44549


no-warez.gif
  • Joschka
    #21240
    Ha meg van a Világ körül kiegészítő a gépeden, akkor utazz el franciaországba és ott a nektár készítő üzem kertjében szedegethetsz Meloriet szőlőt.
  • greg benz
    #21239
    És tényleg, megvan, köszi:)
    A szőlős dolog viszont továbbra sem világos.. Meloire szőlőt kér, a boltban viszont csak sima "szőlő" van, abból is vettem korábban, de ezek szerint az nem jó neki..hol tudok Meloiret szerezni?
  • Joschka
    #21238
  • kem001
    #21237
    Úgy döntöttem, hogy visszaköltözök simville-be. Vagyis sims 1 városába amit újrakreáltak a 3-ba. familyfunds remélem hasznomra lesz, mivel szeretnék pár családot beköltöztetni üres házakba
  • Flora2
    #21236
    Csak ugrattalak, a tisztelet eszerint kölcsönös. :)
  • Joschka
    #21235
    Akkor ezért láttam tegnap a nyelvedet...
  • Coolfire
    #21234
    Ezt - félreértés ne essék - ,nem annak szántam."ismerlek" már régóta,és tudom,hogy mindig jó tippeket/ötletek adsz.:)Ergo,ez nyali duma volt.:)
  • Flora2
    #21233
    Át kell lépni Vásárlás módba, és ott egy kartondobozt ábrázoló ikon.
  • greg benz
    #21232
    Hmm..érdekes :D De egyébként pl azt a családi eszköztárat sem tudom hol lehet elérni, pedig már van benne egy csomó minden, a munkahelyemről csomó ajándékot kaptam:D De csak a sima inventoryt tudom kezelni, a családi nem tudom hol van..
  • Flora2
    #21231
    Amikor bemész a feladataid (küldetéseid) közé - az a csillag alakú ikont ábrázoló fülecske a panelen - ott bent kell hogy legyen az aktuális küldetés leírása. A leírás címében pedig ott van az aktuális lépés, amit meg kell tenni a küldetés továbbvitele érdekében. Pl. most az kéne ott legyen, hogy "menj be a munkahelyedre, hogy teljesítsd a feladatod" vagy valami ilyesmi. Ekkor az szokott történni, hogy amikor legközelebb dolgozni megy a rendes időbeosztása szerint, akkor automatikusan felugrik majd egy ablak munkaidőben, hogy átadta a cuccot a főnökének.

    Ha nem ezt jelzi ki a küldetéses menü, akkor valamit nem úgy csináltál meg, ahogy a küldetés kéri. Pl. nem olyan fajtájú szőlőt vettél. Vagy nem az inventoryba kell tenni, hanem a családi inventoryba (bár ezt szőlő esetén valószínűtlennek tartom). Vagy olyan fajtájú a szőlő, de nem olyan minőségű, amit kért. Nekem volt már olyan szívásom, hogy amikor kiadta a feladatot, akkor az üzenet szövegében benne volt, hogy minimum "great" minőségű kaját kell vinnem valakinek, de a csillagos menüben a feladat-leírásban ez már nem volt benne, én főztem egy ennél gyengébb minőségű kaját, és nem értettem, mért nem lép tovább a feladat. Szóval, lehet hogy "outstanding" szőlőt kért, de te csak "nice'"-t vettél, és ezért nem léptet tovább.
  • greg benz
    #21230
    Ezt már próbáltam, nincs ilyen interakció :(
  • Joschka
    #21229
    Akkor keresd meg a városban a simed munkahelyét és kattints rá. Az előugró interakciók között van az áru leszállítása is, arra kattints rá és akkor a simed el fogja vinni oda a kaját.
  • greg benz
    #21228
    Haljak meg de nem találom sehol :)))
  • Joschka
    #21227
    Van a menünél egy olyan folyton kékesen villogó téglalap alakú gomb, hogy "Szállísd le az árut"...vagy valami ilyesmi. Kattints rá és kövesd a simedet mert el fog indulni a munkahelyére vele!
  • greg benz
    #21226
    Lenne megint egy kérdésem :)
    A munkahelyemen (szakács) kaptam egy feladatot, hogy vegyek 6 fürt szőlőt és vigyem be, mert fizetésemelést stb. kapok érte. Meg is vettem be is került az eszköztáramba, de innentől hogyan tovább? Ha rámegyek el tudom ültetni vagy meg tudom enni, de a munkával kapcsolatban nem ír rá semmit..
  • greg benz
    #21225
    Közben úgy tűnik a játék újraindítása segített, már nincs rossz kedve
  • greg benz
    #21224
    Igen, figyeltem azokat az ikonokat is, néha van 1-2 ami lehúzza de van, hogy csak olyanok vannak amik javítják és akkor is totál pirosban van a csík és rinyál
    A költözésnek meg baromira nem örülnék, végre kezd olyan lenni a házam amilyennek szerettem volna
  • Flora2
    #21223
    Ha idegesítően gyakran romlanak el a cuccok, vedd fontolóra az elköltözést.

    A függőleges hangulati mutatója nem attól függ, hogy mennyire vannak maxon a vízszintes csíkjai (az éhség, az energia, a szocális stb.). Hanem a hangulatdarabkáit (moodlet) kell megnézni, amik kis rajzos ikonok formájában gyűlnek-váltakoznak a függőleges pirosba menő csíkja mellett. Valami olyan hangulata kell hogy legyen, amitől szarul van! Ha ráhúzod az egeret, kiírja, melyik hangulatdarabka mennyi plusz vagy mínusz hangulatot csinál, és a játék során megtanulod a rossz moodleteket jó moodletekkel ellensúlyozni (pl. mittudomén, fogmosás utáni mentás lehellet, + 5 mood). Pluszos hangulatokkal tudod felnyomni a kedvét, nem pusztán a zöldbe vitt szükségletekkel.
  • Flora2
    #21222
    Jól mondja Joschka, a kupola eddig se volt nyúljárat, alá lehetett építkezni, és Bridgportban ott van a lepkeház a kupola alatt, azt érdemes megnézni, hogy van megépítve...
  • Flora2
    #21221
    Hehe, értem a gúnyt, kapd be a .... lábujjamat, Coolfire. :)))
  • greg benz
    #21220
    Hát ami leggyakrabban el szokott romlani az a wc, a fürdőkád és a mosogatócsap.. de egyszer már a tv is elromlott. De a fürdőben lévő dolgok romlanak el legsűrűbben, azok közül is a wc (cseréltem már egyébként, nem segített)
    De az idegesítő hibák sorra jönnek, most például napok óta szar hangulata van a simemnek, pedig amúgy nincs rossz bőrben, a mutatói kb maxon vannak mind, a függőleges csík mégis piros, ilyen hülye morci fejet vág és folyton rinyál.. és nem tudok rájönni miért!
    Ezek a hibák oda fognak lassan vezetni, hogy abbahagyom a játékot, pedig sajnálnám mert egyébként tetszik, ez az első sims amivel az 1 óta több időt hajlandó vagyok játszani, mert ez nagyjából átadja a régi hangulatát és sokban hasonlít is rá
  • Joschka
    #21219
    Ezt mondjuk a játékból már régen kiszedhettem volna, mivel van egy ilyen kupola "Lepkeház" néven ha jól emléxem...némi melóval rakok rá egy ajtót, azt már is be lehet sétálni rajta.
  • Ironman2
    #21218
    Viszont érdekes ahogy nézem hogy itt a kupolák nem nyúljáratok,hanem mindegyikbe be lehet sétálni
  • Joschka
    #21217
    Hát szerintem ez is csak egy díszlet, körítés a játékhoz. Semmi több.
  • Ironman2
    #21216
    Lesz ennek valami értelme? Mármint a holdbéli városnak.
  • Coolfire
    #21215
    Hű ez nagyon profi válasz volt.:)Ezt sűrűbben nem tudnád megismételni?:))
    Olyan jó olvasni olyat is,aki játszik,és ért is hozzá.:)
  • Joschka
    #21214
    Holnap má péntek van, jó lenne ha már ki adnák ezt a holdtavi katlant.
  • Flora2
    #21213
    Szerintem úgy bug-osodott el az ágy, hogy a játék úgy érzékelte, mintha valaki aludna benne, ezért nem tudott lefeküdni. Ez sokszor előfordult a Sims2-ben is, de a 3-ban is, székekkel is.

    A folyton elromló háztartási gépek is lehetnek bug-gyanúsak. Azért ha minden egyes használat után elromlik, az már gyanús, hogy nem a játékmenet, hanem bug, cseréld és reménykedj. Súlyosabb verzó, ha nem csak a vécé, hanem az összes gép folyton elromlik a házban, ilyenkor van, hogy csak a költözés segít. :(

    Érdekes lehet játékmenetileg, hogy például a Lúzer vagy a Nem Szerencsés személyiségjegyű sim-ek keze alatt gyakrabban romlanak el a cuccok, pláne, ha a szerencsétlennek még ki is jelzi a hangulata, hogy "szerencsétlen napja van", ezt azért bele kell kalkulálni.
  • Joschka
    #21212
    Újabb Lunar Lakes képek jöttek!









    (Forrás: Sim Programs)
  • Joschka
    #21211
    Valamint jött egy kép a Vár a színpad kiegészítő egyik üzletéről (Ez is sajnos nyúljáratos lesz.).

  • Joschka
    #21209
    A vécét is kicserélheted egy jobbra (drágábbra), azok általában ritkábban dugulnak el. A másik meg, hogy a simed műszaki jártasságának fejlesztését úgy is elősegítheted, hogy rákattintasz a vécére és kiválasztod a "Fejlesztés" interakciót. Ezzel is kevesebb klotyó eldugulást érhetsz el. Ezt a műveletet a mosdóknál, zuhanyzóknál, kádaknál, jakuzziknál, mikrósütőnél, tűzhelyeknél, mosogatóknál is elvégezheted.
  • greg benz
    #21208
    Köszi a tippeket, az ágycsere segített :D
    Van egy másik dolog is.. az normális, hogy a wc folyton eldugul vagy elromlik, Kb 3 lehúzásonként van vele valami, rohadtul idegesítő..
  • Roccio
    #21207
    Van a mysims.hu-n hír és video az új városról ..
  • Roccio
    #21206
  • Gné Era
    #21205
    Töröld ki az ágyat és vegyél egy másikat..Ez néha nálam is előfordul..
  • Joschka
    #21204
    Ja, Azufóké... a többi csak álcza lesz.
    Nem tom mé nem azt a nevet adták neki, hogy 51-es körzet...DDDDD
  • Roccio
    #21203
    lehet h az ufók bázisa
  • Joschka
    #21202
    Milyen üvcsis dizájn fal...
  • Joschka
    #21201
    Ismét egy újabb Lunar Lakes kép



    (Forrás: Sim Programs)
  • lucifer9393
    #21200
    a név nem kell zárójelbe