3500
A Francia idegenlégió
  • Keither
    #3420
    merevke, biztos velem van a baj, de nem értem, hogy amit írtál, hogy jön válaszként arra amit én írtam. Mit kellene belátni?
  • merevke
    #3419
    Miért nem használod a fejed? Ilyen nehéz bizonyos dolgokat belátni?
  • Keither
    #3418
    Sziasztok!
    Olyan embert vagy csapatot keresnék aki esetleg szeptember végén, október elején készül ki és esetleg mehetnénk együtt. Én Miskolcról mennék. Ha itt vagy a környéken lenne valaki esetleg közös felkészülés is lehetne.
  • Czdano
    #3417
    Sziasztok! Az egészségügyi vizsgálaton mik vannak?
  • kory76
    #3416
    Hali, valaki aki mostanában menne futásra felkészülésben társat keresne. Szar egyedül futni................
  • 007rooby
    #3415
    Volt nekem áprilisba egy kisebb műtétem ágyéktájon olyan 5cm(rutin műtét). Az lenne a kérdésem, hogy akkor kell valami papirt vinni, hogy teljesen felépültem és terhelhető vagyok?
  • kogyo1105
    #3414
    Sziasztok érdeklődnék,hogy van e olyan valaki vagy valakik akik autóval mennének,
    és lenne e még egy helyük ??
    későbbi indulás is jó lenne!
  • MAR2on
    #3413
    Az messze van nagyon én hamarabb tervezem...valaki hamarabb?
  • 007rooby
    #3412
    Csak jövőbe tervezem a kimenést olyan június vége fele, mert addig még van egy pár elintéznivalóm.Ha addig nem mész akkor kimehetünk együtt én Erdélyből mennék.
  • MAR2on
    #3411
    Hali!Valaki/valakik nem tervezik az ősszel a kimenést?Összeállhatnánk
  • merevke
    #3410
    Magyart csak egyet, de románt 5-6-ot. Az egyik román százados lett.
  • Wampa reloaded
    #3409
    Te Dobri

    Nem kételkedve abban, hogy a gentleman az, akinek mondja magát- miért is irna valaki valótlant- de te hány romániai magyar egyetemistát ismertél, mert én jelentkezőt, innen- onnan, már vagy hatot, plusz a szlovákiai magyar egyetemista teamet.
  • merevke
    #3408
    Nem tudom mire erted te a helyesirast, romaniabol vagyok es sosem irtam ekezetekkel (de nem tudom miert zavar ez teged...)
    --------------------
    Nem az ékezetek hiánya miatt írtam. Elég sok románnal volt szerencsém találkozni. Ott is nagyon jó az iskolai oktatás lehet, mert az összes értelmes, művelt volt. Ezekre a szép hosszú mondatokra( Szeretnek tudni valami ujdonsagot , ha valami valtozott , peldaul ha veletlenul be tettek megint a kotelfelhuzast vagy ilyesmit a felvetelire , meg hogy mennyi idott tartanak ott mig mindenen tulmetsz, mert peldaul regebben ugy volt hogy meg 2 hetet is , most ujabban , 2 honapja mondta egyik hogy csak 9 napot ult.) gondoltam, mert az írásjelek (vessző és pont) nem jó helyeken vannak.

    Kötélmászás a neve.

    Es egyaltalan nem mindegy hogy mennyi ideig tart mert en szeptember 6-an vissza kene erjek romaniaba , es akarom tudni hogy akkor hanyadikan induljak el mert meg szeretnek keszulni 3 hetig
    ------------------------
    Nem értelek! Megvárod az eredményt az egyetemről. Ha felvettek mész oda, ha meg nem, akkor meg a légióba. Tehát nem mindegy, hogy meddig tart a felvételi?
  • Arny16
    #3407
    Nem tudom mire erted te a helyesirast, romaniabol vagyok es sosem irtam ekezetekkel (de nem tudom miert zavar ez teged...), es azert is irtam azt hogy kotelfelhuzas fogalmam sincs hogy mondjak magyarul. Es egyaltalan nem mindegy hogy mennyi ideig tart mert en szeptember 6-an vissza kene erjek romaniaba , es akarom tudni hogy akkor hanyadikan induljak el mert meg szeretnek keszulni 3 hetig.De mindegy koszonom az okos valaszaidjat...
    Maskulonben azokhoz tettem fel ezeket a kerdeseket akik nem reg jottek vissza , mert nem jutottak be...
  • merevke
    #3406
    Szevasz! Ha ilyen helyesírással le tudtál éretségizni, akkor az egyetemre is fel fognak venni!!! :))) Innemtől kezdve pedig nincs jelentősége a légiós felvételi ismeretének. Mi az a kötélfelhúzás? Nem mindegy, hogy mennyi ideig tart? Ismerek olyan srácokat akik 10-15 éveket is ültek! :))
  • Arny16
    #3405
    Sziasztok.En kiszeretnek menni augusztus vegefele, vagy szeptember elejen , attol fugg hogyha bejutok egyetemre vagy nem.
    Amit szeretnek toletek , az hogy , valami uj informaciot , akik most nem reg jottek vissza onnan. Szeretnek tudni valami ujdonsagot , ha valami valtozott , peldaul ha veletlenul be tettek megint a kotelfelhuzast vagy ilyesmit a felvetelire , meg hogy mennyi idott tartanak ott mig mindenen tulmetsz, mert peldaul regebben ugy volt hogy meg 2 hetet is , most ujabban , 2 honapja mondta egyik hogy csak 9 napot ult.
    Koszonom elore is.
  • merevke
    #3404
    Nekem perime. Tehát lóf.szt se hallottál rólam, mert ezeket olvastad! :) Nem konyhás voltam, hanem konyhaügyész.
  • Mle182
    #3403
    Emlékszem az emlitett hölgyre,sokat láttam/Claire-t/! Nagyon helyes volt,jó MILF-korabeli-LOL- Én természetesen halottam rólad:Dobri-2.REI-5.év service/LE/ Itthon meg konyhás...ja és majd elfelejtem:A MH-ben egy katonalány akart löni tanitani...Ugy,hogy képben vagyok?!
  • Mle182
    #3402
    Igy van! T.K/major/volt a metz-i jelentkezőhelyen is Chef! Aztán talán 92-ben az 5.RE/Tahiti/ezredébe ment...
  • Wampa reloaded
    #3401
    Bocs Dobri, akkor atbaxtalak, nem ö volt akkor a Frei filmben..a Toth Kalman nevet en is ismerem, azert a major rang se gyakori, ha igaz azota sibcs magyar major. Mikor a T
    K nyugdijba ment utana lett Csak az igazat a magyar doyen....csak a Frei filmben is volt egy bajszos csavo....de egyébbként Sándor se ismerte TK.t, pedig a T. már 92 környékén is major volt
  • merevke
    #3400
    Nem tudom a keresztnevét és gondolom csak eljutott major-ig annyi év alatt. Nem találkoztam vele emlékeim szerint a felvételi alatt. Ha valaki nem ott szolgál, akkor nem nagyon kell ismernie. Most akkor Tominak a filmjében szereplőket ismernem kellene? Egyet ismerek. Engem meg az lep meg, hogy nem hallottál rólam pedig én is szerepeltem a tv-ben! Igaz csak az aktuális hadügyminiszterrel beszélgettem és ez volt az esti híradóban. :) Emlékeim szerint Claire Chazal volt a bemondó. :)
  • Mle182
    #3399
    Tóth Kálmánra/major/gondolsz?! Lapu/cch/ a felvételi iroda legendás ikonja volt Aubagne-ban,hosszu évekig...Tipikus magyar huszáros bajsza volt! S a magyarokkal anyanyelvünkön beszélt,mikor csak lehetséges volt...Tényleg! Meglep,hogy nem halottál róla! Frei filmében is szerepelt??!
  • Wampa reloaded
    #3398
    Mert nem nézel Frei Tamás filmeket
  • merevke
    #3397
    Nem rémlik! Legismertebb magyar címére inkább a '99 körül leszerelt Tóth pályázhatna. Mivel ő volt a PSOLE, így őt több magyar ismerhette. Ezzel annyi infót adtál róla, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni. :) Aubagne-ban csak a minimumot voltam. Felvételi 4 hét, kiképzés után 1-2 nap és leszerelés előtt 1 hét. Malmousque-on se voltam légiósként. Csak a felvételi alatt egyszer dolgoztam ott. Attól, hogy valaki magyar, 30 év szolgálattal és Aubagne-ban van, miért kellene ismerni?
  • Mle182
    #3396
    Ez elég OFF! Excusez-moi! Az egyik legismertebb! magyar/vajdasági/volt az LE-nél/Majd 30-éves service/...Hosszu ideig szinte minden magyar légiós találkozott vele,Aubagne-ban...Nem rémlik!
  • merevke
    #3395
    Ki az a Lapu? Honnan és miért kellene ismernem?
  • Mle182
    #3394
    Szeva! Lapu-ra azért még gondolom emlékszel,vagy már az Arméé-2000.után voltál a Cég-nél??!
  • merevke
    #3393
    Szevasz! Azért az nem túl gyakori, ha valaki ilyen részletesen emlékszik a CDC és CDU nevére a kiképzésről...;) Én csak a szakaszpk-imra emlékszem. Lehet, hogy bennem van a hiba! :)))
  • Mle182
    #3392
    Salut! Eltaláltad, nem Ő vagyok! Egy:Légionnaire -4.RE Colonel Dureau,2.Cie/rouge/ Capitaine Pouthe,2.Section Lieutenant Vergnes- 1992.Ősz-Azonban ismertem a srácot, Castel-ból emlékszem rá! Másik szakaszban volt,de...Egy emlékezetes fél napot töltöttünk el vele együtt-néhányan, egy kijelölt kulimunkán... Akkor ittam elöszőr és utoljára itt a kiképzésen a 2-frankos kávét az automatából! Ez volt a jutalmunk...Amicalement!
  • Jerry05
    #3391
    A busz meg a repülő is majd nem ugyan annyi :) kb 20000-25000ft :) ha már össze dobjuk akkor máris olcsóbb :) nem sürgős addig rá ér :) és vannak örzött parkolók :) és ha nem valami puccos szálloda parkolójába van betéve még olcsó is :) Másn francia kis nyugdíjasoknak a kertjébe el áll :)
  • ocsisajt2010
    #3390
    Ki! ha nem sürgős. én az ősszel tervezem valamikor.
    Nem a szállás a lényeg, hanem hogy ha nem vesznek fel, akkor a kocsim kell ! :) és jó lenne, ha egybe lenne két hét után is.
  • JLlompi
    #3389
    miért nem utaztok ki busszal ... olcsóbb mint kocsiba a benzin
  • Jerry05
    #3388
    Ha jól értelmezem akkor neked addig kell szállás amíg eldöl hogy felvesznek.e vagy sem :) amíg nem dől el addig adnak ellátást :) a kocsit meg ott el tudod adni valamilyen használt autósnak vagy màsnem ocskavasnak :) 2. Ha bele adok a benzinbe akkor ki viszel engem is?
  • ocsisajt2010
    #3387
    Sziasztok!

    Nektek van kapcsolatotok olyanokkal (olyan magyarokkal) akik kinn élnek Franciaországban? Van egy kocsim(hiteles is), arra gondoltam, hogy azzal mennék ki Marseillaise -be . -Ha nem vesznek fel, legalább egy jót kirándultam- ha meg felvesznek akkor pont leszarom az autót, belehet tolni a Rajnába. Szoval amíg eldől, hogy felvesznek e vagy sem, befogadná e valaki.... ?
  • daniel183
    #3386
    Köszönöm szépen a választ.. :)
  • Jerry05
    #3385
    A többiekn meg köszönöm a választ
  • Jerry05
    #3384
    Én olyat is olvastam hogy olyat is felvettek akinek csak minden2ik foga volt meg és azok is lyukasok. A hegeket viszont tényleg nem értem hogy miért nézik olyan komolyan. Nekem is van a térden egy összevarrot seb de nem is aksdályoz semmiben. Pl ezután lettem hosszú táv futó. Egyébként meg nem hiszem hogy a hegedéseket annyira meg nézik mert az vagy a gyors fogyástól vagy a gyors hizàstol van. Sztem ha meg nézünk azokat akik màr bent vannak azok között is 10-ből minimum 2-nek van olyan hege, de ez csak az én véleményem.
  • JLlompi
    #3383
    hopsz akkor benéztem hiába, telnek az évek .
  • daniel183
    #3382
    Sziasztok! Olvasom, milyen nagy odafigyelést fordítanak a fogak állapotára.
    A kissé szabálytalanul álló , de ápolt fog lehet-e kritérium?
    Másik kérdésem a következő lenne: Mindkét felkaromon nyúlási csíkok, striák vannak, lehet-e ebből problémám? hegnek minősül-e? Válaszotokat köszönöm.
    Tisztelettel: Egy olvasó
  • Wampa reloaded
    #3381
    Dzsibutihoz tényleg magas pontszám kellhet, egy fia légios nem nagyon van ott majd egy éve:)
    A REPhez csak önkéntesek mennek, ha nem akarsz, nem visznek oda.