3500
A Francia idegenlégió
  • 007rooby
    #3460
    Van olyan aki februárba akar jelentkezni a legioba?
  • kory76
    #3459
    Azt halottam hogy 2013-ban jóval kevesebb légiost vesznek fel. Tehát aki komolyan gondolja még idén induljon el.....Én a januári kiválasztásba estem bele és az szopás volt. A januárt nem javaslom senkinek!!!! Az ünnepek miatt ott maradtakat akkor pörgetik ki, gyorsan kidobálnak mindenkit..... Szerintem a december eleje a legjobb de csak ha Aubagne-ba mentek! Ha máshol jelentkeztek akkor hamarabb vagy később induljatok, februárban pl. Üdv. Sok sikert
  • Wampa reloaded
    #3458
    Minek 5 pár alsógatya?
    Előre megveszed öt évre, ha meg elveszik buktad a manit.
    Elég egy, a második évben meg csak tud venni mindenki magának
  • merevke
    #3457
    5 pár zokni, 5 alsógatya, pár póló. Semmi értelme cipelni magaddal. Miután majd kiképzés után bekerülsz valamelyik harci ezredbe, majd kérsz kölcsön arra a pár órára amíg kiugrasz a városba venni.
  • mrhunter
    #3456
    Senki nem válaszol nekem?
  • Wampa reloaded
    #3455
    És még magamat nem is tudom tolni :(
  • Wampa reloaded
    #3454
    Basszus Merevke :P
    Mekkora már, hogy én dolgozok, kikeresem a fasza linkeket, én minusz 2 pontot kapok, te meg elküldöd terményért, erre kapsz pliusz kettőt? :))
    K***a SG :P
  • mrhunter
    #3453
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy civil ruhát mennyit vigyek magammal? pár hónapra elveszik tőlem a személyes holmikat azt tudom; de utánna mikor első kimenőt megkapjuk gondolom öltözni kell valami civil ruhába... időjárástól függően.
  • merevke
    #3452
    Egyik kérdésedre már kaptál válaszokat. Ezért az odakerülésről írok neked. A kontinensen állomásozó ezredekbe busszal és ha nincs szerencséd, akkor vonattal. A REP-be kompjárattal, míg a 3REI-be repüpővel.
  • Wampa reloaded
    #3451
    Vagy itt eg másik ez jobban sikerült
    Katt
  • Wampa reloaded
    #3450
    Parancsolj, összeütöttem egy honlapot neked.
    Különsite legionare nak

    Szakmai kérdés, miért van a nicked végén "e" ?
  • legionare
    #3449
    Nem írná le valaki a fontosabb dolgokat az ezredekről (pl. hogy melyik hol állomásozik..)? Az ezredbe kerülés menetét? Köszönöm.
  • Wampa reloaded
    #3448
    Egyszerűen ezeknek a kérdéseknek amugy nincs értelme, el kell fogadni, hogy Franciaország nincs olyan kényszerhelyzetben mint az 50 es években (akkor se vettek fel amugy mindenkit!)a tuljelentkezés meg minimum 10 szeres, ugyhogy ugy kell felfogni, van lehetőseég egy katonai melóra, vagy tetszel a munkaadónak és felvesz, vagy nem. Örülni kell mint majom a f***ának, hogy nem kell tudni franciául, de el kell felejteni a nagy szavalkat, hogy : Te kellesz ide...Nézd meg velünk az élet másik oldalát...Kaland az életünk. Nem te kellesz oda, hanem kell x ember y emberből, és az y halmaz sokszorosa az x nek. Ennyi.

    A Légió válogathat, hogy hogy csinálja, az más kérdés, nem mint a reguláris franciáknál, ahol valaki rányögi a kankalin képére hogy p**a és egyből tizedes lesz.
  • Wampa reloaded
    #3447
    Ebből egyik sem igaz.
    Egyrész nem fogják fel
    venni, ha olyan tetoválás van rajta, ami a Légió értékrendjébe nem beilleszthető.
    Ilyenek az önkényuralmi (ujfasiszta, náci etc.) tetkók vagy a szervezett bűnözéssel, esetleg rasszista világnézettel kapcsolatosak, de ha az van rávarrva hogy: Szeretem a dundi kis bögyörős fiucskákat- akkor sincs sok esélye senkinek.

    Másrészt mikori az a video?
    De mindegy is, attól hogy egy tiszt mit vakerál, attól az még nincs ugy.
    Mondhatja Pinér belügyminiszter, hogy a közbiztonság jó, attól a királynak még kilátszik a segge.
    A légió már évtizedek óta nem vesz fel, illetve kiad olyanokat akik főbenjáró bűnt követtek el, vagy csak akár sulyosat, Inteplo körözés alatt vannak etc. Persze, mindenkinek van egy haverja, aki Dublnbvan tyukot loptt, aztán később a körletben már mint IRA terrorista robbangatta a britteket, de nem ez a jellemző.
    Van tiből hat megfelelő, majd pont a sitteset veszik fel, hiszen nyilvánvaló, abból lesz jó katona, az illeszkedik be jól egy elzárt közösségbe, aki kint is felrugdosta a társadalmi normákat (illetve annyi esze van, hogy elkapták)
    A franciák, meg külön szeretnek energiát, meg pénzt ölni ilyenekbe, ez a kihivás, ezt kiképezni, aki 3 évig akar bujkálni, aztán megszökik és viszi a fél raktárat (mint a borsodi urak)

    Harmadrészt meg, csak arra válaszoljon a szervnek, amit kérdeznek, arra is annyit amit tudhatnak, vagy ami nem akadálya felvételnek, azt is röviden, tömören, hogy bele ne kavarodjon.
    Ha valami titkolnivaló, ami akadály, azt titkjolja, legfeljebb belezavarják, de van esélye. ha meg olyan ami nem gáz, nincs is értelme titkolni.
    Nyilván valami öreg róka kérdezget, de nem azok a CIA tisztek, akik Rambón gyakorolnak.
  • Warrior85
    #3446
    Tetkó nem gond. Az hogy volt ügyed, erről pont ez egyik légiós videóban beszélt ez egyik tiszt, hogy a rosszfiúkat ugyanúgy felveszik, csak ne legyen nagyon súlyos ügye pl gyilkosság vagy ilyesmi.
    A Gestapónak mindent őszintén elkell mondani.
  • berko1988
    #3445
    Sziasztok.

    Az is gáz ha hiányzik, két fogam(nem elől), kell másikat csináltatni vagy elég ha a lyukasat betömetem.
    Illetve azt olvastam, hogy eléggé szigorú az orvosi vizsgálat. A jobb vállamnál a porc, a kulcscsontnál eléggé ki van kopva,
    látszik is, hogy a kulcscsont azon a vállamon kijjebb áll egy picit.
    De sportolásnál ez nem szokott gátolni.
    Volt pár ügyem, de semmi komoly, legnagyobb büntetés a felfüggesztett volt, meg van még egy folyamatban lévő is de azt sose tárgyalják le, mert nincs meg az elsőrendű vádlott. Erről hallgassak, vagy nem akkora gond?
    Van tetoválásom is végig a kezemen, felér a nyakamig, de ha inget veszek fel, akkor már nem látszik ki a gallér alól.Az még elmegy vagy levetessem? Január, február környékére tervezném, hogy kimegyek. Addig, még fogaim rendbe tenném, esetleg tetkot levetetném ha le kell, meg edzek addig is.
  • nkaroly79
    #3444
    Szia most komolyan ismertél olyan embert vagy halottál olyanrol hogy valaki visszament saját adataival pár évvel késöbb és felvették? hogy mit értek stb alatt pl harcjármü soför vagyok és szerelni is tudom elég jol de szerinted mi lehet elöny mi az a képesség vagy tudás ami jol jöhet én értem hogy megtanitják a dolgokat de pl nem örülnek ha valaki már ezekkel érkezik
  • merevke
    #3443
    Kimész és majd kiderül! :)

    jók a referenciái( katonai mult, missziók c jogsi stb)
    ---------------
    Az első kettő hangyaf.sznyi előnyt jelent.
    C jogsi miért lenne előny? Nem fuvarozó cég az! :)
    stb alatt mit értesz még?
  • nkaroly79
    #3442
    Sziasztók
    egy hozzáértötöl kérdezem hogy van e a légiónál elévülési idö ugy értem ha hetente 200 an jelentkeznek akkor minimum 10 000 ember évente szóval nem tarthatnak évtizedekig annyi aktát vagy igen? szóval ha valaki 10 év útán jelentkezik ujra mert elküldtég valamikor lehetséges hogy már nincs a rendszerben vagy esetleg elöfordulhat hogy mégis felveszik mert jók a referenciái( katonai mult, missziók c jogsi stb)
    köszönöm a válaszokat sziasztok
  • Wampa reloaded
    #3441
    A hír igaz, csak nem Moszkvában, hanem Leningrádban, nem osztogatnak, hanem fosztogatnak és nem Mercedest hanem Ladát:)

    Elküldhetnek, ha nagyon vered madag hogy menni akarsz, vagy ha megbaxod a mascotte-ot
    a 2REI nél, de valósznűbb ő fog téged...jó nagy darab csacsi.
    De az hülyeség hogy elküldenek, ha nem vagy a 20ban...persze, ha 100 métert nem tudsz lefutni 2 óra alatt, és nem tudnak rád hatni, ihajcs...de ez lehetetlen, mert akkor be se jutsz. Az alap sok pénzbe kerül, egy betanitott munkást ők se szivesen engednek el. De valameddig, lehet hogy a végéig, nem foglalkozok ezzel, mert csicskának tartom aki már onnan is megpattan, vagy civilt kér,ha akarod elmehetsz
  • legionare
    #3440
    Sziasztok! Szeretnék feltenni egy kérdést, remélem van olyan itt, aki tudja rá a választ, és jobban ért hozzá mint én. :) Szóval mennyire igaz az a hír, hogyha valaki elvégzi az alapkiképzést, még akkor is elküldhetik haza? Mármint azt megérteném, hogy nem vehetnek fel akármennyit, de hogy van ez? Rangsorolják és az első 20 bekerül a többi nem? (Én nem szeretnék kimenni, viszont van egy barátom, aki kiment, és most van Castelben, szóval ezért érdekelne.)
    Ha valaki segítene, hálás lennék érte! :)
  • cobs
    #3439
    Aki valamikor Oktober ben tervezi az utat ki marseille be vagy above mindegy, az irjon egy privat uzenetet.
  • cobs
    #3438
    Egyebkent, meg orulni fogok annak, ha egyaltalan eljutok odaig hogy fizikaliag mutathassak barmit is :( Ha odaig eljutok akkor boldog leszek, mert a fizikai erolletemre mostanaban eleg nagy hangsulyt fektettem, pont ezek miatt.
  • cobs
    #3437
    Nagyon szepen koszonom a tanacsodat meverke ! Meg is fogadom :) Mind a 2t. Ha van valami kerdesem m'eg, akkor majd felteszem :P :) . Tenyleg koszi, sokat segitettel ! Udv
  • merevke
    #3436
    Csak egy kis infó, hogy képben legyél! Nem fogsz olyan embert találni, aki felvételiztető orvos volt a légióban. Tehát csak olyan infókat kapsz erre a kérdésre, amit megtapasztaltak a srácok. Volt olyan szakaszparancsnokom( egy hadnagy) akinek az egyik keze hosszabb volt a másiknál, kb. 5cm-rel. Ő más eset. Én úgy tapasztaltam, hogy végtagokat elég alaposan megvizsgálták. Tehát 90%-nak tartom, hogy észre is vennék a dolgodat. Dokik se hülyék és tudják, hogy mitől lehet a dolog. Tehát ha letagadod és kiderül akkor tuti bukta. Ha nem derül ki, akkor szerencséd van. Ha megmondod az elején, akkor viszont a felvételi esélyedet viszed a 0% közelébe. Azt azért nem árt tudni, hogy a jelentkezők 9-10%-át veszik fel, és teljesen egészséges srácokat zavarnak el, mert annyi a jelentkező. Én a helyedben megpróbálnám, mert így nem lesz benned az, hogy miért nem próbáltam meg. Jelentkezésem előtt 9 hónappal volt egy részleges ínszalag szakadásom. Mivel csak kis vágások voltak a térdemen, így nem is említettem. Én a helyedben nem említeném a dolgot, viszont nagyon megnyomnám a fizikai teszteket.
  • cobs
    #3435
    Rendben ! Akkor merevke ! :) elsosorban hozzad iranyul a kerdesem ! 25 eves vagyok,a jobb kezem 7 evvel ezelott felbe tort, hogy mi miatt azt most nem reszletezem. A lenyeg hogy nem muttettem meg, pedig meg akartak, en nem engedtem, ezert gipszberaktak, es aztmondta az orvos hogy vagy kinyujtani vagy behajlitani nemfogom tudni soha tobbe.. En akkorsem engedtem, mert drotozni es csavarozni akartak :S .. Na mindegy, a lenyeg hogy ahoyg gyogyult, mindig nyujtogattam, tornaztam vele feszegettem, egyszer ujra eltort.. Nemerdekelt, nemmentem orvoshoz. Az egeszbol azt akarom kihozni, hogy ugyan ojan hosszu mint a masik, ugyan ugy funkcional, mindent tud amit a masik, sot mi tobb erosebb es strapabirobb is, nemileg ugyesebb is mivel jobbkezes vagyok, es itt jobbkezrol beszelek ( a konyokomrol) Nos, nemileg lehet latni rajta, mikor kinyujtom mind ketto karomat mint pl a titanikban dikaprio :D :)) es mind 2 tenyerem az e'g fele nez, akkor a jobb oldai konyokom mintha kicsit derekszogesebb lenne, de nem nagy az elteres, nemileg kb 1 cm. A lenyeg hogy mikor kinyujtom oket magam ele, mind a 2 tokeletesen egyforma. Nemtudom hogyan hoztam ossze ezt az evek soran, de mar egy orvos megcsodalta :D Na mindegy, a kerdesem az lenne hogy ez akadajozhat e engem a felveteliben ? Illetve bele kotnek e ebbe ? Vagy mit mondjak ? Megmondjam e egyaltalan hogy volt valami toresem anno ? Bar ezelott kerdeztem egy tagot, es o azt mondta hogy mindenkepp eszre fogja venni az orvos. Mondjuk heg nincs , de azert kilehet szurni ha nagyon megfigyeli valaki a karokat. Nemtudom mit tevo legyek, es hogy egyaltalan elmerjek e indulni felvetelizni !? Kerem szepen az okosabbakat, akik jelen vannak, hogy fuzzenek hozza, ertelmes kommenteket ! Elore is koszonom szepen a faradtsagot, es a valaszotokat kedves forumozok ! :)
    Udv : cobs
  • cobs
    #3434
    Udv ! Aki mostanaban megy Marseille be, az irjon nekem egy privat uzenetet. Koszonom.
  • merevke
    #3433
    Szerencsére sehogy! Majd ha tud, jelentkezik a hozzátartozóknál valamikor. Pár hozzászólást menjen vissza és olvassa el mit írtam abban.
  • aggódó
    #3432
    Aggódom, de hátha tud valaki segíteni!
    Hogyan tudhatom meg, hogy hozzátartozóm jelentkezett-e a légióba? Julis 31-én utazott el Marseille-be. Nagy segítség volna, ha valaki ötletet adna. Előre is köszönöm széoen a segítséget:
    Egy aggódó nagyszülő.
  • Wampa reloaded
    #3431
    13, 345697563 %
  • Jobson
    #3430
    Sziasztok !

    Minden tiszteletem azoké akik kint voltak! És akik ki mennek!
    Én nem megyek ki, csak érdeklődni szeretnék, hogy a kint töltött idő hány százaléka volt harci/veszélyes? Ha nem indiszkrét a kérdés.

    Köszi
  • merevke
    #3429
    Üdv!
    Felvételi átlagban 3 hét ez alatt nem tud kapcsolatot tartani.Szerencsére! :) Ha felveszik, akkor megy kiképzésre. Ennek az első 4 hetében egy farmon lesznek elzárva a külvilágtól. Tehát megint nem tud jelezni. Ha ennek vége, akkor még 3 hónapig tart a kiképzése. Ekkor már leginkább a laktanyában vannak. Ekkor már tud hazatelefonálni vagy emailt írni. Az én esetemet leírom, bár ez '96-ban történt és azóta azért változott pár dolog. Szülőknek szerencsére, szerintem meg sajnos, de ez magánvélemény! Június 4.-én jelentkeztem és aug. legvégén tudtam először hazatelefonálni. Azóta sokat fejlődött a kapcsolattartás fajtáinak lehetősége, így okosban előbb is tud majd jelezni.
    Szabi. 1 év szolgálatig -15, kettőig 25,háromig 35 és utána már évi 45 nap szabi jár. Ezt nem akkor veszi ki amikor akarja, hanem a század egyszerre megy szabira. Hivatalosan szabin csak akkor mehet haza szabin ha visszakapta a régi személyazonosságát és szabi előtt megkérte,hogy haza mehessen. Mióta leszereltem azóta hamarabb vissza lehet kapni a régi nevet, így kb. 1,5-2 év környékétől szerintem hivatalosan is haza tud menni. Én hivatalosan se jöhettem volna haza, mert nem voltam sorkatona. Azóta ez az akadály is elhárult. Azért a magyar leleményes nemzet. Útlevéllel jelentkezik amit ott fognak maguknál. Szabi előtt pedig szépen kiküldeti a személyiét egy a városban lakó magyar haverjához, így azzal szépen haza tud menni. Ennyi! Mire erre sor kerülne, az ezred magyarjai kiokosítják ilyen téren!
  • katarmy
    #3428
    Sziasztok! Ha valaki tudna segíteni nekem, azt nagyon megköszönném! A barátom múlt héten szállt fel a gépre, és ment ki a légióba. Azóta abszolut semmi hír Róla - persze erre valahogy felkészültünk. De mégis ha valaki tapasztalatból tudna valamit mondani azzal kapcsolatban, hogy kb. mikor tudom meg, hogy felvették-e, vagy hogy jól van-e, vagy mikor fogunk tudni bármilyen kapcsolatot teremteni? És ha felvették kb. hány év múlva kaphat eltávot és jöhet haza Magyarországra látogatóba? Előre is köszönöm bárki válaszát!!
  • MAR2on
    #3427
    Én veled tartanék szeptember vége október elején!
  • Keither
    #3426
    Köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat, hálás vagyok érte.
  • merevke
    #3425
    Ennél emberibb legyek egy férfias témával foglalkozó fórumon? :) Nem tudok!
    "de konstruktív értelmes tanácsokat, tapasztalatokat örömmel veszek." Ezek szerint nem, mert nem hallgatsz rám! :) Én csak azt tudom leírni, amit ott tapasztaltam és átéltem. Igaz, ennek már jó ideje, de ezek a dolgok nem változnak. Úgy csinálod a dolgaidat ahogy akarod!
  • Keither
    #3424
    Gurubefree, ha lennél oly kedves és megosztanád velem a felvételen szerzett tapasztalataidat azért nagyon hálás lennék. :)
  • Keither
    #3423
    Nos, egyrészt szerintem emberibb hangvételben is lehetne írni, másrészt pedig annyira nem vagyok anyagilag eleresztve és azon is jár az eszembe, hogy hogyan tudok a legkisebb költséggel kijutni, és ha mondjuk 5en mennénk 1 autóval akkor lehet, hogy mindenki költségei minimalizálódna. A légió oldalán fent van minden, hogy miből áll a felvételi, kellőképpen körüljártam már a témát, de konstruktív értelmes tanácsokat, tapasztalatokat örömmel veszek.
  • gurubefree
    #3422
    "Tehát ha valaki mással mész jelentkezni, akkor csak a saját bekerülési esélyeidet rontod"a o eppen tarsasaggal szeretne menni

    Mennek oda elegen ..... az mar nem oszt nem szoroz hogy ha o eppen tarsasaggal szeretne menni.Ha valaki megfelel a kovetelmenyeknek akar mehet vele 20 ember is akkor is o lesz az befuto . Mi 68 voltunk , 19 embert vettek fel ebbol 1 volt magyar ( 8 magyar volt )

  • merevke
    #3421
    A netem minden infó megszerezhető a felvételiről. 100ezerszer le lett írva, hogy 100 emberből 9 -10 lesz felvéve. Tehát ha valaki mással mész jelentkezni, akkor csak a saját bekerülési esélyeidet rontod. Most azért mész jelentkezni, hogy a lehető legtöbb eséllyel indulj a felvételin vagy országot nézni? Ilyen nehéz erre rájönni?