205
  • Ronny
    #125
    talán azokat kellet volna segbbe rugni először akik rákényszerítették németországra ezt a megalázó békét
  • Zenty
    #124
    Mior kértem ,hogy komyolan vegyenek? Én leirtam a véleményem ,és jött az ugatás.
    Igy senki ne várja el ,hogy hunyászkodás lesz ,mert látom a sok paraszt itt megszokta ,hogy ha direkt személyeskedve ugatnak útána nemtörténik semmi!(kicsit helyre kell billenteni ,hogy nehogy még okosnak képzelje magát a fogyatékos)

    Helyesírás ilyen szinvonalú fórumon nemérdekel ahogy már emlitettem! Föleg ilyen kretán embereknek nem adom meg tsz vagy ,hogy komolyan vegyem én őket!

    Szal köszi minden fogyinak az iqu harc csevegést néha talán vissza nézek ide ,hogy röhögjek egy jót :D!
    mg1 bye


  • Esrohnoil
    #123
    Elárulok egy titkot:
    A mondatközi vesszőt közvetlenül a szavak után kell írni, és csak utána a szóközt.
    Ha még írni sem tudsz, hogy várod el h. bárki is komolyan vegyen.
    Ráadásul még a javításod is hibás. :D
  • Zenty
    #122
    és ,ne félj
  • Zenty
    #121
    Gyerekekk ti téleg hozzátok a híres fogyatékos sg szintett!
    Képzelt személyeskedés az megy! A témához érvelés minimálisan se! KÖzbe megy az ugatás ,hogy más nem ért ehez ,de a többség itt olyan hülye hozzá mindenhez,hogy csak a birkálkodás és a nyalva pofázás megy neki.

    Gratulákok hülye nyal szopó kockák( mielött jönne kocka pofázás lehet lejjeb nézni ih káromkodott ,és útána lehet ugatni thx)

    ÉS egy jó tanács tanulj meg saját véleményedett elmondani ,de félj és nyalj másoknak ,hogy csak a tömegel lehessél!

    Jah és aki meg élvezkedik ezeken a vitákon azt azért pofázik az meg a már emlitett fogyatékos szint ami ugy látom sg-én eléggé elfogadodt!

    bye
  • GyuriX2572
    #120
    Na már csak ez hiányzott -.-
  • haxoror
    #119
    Irán nem arab ország.
  • haxoror
    #118
  • Esrohnoil
    #117
    Már nem sokáig röhögnek rajtuk...
  • alien47
    #116
    En azt nem ertem milyen jogon akarja amerika megakadalyozni a tobbi nemzetet hogy sajat atomfegyvere legyen? (ez csak koltoi kerdes volt)

    Ugyanugy joga van barmelyik allamnak atomot epiteni mint amerikanak vagy az oroszoknak. Felnek hogy masok beveti? Akkor szereljek le a sajataikat is es ne legyen senkinek.

    Vagy nezzek szepen vegig hogy az utolso afrikai allam is sajat atomon csucsoljon. Kapjak be az amcsik kepmutato barom mind nekik lehet masnak nem? Nevetseges....
  • sathinel
    #115
    Szép. Japán, amerika oroszország, EU. Ha ezeket az országokat megnézed sokszor a másik ország kilövőállomásáról indítanak az űrbe új műholdat. Pedig gazdaságilag nem egy szinten állnak iránnal. A gazdaság fejlesztése szerintem a népnek jobb lenne mint megmutatni hogy egy arab ország is tud az űrbejuttatni valamit. Mert ha nagyon akarnának egy műholdat, olcsóbb lenne felküldetni az oroszokkal vagy a kínaiakkal. Ez megint magamutogatás. Mint az izomagyúak a diszkóban... Próbálják megmutatni ki az izmosabb közben mindnki rajtuk röhög aki csak látja.
  • babajaga
    #114
    És ha Irán nem adja el az olajat az jó nekik?
  • Esrohnoil
    #113
    Pedig igaza van.
  • Esrohnoil
    #112
    Nem kell sok, majd elrettentésképp lőnek valahova egy atomot oda, ahol elég sokan laknak, nem többet, csak egyet, és azt mondják h. rengeteg van nekik.
    Az amcsik is ezt tették 45-ben, akkor ők miért ne? :P
  • Esrohnoil
    #111
    Hogy miért tennék? :D Meg azt kérded h. öngyilkos hajlamaik vannak-e? :D
    Ember, abból te semmit sem látsz, h. az ő vallásuknál dicsőség úgy meghalni ha közben zsidókat v. keresztényeket ölnek? :) Lazán megnyomnák a kilövőgombot amint lenne néhány atomrakétájuk. Majd csak nézzed, már dúsítják a plutóniumot.
  • DonRudi
    #110
    Visszatérve a cikk eredeti témájához... Lehet hogy Irán néhány éve múlva össze fog rakni atombombát is és műhold/atomtöltet szállítására képes rakétát is.
    Ha komolyan ráfekszenek a témára v.színűleg meg fogják tudni csinálni, és ebben nem lehet megakadályozni.
    Nézzük a tényeket hogy miért:
    A lefontosabb hogy Irán rendelkezik a bizonyított olajkészletek 12%-ával, valamint a földgázkészletek 15 %-ával. Az ország területe 1,6 millió km2.
    68,6 millió lakosa van. A GDP 8.900 USD/fő. (Csak összehasonlítás képpen Romania: 8.800 USD/fő)

    Ez az ország mind gazdasági súlyát és erejét, mind méretét tekintve igen jelentős ráadásul a világ van rászorulva Iránra és nem fordítva. Ha Irán nem adna el több olajat, az ország v.színűleg azt is túlélné - a világot viszont gazdasági recesszióba döntené a megugró olajár és kiélesedne a harc az USA és Kína között a maradék olajforrásokért. (Irán jelenleg egyik legnagyobb vásárlója - mivel az USA-nak nem szállítanak - Kína)

    Gazdaságilag tehát nem igazán lehet kényszeríteni - maradna tehát a katonai megoldás.

    Ehhez v.színűleg az USA teljes haderejét + NATO be kellene vetni. Az atomlétesítményeket csak taktikai atommal lehetne kiiktatni. (súlyos döntés lenne, és precedens a jövőre nézve a tekintetben hogy politikai vitákat hogyan kell megoldani) A katonáknak nem csak be kell tudni menni, hanem ki is kell tudni jönni egy országból. Nézzétek meg mi van Irakban. Na ezt szorozzátok fel egy Irán méretű államra és rájöttök, hogy magukat demokratikusnak valló országok hadseregei képtelenek 60 millió olyan embertembert megszállva tartani akik ezt nem akarják. (Persze lágerek, terror stb... használatával lehetne, de ezt nem venné be a nyugati közvélemény érzékeny gyomra)

    Ergó marad a komromisszum. Hogy mi azt nem tudom, de tuti hogy az lesz...
  • Sidewinder
    #109
    Na még én is készen állok a viágűr meghódíására.Csak legyen szives adjon már valaki 28 millió dollárt,hogy befizessem magamat egy Szojuz-TMA-ra.Köszi
  • Inquisitor
    #108
    Nem baj, majd a jenkik megkérik a kínaiakat, hogy lőjjék le az iráni kémműholdakat az izraeli haverok kedvéért .......
  • kvp
    #107
    "Izrael az egyetlen ország a világon, amely területét 100%-ban lefedik elhárító rakéták. Kvázi katyusánál nagyobb rakétával nem lehet támadni. Amire jó Irán bombája, az a bosszúállás lehetősége, de nem Izraelen, hanem Európán."

    Erre volt jo meg a szaddam altal kifejlesztett szeteso rakteta. Ha a teljes raketa a visszatero palya tetejen szetesik tobbszaz darabra, akkor lehet filozofalni, hogy melyikben van a toltet. Igy sikerult az elso obolhaboru soran iraknak par raketaval eltalalnia izraelt. Sajnos ez a technika olcso es nagyon hatasos. A jelenlegi raketavedelem nem jo ellene, ezt csak nagy robbanoereju ellenraketaval lehet megallitani, amire jelenleg csak egy magaslegkori atomrobbantas lenne kepes. Ez viszont a vedekezo orszagot is tonkrevagja, bar legalabb nem kap kozvetlen talalatot.

    A kozelkeleti helyzetrol pedig az a velemenyem, hogy barmelyik orszagnak van atom, vegyi vagy biologiai fegyvere az veszelyes. Az igazi megoldas az arabok es izrael lefegyverzese lenne. Izrael vedelmerol pedig egy nemzetkozi eronek kellene gondoskodnia, ami garantalna a helyi arab es zsido lakossag bekes egyutteleset is. (egyik fel sem tudna elnyomni a masikat) Az eredeti ensz hatarozat is errol szolt.
  • Molnibalage
    #106
    Azt mégis hogyan módosítaná a röppályát NAGYON? A földön elvégzett nagy nukleáris kíséreletek alig váltzotatják meg a talajt, és itt nem arra gondolok, hogy minden elég ami éghető, hanem arra, hogyha egy hegy mellett robbantasz fel egy bombát a hegy nem nagyon érzni meg, pedig itt a Földön még van légkör is, az űrben meg nincs. Hollywoodi baromság ez az atom a javából. Egyetlen komoly ember sem támogatna ilyet, ennél vannak sokkal hatásosabb módszerek is.
  • Molnibalage
    #105
    Akkor tudhatnád, hogy a balaset NEM 1984-ben, hanem 1986-ban volt április 26-án, ha jól emlékszem fejből. Mellesleg pont akkor voltam 3 éves 3 nap híján.

    Egy reaktrobán hányszorr több hasadóanyag van, mint egy bombában? Néhény százzor? Naná, hogy jobban szétterül.

    Az, hogy megy gyógyszert kell szedned azt sajnálom, de nálunk itthon nem nőtt meg a rákos betegek aránya a baleset után, tehát komoly esélyed van rá, hogy egyszerűen peches vagy, de ehhez Csernobilnak nincs köze.
  • Epikurosz
    #104
    Voltak már olyan esetek, hogy a kecskék dézsmálták a káposztát. Amúgy, ahogy Rejtő úr megjárta Kulcsárral, ugyanúgy - sejtéseim szerint - egyes tippadók (rablásoknál) jól behatárolható körből származnak.
    (Ugye kellően diplomatikus voltam?)
  • Epikurosz
    #103
    Szóval: egyike vagyok a csernobili nukleáris szennyezés áldozatainak, és ezért nem kaptam még senkitől nemhogy egy fityinget, de 1 koszos kopejkát sem.
  • Epikurosz
    #102
    Ne kötekedj velem!
    Az általad leírtakat már megcáfolták az előttem szólók, de még anyit hozzáfűznék az atomos témához, hogy tudod te, hogy Csernobil felhője meddig jutott? Segítek: az USA keleti partjáig. Ott persze már fel votl hígulva, de itt elég sok embert tett tönkre. Én például hipothyoridismus (pajzsmirigy csökkent működése) ellen minden nap gyógyszert kell, hogy szedjek, és nagy a gyanúm, hogy emiatt. persze, neked hiába magyarázom ezt, mert amikor Csernobil történt, 1984 április végén, te szerintem még épp csak lifteztél lefelé apuci ondóvezetékén. (Bocs, de nem akartam hihagyni a ziccert. :-)
  • archkoven
    #101
    Én igen. Egyébként lehet, hogy te rendes vagy, de a cigányok túlnyomó többségére azért nem bíznék semmit ami nehezebb a levegőnél.
  • lee56
    #100
    Ja, de azért nem olyan bonyolult a recept: egy T-34 + Mig-21 hajtómű + víz :D
  • wanek
    #99
    Talán írjál te linket, ha már előjöttél vele. Mindenki hülyeségét nem szoktam leellenőrizni.
  • wanek
    #98
    "a koalíciós erők ellen szerveznek támadásokat. Ugye ebben már pár magyar is meghalt" - nem kellett volna odamenni, és akkor nem haltak volna meg.
  • flimo
    #97
    Nem.
  • archkoven
    #96
    Miért nem szemléletes a példa? Te talán nem nevetsz a helyzet abszurditásán mikor cigány biztonsági őrt látsz?
  • flimo
    #95
    Csak ez az utolsó mondat ne lett volna:S
  • archkoven
    #94
    Én egyet tudok, de biztosan: az arab országok még nem érettek arra, hogy tömegpusztító fegyvereket birtokoljanak, ezért meg kell őket állítani amíg nem késő.
    Számomra az nem megnyugtató, hogy "majd nem merik használni mert félnek a válaszcsapástól". Ez olyan mintha azt feltételeznénk hogy az öngyilkos merénylő nem meri majd felrobbantani magát, mert fél a haláltól.
    Én azt mondom, hogy lövöldözzenek és robbantgassanak a saját portájukon kedvükre, de az atomfegyverről szó sem lehet! Ehhez ők nem elég józan gondolkodásúak és megfontoltak. Ez olyan abszurd lenne mint mikor egy cigányra bízzák boltban, hogy figyelje a tolvajokat.
  • flimo
    #93
    Ez természetesen rigidusnak ment volna válaszul.
  • flimo
    #92
    Ha már nagykövetségezni akarunk, nézz utána, hogy is kezdte az iráni rezsim a regnálását, mintha valami hárombetűs ország nagykövetségét foglalták volna el, és ejtették volna túszul az ott lévőket..

    És azt se feledd, hogy Iránnak van pár ezer ügynöke Irakban, akik nem a helyi karitász szervezeteket segítik, hanem bizony a polgárháborút szítják, és a koalíciós erők ellen szerveznek támadásokat. Ugye ebben már pár magyar is meghalt, de azért az irániak mind szentek, mert a naaaaagy gonoooosz USA az olyan naaaaagy és gonoooosz.
  • k0zi
    #91
    Aztán mehettek a magyarok oltani :)
    Mert, ha jól sejtem az a fajta eszköz egy magyar találmány, amivel percek alatt leemelik a lángot egy égő olajkútról és szépen ráteszik a kitörésgátlót.
    http://www.youtube.com/watch?v=uyGDxglTVgA
    Erre azért legyünk büszkék :)
  • Pharaoh
    #90
    Az űrben azért elég besszire ki lehet lőni dolgokat, hisz csak kezdő sebesség kell neki. Kisebb aszteroidákat szerintem el lehet térítani, ha elég messze találják el, hisz akkor csak nagyon kevesett kell a pályáján változtatni.
  • flimo
    #89
    Semmi húzós nincs benne, ha Föld körüli pályára állt onnét már csak egy löket kell neki, és a lendület elviszi a célig, lásd Voyager szondák. Mellesleg nem kell bazinagy robbanófej szétvinni, egy nukleáris robbanás módosít annyit a pályáján, hogy elkerülje a Földet.
  • rigidus
    #88
    Meg mielott valaki azt gondolna, hogy barkinek is van oka tartani Irantol, felhivnam a figyelmet Ahmadinedzsad tavalyi levelere Bush-nak cimezve. Eleg konnyen belathato, hogy messze muveltebb, intelligensebb elnokrol van szo mint amivel az USA "buszkelkedhet", tovabba emlekeztetnek itt nehany embert arra is, hogy az USA mar megtamadta Iran-t (irani nagykovetseg Irakban), ok pedig nem ultek fel a provokacionak, Ahmadinedzsad higgadtsagat ismerven egesz biztosan nem is fog fegyverhez nyulni.

    Illusztralva a cikk sugallatat egy masik tortenetbe ontve:
    1. Van a szomszedomnak egy husvago bardja. Jellemzoibol adodoan alkalmas lehet emberi testreszek feldarabolasahoz, tehat irok egy tartalmas cikket a vizioimrol.

    2. Valojaban csak husbardot akarok venni mert tetszik, meg, hogy haztartasi boltos haverom is jol jarjon, az 1.-es pontban foglaltakkal pedig borzaszto egyszeruen tudom manipulalni a penzeszsak felesegemet nemi anyagi segitsegre - ha kelloen hulye is ahhoz, hogy megkajalja.

    (aki akarja erti, aki meg nem az nem)
  • flimo
    #87
    Passz, most hirtelen nem találom, de ha ráérsz guglizni biztos találsz róla cikket, bár nem nagyon van felkapva a téma, mert senki sem parázik miatta.
  • babajaga
    #86
    Az a lényeg hogy meg lehetett volna állítani ha nem lettek volna maflák a hatalmak. És ezért kell most is ezt csinálni, hiszen Irak annyira elpofátlanodott hogy Kuvaitot lerohanta, és amikor kiűzték az amerikaiak felgyújtották az olajkutakat mindenki egészségét veszélyeztetve. Én nem értem sok ember semmiből nem tanul? Nem emlékszik pár év előtti dolgokra?