297
A legújabb kommunikátor!
  • Taranov
    #97
    Hát két lehetőségünk van: A PPComot hívogatni, illetve nézegetni az angol, német webshopokat. A magyar Nokiára ugyanis várhatunk eleget.
  • Supergamer_real
    #96
    "Yep same milking of cows here, there is a full page advert in the Helsinki Sanomat from one supplier rough translation.:"We have it in stock..1070€"...
    I paid 895€ for mine last Friday...."

    link

    Lehet, hogy vesze egy jegyet Finnországba :)
  • Supergamer_real
    #95
    Viszont a "jó hír", hogy Dubaiban állítólag 1100 USD (ca. 204.000,- Ft lesz a price... azaz itt valószínűleg olcsóbb lesz (most kezdték el gyűjteni a pre-ordereket).
  • Supergamer_real
    #94
    A PPCom nagykere állítólag ugyanonnan szerzi be a telefont mint ahonnan a külföldiek - tehát NEM a Nokia Hungary-n keresztül.

    Mindenesetre érdekes, hogy az O2 és a Vodafone is (angliában) július első hetére ígérik a saját E90 verziójukat. Ez alátámasztja azt, hogy már szállítják a telefont mivel min 1-2 hét mire kijönnek a saját bugos "primitivizált" firmwarejükkel (ez már csak így megy az angoloknál).

    Mindenesetre a finn Nokiánál megint nem veszik fel :(
  • Taranov
    #93
    Ma is semmi.
  • Taranov
    #92
    Szétnéztem a Nokia angol és német webshopjában, de az E90-et ott nem lehet rendelni. A finn weboldalt meg valahogy nem értem :D
  • Taranov
    #91
    Szerintem az áruház dobja rá a hasznát, mert így is-úgy is elviszik.
  • Taranov
    #90
    Én azt gondolom, hogy inkább hamarabb fog jönni, mint később, de mivel július végére vagy augusztus elejére mondja a magyar Nokia, ezért nem bízom benne, hogy a közeljövőben jönne az országba.

    Én az eddigiek alapján úgy látom, hogy a leszállított mennyiséget azonnal elvitték mindenhonnan, lehet, hogy a Nokia keveset gyártott, talán nem számítottak rá, hogy ekkora a kommunikátor rajongótábora :)

    Sajnos a PPComban már nem bízom igazán, ha eddig nem volt a nagykerben, akkor vélhetően a nagyker sem az elsők között szerezte be, és talán az első adagról lemaradt.
    Ha pedig már volt Magyarországon, akkor biztos eladták mindet, de őszíntén szólva nem hiszem, hogy ide is érkezett szállítmány.
    Mindensetre egy kicsit lelombozott a hír, az jött le nekem az eddigiekből, hogy a nagyker (vagy a PPCom) rendesen lemaradt a cuccról, ahogy nagyon sokan mások is.
  • Supergamer_real
    #89
    Elég ellentmondásos továbbá, hogy a www.play.com állítólag leszállította az első adagot az ügyfeleinek (link) .

    Most ez áll az E90 oldalán:

    "£679.99 Delivered
    Temporarily out of stock | Waiting for delivery of stock"

    Ez ca. 251,385.74 HUF. Remélem a Nokia csak a britteket sajtolja ennyire, hogy nekünk 120.000 nettoért árulhassa az E90-et
  • Supergamer_real
    #88
    Na gondoltam öntsünk tiszta vizet a pohárba, felhívtam a Nokia Finnországot... de ilyenkor (ott már 7 óra múlt) csak answering service van. A nő aki felvette nem tudott sokat segíteni csak a cust. support számát megadni.

    A customer support pedig 3 perc finn duma után elkezdett kicsörögni, azóta is csak csörög.

    Közben néhány websopban (pl. svédországban), ahol a mai nap volt megadva pre-ordernek átváltott "pre-order-ről" out of stock-ra a stock status, mert állítólag nem kaptak telefont :)

    Egy másik (itthoni) nagyker azt mondta, hogy mivel az E90 "hungarian manual"-ja felkerült a Nokia honlapjára, bármikor kezdődhet az értékesítés akár holnap akár egy-két héten belül.

    Egy megint másik kisker egy hónap múlvát mondott.

    Úgyhogy egyre jobb. :)
  • Supergamer_real
    #87
    Barátunk ma magánüggyel volt elfoglalva egész nap. Telefonja ki volt kapcsolva.

    Most beszéltem vele és nem tudott ma nagykerbe menni. De majd "holnap" fog.
  • Taranov
    #86
    Előrelépés?
  • Taranov
    #85
    Olvasom, hát őszíntén szólva ezeknek a nagy áruházaknak nem áll érdekükben időben szállítani. Gondolom, hogy már fizetett a többség kártyával, vagy ha nem, akkor sem fognak sokan elállni a vásárlástól.
  • Supergamer_real
    #84
    Az amazon.co.uk állítólag 2007 júli 1-re tolta az el a szállítást. Pedig május végétől ígérgették nekik.

    "No UK news yet - still June/July borderline here."

    Egy preorderes sráctól.

    info itt
  • Taranov
    #83
    Az Amazon.co.uk-n is, ráadásul olcsón.
    De egyrészt nem biztos, hogy van készleten, másrészt 1-2 hét a szállítás. Nekem 25-éig kéne mindenképp, de ha már mindenhol van, akkor csak megérkezik hozzánk is.
  • Supergamer_real
    #82
    Hopp... itt már árulják ca. 215.130,- Ft (Szlovákia).

    link
  • Taranov
    #81
    Érdekes a cikk, nagyon alaposan megvizsgáltak mindent.
    Kicsit már az első oldal elején is úgy éreztem, hogy sok lényegtelen dolgot említenek meg, de amikor a rádió vonatkozásában hiányolták az RDS-t, akkor teljesen ledöbbentem :)
    Mindenesetre örömteli, hogy egy ilyen kritikus újságírónál is jónak bizonyul a telefon.
  • Taranov
    #80
    Megdöbbentő, hogy Magyarországon csak 1,5-2 hónap késéssel jön a Nokiához.
  • Taranov
    #79
    A képek mindenesetre szépek.
  • Supergamer_real
    #78
    Újabb info, a telefon tényleg kint van már.

    "Nokia Flagship Store in Helsinki, Finland has today replied to all questions considering e90 availability that it will be in store on monday 11.6.2007. The same date is also given by many other Nokia dealers in Southern Finland today."

    link
  • Supergamer_real
    #77
    My-symbian review a már végleges hardware-re alapozva. Érdemes elolvasni.
  • Taranov
    #76
    Szerintem hétfőn mi is odamehetünk :D
  • Supergamer_real
    #75
    Ohh... ne izgulj, van ennél sokkal rosszabb lásd a képeket itt.

    "Thursday, June 14, 2007
    Desperate People......

    3000 buyers and 750 stock... guess what?
    so many people are unlucky, unhappy and angry! (yes i saw some people really angry to policeman because they not allowed to enter the ballroom)
    here some of them... Ow Nokia, you make me angry!...."

    Ehhez képest sehol sem vagyunk (bár csak idő kérdése :)
  • Taranov
    #74
    Nem tudom, hogy csak mi vagyunk ilyen türelmetlenek, vagy mások is követelik a kommunikátort, de mindenesetre ügyesnek kell lenni, hogy nekünk is jusson, méghozzá az elsők között :) (elképzelhető, hogy ilyen értékű telefonból azért nem százasával rendelnek)
  • Supergamer_real
    #73
    Közben én is hívtam őket... ugyanezt mondták, de elég komolynak tűnt az ürge és erősködött, hogy márpedig lesz :)

    Én erről nem nagyon szeretnék vitatkozni. Neki legyen igaza.
  • Taranov
    #72
    Nekem is ezt mondta a Nokia. Ha a PPComnál tényleg a jövő héten jön, akkor ők nagyon profik.
  • Supergamer_real
    #71
    Újabb info
  • Supergamer_real
    #70
    Itt (Prohardver forum) is azt írják, hogy megkezdődött a szállítása a telefonoknak (egy hete).

    Egy másik kiskeres/nagykeres is Júli vége - Aug elejét mondta telefonon, de azt mondta, hogy ugyanakkor nem lenne meglepve ha a Nokia - szokásához híven - egy hónappal előtte "meglepetésként" árulni kezdené a telefon (mert ugye hó végén jön pl. az iPhone is).
  • Supergamer_real
    #69
    Ez tényleg egyre érdekesebb, a Nokia Magyarország hivatalos álláspontja szerint Július vége - Augusztus eleje a forgamazás kezdete.

  • Taranov
    #68
    Hát elvileg elképzelhető, hogy a PPCom előrendelt párat.
  • Supergamer_real
    #67
    Hmm... az első telefont elárverezték ugye 5000 USD-ért már egy ideje link).
    (cikk utolsó mondata: "Nokia E90 Communicator will be available for purchase starting the second quarter of this year for an average price of USD1000.")


    Az első kisebb készleteket jövőhét hétfőn kezdik az előrendelőknek szállítani (állítólag) - aminek előfeltétele, hogy a héten még kézhez kapják a 18-án postázandó / átadandó Communicatorokat.

    De nagyobb darabszámban én is úgy tudom, h 2007 Q3-ban lesz elérhető.

    Bízzunk a holnapban :)
  • Taranov
    #66
    Nagyon izgalmas a történet, magyar fórumokon azt írják, hogy június vége-július eleje (az optimistábbak szerint), a Nokia bolt elmondása alapján viszont szeptember.
    Ami viszont tény, hogy a telefont piacra dobták.
    Ma sem fogok aludni, holnap várom őszíntén szólva remélem, hogy ez reális.
  • Web mester
    #65
    Az kira!
  • Supergamer_real
    #64
    PM ment.

    Úgy néz ki, hogy lehet, hogy akár ma vagy holnap lesz E90.
  • Taranov
    #63
    Meg ugye a használhatóság is kétségbevonható a kis méret miatt.
  • Supergamer_real
    #62
    Hát... nekem a 9500-nál a kijelző így is elég poros lett (mármint a kinti kis kijelző, az üveg alatt)és nem tudom hogyan.

    Nem örülnék neki, ha:

    1.) A lehajtható billentyűzet valahogy letörne
    2.) A nagy kijelző kezdene porosodni :) , nincs kedvem úton útfélen tisztogatni.

    Ezért nem szívesen SE P910i-znék.

  • Taranov
    #61
    Úgy voltam vele, hogy vagy Sony Ericcson P910i 75k-ért, vagy Nokia E90 bazidrágán, de vigyázzon a Nokia, nehogy az olcsóbb mellett döntsek :D
  • Taranov
    #60
    Benne lennék ennyiért is:)
  • Taranov
    #59
    Bécsbe kimenni nem lenne gond, de a német szoftver + német billentyűzet gyilkos lenne számomra :)
    Még arra gondoltam, hogy esetleg Magyarországon a spécibb GSM boltok (pl. PPCom) be tudnák szerezni hamarabb (de nyilván a sajátkezű angliai beszerzés olcsóbb)
  • Supergamer_real
    #58
    Hm... kaptam egy árajánlatot közben máshonnan (szintén online, unlocked).

    £510.00 (~190.870 HUF)exc VAT, £599.25 (~224.179 HUF)inc VAT.

    Sajnos ez tűnik reálisabbnak :)