60
  • dez
    #20
    Egyébként az a gond ezzel a "feltöréssel", hogy így jóval kisebb "kevdvvel" fogják a kiadók HD-ben kiadni a jobb filmjeiket... Azaz lelassul a HD-re állás.
  • dez
    #19
    "A filmek mérete sem fog gondot okozni, áttömörítik valmely HD ready formátumba (pl: DivX), azt már rögtön nem lesz 20G hanem csak 4 vagy 8, az már hamarabb le fog jönni."

    Ebben nagyon tévedsz. Ezen tartalmak nagy része (eddigi összes HDDVD és egyre több BrD) VC-1-ben vagy h.264-ben ("AVC") van, ami eleve sokkal jobban tömörít (vagy ugyanabból a bitrátából sokkal jobb minőséget hoz ki), mint a DivX, v. XviD.

    Amit ezekkel lehet tenni, az kisebb bitrátára, és/vagy kisebb felbontásra (720p) konvertálás.

    Tehát ez egy kicsit más eset, mint az mpeg2-es DVD újratömörítése. Sőt, valójában egyforma felbontás és minőség mellett azt is csak felére/harmadára lehet nyomni, tehát egy 1.3GB-os DivX/XviD sem olyan jó, mint az eredeti DVD.

    Egyedül néhány mpeg2-ben kijött BrD-s filmet lehet megegyező minőségben pl. h.264-be nyomni.
  • scorpeeon
    #18
    Ők sem gondolták komolyan h nem töri fel senki... Kellett nekik a védelemre költeni...
  • bakagaijin
    #17
    Ja, a 4. pont lemaradt. Aki archiválni akar azokra ott volt a nagyszalagos cuccok mindigis brutális kapacitásokkal. Ez most is így van. A DVD sem archiválásra van, hanem hogy felírd a doksijaid, a nyaralási videóid meg ilyesmi. Ha tényleg belefulladsz az adatokba akkor nézz körül a szalagos egységeknél, de az már egy kicsit más árkategória. Cégnek persze nyilván kevésbé...
  • bakagaijin
    #16
    1. A DVD mint olyan 1995/1996-ból származik, akkoriban az 1.3G-s winyó jónak számított. Mellesleg a 4.3GB a legkisebb 12cm-es változat, ennél létezik négyszer nagyobb is (double side, double layer), csak nem terjedt el. Másrészt csak az ÍRHATÓ lemeznek 4.7G-s a szabványa, a préselt lemez nagyobb, még a single layer is.

    2. Ez teljesen természetes. A DVD videó-szabvány mpeg2 alapú, ami azért manapság már harmatgyenge. De akkoriban a dekóder-ic-k drágák voltak, manapság meg már a WC-t is 486/586-osnak megfelelő minimálfogyasztású ic-vel lehet vezérelni annyira óccsó. Az mpeg4 meg sosem terjedt el annyira, elég bonyolult és mivel moduláris mindenki azt implementált belőle amit akart... Szerintem mai napig nincs teljes mpeg4 implementáció. Adódik tehát, hogy valami új lesz. Azért te sem gondolhattad, hogy xvid lesz, "fújj-fújj open szabvány". Egy amerikai vállalatnak általában a hideg futkorászik a hátán, ha open-t hall. A DivX-nek pedig más a kiadója, eszük ágában nem volt tejelni nekik.

    3. Ez itt két cég/csoport konkurrencia harca. Alapvetően pénzről szól. Ki fog kapni baromi sok pénzt minden egyes eladott lejátszó, író, lemez után. A dolgot komplikálja, hogy DRM-ben is konkurrencia-harcba kezdtek. A kiadók pedig rájöttek egy idő után, hoppá ez nem lesz túl jó, azért ennyire nem jó kicseszni a fogyasztóval, ha az egyiket választják, a másik lejátszót birtoklók nem fogják megvenni a filmjeit. Ezért is vannak hibrid lemezek, a gyártóknak ez rohadtul nem érdeke, de a tartalom az úr. Pusztán a lemez miatt fognak emberek venni lejátszót, hanem hogy megnézzék a Józsi megöli amerika ellenségeit c. filmet.

    5. Na, ez már a kiadók miatt van :). Ez egyrészt afféle megnyugtatás, mi mindent megtettünk. De ne hidd, hogy ők nem tudták hogy nem fogják feltörni. Viszont ha feltöröd, akkor BŰNT követsz el, bíróság elé vagy citálható. A kiadók ilyen világban élnek, aki nem tetszik megpróbálják bíróság elé húzni, és közben a próbálkozókat megfélemlíteni amennyire lehet.
  • whitehawk
    #15
    Nem is annyira hülyeség mint gondolnád. Múltkor hozzám került egy CD amiről biztonsági mentést kellett csinálnom, és az történt, hogy a számítógép nem játszotta le. Viszont csinált róla egy tökéletes másolatot, ami a hifiben ugyan olyan jól ment. Szóval a védelem működött csak nem másolás ellen.. Lejátszás ellen... :D
  • BiroAndras
    #14
    Vannak 20 gigás verziók is. Egyet leszedtem, de nincs seed, így az utolsó pici darabka már 2 napja nem akar lejönni. Persze nem igazán tudom kiírni, de remélem, hogy a Daemon már tud emulálni HD-DVD-t.
  • gyozo
    #13
    Bocs, HDTV helyett HD-DVD-re gondoltam természetesen
  • gyozo
    #12
    Én már évek óta figyelem ez a Blue-Ray, HDTV agonizálást, de komolyan szánalmas, amit látok. Lehet, hogy hülya vagyok, de én a következőképpen látom:

    1. Évekkel ezelőtt kellett volna egy olyan háttértároló, amire le lehetne menteni. Szerintem már a DVD megjelenésnél is nevetséges volt a 4,7G, a mai 500G-s merevlemezek korában meg még nevetségesebb.

    2. Már vagy három év ki lehett volna hozni a piacra a 20G-s tárolókapacítással bíró Bleu-Ray lemezt. Nem hozták ki, nehogy más a paraszt csak úgy snasz módón adattárolásra használjon egy adatárolót. Mit csinálnak? Kitalálnak hozzás egy új videó szabványt.

    3. Már rég lehetne adatot tárolni, de nem, ez sem elég, kell egy konkurencia. Nehogy már a paraszt ne legyen bezavarva, mint maci a málnásba, hogy tudja mit is kell kérni az üzletbe, amikor az árlistákat gyűrögeti a pufók ujjacskái között. Legyen HDTV, ami már önmagában baromság, mert ugyanaz, mint a Blue-Ray, csak szinte szó szerint pepitában.

    4. Dúl a formátumháború. Na mi legyen. A sok marketinges ott izzad, hogy hogyan lehet eladni az ugyanolyan költséggel előállított meghajtót tízszeres áron. Végre megvan, tuti másolásvédelem, paraszt még mindig belefullad az adataiba, de nem baj.

    5. Megjelenés pillantában feltörik, amit bármelyik 8 éves prognosztizált volna, ha behívják valamelyik CEO helyett a vezetőségi ülésre, miközben békésen szűrcsölgeti a forrócsokiját.

    Ezek után mi van? Beindul a rinya a nagyvállalatoknál. Jújj, anyú, kikerülték a másolásvédelmemet. Ez nem ér, anyú, anyú!!!
  • sgbo
    #11
    "népszerű" torrentoldalakon már fent van az összes HD rip formátumba (bár még nem szedtem le egyet sem mivel egyik érintett film sem érdekel - így nem tudom a minőséget), de mindössze 4 giga.
    Különben 8 gigabites nettel (ami emelés után már nagyon elterjedt ugye) 20 gigát sem tartana sokáig leszedni - pár nap és lent is van
  • Theodora
    #10
    Úgy értették, hogy maga a technológia jó, csak a kulcskezeléssel vannak gondok.
    Ugyanis ha nem ismered a kulcsot, akkor nem tudod leszedni.

    A filmek mérete sem fog gondot okozni, áttömörítik valmely HD ready formátumba (pl: DivX), azt már rögtön nem lesz 20G hanem csak 4 vagy 8, az már hamarabb le fog jönni.

    MO-n épp most emelik a sávszélességet, amely felfogható úgy is, hogy hozzájárulnak a magyarországon legális letöltések megnövekedéséhez. Ha majd mindenki 100Mbit-en fog az internetre csatlakozni, akkor majd megjelennek a streaming warez technológiák is. (Sőt mindjárt le is védem!)
  • zserrbo
    #9
    Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz. Ha ezt a rést be is foltozzák, később lesz másik... HD-DVD és a Blu-Ray lemezek terjesztése a neten keresztül manapság nem lesz népszerű. Max a fejlett országokban, de ott se annyira. Nem 2 perc míg 20GB-ot vagy többet leszed az ember. Na meg, hogy ki lehessen használni a nagyobb mérettel járó minőségi és egyéb előnyöket, szükség van egy minőségi megjelenítő eszközre. Na ilyen sincs mindenkinek.
  • Macc
    #8
    Ja, bortarisznyan lakat...
  • Yv@n
    #7
    Biztos úgy értette, hogy nem semlegesítették, mert rajta marad a lemezen, pusztán szart sem ér :)
  • Macc
    #6
    Ez a mondat onmagaban hulyeseg. Ha sikerult megkerulni a vedelmet, akkor a vedelmet mint vedo megoldast iganis semlegesitettek:)
  • Atomy
    #5
    "hackereknek valóban sikerült megkerülniük a beépített védelmet, igaz, magát a technológiát nem semlegesítették."
    Erre büszkék lehetnek :) A védelem valóban jó, csak nem a támadás ellen.
  • Macc
    #4
    Kivancsi lennek, hogy mennyi penzt dobtak gyakorlatilag a kukaba ennek a fejlesztesevel? Mert ugye a vege mindig az, hogy masolni fogjak, viszont a vasarloknak meg meg kell fizetni a sikertelen masolasvedelmekre koltott osszeget is. Egyszoval feleslegesen noveltek meg az arat a vegtermeknek.
  • PyRex
    #3
    Csatlakozom az előttem szólóhoz:

    még mindig van olyan ember, aki azt képzeli, hogy olyan másolásvédelmet készíthet, amit nem tudnak feltörni? A leggázabb az egészben, hogy míg dollármilliókért kifejlesztenek valami szart, azt egy - többnyire - magányos unatkozó fiatal srác töri fel :)

    ha nem áldoznának ennyi pénzt a másolásvédelem kifejlesztésére (amit ugye beleépítenek a műsoros lemezek árába durván) akkor talán annyira olcsón lehetne adni a lemezeket, hogy sokkal kevesebben töltögetnék le, hanem inkább megvennék eredetiben...
  • sgbo
    #2
    "A stúdiók és a forgalmazók már kezdtek reménykedni, hogy sikerült megtalálni a megfelelő módszert a kalózpéldányok korlátozására, ez a remény most szertefoszlani látszik."

    azért az komoly hogy azt hitték hogy létezik megkerülhetetlen másolásvédelem...
    álmodozzanak csak.
  • Praetor
    #1
    Más választásuk nem is volt, mint elismerni...