3500
A Francia idegenlégió
  • JLlompi
    #3380
    először ha felvesznek átvisznek castel-be ott leszel majd 1 hónapig kb és ott fogsz "vizsgázni" készítenek egy táblázatot a teljesítményed alapján és választhatsz hogy hova akarsz menni: 1REG,1REC,2REP,2REI,2REG és van még a djibouti helyőrség meg a guyani helyőrség ezekhez magas pontszám kell, ha rosszak a pontszámaid akkor valószínűleg a 2REP-hez kerülsz azok az ejtőernyősök
  • maxtor
    #3379
    sziasztok,

    én nem vagyok járatos a légiós dolgokban de fogak épsége
    nem véletlenül elengedhetetlen,egy fogfájás nem hátráltathatja
    a többieket,nem tudom a pontos követelményeket de nem csodálkoznék
    ha a tömött fogakat sem engednék vagy valamilyen limitet adnának meg rá.
    A forradásokat viszont nem értem hogy miért kifogásolják,talán azért mert
    van bőven jelentkező és ezzel is csak rostáznak
  • Jerry05
    #3378
    Melyik ezredbe van a legnagyobb esély bekerülni?
  • ole14
    #3377
    Hát a hegek eltüntetése egy vagyon, nem hiszem, hogy lesz rá módom, meg igazából nem is igen akarom eltüntetni. A fogaim talán sikerül. Nem akarok kibukni, ha kell a csöpp angol tudásommal megpróbálom elérni, hogy megértsék a hegek nem befolyásolnak semmilyen irányba 12 éve élek velük, mondhatni egy emlék a szeretteimről. A fogaim remélem sikerül elintézni, és utána szerencsét próbálok. Bele akarok adni apait-anyait, ha hátrahagyok mindent ami itthon van, nem akarok szégyenkezve visszakullogni. A hegeim csak esztétikai problémák, csak remélem nem szépfiúnak kell lennem, hogy felvegyenek és ezeket elnézik nekem.
  • JLlompi
    #3376
    Hello,hát eléggé necces valakit a kezén lévő (gyógyuló) vágás miatt dobtak ki, a fogaidat ha kimész feltétlen meg kéne csináltatnod hát a forradások kizáró okok lehetnek nemhiszem hogy felvennének vele inkább tüntesd el valamilyen műtéttel augusztusig még van idő
  • ole14
    #3375
    Sziasztok!
    Augusztusra tervezném, hogy kimegyek a légióba, viszont volt autóbalesetem még 9 éves koromba, most 21 vok, de a balesetnek maradandó nyomai vannak. 3 metszőfog törött és a hajam pár helyen hiányos hátul, forradás a homlokomon és nyakamon. Viszont ezek számomra nem hátráltató tényezők nem akadályoznak semmiben.
    Olvastam viszont, hogy épp fogazatot nézik és a nem tömött fogra ugranak, ez a törött fogakra is érvényes, meg kéne csináltatnom mire kimegyek vagy nem feltétel? Vagy a baleset nyomai esetleg lehetnek kizáró ok?
    Ha van valaki aki jártas tudna segíteni nekem, nem szeretnék kimenni úgy, hogy alapjáraton visszadobnak. Előre is köszi
  • Wampa reloaded
    #3374
    lol...téged is Francois Espinasse- nak hivnak, gondolom:)
    A képek 2009 magassagában készültek szvsz, de amugy igaz, általánosságban beszéltem.
    Azért egy kicsit szivatosabb alapkiképzes nem a SELE :)
  • Jerry05
    #3373
    igen én is ezt mondom :) de ma már adnak tolmácsot is ha jol értlemeztem az 1értelmű leirásokat :)
  • gurubefree
    #3372
    amikor en jelentkeztem semmi szinten nem beszeltem sem franciaul de meg angolul sem. Parizsban jelentkeztem . 3x hagytak fakepnel a kapunal :) de en folyamatosan csengettem mire beengedtek . a francia nagykovetsegrol szerzett fenymasolt magyar nyelvu ismertetot mutogattam es neztunk a caporallal egymasra ertetlenul :D felvettek .
  • Jerry05
    #3371
    akkor ugy kérdezem hogy ha be nyögöm hogy legion etrange akk a taxis oda visz?

    és igen lenne esélyem. Ha vissza olvasod egy kicsit vayg kutatsz akkor meg tudod hogy senki sem nyelv vizsgváal megy ki :) vagy elég kevesen. Ott beléd verik ahogy én olvastam.
  • Mle182
    #3370
    Salut! Én ott voltam ekkor/92-ben/ Castel-ban! S láttam is ezt a sectiont...Ennek tükrében amit leirtál,eléggé nagy általánositás! Amicalement!
  • Divizio88
    #3369
    francia tudas nelkul lessy eselyed?
  • JLlompi
    #3368
    a légió csinál neked a bankjánál egy számlát és arra utalja a pénzt.
    Másik : komolyan elvárod hogy én mondjam meg neked ,hogy juss el oda 0 franciatudással találd már fel magad ember ,ha ennyire nincs energiád akkor hiába mész oda....
  • Jerry05
    #3367
    oké köszi :) de akkor a pénzt hova utalják ha felvesznek? :) nyáron havonta olyan 20embert veszznek fel :)strasbourga ha elmegyek és nem tudok franciául semmitakk hoigy jutok oda?
  • JLlompi
    #3366
    jó minőségű tisztálkodószerek borotva,szappan.sampon stb elég pénz oda vissza útra (biztos ami biztos) személyi vagy útlevél de ne vidd ki mindkettőt ,ha van jogsid akkor azt is ,bankkártya nem kell.
  • JLlompi
    #3365
    állítólag a nyári hónapokban 12-15 hely van, a téliekben csak 9-10
  • Jerry05
    #3364
    oké kösz. Cucot miket vigyek magamal? mármint személyi stb az meg van. De a többi cucc mi legyen? Meg ha nincs bank kártyám az gáz?
  • fűszeress
    #3363
    mit jelent az hogy kevesebb hely?
    olyankor több a jelentkező?
    kösz
  • JLlompi
    #3362
    a pc-t meg a fültágítót ki kel venni !! de a tetkó stb maradhat még arra ügyelj ha vannak sérüléseid vágások akkor várd meg míg begyógyul van olyan ismerősöm akit e miatt küldtek el
  • JLlompi
    #3361
    igen ,ha jól tudom akkor is felvesznek bár kevesebb hely van
  • Jerry05
    #3360
    Nekem a hátamon van tekó és fültágitom v.mint nyelv pc.m van. A tágitót ha ki veszem az össze forr és nem látszodik semmi. Vagy szerintetek muszály ki venni? Én kb 1 hónap mulva indulok
  • fűszeress
    #3359
    Hello!
    Azt szeretném kérdezni,hogy karácsony körül szilvszter között lehet jelentkezni? vagy olyankor be sem engednek?
    Köszönöm
  • Istvan Csaba
    #3358
    bocsi a helyesirasi hibakert nem utolso sorban..csak gyorsan irok kicsit,es amiatt van.elore elnezest emiatt!....barmi privat uzenetet is szivesen elolvasok ezzel kapcsolatos..remelem lessz megfelelo ember aki tud ez ugyben informalni,avagy segitteni szoban...:p
  • Istvan Csaba
    #3357
    barmi indot szivesen meghallgatok vagy tanacsot...erdekelne nagyon a dolog,es egy nem is,hogy tars kene hanem inkabb friss infok a francia idegen legiorol,utazasok,kikepzesek,jelentkezes es ilyesmik!...elore is megkoszonnem a kedves segitseget!!!...apropo: ami a vilaghalon megtalalhato a francia legioval kapcsolatos tema mindenrol tudok..szval..nekem nem erre van szuksegem!..
    koszonom
  • Istvan Csaba
    #3356
    udv mindenkinek....az erdekelne,nhogy barki is keszul esetleg Julius vegen esetleg a Francia idegen legioba ?
  • merevke
    #3355
    Akkor lehet közös ismerősünk bár ha jól emlékszem akkor az 1Cie-ben és a CA-ban voltak.
  • gurubefree
    #3354
    lassan 12 eve hogy ott voltam ....
  • merevke
    #3353
    Olyan régen azért nem lehetett,mert csak '98-'99-ben váltott számot az ezred.
  • merevke
    #3352
    Nincs is 13REI a táblázatban! :)))
  • gurubefree
    #3351
    azert mert kulfoldon vannak ..... azt meg hogy mennyivel kapnak tobbet lathatod a tablazatbol .

    egy kis nosztalgia >>> a szazadom : 1er Régiment étranger de génie , 3CIE itt ( huuu de regen volt ) :)
  • EnxTheOne
    #3350
    Sziasztok, itt néztem hogy a "13 rei" tagjai sokkal több pénz kapnak ez miért van?

    Illetve ha külföldön vannak akkor mennyibel kapnak több pénzt?
  • Warrior85
    #3349
    a magasság kb 190, és hozzá 85-90 kg
  • Warrior85
    #3348
    Előnyös ha egy jelentkező magas, és hozzá izmos, jó felépítésű?
  • Wright111
    #3347
    király a link, köszi, nem tudom azért agyalok a kavicson mert ahogy a vasihazafin olvastam előszeretettel fekvőztetnek ököllel kavicson, valahogy azért hozzá kéne szoktatni a kezem, már ha eljutok odáig természetesen, de fő a pozitív felfogás.
  • veszelka
    #3346
    a kavics hülyeség , sztem
  • Wright111
    #3345
    én is erre a döntésre jutottam hogy húzodzkodás meg fekvő, kavicsokon persze
  • veszelka
    #3344
    a kondigépet felejtsd el, inkább húzodzkodj.
  • Wright111
    #3343
    Srácok most végül is nem tudom valójában mi van (nem kifogást keresek, menni fogok) csak attól félek hogy nem leszek elég jó fizikailag a futás megy bőven 12 perc alatt 3600m az átlagom, viszont húzódzkodás meg ilyenek hát menni megy-eget de nem hiszem hogy elég oda, most vett bátyám egy ilyen "multifunkciós" kondi gépet szerintetek 1-2 hónap 2 naponta edzenék mennyit erősítene rajtam? fekvőből se tudom mennyi megy de szerintem max 50, kíváncsi vagyok a véleményetekre, ja és tudom hogy ez bent nem előny de szerintetek orosz/ukrán kiképzőknél az számít valamennyit hogy perfect orosz nyelvtudásom van? mert papíron magyar vagyok de amúgy Oroszként neveltek fel.
    (elnézést a helyes írásért, fórum nem az erősségem)
  • veszelka
    #3342
    tavaly voltam ott. akkor így volt.
  • gurubefree
    #3341
    Nem tudom te Mikor jartal ott de nem hinnem hogy ez barmin is valtoztat mivel a fizikai felmeres a futassal ki is merul. Annyit meg a temahoz hogy egy gyenge fizikumu ember felzarkoztatasa Sokkal egyszerubb mint egy debil oktatasa. 1 honap csodakra kepes ha a fizikumrol van szo. Elkotelezettnek kell lenni , ezt Csak ugy lehet csinalni ha szereti az ember ..... Ha ez idovel valtozik egyszeruen haza kell menni Mert Csak rossz iranyba viszi az embert.