124
hibák - problémák a középiskolákban, felsőoktatásban
  • Mike at home
    #84
    inkább az kell ne legyél a témához tökhülye
  • Mike at home
    #83
    :)

    majd később megérted
  • bardocz
    #82
    najó,de azért általános tudásba nem nagyon számít bele hogy tudd azt hogy ha savat meg bázist öszeöntesz akkor víz meg só keletkezik:P :D vagy igen? :D
  • GVG
    #81
    az lenne a legjobb, ha leállnának ezzel a lehúzós stratégiával a tanárok<--ezért utáltam meg az egészet


    mert attól nem lesz jobb a helyzet ha beír x db 1est, meg kitalál mindenféle nehezítő szabályt és a saját tantárgyát létfontosságúnak gondolja
  • GVG
    #80
    jó ez kicsit a felháborodottság, felidegesítettem magam egy iskolai ügyön, nem vagyok sérült
    csak ha értem lenne nem nyúznának olyannal ami nem megy igazán/nem szeretek

  • Mike at home
    #79
    msárészt
    1. van aki még tudja mit akar
    2. nem kell szakbarnárkodni már 16 évesen
    egy kis általános tudás nem árt senkinek
  • bardocz
    #78
    ez igaz ;) remélem :D
  • Mike at home
    #77
    te ugyse buksz meg
  • bardocz
    #76
    és ha nem arra akarsz tovább menni amiből megbuktál akkor ismételhetsz évet számodra fölöslegesen mert valószínű hogy nem arra az irányra mész majd tovább
  • Mike at home
    #75
    a gimnázium univerzális
    mindenből ad
    aztán eldöntöd merre tovább
  • Mike at home
    #74
    te fix sérült vagy
    arra azért nem gondoltál hogy a rendszer mégsem tökéletes, hiszen van időd ilyemiken filózni
  • bardocz
    #73
    szerintem igazad van kéne pár alap tantárgy meg pár szabadon választott és nem cask olyanoknak kéne lennie mint pl kémia meg fizika amin max a kisérletek tudnak izgalmasak lenni hanem autókkal motorokkal meg ilyenekkel is lehetnének kapcsolatos tantárgyak
  • GVG
    #72
    csak ennyit akartam mondani, lehet belémkötni
    Jól tűröm a kritikát...
  • GVG
    #71
    bazzeg tényleg szar az oktatási rendszer...
    Nem tűnt fel hogy az egész nem a tudásért és gyerekekért megy???
    -->vesznek tankönyvet(mert kötelező), iskolai dolgokat, bérlet, stb.
    -->8+4-5 év oktatás van kötelező-->12-13 év, namost, nem furcsa hogy pont 18-19 éves korára végez az átlag??
    nem, hisz akkor válnak felnőtté, naigen<--akkor lehet elmenni dolgozni

    a suliban azért van annyi többlettananyag/tantárgy, aminek semmi értelme és úgyis elfelejted hogy addig is ne zavard otthon aput/anyut hadd melózzon nyugodtan tudva te biztonságban vagy a tudás birodalmában

    tudás??a sok tantárgy közül arra nem jut ideje az embernek amelyiket szereti...cserébe ami nem megy neki azt ráerőltetik, és ezért már az egészet megutálja...
    Az egész olyan: "ha nem működsz együtt és teszed amit mondunk akkor neked véged" felfogás, amit beléd akarnak nevelni hogy ne gondolkodj, csak dolgozz napi 8 órában<--ne vedd észre hogy szétsikkasztják ott az országházban az agyukat stb.


    LEHET HOGY KICSIT ÖSSZEESKÜVÉSSZERŰEN HANGZIK, DE NEKEM EZ JÖN LE BELŐLE
    ha értem lennének, és "a gimi azért van, hogy mindenki eldönthesse a végére, merre akar továbbhaladni" akkor szelektálhatnák évenként tantárgyakat, és ezzel több lenne az időm arra amivel kezdeni akarok valamit, mert a többi, amivel szenvedek időpazarlás
  • Voltan
    #70
    Ahhoz képest, hogy tanárképzőbe jársz, marha keveset tudsz az egészről...
  • CattiBrie
    #69
    programozó suliban fiú kupac közepén ültem, természetesen átpofáztuk az egész órát
    de, amig a fiúk csacsogtak, addig nem szólt semmit az ofő, viszont amikor én megszólaltam, akkor azonnal rámszólt
    én arra gyanakszom, hogy azért, mert valószínűleg az én hangom valamivel magasabb frekvencián fut, mint a fiúké, és csak azt hallotta meg :)))
  • Mike at home
    #68
    hangod
  • Mike at home
    #67
    hogy imádod a hangot, hogy tudálékos vagy, azt hiszed mindekinél mindent jobban tudsz, mert ahhoz vagy szokva, hogy csodálkozó nagy szemeknek magyarázz, soroljam még?
  • Mike at home
    #66
    a tanárok mind idióták, egy-két kivételtől eltekintve

    arról nem beszélve, hogy ha egyszer tanítottál olyan mint egy stigma, senki le nem mossa rólad, sőt leri rólad, még a buszon is felismerik, hogy tanár vagy
  • j0nNyKa
    #65
    de mi most az ertelmes tarsadalomrol beszelunk, a balfasz tanar az balfasz, arrol nem a tanari allas tehet, nem a miniszterium tehet, nem a diakok tehetnek, arrol o tehet
    egyebkent addig orulj, amig a tanarok tudjak a neved, egyetemen lofaszt nem erdekel, hogy ki vagy :|
  • bardocz
    #64
    de az amúgy gáz amikor egy tanár nem tudja a gyerek nevét nálunk kémia tanár olvassa papírról a neveket enyémet tudja addig hogy dávid mert volt feladat amit ránézésre megoldottam ezért múlt órán egy nehezebb feladattal kihívott táblához és fél perc múlva kicsöngettek :D
  • j0nNyKa
    #63
    nem sorban
    - miert kerulne az ugyved apuka ele az az eset, ha pl. a hulyegyerek dobalozik oran, es baszik szot fogadni a tanarnak?
    - meg most az, hogy neki tudnia kell neveket.. kb. annyira, mint mas munkahelyen mas alkalmazottaknak a sajat munkatarsai nevet
    - tevedni lehet, maximum gyakran tevedni nem, de most ez olyan, hogy ha tevedsz 1 gyarban, 1 sorozatnyi -teszemazt- tv baszodik el a hibadbol, ha tevedsz tanarkent, kovetkezo oran kijavitod magad, no para
  • Vlala #62
    Oké, akkor sorold fel légyszi, hogy kik dolgoznak a munkahelyeden, név, beosztás, anyja neve, stb. Egyí tanárnak 8-10x30 főt lazán tudnia kell... nem beszélve arról, hogy egy tanárt nem ötödikes történelemtanárnak vesznek fel, tehát nem mondható, hogy minden évben ugyanazt adja le. Sőt, mindennap le kell adnia a másodikos, ötödikes és nyolcadikos leckét is, és nem lehet tévedni, mert egy osztály néz hülyének.

    "a tanár mehet jópofáskodni..." Aha, csak nehogy kiderüljön, hogy az adott gyerek egy ügyvédé vagy roma családé, mert akkor vagyleperlik róla a kabátot, vagy leszaggatják. Hidd el, tanárnak se könnyű, nem hiába kell ahhhoz 2-3 diploma.

    Te legalább felnőtt ügyfelekkel dolgozol, akiknek nagyjából leesett, hogy ők azért vannak ott, mert nekik ez az érdekük.
  • desigo
    #61
    Készülni kell a tanároknak?
    Minden évben elismételgetik ugyanazt kb.

    Nekem a munkahelyemen talán nem kell fejleszteni magamat?
    Új berendezések jelennek meg(szervizelek) új automatikák,mellette a régiekkel ugyanúgy kell foglalkozni.

    Míg egy tanár simán megteszi,hogy nem foglalkozik egyes gyerekekkel addig én nem tehetem meg egyetlen ügyféllel sem mert kirúgnak.
    A tanár mehet jópofáskodni az igazgatóhoz ugysem a gyereknek lesz igaza!
  • PíszLávJuniti
    #60
    Bírom ezt a tanárok mennyit keresnek hozzáállást :) Ez csak azt bizonyítja, hogy a jóideje tartó, degradáló kampány meglehetősen sikeresnek bizonyul. Aki nem tanított még, sosem értheti meg, hogy mégis miből áll össze.
    Hogy készülsz rá, milyen feladatokat adsz ki, ami mindenki szinvonalához mérten kielégítő, azokat javítani, elmagyarázni.. Ez persze kicsit olyan mint a politika és a foci, hogy mindenki "ért" hozzá.
  • PíszLávJuniti
    #59
    Nekem is jelentkezett rá pár ismerősöm.

  • Takezó
    #58
    Én most felvételizem anglisztikára, és tanár szeretnék lenni. Van azért a pénzen kívül más motiváció is: )
  • Vlala #57
    Plvastam itt a hozzászólásokat, sajnos legtöbbeteknek halvány fogalma nincs a tanári munkáról.
    Nettó 150-200 ezer Ft-os fizetés, NEVETSÉGESEN KEVÉS munka, stb. Tudod mit? Ha ilyen jól élnek, el kell menni tanárnak, ki kell próbálni!

    Asysoft: én is inkább úgy érzem, a tanárokkal szembeni ellenszenv (már megint az a kuuu... suli, állandóan tanulni, ülni, méág számtechen sem lehet cs-zni...) uralkodott el a topicban.
  • Punker
    #56
    veszélyeségi pótlékot nem kapsz a cigók miatt?
  • Loogan
    #55
    Egy 3 éve középiskolában tanító tanár (2 főiskolai diplomával) osztályfőnökként bruttó 126e Ft-ot azaz nettó 82e Ft-ot keres, úgy hogy reggeltől estig dolgozik. Ez az illetmény a közalkalmazotti bértábla szerint van megállapítva, ami fix!!!
    Szerintetek sok?

    Lehet hogy egy 50 éves egyetemi prof megkap nettó 150-200 ezret.
  • asysoft
    #54
    Igen, maguk választották. De ettől még nem kéne, hogy normális legyen, ha valaki zavarja az óra menetét, ne lehessen ellene tenni semmit.
  • justin
    #53
    Azért az is hozzátartozik a dologhoz, hogy senki nem kényszerített senkit, hogy tanár legyen. Szóval azért sajnálni nem fogok egy tanárt sem. Tudta jól hogy mivel jár ez a szakma, amikor belevágott.
  • Checkerboy
    #52
    Neked valami iszonyú nagy irreális elképzelésed van a tanárok dolgáról. Javaslom a topichoz való hozzászólást kerülni.
  • asysoft
    #51
    De nagy az ellenszenv a tanárokkal szemben. Bizony vannak rossz tanárok a pályán, aki nagyon nem odavalók, de ez minden szakmára elmondható, csak ez az, amivel minden ember találkozik élete során. Nem ez alapján kéne megítélni az egész szakmát. Anyám matek-fizika-informatika szakos középiskolaitanár, jelenleg fizikát nem tanít. Apám (nyugdíjazott) mérnök-tanár, anno matekot és fizikát tanított szintén középiskolában. Mindkettőjüket mosolyogva köszöntik a régi tanítványaik-nemhiszem, hogy rosszul csinálták volna, amit. Mindezt csak azért említem meg, hogy én milyen szemszögből látok rá a dolgokra.
    Ha valaki szellemi munkát végez, az nem is ember, örüljön, ha élni hagyják?:) Meg nem tanulnak sokat? _Vegeta_ ahhoz képest, hogy állításod szerint "tanárképzőbe" jársz, tőled olvasom a legnagyobb zöldségeket. Eltörölnéd az osztályfőnökösködést? Ki adminisztrálná, hogy ki mikor hány órát hiányzott? Ki írná be a bizonyítványokba a jegyeket, ki írná be az ellenőrzőbe, hogy "Ödönke xyz tárgyból nem éri el az elégséges átlagot"?
    Azt, hogy keveset dolgoznának, szintén nem állítanám. Ugye jobb esetben nem úgy esnek be az órára, hogy akkor találják ki, pontosan mit is kéne mondani, csinálni. Dolgozatokat sem a "Matek dolgozatok x.-esek számára" mappából szedik elő, ahogy a kijavításuk sem maguktól megy végbe. Ezen felül el kell menniük továbbképzésekre (bizonyos számú kreditet el kell érniük x évente), korrepetálási lehetőséget kell biztosítaniuk, az érettségik előtt lévő őrületről nem is beszélve. Fizetésük sem a legjobb, legalábbis 2-3 diploma mellett nem ennyit kéne keresniük (nomeg ha máshova mentek volna el, lényegesen többet keresnének-anyám összes évfolyamtársa, akivel egyszerre végzett, és elhagyta a pályát lényegesen többet keres, mint ő). Arról nem is beszélve, hogy mostanság késve (2 hónapos pakkokban, 1 hónappal a második ledolgozott hónap után) kapják meg a túlórapénzt...
    Zárógondolatnak: néha azért képzeljétek magatokat tanárok helyébe. Ne csak a "3 hónap lazulás"-ra, meg a hasonló látszatdolgokra gondoljatok. Mikor üvöltöztök x órán, vagy az osztály viccesembere éppen produkálja magát, netán a helyi kisebbség sérelmezi, hogy az egyes dolgozata miért annyi, aztán a sikertelen reklamációt látva testi fenyítést helyez kilátásba (anyámmal megtörtént-a csaj tán még igazgatóit sem kapott), akkor jusson eszetekbe, hogy talán nem ez az álommeló. (Merthogy a tanár ilyenkor semmit sem tehet: elméletben még ki sem küldheti az óráról a diákot, mert mittudoménmilyen joga sérül...) Bocs a mega-kommentért, s köszönöm, ha elolvastad, méginkább, ha el is gondolkoztál rajta:)
  • Sadist
    #50
    Plusz a legtöbbnek még napi 8 órás munkaideje sincs. 45 perces órák, plusz kajaidő. Meg a legtöbb tanár általában órakezdés után 5 perccel mászik be. Akkor meg lehet inkább 40 perccel számolni. Nyáron mi dolga van? Papírmunka, az sem napi 8 órában.
  • Emmegki
    #49
    Gimiben két idióta töritanárom is volt. Annyit csináltak tanítás címén, hogy elmondták ami a tankönyvben van. Ha olvasta mellé az ember, ugyanazokat a mondatokat hallhatta, csak átfogalmazva.

    Semmi önállóság nem volt bennük. Hogy esetleg saját szavaikkal is előadhassák? Nem. Az egójuk persze az egekben volt, hogy ők most elvégezték az egyetemet (kezdő volt mind2) - biztos ott is beseggelték az anyagot hasonlóan szóról szóra.

    Példa a színvonalra: Mohácsi csatánál tartottunk, erre benyögi óra elején: Lapozzatok vissza Mátyáshoz, és írjátok oda, hogy elfoglalta Csehországot, meg Bécset 1485-ben. Ja, ezt az igazán jelentéktelen momentumot ki sikerült hagyni, elvvégre a Himnuszban is benne van. Aztán pallosjog helyett pallósjogról beszétek (fapallóval fejbevágták az embereket?) A legjobb az volt, amikor Kun Lászlónál simán Kun Béláról kezdett beszélni, mi javítottuk ki, hogy Kun Béla azért később volt.

    A dilettantizmus megvolt. Emellett persze képtelenek voltak fegyelemezni, stílusuk sem volt, talán egyetemen azt taníthatták, hogy az osztály beül a padba, mindenki előre bámul, csendben marad és mindenki monoton előre bámul epedezve, hogy most neki diktálni fognak.

    Angoltanár hasonló volt, előfordult, hogy órán én világosítottam föl egyes szavak jelentéspéről, pl. collide.
  • j0nNyKa
    #48
    nem gondolod, hogy egyik esetben sem a tanar volt idiota, hanem a faszkalap diakok ?
  • olympus
    #47
    nekem az Általánosban 2 idióta tanárom volt.
    Egyik:
    - Info/Rajz tanár, kicsi idegbeteg és megrögzött anyósgyűlölő. Legemlékezetesebb pillanata: Szünet mindenki a padon ül. Bejön, hogy ne üljünk a padon. Mindenki leszál, erre kimegy , amint kimegy mindenki vissza. Benéz, mondja, hogy milyen egy szemét osztály vagyunk stb. erre hátulról egy srác mondta, hogy " Kopasz" (kopasz volt) erre elkezdi kergetni, a padok között. Miután látta, hogy nem éri el elérúgta az egyik széket, miután ezen is átjutott a srác a padot boritotta elé :D
    A srác ekkor beparázott és sprintelt az igazgatóiba:D

    - mási kegy énektanár:D
    a kulcscsomója volt a kedvenc fenyitőeszköze, simán hozzánkvágta. Egyszer az egyik srác erősen dobta vissza és eltalálta a magnóját szép lyuk lett benne:D
  • j0nNyKa
    #46
    igaz ami igaz, viszont alapvetoen kiegyensulyozott, normalis munkajuk van, ahol emberek kozott vannak, nem dolgozzak magukat halalba, es hat mindenfele kedvezmenyeket is elveznek
    tehat en azt mondom, hogy nem para azert a tanari allas, felteve, ha nem balfasz az illeto.. balfasz tanart nem becsulik meg, alapbol nehezebb neki minden, mint 1 jo tanarnak
  • kuci06
    #45