586
Telefonos segítség...
  • Maffia91
    #147
    Sziasztok!

    Nekem egy oan problémám van, hogy van egy SonyEricsson w580i-m és amikor rámegyek, hogy fényképezni szeretnék és ott zoom-olni akkor azt írja ki h 'ebben a módban nem engedélyezet'! Most mit csináljak?

    A másik, hogy ki szeretném venni fényképezéskor és videófelvételkor a zárhangot! Ezt hol tom megtenni?

    A harmadik meg, hogy ha lecsúsztatom a teló tetejét (eltúnik a billentyűzet) és én így kioldom a bill. zárat, akkor azt amikor befejeztem a dolgaimat, hogy tudom bill. zárba visszatenni?

    Ezer köszönöt:

    Zoli
  • Xing
    #146
    Szvsz csak akkor tudod a játékot átküldeni egy másik telefonra, ha a tiéden megvan a telepitője.
  • Colton
    #145
    Légyszi segitsetek!

    Sziasztok
  • Colton
    #144
    1. Kérdés:
    hogyan lehet telefonról telefonra Java-játékot átküldeni egy másik mobilras?

    2. Kérdés:

    Van egy Bluetooth adapterem a géphez és szeretnék egy Java játékot ami Jar Formátum küldeni a mobilra de kiírja hogy a küldés megszakadt! Mit tegyek?
  • szitya01
    #143
    Köszi a választ:), de nekem nem csak fényképezésre kell a teló hanem másra is, de ha már fényképezőset veszek akkor tudjon is, az olcsóbb kategóriában pedig az 50 Ealattiakat értettem, és új telókat, de köszi mégegyszer.
  • ZilogR
    #142
    gondolom 12-es Times betűtipussal 30 sor / 60 leütés szöveg van a lapon, nem pedig egy nagy A betű a lap közepén 400-as betűmérettel :)

    javarészt a gondot nem a felbontás okozza, hanem a kép élessége, nameg a nokia-kra jellemző "vízfesték"-jellegű képelmosás.

    Mivel neked fontos az ár, azt javaslom, hogy ésszel érdemes nekikezdeni: Olcsó telefon + előtétlencse!

    Egy 640x480-as felbontású kamerával a ~300mm x ~200mm -es lapon a felbontásod 2.1pixel/mm x 2.4pixel/mm lesz, ami édeskevés, ez dpi-ben kb. 54dpi x 61dpi-t jelent. (Talán éppen olvasható.)

    A gondot ugye nem is ez jelenti, hanem az, hogy ezeknek a kis kameráknak nincs makro-üzemmódja, így nem tudsz kellőképpen közel menni a laphoz, hogy a kép még éles maradjon, ezért kell bevetni az előtétlencsét. Ez egy gyüjtőlencse, amit a kamera lencséje elé kell pakolni és kb. olyan közel tudsz "menni" így a lefotózandó témádhoz (esetünkben a laphoz), mint az előtétlencse fókusztávolsága (kb. akkor keletkezik éles kép).

    Az ős-Nokia-k közül (sztem) a 3650 készíti a legkevésbé zajos képeket és jó a színvisszaadása is, ehhez a telefonhoz manapság 5-6eFt-ért hozzá lehet jutni (10e-t adni érte butaság) és jól fel van szerelve mindenfélével. Mivel olcsó, nyugodtan csesztetheted C-ben, nagyon nem fogod elbarmolni, a Nokia Forum-ról lehet letölteni mindenféle fejlesztő környezetet hozzá, ha épp erre lenne szükség.

    Gondolom - nyakunkon a vizsgaidőszak, A4-es lap, Bluetooth, mire is gondolhatnék, ugyebár - valamiféle tanulási segédeszközhöz kell a cumó ;) ;) ez egy elég nagy teló, nem biztos, hogy célszerű.

    Amikor én voltam vizsgafelügyelő az egyetemen, azzal indítottam, h a saját BT-os telómmal végigszkenneltem a termet, hol találok aktív BT kapcsolatot - szóval tessék vigyázni, a sötét oldal is fejlődik és még fórumozik is... :DDDD ;)

    Ja, az előtétlencse egy sima pluszos szemüveglencse, amit az optikus kellő átmérőre lecsiszol, ha kell (mert amúgy 60-70mm átmérőjűek rendesen - ami azér' kicsit nagy).
  • Yanou81
    #141
    ***megoldva***
  • Yanou81
    #140
    Sziasztok!
    Egy kis segítség kellene. Vettem egy samsung telót de a pc studióval nem tudok videot feltölteni memóriakártyára. Állandóan a telefonmemóriára akarja felmásolni ami 65MB a film pedig 106MB.
    Előre is kösz
  • Icebarney
    #139
    Itt olvashatsz róla
  • szitya01
    #138
    Sziasztok, olyan mobilt akarok venni, amivel lefényképezek egy A4-es lapot akkor azt számítógépen jól el tudjam olvasni. Csak nokia érdekel, bluetooth legyen benne. Jah és olyan 50E alatt legyen köszi.
  • jbal
    #137
    Sziasztok!
    Nem tudtok egy programot amivel thm fájlt nth-wá lehetne konvertálni?Köszi!
  • moor09
    #136
    Hi all nemrég vettem egy Motorola W490 est kaptam hozzá USB kábelt de amikor "feldugom" a gépre és megnyitom a sajátgépet az ott megjelenő cserélhető lemezt nem tudom megnyitni mert kiirja hogy helyezzen be egy lemezt a meghajtóba, nos ezt azt jelentené ( gondolom én ) hogy szügségem lenne hozzá egy telepítő lemezre hogy zenéket tudjak feltölteni a telefonra ? Ha igen ezt hol tudnám beszerezni ?

    A választ előre is köszönöm
  • ZilogR
    #135
    Igényelsz egy emelt díjas számot vmelyik szolgáltatónál, letöltesz a barátnőd telójára egy progit, ami a rejtett számról érkező hívásokat átirányítja az emelt díjas számra. A tizedik-tizenötödik hívásnál majd feleszmél a seggarc, h jól a zsebébe nyúltál...
  • Shiwo
    #134
    én ugyan nokiákat szerelek, de ilyen hibát a rossz billentyűzet vagy a rossz dome sheet szokott okozni 90%-ban ... (dome sheet az a fehér bigyó a telóban, ami a billentyűzet alatt van, egyszerüen magyarázva abban vannak az érzékelők, melyek észlelik, ha lenyomtál valamit)

    billentyűzetet még tudsz venni hozzá, de az nem biztos, hogy segít..sztem bízd szakemberre a dolgot..
  • kilcsir
    #133
    hali!
    Nekem az a problémám hogy a sony ericsson k750 telom *, #, 0, és a "c" gombja egyáltaln nem megy.mi lehet a baj? A telefont sajno többször is szétszedtem meg vpk-ztam(szoftvertuningoltam)
  • misterkrisz
    #132
    nagyon egyszerű. 1.vagy körbekérdezel nincs e valakinek szolgáltatón belüli ismerőse és az megnézi a beérkező hivásokat
    2.vagy személyesen ta mész a szolgáltatóhoz és elmondod gondodat bajodat. nekem is volt ilyen de nekem van ismerösöm.. szoval sok sikert
  • Xing
    #131
    Használd csalinak a barátnődet, hátha megadja valami elérhetőségét :P Egyébként azért van a rejtett szám opció, hogy a szám rejtett is maradjon. Ha lenne rá megoldás nem lenne semmi értelme.
  • yahamar1
    #130
    Sziasztok!
    Egy kérdésem lenne:
    barátnőmet mostanában hivosgatja valami pasi rejtett számmal...és ha megtudnám a számát a gyereknek akkor........
    na szóval, hogy lehetne megtudni hogy milyen számról hivták akkor? azt tom hogy lehet úgy hogy rendőrségen feljelentem blabla..de asszem inkább kihagynám ezt a verziót. valaki valami tipp? nagyon fontos! köszi előre is!
  • motor22
    #129
    sziasztok!
    nemtudjátok hogy a sony ericsson.hu oldal miért nem találja a K750i-t?
  • Danny1987
    #128
    hi erröl az oldalrol itta menü ikonokat a c 75öm miért nem ismeri fel?
  • Xing
    #127
    1 év garancia minimum van minden telóra nem?
  • procod2gamer
    #126
    d900i-t nehogy vegyen vki mer egy nagy rakas szar, nekem 2honap utan elromlott de ugy h még le se ejtettem egyszerse és 30körül lesz a jaavittatás a kcösg tmobilnál :@@@@@@@@@@ istenfaszába
  • ikegami
    #125
    Tudja valaki, hogy a Veronica Mars című sorozatban, milyen telefonja volt Veronicának?? T-Mobilos volt arra emlékszem..
  • LoDMaSt
    #124
    Ha oprendszeres telefonod van programmal, ha nem, a szolgáltatód csak tud ijet.
  • Moyko
    #123
    Hello!

    szeretnék blokkoltatni egy tel számot hogyan lehet? (gyakorlatilag az adott számnak ne legyek elérhető)
  • Shiwo
    #122
    láttam, köff
  • gabiqa1
    #121
    Hello!A pc suite-os fórumban írtam neked egy lehetséges megoldást,talán működne neked is!
  • Shiwo
    #120
    amúgy sac/kb mennyit ér meg egy 6230i -s használt teló ? (nem független)
  • Vaxi
    #119
    hali.
    tegnap egy haver mondta, hogy tud valami faszát a telóval művelni (samsung sgh-e250) és beütött egy kódot, amire a teló kiírta hogy eeprom reset, és azóta nem enged fel a hálózatra :| Mi a fene lett vele? Hogyan tudom ezt orvosolni?
    köszi
  • Shiwo
    #118
    valaki tud olyan progit, amivel nokia 6230i-vel bluethoothon keresztül lelehet menteni mindent (névlistát is..)

    nokia pcsuittal próbálkoztunk már, de az 1 kalap...
  • Solid Snake
    #117
    sziasztok!!
    Az lenne a kérdésem hogy pc-n mivel tudom elindítani a java-t??
    például egy java játékot lehet-e pc-n jáccani?
    thx
  • Xing
    #116
    Hmm akkor nemtudom. Próbáld meg hátha itt tudnak segiteni.
  • motor22
    #115
    De már ki van kapcsolva és mégsem érzékeli a gép.
    Meg a hifim se érzékeli, de a tesómét meg (SE W200i) érzékeli a gép is meg a hifi is.
  • Xing
    #114
    Tűzfal? Nálam az volt a gond.
  • motor22
    #113
    Sziasztok!!!Tudna nekem arra mondani valaki valamit hogy a gépem mért nem ismeri fel a telefonomat(Sony Ericsson K750i)???
    Bedugom a kábellel és az a hang megszólal de nem jelez ki semmit!
    Nem lehet hogy az a baj hogy rossz a bemenete a telómnak???
  • Shiwo
    #112
    ide is beteszem, hátha tud valaki segíteni...
  • Xing
    #111
    Igazuk van.
    A telefon nem a gyártó hibájából ment tönkre, igy a garancia érvényét veszti. Ha pedig nem adod vissza a cserekészüléket feljelenthetnek lopásért :P
  • Istencsászár
    #110
    Hát igen érdekes dolgok vannak...

    Samsung SGH-D900i telefont alulról egy kis víz ért, totál véletlen, az asztalon, egy pici..., behalt és csak a logo jön be ( fél éves telo )

    Visszavittük h gari ( 1 év ), bevizsgáltákm majd ma bementünk és a csaj mondja hogy nincs uj telo, ez el lett áztatva, sőt ez egy több éves telefon belülről és mutogat ilyen képkeket róla... mondom fél éves zsir újan vett.

    A poén h előfizu részletre, de uj telot nem hajlandók adni pedig gari szó nemtudom nekik mit jelent... az már csak poén h a kiscsaj a érettségiével olyan kioktató szar volt hogy vicces... minthe ő lenne a nemtudomki, és még röhögve odaszól hogy egy kis eszmecsere után h 2 éves hűségszerződés van szal még fizethetjük is a nem létező telefont... felháborító...

    Még szerencse h adtak egy csere telefont mikor bevittük, amit vissza akarta venni, persze hülyék lettünk volna visszaadni...

    Mi a teendő? azt tudom h ilyet csinálhatnak mert mocskos egy banda, nade megés 10 ezres telefon, még fél éves garival és ilyen dumával akarnak megetetni és még fizessük a siemmiért az előfizut??? nane, 10 ezres telot nem tudnak kicserélni?

    5let, tanács, tapasztalat?
  • ZilogR
    #109
    torx csavarhúzónak darabja 200-300Ft, Google-ban teló típus+disassembly, lehet pucoválni házilag én is így szedtem ízekre a Nokia 6600-mat
  • roli613
    #108
    Nem használok,bocsi, de lenne egy óriási problémám!
    A telcsimben kis porszemek vannak de az hogy a szarba kerül bele mikor a telefon belsejébe semminem juthat be? Mindennel próbálkoztam de semmi,jó csavarhúzam meg nincsen. Kinek volt már ilyen gondja,HELP ME!!!!