkérlek..erre ne válaszolj.. és ne is irj többet.. csak ha meg akarsz tudni valami mert ez nem egy chat fórum ..ide azért irnak hogy információt szerezzenek a légiórol aki kiakar menni vagy hasonló.

    Kösz.
  • Wampa
    #3282
    Te most amugy ezt viccnek szánod?
    Mármint hogy beirsz egy ilyet, azután hogy mindenkit elhajtasz a p****ba, erre kiderül, még olvasni se tudsz, magyarul?

    lol.
  • zolinka
    #3281
    Sziasztok.
    1 kérdés: Egy Légiós mikortól rendelkezhet a fizetésével? 4 hetes kiválogatás után vagy a 4 hónapos kiképzés után?
    Köszi a választ Üdv!
  • GasMask
    #3280
    És még valami.
    Az illetmény táblázat miért nem irja a 2REI, 2REG, illetve az 1REC és 1REG-et. Bár ir egy bizonyos "1RE"- ről de az nem tudom mi .. Igy nem tudja az ember hogy ott mennyi fizetést kap ha pl. a harckocsizókhoz megy. De ha te tisztában vagy vele légyszives oszd meg velünk ..
  • GasMask
    #3279
    Hihetetlen vagy .. :)
    Lényegtelen, bár abban a tudatban éltem eddig hogy Légió után az ember elmehet rendőrnek ..sok faszságot összetudnak hordani az emberek csak hogy kimenjenek ..

    Ami meg a kajálást illeti ..caporal rangig ugyebár ingyenes. De ha azt a rangot ha túllépem az évente mennyi eurót visz el?
  • merevke
    #3278
    Most őszintén,hogy tudsz ilyen hülyeséget kérdezni?
    Légiós az egy katona,aki katonai dolgokat tanul.Rendőr,nyomozó és társai pedig rendvédelmi feladatokat tanulnak.Annyi a közös a két szakmában,hogy van fegyvered! :)
  • GasMask
    #3277
    Merevke.

    Az 5 év légió után az ember elmehet rendőrnek, nyomozónak, illetve ehhez a körhöz kapcsolódó akárminek? Anélkül hogy tanfolyamot el kéne végezned.
  • Wampa
    #3276
    Ez nagy hiba volt...:P
    Most majd jön a vitaminhianytol törött szarnyu kismadár :)


  • merevke
    #3275
    Igen.
  • kopasz001
    #3274
    Kap az ember kaját ott rendesen ?
  • kiskorúbézoltán #3273
    A lottó ötöst találnám el ilyen biztosan mint, hogy úgysem fogod megérteni... :DDD

    A trollkodáson kívül van még más is amiért ide jársz? Katona sose voltál, sose leszel, láthatóan lövésed sincs a témához... De osztod az észt...
    Bakker, vajon van ebben a topikban aki tartja valamire a szavad? Vagy téged magad?

    Ha komoly ember lennék sírnék rajtad, de nem vagyok az így csak mosolygok. :)
  • Wampa
    #3272
    megalol
  • Wampa
    #3271
    lol
  • GasMask
    #3270
    Én szerintem ez a kiképzés fajta eléggé egocentrikus a kiképzőre nézve mivel ezzel csak rontja őket, nulla önbizalmuk lesz ilyen megaláztatások után és csak hazavágja őket. A kemény kiképzés a szememben a fizikai kiképzés illetve számos mentális is.. de ezzel csak szét bassza őket ..meg hogy nem kap a srác vizet a hatalmas fokos sivatagban mert csak nem és kész, persze hogy meghalt. Ezért mondom hogy egyes kiképzési mód nagyon átgondolatlan és felelőtlen, csak rávágott.
  • kopasz001
    #3269
    Kap kaját az ember ott rendesen ?
  • merevke
    #3268
    Szevasz!

    Ezek aztán kemény dolgok!:)))Elmondok egy titkot,hogy a kép készülte után milyen kegyetlen dolgot kellett csinálniuk még a srácoknak.Azért nem légióst írtam mert még nem azok.Miután végeztek ezzel a műsorral szépen parancsba kapták,hogy a reggeli sorakozóra a rajtuk lévő ruha ki legyen mosva és kivasalva.

    Nagyon érdekes felfogásod van a katonai kiképzésről!
  • veszelka
    #3267
    szerinted hogy kéne akkor imitálniuk a fogságba esést, és gyakorolni onnan a szabadulást?
  • GasMask
    #3266
    Bár szerintem te ezt fel sem fogod..."jajj, és?, hú, és? MIVAN?!"

    Szóval nem erőltetem ..
  • GasMask
    #3265
    3 kopasz gatyában?

    Elég erősen el vagy akkor tévedve szóval látom egy kis felvilágitásra van szükséged amit most megadok:

    [URL=http://www.rue89.com/sites/news/files/assets/image/2009/02/2009_02_23_Legion_2_0.jpg]KÉP #1[/URL]

    [URL= http://www.rue89.com/sites/news/files/assets/image/2009/02/2009_02_23_Legion_3_0.jpg]KÉP #2[/URL]

    [URL=http://www.rue89.com/sites/news/files/assets/image/2009/02/2009_02_23_Legion_1_0.jpg]KÉP #3[/URL]

    Az utolsó képen az vert botrányt hogy a kiképző bottal és sörrel a kezében csinálta amit ..
  • kiskorúbézoltán #3264
    Hagyd, úgyse fogja megérteni...

    Amúgy tévedsz, sose voltam tiszt. Pályán csúcsán is csak odáig jutottam, hogy már seggfejek vesznek körül (tisztelet a néhány kivételnek), de még nincs tető e fejem felett... :DDD
    De már én is kiszálltam a mókuskerékből.
  • Wampa
    #3263
    Azért vigyázzál ezzel a primitivséggel, KBZ től egész jókat olvasok, tőled meg
    semmit....katonai vonalon nem nagyon kéne kóstolgatnod, arról nem is beszélve, hogy abból amit ir, azt mondanám katonatiszt.

    Az index cikke szokás szerint egy faszság, rég lerágott csont,
    egy francia elmebeteg kavarta a szart, ez a magyar elmebeteg indexes
    meg jószokás zserint az amugy vagy 3 éves francia cikk minden 5 ik mondatát átvette, pedig az is egy kupac ganyé volt.

    Ez a kis "kiszivárgott"informácio meg annyit jelentett, kb. az összes francia
    napilap ezen lovagolt egy hónapig......a képek is fel fel tűnnek azóta, amin van 3 kopasz gatyában....brutál. Lehet hogy szólni kellene a fr.hu nak, hogy a hülyeségeket takaritsák el

  • GasMask
    #3262
    A primitiv válaszod alapján látszik hogy olvasási tudásod alig haladja meg egy másodikos szintjét, mivel..itt nem erről van szó. Idézek belőle egy kicsit:

    "Tavaly májusban például egy szlovák származású légióst egy sivatagi hadgyakorlat alatt azért vert meg néhány társa, mert szimulánsnak vélték, parancsnoka pedig megvonta tőle a vizet az ötven fokos melegben. A katona néhány perc után meghalt"

    Bár ez csak egy kis információ ami kiszivárgott, ez nagyjából semmi azokhoz képest ami nem kerül fényre.
  • kiskorúbézoltán #3261
    Úregyisten!!!

    Trágárul beszélnek a katonák! És verekednek! Hihetetlen!

    Nem hiszem el, hogy nem lehetne szép szóval elmondani a szegény kiskatonáknak, hogy mit hogyan kell csinálni, miért kell mindjárt kiabálni meg csúnyán beszélni ha nem sikerül rögtön?!

    Már csak az hiányzik, hogy kiderüljön, hogy a másságot sem tisztelik...