205
  • sathinel
    #165
    http://www.metacafe.com/watch/183651/hiroshima/
    ez az amiért nem szeretik olyan országoknál láttni az atomot ahol vallási elvek ilyen szélsőségesek lehetnek. Ha tudod hogy ki áll Irán minisztere mögött, és milyen nézeteket vall, te sem biztos hogy szívesen rábíznál egy ilyen fegyvert. Iránnal eddig nem volt túl sok gond de a mostani vezetőjük nem szívesen látott ember igen sok helyen. Saud-Arábia, Dubai, és még mások miért tudnak normálisan üzletelni és gazdagodni? És ezek az országokkal valahogy nincs túl sok gond. Sőtt Dubai bevételének már csak 20%-a olaj. Ezelőtt még 10 évvel kb 90-95% volt.
  • Inquisitor
    #164
    "De inkább drukkolok az USA-nak mint egy egész más kultúrájú országnak,ahol cenzúrázzák az internetet,mert félnek ,hogy az emberek szabadon gondolkodnak."

    Szerencsére a "szabadság hazájában" nem cenzúráznak semmit ...
  • Inquisitor
    #163
    "Az europai országoknak és Izraelnek (!) nem célja a vérrontás, ..."
    Ja, hanem eszköze .... ööö, mire is?
  • Kornan
    #162
    Hát Brazília megbízhatóbb ország mint Irán.Amúgy a Földön szinte minden embernek érdeke ,hogy egy politikailag instabil ország ne birtokoljon atomfegyvereket.Az iszlám országok többségét manapság eléggé megbélyegzik a nyugaton,főleg a szegényebb országokat,ahol elég sok szélsőséges tevékenykedik és nagy a "nyugatellenesség".Szerintem minden okunk megvan rá.Irán ugyan nem annyira szegény de nyíltan ellenséges au USA-val és szövetségeseivel,főleg Izraellel szemben.Ellenséges sországnak is minősítették ezért,tehát okkal nem szertetnék,hogy atombombája legyen.Mo-nak szvsz tökmindegy egyenlőre(hacsak nem kezdenek el durrogtatni),de én megértem miért tartanak attól,hogy bombát fejlesszenek és nem ítélem el,ha lerohanják az országot,ha mégis kiderül ,hogy sunyiban bombát gyátanak.Mondjuk érdekük is fűződik hozzá,mivel csak Kínának szállítanak olajat.De inkább drukkolok az USA-nak mint egy egész más kultúrájú országnak,ahol cenzúrázzák az internetet,mert félnek ,hogy az emberek szabadon gondolkodnak.Szerintem ha Iránnak lenne akkora hatalma mint az USA-nak már rég megtámadott volna egy rakat országot.

    Lehet,hogy célszerűbb lett volna Szaddamot támogatni annakidején,hogy tegyen rendet a térségben.
  • Molnibalage
    #161
    Márpedig Brazíliának is van/volt atomprogramja, sőt egy rövid ideig emiatt még Argentínának is.
  • Epikurosz
    #160
    Vállalkozásban csinálták Izraellel, biztos jó pénzért.
  • DonRudi
    #159
    Bizony hogy volt nekik, csak Mandela szétszereltette mind.
    Ráadásul Dél-Afrika állítólag tesztelte is a fegyvert a föld alatt.
    A programjuk során állítólag Izraellel működtek együtt (a kísérleti robbantás is közös volt)
  • flimo
    #158
    Atomprogram van, nem rég indították be az urándúsítást, és új erőművek építését tervezik. Ez dettó ugyan az, amit Irán csinál saját bevallása szerint. Amúgy a 70-es években megkísérelték már atombomba előállítását, párhuzamosan az argentín huntával, de aztán felhagytak vele. A hírben, aminek nem találom a hivítkozását, az szerepelt, hogy a pár éve megválasztott új brazil elnök kitiltotta a nemzetközi megfigyelőket az urándúsító létesítményből, és igazságtalannak nevezte a korlátozásra vonatkozó szerződéseket.

    Ha már a hírértéknél tartunk, őszintén, hányan tudtátok, hogy Dél-Afrikának is volt atombombája? :)
  • lee56
    #157
    Itt a kérdés inkább az hogy miért is akarna brazilia atombombát, ha viszont ugyanezt a kérdést feltennénk iránnal kapcs. , már mindjárt érdekesebb nem gondolod... Braziliai atomprogramról én sem hallottam, de van egy szép nagy és drága vízi erőműjük, azt tudom :), és ha lenne is atomprogram braziliában, az iránihoz képest, annak még hír értéke se nagyon lenne, ahogy flimo is mondta.
  • flimo
    #156
    Reggelit ne vigyem ágyba?

    "Mellesleg ez egy elég régi hír"
    "Egy régi hír arról"

    Legalább olvasni tudnál.
  • wanek
    #155
    Sajnos a hír csak akkor olvasható el, ha az ember regisztrál. Ezt nem fogom emiatt az egy hír miatt megtenni. Másik linked nincs? Mondjuk olyan, ami mindenféle hókusz-pókusz nélkül hozzáférhető? Mellesleg ez egy elég régi hír (2004-es, ha a linkben a szám erre utal). Biztos ez volt az aznapi kacsa :)
    Ha Brazília atombombát akarna, akkor tele lenne a világsajtó vele...
  • flimo
    #154
    Gondolom te mindenhova két kerekestáskával viszed a hivatkozásokat, és ha valamire forrást kérnek, egyből lobogtatod.

    Egy régi hír arról, hogy Brazília ugyan olyan dúsítóprogramot folytat, mint Irán: http://hvg.hu/hvgfriss/2004.43/200443HVGFriss706.aspx

    Ha nem fogadod el az állításom, akkor maradjunk annyiban, hogy mindkét orszg ugyan olyan dúsítási programot folytat, _dekraláltan_ mindkettő békésen, és mégis csak az egyiket cseszegeti a nyugat. Ugye milyen érdekes.
  • wanek
    #153
    Miért is nekem kéne? Bebizonyította saját maga, mert nem tudott forrást megnevezni.
  • wanek
    #152
    Majd ha te már bizonyítottál...
  • haxoror
    #151
    A hitetlenek eltörlése a vahabiták mániája az meg Szaud-arábia szal kár fikázni Iránt amiért védekezik és nem akarja hogy "felszabadítsák" mint Irakot, ugyanúgy joga van hozzá mint bármelyik más államnak.

    Ha meg mindenáron biztoinságosabb világot mondjuk megelőző csapásokkal akkor Izrael is nyugodtan mehet a levesbe mert ők se európaiak, kb annyi közük van ehhez a kontinenshez mint Iránnak, nem sok.
  • Esrohnoil
    #150
    Bizonyítsd be h. flimo nem tudja bebizonyítani az állítását! :D
  • flimo
    #149
    Oké, bizonyítsd be, hogy mindent tudsz bizonyítani, amit állítasz :)
  • wanek
    #148
    "Wanek: nem vagyok linktár, vagy te felírsz minden linket, hátha összefutsz egy világ lustájával?:)" - ha valamit állítok, azt bizonyítani is tudom. Mivel te nem tudod bizonyítani, ezért számomra a kijelentésed semmilyen jelentőséggel nem bír. Még az is lehet, hogy a te kútfejedből származik...
  • lele
    #147
    kicsit mintha eltértünk volna a dolgoktól...
    Itt sztem a legnaggyobb baj az nem az hogy iránnak lesz-e atombombája vagy ballisztikus rakétája hanem az hogy miért lesz. Az europai országoknak és Izraelnek (!) nem célja a vérrontás, ellenben Irán egész régóta elakarja törölni a földszinéről izraelt és a "hitetleneket" tehát ha tetszik hanem azzal hogy ellenezzük azt hogy iránnak legyenek bombái azzal magunkat védjük (vgy legalább is a nyugatott) senkinek nem kell a balhé...De az Iránniak annyira más elveket vallanak betiltották a szélssesávú netet, és még cenzúrázzák is, a tévével ugyanez van sőőt még a telefonokat is elég keményen figyelik ekközben izraelt meg a nyugatott támadják...(még csak szóban)
    ezekután miért kellene nekik atom vagy ballisztikus rakéta??? Az nekünk nem jó...Mivel mi vagyunk a hitetlenek, a kutyák, és azok akik miatt cenzúrázzák a külvilággal az összes kapcsolati forrást mert beszivárgunk és tönkreteszünk mindent...az ő szemükben magyarország legalább olyan szar mint amerika és izrael, csak ők az első számú célpont...
  • Esrohnoil
    #146
    Pl. Magyarországot? :D
  • Pharaoh
    #145
    osztrákoktól is elég sok mindent elcsatoltak, igaz azok szerzett területek voltak.
  • Molnibalage
    #144
    Az Osztrák-Magyar Monarchia, de nem tisztán Mo. Ehhez képest az osztrákoktól jóformán semmit nem csatoltak el, csak tőlünk. Mellesleg külpolitikában nem nagyon volt súlya a magyarok szavának, az volt amit a Jóska akart.
  • Molnibalage
    #143
    Hát ezt ki kéne számolni, de nagyon neccesnek tűnik. Egy több millió TONNÁS valamibe belecsapódik egy 100 kilós műhold. Tudom, hogy nagy távolságból igen kis módosítás is nagy kitérést ad, de azért a tömeg arányok nagyon-nagyok. Ha már "eltolni" akarod, akkor inkább kis erőt hosszan kell kifejteni.
  • flimo
    #142
    Jóhát gondolom te '56-ban sem örültél volna, ha az usákok jönnek békét osztogatni, mert végülis akkor is csak egy maroknyi ellenzéki hívta őket. És ha netalántán győznek, akkor az átszivárgó román ügynök lennének a béke követei.
  • flimo
    #141
    Izé, kik is támadták meg Szerbiát?
  • flimo
    #140
    Engem is mindig érdekelt a közel-keleti háborúk története, szívesen olvastam róluk, na de azért újakat nem robbantanék ki.
  • flimo
    #139
    Mondjuk önvédelem jogán?

    Amúgy leszarom milyen jogon, amig ezt olyan országokkal teszi, amelyek ellenségesek a nyugattal, ergo velem szemben is.
  • flimo
    #138
    Senki sem akarja őket lerohanni. A taktikai atom teljesen elég, utánna maximum megindulnak Irakba, és a légierő lelövöldözi őket útközben.
  • flimo
    #137
    Namost ideggázzal teli kapszulát akkora méretben gyártasz, amekkorában akarsz, atombombát nem.
  • flimo
    #136
    Nem kell NAGYON módostani, megfelelő távolságból egy kisebb meteort egy párszáz kilós műhold becsapódása is letéríthet a pályájáról.
  • flimo
    #135
    Kár, hogy nem lehet bizonyítani, hogy mitől lett bajod.

    Wanek: nem vagyok linktár, vagy te felírsz minden linket, hátha összefutsz egy világ lustájával?:)
  • muerte2
    #134
    Hú a mindenit mennyi ha meg volna. Na hát ez a baj a mi lett volna ha dolgokkal.... Ennek ellenére érdekes eljátszani a gondolatokkal...

  • muerte2
    #133
    Mi majd sámánokkal mg táltosokkal félemlítjük meg az ellent mert hát mással nem menne. :D
    Nézegettem a hsz-eket a németekről, stb. Hát ott cseszték el hogy összerúgták a port az oroszokkal. Ha szövettségesek maadtak volna akkor is összeugrottak volna előbb utóbb de talán addigra meg lett volna a a német atombomba mihez ugye a nehézvizet már szállították hazafelé. Legkésőbb 1950-re atomrakétákkal tolták volna és hát az orosz is fejet hajtott volna néhány atombomba utám, mér pedig ők nem haboztak volna kilőni. Pár évtizeddel a háború után gyengültek volna a zsdélsőséges nézetek, mert azokra csak a pénz szerzés miatt volt szükség, lehet hogy sokkal kiegyensúlyozottabb társadalomban élnénk mint most.
  • muerte2
    #132
    Én azt mondom ha atom minél több helyen van annál kevésbé merik használni. Indiának is van.
    Annó nekünk is volt atomtervünk, mint haa tv-ben is beszéltek voplna róla nem is olyna régen. Még röhögtem is hogy ausztria v németország terület volt a célpont ahová lőttük volna és a terv szerint rögtön odaküldtük volna a katonákat a helyszínre. Magyarembernek magyaratom nem árt, had menjen csak. :D
  • rigidus
    #131
    "Ugye ebben már pár magyar is meghalt..."

    Bizony. Iraniak elmentek Magyarorszagra egy megszallo nagyhatalom lancoskutyajakent es artatlan fegyvereseket oltek meg. Ertem en.

    "de azért az irániak mind szentek

    szentek nincsenek sehol sem

    "mert a naaaaagy gonoooosz USA az olyan naaaaagy és gonoooosz."

    Eppen ellenkezoleg: kicsi, artatlan es a beket ~130000 fonyi viragarussal osztogatja (ha kell ha nem).
  • Molnibalage
    #130
    Sajnos akkor még az dívott, hogy a győztes jó alaposan lealázta a vesztest. Na , de azért gondolj bele. Megtámad egy ország téged. Te is elvesztesz több millió ember. Mit csináltál volna a németekkel? Egy szigorú enyje-bejnyével elintézted volna?

    Ennél járhatott volna roszabbul is Németország. Hozzánk képest SEMMISÉG volt ami velük történt, holott ők kezdték, minket meg jól belerángattak. Terülteileg alig vesztett valamit, a jóvátétel meg azért elég jogos az okozott károk és szenvedés miatt (ne feledjük el, hogy a sok millió rokkant ellátása és a gazdaságbeli hiánya ennek a sok embernek mekkora anyagi kár még a győztesenek is), bár intézhették volna kicsit kultúráltabban is.

    A II.vh után tanultak egy kicsit az esetből. Mellesleg az ókórban a vesztesekre halál várt sokszor (majdnem teljes kiirtás vagy rabszolgasors), ahhoz képest még olcsón megúszta minden vesztes, de hát az idők szerencsére (?) változnak.
  • Ronny
    #129
    "ezért meg kell őket állítani amíg nem késő."

    ez mind szép és jó, de akkor Izrael is fegyverezze le magát.
  • Ronny
    #128
    Irán nem arab ország!
  • Ronny
    #127
    a kettő szerencsésen egybe esik
  • Ronny
    #126
    Istenem...kit érdekel kuwait ? Ilyesmi mindíg történik, de érdekes módon az amcsik csak a zsidó érdkszférában és az olajmezőkön szorgoskodnak rendet teremteni.