161
Samsung D900
  • zeli
    #81
    Jaj, nem tudja valaki hol lehet letölteni vmi új firmware-t, keresgéltem, nem találom...d900i-hez
  • zeli
    #80
    oks, köszi!
  • PeeTeR
    #79
    ja de gyari sem segit rajta csak orange mod
  • karajjj
    #78
    szoftverfrissítéssel...
  • zeli
    #77
    Nem tudja valaki hogyan lehetne SMS hangot átállítani, olyat ami nem alap? Hangbeállításoknál nem engedi..:c
  • Dires
    #76
    Sziasztok!

    Vettem egy Bluetooth headset-et (B-Speech Calypso) a D900i-hez kimondottan zenehallgatásra és hogy ne kelljen állandóan viaskodni a vezetékkel a fülhallgató és a teló között. Össze is párosítottam, szépen felismerte. A Bluetooth menüben meg lehet nézni, hogy egy párosított eszköz milyen szolgáltatásokra képes. A D900i le is írja, hogy zenehallgatásra és a zenelejátszó vezérlésére is jó az eszköz. Ennek ellenére amikor elindítok egy számot, akkor a telefonon hallom, a headset-en semmi nem hallatszik. Már átböngésztem a D900i Felhasználói útmutatóját, de nem találtam megoldást. Meg tudja mondani valaki, mit kell tegyek, hogy a headset-en halljam a zenét?

    Köszi
  • vadászcsiga
    #75
    Engem zavar az hogy amikor megkapom az sms-t nem írja ki a küldő nevét vagy számát csak azt hogy kaptam egy sms-t. Van erre a problémára valami beállítási lehetőség?
  • vixo
    #74
    Ez az SW csere konkrétan mit takar??? És hogy lehet megvalósítani?
  • PeeTeR
    #73
    java feltoltes, olvass vissza foleg hogy szazezerszer szerepel mar a feltolteshez segito dokumentum, hangot meg csak azt allithatsz be ami a telefonban van vagy lecserelteted az SW -t orange -ra es akkor lehet mp3 -at is beallitani, slussz poen meg hogy orange eseten csak felmasolod a java -t es mar megy is.
  • vixo
    #72
    hi all! vki megtudná mondani,h hogyan lehet d900i mobilra java játékokat felrakni,mert kábellel átrakom telóval,de nem tudom onnan sehogy elindítani őket,illetve lehet saját sms hangot csatolni vagy csak az alapértelmezetteket lehet használni??? előre is thx!
  • karajjj
    #71
    cd-t nem kaptam, mert használtam vettem, de letöltöttem a netről és mostmár működik
  • Peugeot
    #70
    kaptál hozzá CD-t is azon rajta van a progi, telepitsd és minden menni fog...
  • karajjj
    #69
    kábelt kaptam hozzá, de nem tudom megnyitni a gépen a mappát :S
    milyen progi vagy driver kell hozzá?
    mert találtam a neten többfélét is, de nemigazán vágom, hogy most pontosan mit hogy...
  • PeeTeR
    #68
    kabel, bluetooth
  • karajjj
    #67
    sziasztok, lenne egy olyan kérdésem, hogy a képeket a telefonról hogy tudnám áttölteni memórikártya nélkül a gépre?
  • András555
    #66
    Sziasztok!
    Tegnap érkezett meg a kábel, a gig....-től:
    Kommunikációs adatkábel (RS-232).
    A http://d900.......uw.hu/ oldalon volt kiírva, hogy flash-eléshez ez a kábel kell.
    Ehhez nem lehet 9v-os elemet csatlakoztatni, és nincs usb átalakítóm sem.
    A kérdésem az llenne, hogy hogyan lehet átalakitani a kábelt, hogy a 9V-os elemet rá lehessen csatlakoztatni.
    A kábel soros végén hová kell kötni azt a két vezetéket?
    Vagy ha veszek egy soros-bol usb-be átalakitot akkor kitudom kerülni a 9-v-os elemet?
    Vagy nem is kell a 9v-os elem??
    Mert probálkoztam a 9v-os elem nélkül de nem csinált semmit csak ezt írta ki:

    ** Wait for Connect Request from Mobile...
    ** (POWER ON the PHONE!)
    ** Send '0x44' to SWIFT Chip
    ** Connection granted from SWIFT Chip
    ** Received 16 bytes from SWIFT chip
    ** Sending the customer ID and the same 16 bytes to SWIFT chip... OK!
    ** Try to change Timeout !
    ** Ok! Timout Changed(1600 mSecond)
    ** Setting downloading address (SCRAM: 0x0C000000)... OK!

    ** Downloading the pre-Loader (1840 bytes)... Bad response(0xFF) from SWIFT Chip

    Mi lehet a baj??

    Köszi elöre is a választ!

  • coyote55
    #65
    Másik fórumon már válaszoltam... ;)
  • pr3d4t0r
    #64
    No frissítés megtörtént soros porton keresztül, usb átalakítót kihagytuk, és 115-ös sebességgel megcsinálta kb 2 óra alatt.
    Az orange féle vistás karórás firm-et pakoltam fel, nagyon tetszik, egyetlen bajom van vele, hogy a betűk smsnél nagyon kicsik és vékonyak lettek, jobban tetszett az eredeti betűtípus, nem lehet visszaállítani beállításokból? Vagy esetleg létezik ugyanez a firm normál betűtípussal? Valamint nagyon kellene ékezetes karakter támogatás, mert így csak 67karakter fér 1sms-be, ez így nagyon nem jó, esetleg másik firm?
    Parlament témát le lehet tölteni hozzá külön vhonnan?
  • pr3d4t0r
    #63
    Átalakítóval próbáltam, nemszívesen kezdek bele egy 4órás ilyen kockázatos műveletbe sorossal, pláne hogy nemtudom melyik firmware-t érdemes feltenni, kísérleteznem kell melyik tetszik legjobban.
  • coyote55
    #62
    Igy van, tel. számok, képek, SMS-ek elvesznek frissítéskor...
    A leírásban soros szervízkábel szerepel, USB-átalakítóval!
    Az ott leírt sebesség csak akkor jó, sima soros szervízkábel esetén 115kbaud a legnagyobb sebesség!
    A frissítés viszont elhúzódik pár órára(!), tehát csak fullra töltött akksival szabad hozzákezdeni!
  • pr3d4t0r
    #61
    Baudrate hibával leáll, pedig 460800-ra van állítva, ahogy a leírásban is szerepelt.
    Megpróbáltam simán soros porttal is, szintén ezt a hibát kaptam: Fail!!!!!

    Most mi legyen??
  • pr3d4t0r
    #60
    Oké, még 1 kérdés: sms-ek, telefonkönyv és hasonló dolgok firm frissítésével gondolom elvesznek, jól sejtem?
  • coyote55
    #59
    Nyugodtan használd ;)
  • pr3d4t0r
    #58
    Firmware frissítéssel kapcsolatos kérdés!

    Voltam ma a G***tel-nél és megvettem a szervízkábelt, amit linkeltek mindenhol, ámde felfigyeltem 1 furcsaságra: nincs rajta 9V-os csatlakozó! Most akkor hogy csináljam, ne használjak hozzá elemet, menni fog úgy is?
    Biztosan jó kábelt vettem, hiszen onnan hoztam, ami a linkeken szerepelt, még a gyári szám is megegyezik!
  • coyote55
    #57
    Szóval inkább fogalmazzunk úgy, hogy gyári firm ezt nem tudja ;)
  • coyote55
    #56
    Igen, meg lesz oldva, ha lesz annyi időm, hogy foglalkozzak a témával, mert orange abbahagyta a firm-gyártást :(
  • coyote55
    #55
    Igen, mond: D900 107-110 MHz, D900i 147MHz.
    A puskázás engem abszolute nem érdekel, réges-régen kiöregedtem már abból, de sok fiatalnak kell(ene).
    Az ok, hogy miért hagyták ki, nagyon egyszerű: kapkodás...
    A tuningolás annyit jelentett, hogy a panelt minimális mértékben áttervezték, hogy a rádiónak legyen helye... A D900 régi, elavult procija szerencsére elfogyott, tettek bele egy fokkal gyorsabbat, viszont az EEPROM maradt, ami volt. Azért, hogy a rádió programja elférjen, két dolgot tehettek volna: kihagynak valamit- na ezt lépték meg!- vagy jobban belenyúlnak a firmware-be, és kiszednek olyan dolgokat, amik ebbe a típusba abszolút nem kellenek. Elárulom, a D900, vagy a D900i firmje tartalmaz olyan szubrutinokat, amik nem csúszkás, hanem kagyló telefonhoz valók. Ez lett volna a nagyobb lélegzetű, nehezebb dolog, de a Samsung sietett, hogy a rádiós telefon mielőbb piacra kerüljön!
  • blackcalibra
    #54
    Az hogy gyorsabb proci mond neked valamit? Minőség javulása? Engem nem érdekel a puskázás, nem puskázni, tanulni kell. Ez egyénfüggő hogy kell-e neki ez a funkció, ettől még ez akkor is a D900 "tuningolt" változata, egyébként is valami oka volt neki hogy kihagyták belőle. Amúgymeg ahogy te is írod valószínűleg meg lesz oldva ez a dolog is szóval.....
  • coyote55
    #53
    Mivel is tud többet? A rádióval. Viszont a PicselViewer hiányzik belőle, tehát Word, stb. fájlokat nem lehet vele megnézni(nincs puskázás!)
    Sajnos, egyenlőre Orange sem tudta még belerakni...
    Állítólag létezik olyan firmware-változat, amelyben a nyelvi fájlok rovására (kevesebb nyelv van benne) sikerült gyárilag belerakni!
    Ha valaki tud ilyen firmware-változatról, az legyen szíves nekem PÜ-ben jelezze, a típusszám, és a fellelhetőség megjelölésével!
    Köszönöm!
  • coyote55
    #52
    Nos, ha a java-mappában nem maradt egy játék sem, gond lesz a játéktelepítéssel!
    Legalább 1 játék maradjon, mert különben nem lehet megnyitni a java-mappát.
    Megoldás:WAP-ról le kell tölteni egy egész pici java-t, még az sem feltétel, hogy fusson, csak telepedjen fel gond nélkül!
  • blackcalibra
    #51
    Jobb mint a "sima" d900. Többet tud, gyorsabb a procija. Ilyenek. Minőségre(összeszerelési ,tartóssági) semmiképp sem rosszabb mint a d900, sőt.
  • PeeTeR
    #50
    mert nem lehet ilyen baromi egyszeru
  • DeenQa
    #49
    mert?
  • PeeTeR
    #48
    sehogy :D
  • DeenQa
    #47
    megvettem nekem jonak tünik. hogy lehet beállitani hogy a fotokat videokat a memkarira mentse?
  • PeeTeR
    #46
    "i" legtobb ember tapasztalata alapjan egy szarul osszerakott kacat.
  • DeenQa
    #45
    d900i errol mit gondoltok? valaki tapasztalatok? 20ezerert tudnek venni ujat, tmobileos, help :)
  • PeeTeR
    #44
    mondjuk ez is baromsag mert nekem pl csak Kingston kartyam volt eddig es semmi gond nem volt. raadasul SanDisk is van mert parom -nak meg az van a telcsijeben. szoval igy mar mindegyiket probaltam es egyikkel sem volt gond
  • zoliii
    #43
    Szerintem azt sem tudja melyik telóról van szó, vagy használt telefon volt amit megvett. Ennyire szar teló sem létezik, hogy a vonal szaggat, hacsak nem vágták földhöz :) Én azt hallottam, hogy a Samsung és a legtöbb mobil a SanDisk márkájú memória kártyát tudja könnyen kezelni. A Kingston terén már gond van. Pl. ismerősöm a Samsungjába bele tett egy Kingston kártyát, és a formázást nem engedélyezte a teló. Utána kicserélte 1 SanDisk kártyára és azt gond nélkül vitte a teló.
  • PeeTeR
    #42
    szar a telefonod meg az FW... ennyi
    semmi baja nincs a telefonnak teljesen jol viszi az 1GB -os kartyat raadasul vonalgondom soha egyikkel sem volt