15
-
#15 Hát télleg nem gazdaságos, de egy PDA mégannyira sem. Ma még, sajna.
Tartósság terén viszont nézőpont kérdése. Mivel nekem nincs mikrofilmem v MO-lemezem, ezért a rohadtfontos adatokat (ha ráfér persze), papírra írom.
Nemtom te h vagy vele, de én a kommersz informatikában (pl egy átlag PCben :) 1általán nem bízom.
Szvsz a papírmenetes iroda, még több évtizedig nem terjed el, pont a biztonság és a kompatibilitás (meg 1éb) miatt.
De a könyveket/újságokat hamar leválthatják PDAk, remélem néhány év múlva úgy lesz. Csak fejlődjön má az a szar kijelző, meg a béna akksi!!% -
cateran #14 Hát pont sem gazdaságos,sem pedig tartós,de mondjuk a seggemet jó ideig papirral fogom kitörölni...:D -
#13 Szvsz ettől függetlenül is a papír mindig használatban lesz, még ha háttérbe is szorul. Már évezredek óta ez a bevált információ hordozó, szinte kitörölhetetlen az emberek tudatából olyan mint a kerék feltetalálása vagy mint víz. Gazdaságosság, tartósság, használhatóság, gyártás terén nincsen alternatívája. -
#12 Kuriózumként és nosztalgiából még száz-200évig is megmarad néhány hagyományos újság, csak azt nem viszi be senki a fürdőkádba, mert drágább lesz mint egy XGA-PDA.. -
#11 inkább olvasok ujságot mint alami online írást. egyszeruen megszokásbol. -
Alfa Of NS #10 "De akkor mit olvasson az ember a fürdőkádban???"
Majd játszik a pöcsével, vaze -
BCs design #9 amíg van rajta haszon nem fog megszünni -
HUmanEmber41st #8 Kádba újságot? Az nem ázik el? Klozetba még csak-csak ( dupla funkciós :D )de a kádban hogyan olvasol nagy lepedő újságokat? Max Tutty-Frtutty-Party.. :D :D
Szóval e-papír rulez! -
#7 De akkor mit olvasson az ember a fürdőkádban???
Mekkora dilemma, istenem... -
sgbo #6 Elektronikus papír.... (és mondjuk műanyag tokban már a fürdőkádba is magaddal viheted) -
#5 Ok megszűnik az offline sajtó...
De akkor mit olvasson az ember a fürdőkádban???
Azért egy PDA-n egy e-book-ot nem kellene bevinni a 90%+ páratartalomba nem?
Igen vannak olyan eszközök melyekkel akár a tengerben is lehet szórakozni, de túlzóan drágák és igény sincs rájuk.
Kizártnak tartom, hogy pl. pont a Times 5 év múlva már csak online lesz. Inkább 50 év. -
#4 :) You're right! -
#3 Képben vagy, vazzeg! 10 pont! :DDD -
#2 Szerintem aktív harcot kéne kezdeni a lapkiadóknak, a média kiadók mintájára! Először is beperelni, minden netes hirportált, mert lopják a híreket. Aztán beperelni vagy 1000 000 embert, hogy illegálisan jutottak olyan tartalomhoz ami szerzői jog által védett - csak úgy példát statuálni, a miheztarás végett.
Aztán szimpátia tüntetéseket kéne szervezniük, meg reklámkampányt: "Csokit nem lopnál! Akkó' mé' lopod híreket? A netezés bűn!!!!"
Politikusokból és újságírókból "önkéntesen" szerveződő szervezeteket kéne létrehozni, akik ródsó keretében népszerűsítenék a papír újságokat. Az arrajáróknak meg hol beszolnának, hol meg bűntudtatot próbálnának ébreszteni: "Én is ebből élek, 6 gyermekem van, az éhes szájakat be kell tömni. Különben is össze fog omlani a hírszolgáltatás, ha mindenki netezik. És az igazi szakmai színtet csak a papíros újságok tudják biztosítani, a netes újságokat outsider önjelölt újságírók csinálják." És legvégül a végső érv: "Úgy is mindenkire ráküldjük a hírrendőrséget!!!!"
Azon kívül felvennék pár tudóst is, hogy bebizonyítsák, hogy az a néhány köbkilóméter fa, amit évente a papír miatt kivágnak, valójában semmit nem számít a globális felmelegedés tekíntetében, a netezésre fordított áramtermeléshez szükséges energa biztosítása sokkal inkább veszélyezteti a környezetet.
Ja és mellette kibaszottúl megemelném a napilapok árát is, monnyuk egy lap lenne olyan 5000Ft.
Na így kell ezt csinálni!;)))
(És a Posta helyében ezt az emilekkel is eljátszanám!;)))) -
Inquisitor #1 Nem meglepő, pár napja volt hírekben, hogy a világ egyik legrégebbi újságja (svéd!) 1645 óta jelent meg papiron, de mostanában már csak 1000 példányban, ezért most áttérnek teljesen Online-ra. Lassan jó sokan fogják követni őket.