297
A legújabb kommunikátor!
  • Taranov
    #137
    Na, örülök, hogy rendeltél. Ettől függetlenül várjuk akkor a fejleményeket.
  • Supergamer_real
    #136
    Én is rendeltem egyet... de még tárgyalok egy német shoppal akiknél shippingel lenne 207.000,- Ft.

    Ha véletlenül lenne nekik szólok és még le tudjuk mondani.
  • Taranov
    #135
    Köszi. Felhívtam őket, rendeltem is.
    Kifejezetten angolt szerettem volna, de mivel pénteken utazom, a levelezésem teljesen lehalna enélkül 1 hétre (A 9210i megadta magát), így elég nagy veszteséget jelentene ennek a hiánya.
    A funkciógomboknál nem zavar, ha német, kicsit az z-y felcserélése miatt aggódom, az ékezeteket meg valószínuleg mellőzni kell.
    (Ebben a tekintetben tudtommal a német ábécé gazdagabb az angolnál, így elveszíteni nem fogok egy gombot sem)
    Még az a kérdés, hogyha a német billentyun fel vannak tüntetve a speckó karakterek valahogy, akkor az angol nyelvvel is ugyanott lesznek-e elérhetők. Na majd meglátjuk.

    Köszi a segítséget, majd jelentek azért neked róla (ha tényleg meglesz), aztán lehet, hogy te is megbarátkozol a némettel :)
  • Supergamer_real
    #134
    Most hívott a goofy megint.

    Ma kell leadják a rendelést és akkor biztosan itt van csütörtökön.

    DE, német billentyűs lesz.

    Ha érdekel szólj és megadom nekik a telszámodat - ha elküldöd közben PM-ben. De német változatnak kicsit sok a 230.

    Ill azt mondja, hogy a funkció gombok is németül vannak, míg a telefon menü nyelve ugye szabadon választható.
  • Taranov
    #133
    Bankkártyás fizetés itt lesz vajon? Vagy utánvétes? Az átutalásos ugye szintén időt vesz igénybe.
    A Gooffy ajánlata egyébként nem annyira rossz, ha tényleg a kezünkbe adják csütörtökön.
  • oneal1
    #132
    hát nemtudom emberek, nekem nem tetszik ez a telefon...:)

    Nézeggettem egy nokia-akadémián és nemnagyon győzött meg.
    Jóóóóó mondjuk szép a nagy kjelzője meg minden de 200 ér aztért már nagyon durva pda-t lehet venni!!!:)
  • Supergamer_real
    #131
    Fejlemények:
    Úgy néz ki, hogy a 819 EUR nagyon jó ár lesz, ha tud a srác küldeni mert:

    1.) Hívtam a PPComot... a nagykerben lenne ha megvették volna, de mivel nagyker áron kapták volna 220.000 Ft-ért (erre rájön a nagyker profitja + a kisker árrés is) nem vették meg. Ez az ár azért kicsit dúrva.

    2.) Viszont hívtak a guffysok, hogy szerda este még hívnak, de csütörtök reggel kapnak angol változatot és 230.000 ért adják tovább őket.

    3.) Ma beszélek a 819 EUR-os kinti boltal, mert hétvégén nem volt elérhető és a 202 000 Ft azért lényegesen jobb ár még shippinggel együtt is mint a fentiek.
  • Taranov
    #130
    Köszönöm.
  • Supergamer_real
    #129
    Németországból max 2-3 nap ha DHL-el adja fel (márpedig azzal fogja ).

    Már csak annyi kérdés van, hogy angol-e a billentyűzete.

    Amúgy 819 EUR. Várom a válaszát ha megvan megy a PM a részletekkel.
  • Taranov
    #128
    Hát hogy a fenébe ne. Megérkezne péntekig? Akkorra halasztottam az utazást.
  • Supergamer_real
    #127
    Van egy rakat megbízható Ebay linkem.

    Még végignézem őket, egy kettőt fel is hívok. De szerintem nem várom meg a hétfőt a rendeléssel.

    Érdekel?
  • Taranov
    #126
    Hát gondolom, hogy Európában a német ajkúak többségben vannak.
  • Supergamer_real
    #125
    Hogy ne csak az iPhonról beszéljenek azon a héten / ne csak az legyen a téma... , hogy ne vesszen feledésbe az E90 "túl hirtelen".

    Amúgy állítólag a jövőhét a német E90 premier. Lassan mindenhogy árulják majd csak angol billentyűzettel nem :)
  • Taranov
    #124
    Csak nem értem, hogy miért jó a Nokiának, ha vár 2 hetet, és az iPhone-nal együtt adja ki.
  • Supergamer_real
    #123
    Viszont most néztem az angol oldalt és mit látok:
    £559.01 - Stocked at supplier, estimated delivery time 14 days. Így már teljesen iPhone szaga van

    http://www.komplett.co.uk/k/ki.aspx?sku=336605

  • Supergamer_real
    #122
    http://www.komplett.se/k/k.aspx

  • Taranov
    #121
    Komplet :)
  • Supergamer_real
    #120
    Melyiknek? :)

    (PM ment)
  • Taranov
    #119
    Ennek mi a weboldala?
    Én néztem az ebayt, sajnos németül nem értek, az ebay.co.uk-n nem volt E90.
  • Taranov
    #118
    Pontosan így van, ahogy mondod.
  • Supergamer_real
    #117
    A komplett-nek megerősítette a Nokia a jövőheti szálltást (ők nagy volume megrendelők), így valszeg tényleg csak az iPhone launch-ra várnak / vártak.
  • Supergamer_real
    #116
    Köszi.

    Felívtam őket. Nekem ha ma / hétfőn megvan végülis a 230.000 is jó lenne...

    DE mondom a boltokat ahol ugyanez van:

    PPCom, Clove, Play, Carphonewarehouse, Komplet, és egy rakat svéd bolt (online és offline egyaránt).

    A srác elmondása szerint ma már nem lesz - amúgy angol, 2 év Nokia garanciával - de még élőben nem látta, nekik még nem volt stb stb.

    Én nagyon bízom benne, hogy lesz nekik jövőhét hétfőn tényleg - de "holnap majd lesz-t" hallgatok sajnos már több mint egy hete, míg külföldön egyre töben többen szereznek "innen-onnan".
  • Taranov
    #115
    Köszi a tippet. Nem az igazi, rendelni kell, és semmi sem biztos.
    Felhívhatnátok Ti is.
  • Ecology #114
    Nem értem miért nem néz senki alaposabba szét a magyar GSM boltok oldalain, ugyanis a Goofy GSM-nél kapható a készülék!!!!
    http://www.gooffygsm.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=17&Itemid=26

    Ára 230.000Ft ami nem olcsó !
  • Supergamer_real
    #113
    Az EU változat kb 5 nyelv között változtatható szabadon. Csak a billentyű festét nem :(
  • Taranov
    #112
    A 9210i-m német billentyűs, sokat is szívtam vele :-/
  • Taranov
    #111
    Asszem én is várok.
    A szoftver nyelve egyébként választható vagy adott, hogy angol vagy német?
  • Supergamer_real
    #110
    Na.

    VAN E90-ük (899 EUR / db ca. 221.000 Ft + shipping).

    De német billentyűzettel van. Így nekem nem kell.

    Ha érdekel szólj(megadom a kontaktot), mert nagyon hamar el fog fogyni.

    Én várok az angol billentyűs változatra.
  • Taranov
    #109
    Na, ez így jól hangzik.
  • Supergamer_real
    #108
    A Nokia - according to PPCom - amúgy sem ad 2 évet a telefonra itthon. EU 2 év garancia van, amit bármely EU országban érvényesíthetsz kivéve hazánkat. Tehát akár Ausztriában is. Az EU-s garancia elvileg 6 hónapig érvényes itthon utána bármely másik országban javítják.

    Nyilván csak akkor vennénk meg ha angol billentyűzet van rajta, gondolom egyikünk sem ragaszkodik a a német karakterekhez :) (amik amúgy is elérhetőek, a magyarokkal együtt külön gombokkal).

    Mondjuk a DHL valamennyit dobna az áron, de legalább hamar kapnánk (ha a vétel ár nem irreálisan magas eg. 250k + ÁFA :)
  • Taranov
    #107
    A garanciával nem lenne probléma? A billentyűzet nem német lenne?
  • Supergamer_real
    #106
    Most beszélek épp egy némettel aki 2 db-ot vett német disztributoroktól.

    Ha azt mondja, hogy segít, keddre itt van jövő héten :) Persze ott a "ha".
  • Taranov
    #105
    Értem, köszönöm az infót.
    Én jövő szerdán utazom Csehországba 5 napra kb., akkor kellett volna először a kommunikátor, de ez már biztosan nem teljesül. így viszont ráérek augusztus közepéig, mert akkor hosszabb időre utazom majd, tehát addigra mindenképp szükség lenne rá, remélem, hogy az iPhone hatására megsürgetik majd a szállítmányokat.
  • Supergamer_real
    #104
    Köszi, de:

    1.) Úgy hírlik, hogy van némi hardware/firmware differecia a US és EU verziók között (ugye ez már csak a különböző 3G szabványok miatt is érthető - bővebb info itt.)

    2.) A 240.000 Ft / communicator messze magasabb mint az eddig felmerült legnagyobb 220.000 Ft.

    3.) Az Államokban SEM kapni per pillanat a telefont a forumos tapasztalatok alapján.

    Van spekulálgatás, hogy a nagy nyilvánosság még kb. 1 hetet kell vároni az iPohne megjelenése miatt, noha a készülékek már le lettek szállítva több EU országba is... de a raktárakból nem engedik ki őket - kivétel eddig Jakarta, Észtroszág és Finnország, ahol a telefon megvásárolható kb 2 hete.

    Ezt alátámasztja az is, hogy e-bayen meg meg jelennek 5-7-es stockok megbízható sellerektől pl. Münchenben, tehát ki ki lopkodják a készülékeket idő előtt.

    Taranov:

    Az észtek válaszoltak 3 nap alatt de ide nem szállítanak. De a billentyűzet amúgy sem hiszem, hogy jó lett volna.

    Levelezek néhány Holland és Svéd webshoppal de a kiírtakkal ellentétben náluk sincsen még, akinél volt - mert Finn cég leányvállalata és kihozták az anyacégen keresztül - már el-el adogatták az első darabokat nagy haszonnal. Mindenki ígérget, de túl komolyan senkit sem lehet venni úgy látom. A brit Voda továbbra is 8 July, 2007-et ígér.

    Ennyi az rövid update.
  • Prince of Máté
    #103
    Olvassgassatok Itt
  • Taranov
    #102
    Hát a 220 nem olcsó, ennél szerintem a Nokia mintabolt is olcsóbb.
    Persze itt az idő is fontos tényező.
  • Supergamer_real
    #101
    Közben az alábbi oldal szerint már 13-14-e óta kapható Finnországban... meg is néztem a webshopokat... 885 EUR ca. 220.000 HUF.

    Ázsiában van ahol 160 bruttó a végfelhasználói ár.

    Az észtek még nem írtak vissza.
  • Taranov
    #100
    Köszönöm, kíváncsian várom a válaszukat.
  • Supergamer_real
    #99
    Írtam annak az észt webshopnak aki már árulja.

    Kértem árajánlatot tőlük 2 db E90-re eheti shippinggel (az angol változatra, nem az észt billentyűzettel).

    Ha jó az ajálnat mindenképpen kereslek és részemről rendelhetünk.
  • Supergamer_real
    #98
    Sok angol helyre már preordereltem. De még semmi. A német oldalakat rád bízom :)

    Ami aggasztóbb, hogy a Carphonewarehouse még semmit nem tud :(