3500
A Francia idegenlégió
  • veszelka
    #3340
    Mikor én voltam ott, aki nem bírta megcsinálni a minimumot valamiből, azonnal repült.
  • gurubefree
    #3339
    egyaltalan nem lenyeg a fizikum ..... amikor jelentkeztem 2x nem birtam felhuzni magam :D es megis felvettek . bar 16os lett a tesztem ha jol emlekszem 9 alatt fel sem veszik az embert . volt olyan srac velem aki 4200m futott a teszt alatt megsem vettek fel. sokat szamit a riport amit azokon a helyeken keszitenek ahova kimesz valamit csinalni . voltam katonai holtelben konyhan ... veteran otthonban bort cimkezni etc. Ezeken a helyeken mind keszitenek riportot az ott megfordulo emberekrol . Szoval elegge osszetett az hogy kit es miert vesznek fel es a fizikum nem a mervadok kozott van. Azt leszogeznem hogy ez tobb mint 10 eve volt .... azota lehet valtoztak a dolgok.
  • Wright111
    #3338
    maximum belefulladok :) köszi szépen a választ, találtam egy blogot részletesen le írt mindent Balázs (ő írta) elég kemény szivatások vannak :)
  • veszelka
    #3337
    semennyire. megkérdezik, ha nem megy, megtanítanak.
  • Wright111
    #3336
    sziasztok, azt szeretném kérdezni tőletek hogy mennyire hátrány jelentkezésnél hogy nem tudok úszni? :D erős fizikumom van sokat futok, sportolok, de sajnos az úszás kimaradt az életemből
  • veszelka
    #3335
    ha jól emlékszem, úgy szólt a fáma, hogy a nyári hónapokra heti 13, a téliekre heti 9 hely jut.

    De ahogy elnéztem a jelentkezőket, egy sportos, átlagos képességű ember jó eséllyel indul.
  • merevke
    #3334
    Attól még hülyeség. Tavaly tényleg kevés embert vettek fel. 750 körül. Valamerre be is tettem ezt az adatot, ami egy videóban volt amit a légió felvételiztető ezred parancsnokával készült.
  • veszelka
    #3333
    az index fórumba írta tavaly egy akkori aktív légiós.
  • merevke
    #3332
    Ha valamit nem tudsz biztosan,akkor inkább maradj csendben! Semmi értelme hülyeségeket leírni!Évenke kb. 900-1000 ember vesznek fel.
  • veszelka
    #3331
    minden évben van erről szó. heti 9 embert vesznek fel kb.
  • kogyo1105
    #3330
    Sziasztok! Én azoktól kérdezem akik nemrég jöttek haza a légióból, hogy igaz hogy létszám stop és leépítés van? Válaszokat előre is köszönöm.
  • GasMask
    #3329
    Jajj kérlek, igy sosem fogsz bejutni.
  • GasMask
    #3328
    Igy van Zozikam, pontosan, nem vagy primitiv, végülis tök logikus hogy nincs az embernek olyan képessége hogy hazudás. Te egy okos ember vagy. Hajrá indulj. De aztán ne hazudj! Mert ugyebár l e h e t e t l e n. !! .....
  • Zozi84
    #3327
    Nem az a primitívség ha valaki aki sosem volt még kint és megkérdez valamit, hanem az ha valaki nem tud érdemben válaszolni, csak leszólni a másikat. Lefogadom egy kis nyámnyila vagy aki sosem volt kint és csak a gép előtt tud keménykedni. Általában annak van a legnagyobb arca.
  • Wampa
    #3326
    "Siralmas mennyi primitiv ember van itt .."

    Lol...látom kisbagoly, fejlődik a humorérzéked:)
  • GasMask
    #3325
    Siralmas mennyi primitiv ember van itt ..

    "azt mondják hogy ott olyan "vallatás" van hogy nem lehet semmit eltitkolni"

    Jaaj kérlek ne már ..

  • veszelka
    #3324
    emberek ők is, te is. ha tudsz rezzenéstelen arccal hazudni, próbálkozz. ha nem, felejtsd el az egészet.
  • Zozi84
    #3323
    De azt mondják hogy ott olyan "vallatás" van hogy nem lehet semmit eltitkolni.
  • veszelka
    #3322
    tagadd le.
  • Zozi84
    #3321
    Sziasztok. Most olvastam egy régebbi oldalon a légióról, hogy az otthon hagyott feleség, és gyerek kizáró ok. Tud nekem erről valaki mondani valamit?
  • Wampa
    #3320
    Régebben is, ha megsebesültél egy külföldi katonai eseménynél, kérelmezhetted a francia állampolgárságot, általában meg is adták.
    Van egy törvénytervezet, nem tudom hogy jogerőre emelkedett-e:

    "l'attribution de la nationalité française est automatique pour l'étranger qui a combattu dans une unité de l'armée française, a été blessé au combat ou sur un théâtre d'opération, et qui en fait la demande.

    « Cette attribution est également automatique pour ses enfants mineurs, en cas de décès de ce dernier.
  • merevke
    #3319
    Szevasz! Igazán betehetnéd ezt a tájékoztatót! Amúgy nagy hülyeséget írtál. Igen,5 évvel leszerelhetsz viszont nem leszel se nyugdíjas se kettős állampolgár! Nyugdíjat mostanában emelték 15 évről 17-17,5 év környékére. kettős állampolgárság megkérése meg egyéntől függ,hogy mikor kéri és kapja meg. Tudok olyanról aki kicsivel 5 év után de olyanról is aki 13 év után kapta meg.
    Ha valamit nem tudsz akkor inkább maradj csendben,mert az ilyen "okosok" miatt van annyi téves infó!7
  • merevke
    #3318
    Szevasz! Ők nyitnak neked egy számlát és arra utalják a fizetésed havonta. Kiképzés után a harci ezredednél kimész a városba a bankodhoz. Ott simán el tudod intézni, hogy havonta utaljanak a számládról az asszonynak.
  • Zozi84
    #3317
    Sziasztok. Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a fizetést milyen számlára utalják? Ott kell csináltatnom bankszámlát, vagy megadhatok magyar devizaszámlát is, hogy a feleségemnek menjen a pénz? Előre is köszi a válaszokat!
  • Jerry05
    #3316
    Warrior85- olvasd el a tájékoztatót :D 5 év után nyugodtan leszerelhetsz és élheted a nyugdíjas éveid a 2ős állampolgársággal :D
  • Jerry05
    #3315
    Azt értem hogy egyedül kell kimeni mert nagyobb az esély de ha már többen menek ugyan abban az időben mondjuk ugyan azon a héten akk már miért ne ? :D
  • Warrior85
    #3314
    sziasztok!
    A Légióban, hány év szolgálat után mehetek nyugdíjba? Én 10-ről tudok...
  • merevke
    #3313
    Mennyi értetlen ember! Egyedül kell menni, mert úgy nagyobb az esélyed a felvételin.
  • Spline
    #3312
    Üdv mindenkinek!

    Ha valaki esetleg áprilisban menne ki az legyen szíves dobjon nekem egy üzenetet itt privátban, mert csatlakoznék hozzá, ha nem probléma.

  • Jerry05
    #3311
    Hello mindenki. Én 18 vagyok és a nyár elején indulok ki. Nézem a sok irást és tényleg vicces 1-2 ember. A legtöben csak kifogást keresnek: Van pár érdekes infó de leginkább mentegetőznek. Aki gondolja az induljon el velem mert 2-3 ember azért jobb mint1edül.
  • kisartur
    #3310
    Sziasztok! Elhatároztam hogy szerencsét próbálok és jelentkezek a légióba. Mikor lenne a legérdemesebb? Gondolok itt az évszakokra... Továbbá annyi problémám lenne hogy magas a vérnyomásom. Remélem hogy ez felett el tudnak tekinteni:(
  • ocsisajt2010
    #3309
    oksa, köszönöm a válaszokat.
  • gurubefree
    #3308
    Ha te mondod ..... :) Djibouit volt a kedvenc. 8 honapot tudok magam mogott.
  • merevke
    #3307
    Nem francia érdekeltségű terület,hanem Fr.o. tengeren túli megyéje.Érdekeltségű területeknek azokat nevezik amelyek a francia gyarmathoz tartoztak,de ma már független államok.Mint pl. Djibouti.
  • gurubefree
    #3306
    Csak annyira nem hogy onnan lovik fel az osszes francia muholdat es nem egy magas rangu politikusnak es uzletembernek van ott bungaloja.
  • Wampa
    #3305
    Iran vs. USA konfliktusba, akármilyen égisz alatt is, a Légió nem is biztos hogy megy,ismerve a franciákat, ha megy, akkor is csak diszkivilágitásnak, hogy el lehessen mondani, vannak ott franciák is.
  • Wampa
    #3304
    Mellesleg francia Guyana nem francia érdekeltségű terület (ezt nem Dobrinak:)
  • Wampa
    #3303
    És ez csak az első 5 éves szerződésnél van, nem?
  • merevke
    #3302
    a mai nagyvilági helyzetben esélyes egy Irán vs nato konfliktus és erős ideológiai okom van arra, hogy Irán ellen illetve abba a hadtestbe én ne legyek benne.
    .......................
    Akkor majd ebben az esetben szépen megszöksz. :)
    Egy esetben kérdezik meg,hogy akarsz-e menni? Ha a saját országod ellen kellene.Ha úgy válaszolsz,hogy te ezt nem akarod,akkor áttesznek egy olyan századba akik máshova mennek vagy maradsz az ezredbe szolgálatot adni.

    Djiboutiban már nincsenek légiósok.Az az ezred elköltözött EAE-be.
  • ocsisajt2010
    #3301
    rendben köszönöm.

    még annyi kérdésem lenne, hogy az mennyire egyéni vállalás kérdése, hogy milyen külföldi missziókba veszel részt? úgyértem beosztanak ahova akarnak, van döntési jogod. Mielőtt rögtön rávágná valaki hogy "nem kötelező odamenni, mit variálsz?" pont azért kérdezem mert felelős döntést akarok hozni, én nem szökök meg sehonnan, végigcsinálom amit vállalok. Nem francia érdekeltségű területre gondolok, mind1 hogy Guyana vagy djibuti sem éghajlattal, se munkanemmel nincs bajom (ha szart kell pucolni azt teszem), de pl. a mai nagyvilági helyzetben esélyes egy Irán vs nato konfliktus és erős ideológiai okom van arra, hogy Irán ellen illetve abba a hadtestbe én ne legyek benne.