60
  • DJ Boss
    #60
    :)

    Ez már rég volt. Másik topicban asszem lerendeztük a témát... ;)
    Azóta én is a világos ösvényre tévedtem.
  • dez
    #59
    Nocsak, előkerült az elveszett barát? :) Túrjátok még a netet, elő fognak kerülni a h.264-es BD-k is!
  • dez
    #58
    Ja, oké, nem letölteni akartad, csak olvasni róla. Hát, a Google a barátod... ;)

    És újra leírom, mert elsőre úgy tűnik nem sikerült megértened: a HD_DVD lemezek nem mpeg2-ben vannak, hanem szinte kivétel nélkül VC-1-ben. (A szabvány megengedi az mpeg2-t és az h.264-et is.) Továbbá, a BD-k sem mind mpeg2-ben vannak, az újabb kiadások egyre inkább h.264-ben jönnek, és van néhány VC-1-es is. (A VC-1 a MS szabványa, így nem csoda, hogy leginkább a HD_DVD használja.)
  • DJ Boss
    #57
    Ez a Pitch Black meg retail? Vagy retail-RIP? Mert ha az utóbbi, akkor mégiscsak fölösleges volt... Mármint a HD_DVD MPEG-2-jéből egy ugyanakkora VC-1et csinálni.

    Már nem javítom ki, amit most írtam, h látsszon, hogy közben magam is találtam VC-1es kiadást a _japánoknál_... Ez akkor brutál minőség? 2-3× jobbnak olvasom még a VC-1et is, mint az MPEG-2-t. Király! :)
    De én akkoris H.264et akarok!! :) És Blu-rayre még semmi...
  • DJ Boss
    #56
    Gondolod, h warezra gondoltam??? Arról volt lent szó, hogy a _kiadók_ (forgalmazók) MPEG-2 helyett h.264-gyel kódolt videójú filmet hoztak volna forgalomba. Ilyen tudtommal azóta se történt, ezért kértem a kollégát, hogy pl amazon.com-on vagy akárhol mutasson egy ilyen kiadást...
    A warezról meg annyit, hogy BrD-ről készített h.264-es ripek már nem 25-6 GB-osak.
  • dez
    #55
    Ja, a HDCP-ről beszélsz.
  • BiroAndras
    #54
    A videokártya és a monitor között. Legalábbis erről volt szó régebben.
  • dez
    #53
    #49?
  • BiroAndras
    #52
    Egyébként úgy tűnik, eléggé fáj valakinek, hogy ezek kikerültek, mert a google nem hajlandó keresni. Ezt mondja : "This URLs or Page has been blocked.".
  • BiroAndras
    #51
    "Érdekes, hogy ez a moziban vetített anyagoknál nincs."

    Az teljesen más. Videóknál a védelem azon alapul, hogy a lejátszó a film mellé kiad egy plusz jelet, amit a felveő érzékel, és letilt. Moziban ez értelem szerűen nem működik.
  • BiroAndras
    #50
    Pitch Black.
  • dez
    #49
    Kábelen? Hol?
  • dez
    #48
    Miért nézett hülyének?
  • dez
    #47
    -akkor persze szép
  • dez
    #46
    Direkt linket warezra? Ne viccelj! :) Amúgy meg aki keres, az talál. Már van pár h.264-es BrD, de tudtommal még nem sikerült BrD-ről leszedni filmet, csak HD DVD-ről, viszont utóbbin is akad jopár h.264 kódolt film.
    Viszont a filmek többsége nem a legtökéletesebb minőségű, inkább csak az újabbak, és még abból se mind. Mintha direkt lerontanák. (Első látásra persze szép, ha nem vagy HD-hez szokva, akkor persze szép.) És a legjobbak sem teljesen olyanok, mint pl. egy jobb digitális fényképezővel készített fénykép. Tehát nem is olyan nagyon sok az a 15-30Mbit/s.
  • AranyKéz
    #45
    A kiadók már itt is kierőszakolták ?

    Hát bazdmeg, nevetséges. Akkor jobbnál jobb matematikusokat fognak börtöbe zárni és a kódrendszereink kúrvára nem fognak fejlődni.
  • Berber
    #44
    Nemazért de a 6.1.1.1 róka tudja már a BR-et és a HDDVD-t, a Nero 7 reload meg a folyamatot is csinálja pluginban. De talán eddig el se kéne menni.

    Ma fogtam a kezembe egy BR-R-t meg egy BR-RE-t és egy HDDVD-R-t. Mentem az eladóhoz, kéne belső író. Mondta nincsen. Mondom akkor egy olvasó, ideiglenesen elzörög... Mondta asenem van. Na jó mondok asztaliba jó lessz.. Ekkor már hülyének nézett, pedüg hülye azér nem vagyok!
  • bakagaijin
    #43
    Érdekes, hogy ez a moziban vetített anyagoknál nincs. Akkor nem kéne a mozi jegykezelőjének tizenéves srácokra uszítania az ASVA-t, meg feljelentgetnie. Vagy trükkös kézikamerával dolgoznak?
  • DJ Boss
    #42
    Mutatnál vmi linket, ami olyan kiadott lemezre mutat, ami pl. 24 GB-os H.264 kódolású filmet tartalmaz (vagy akár VC-1)?
    Az számomra elképzelhetetlenül szép lehet. Nem is gondolok bele, egy DL lemezen mi lenne, ha az 1920×1080p-t 40 GB-nyi h.264-gyel kódolnák... (redundáns lenne a tömörítés, mondhatni, túl-bitrátázott.)
    Én nem találtam H.264-es BrD-t, eddig csak műholdas HDTV esetén láttam alkalmazásban az AVC-t. Műsort is képesek MPEG-2ben "szórni"...
  • BiroAndras
    #41
    Ezt már réges rég kiküszöbölték a videóknál is. A felvevők felismerik a védett tartalmat, és nem veszik fel. Ennyi. Most meg már a kábelen is titkosítva megy a jel, úgyhogy még komplikáltabb a dolog.
  • fawcet
    #40
    Mindenki a legnehezebb oldalát fogja meg a másolásra. Beszerez egy ember full házimozirendszert. Telepakolja felvevőkkel: video, audio, stb.
    Elindítja és felveszi a filmet. Utána számítógépben lekódolás, és megvan a végtermék kalózpéldánya xvid, divx formátumban. Nem is kell a titkosítással macerálni. Akinek Blu vagy Hd termék kell az vegye meg, de divx-xvid is elég jó manapság. Ez csak elképzelés, de ezen a ponton bukik már a másolásvédelem.
  • HJPOWER
    #39
    "A remény most szertefoszlani látszik." ;) Ehhehhe.
  • nedudu
    #38
    A kód feltörése büncselekmény. Olvasd el a jogszabályokat.
  • Berber
    #37
    Egy 4x cdrw megírása 15 perc. Hm.... 1 db DVD 6x-os másolása 8-9 perc... Hmmmm... 1 db BR 8x-os másolása 3-4 perc?????
  • Berber
    #36
    Azt mindenki tudja, hogy biztonságos softweres másolásvédelmet nem lehet csinálni. Minden ami sw alapon, ellenőrzésen müxik feltörhető. Ennélfogva értelmetlen. A feltörés csak akkor nem jön létre, ha a cél anyag nem éri meg a fáradtságot, az az a biztosítás mértéke nagyobb mint a biztosított anyag értéke. Amíg sw alapon történik az ellenőrzés mindig lessz egy pont ahol a késztermékhez, ill a titkosítatlan anyaghoz hozzá lehet férni. Ez egyes hw alapu titkosításokra is igaz. Mivel mind a titkosított mind a nézhető anyag egy kézben van, a titkosítási metódus lekövethető. Valami nagyon újat kéne kitalálniuk, kicsit globálisabban gondolkozni, vagy más, szabad forgalmú útra lépni. Ennek jó példája az egyes áruházakban 250-Ft-ért kapható filmek... csak a tartalom szerény sajna.
  • AranyKéz
    #35
    A kód feltörése meg mióta bűncselekmény ? USÁban az, a DCMA miatt de itt kúrvára nem.
  • dez
    #34
    Vagy csak úgy tettek, mintha nem értenék... Képmutató banda.
  • benczurzs
    #33
    "viszont a vasarloknak meg meg kell fizetni a sikertelen masolasvedelmekre koltott osszeget is"
    Igen, én majdnem pont ugyanezt tettem fel egy nyilt konferencián, a magyarországi jogvédő szervezetnek, hogy akkor miért fejlesztenek újabb, és újabb másolásvédelmet egy csomó pénzért, ha tudják, hogy úgyis feltörik.
    És az összes magyarországi jogvédő szervezet ott volt, de NEM ÉRTETTÉK a kérdést
    Azt mondták: hogy ne másolják az emberek.
    De mondom: úgyis feltörik, akkor meg ablakon kidobott pénz.
    Mondják: Maga a kód feltörése bűncselekmény
    Mondom: ok, de akkor használhatnának egy pl.: 20 éves kódolást, ingyen megszerzik, úgyis feltörik, már csak a tény van a kezükben, hogy feltörték.
    mindenkinek olcsóbb lenne.
    Erre nem értették.
    A magyarországi jogvédő szervezetekről ennyit
  • formatuq
    #32
    kulcsokat Itt\ talalsz
  • ssdb
    #31
    hmm... érdekes
  • dez
    #30
    Ja, egyébként majd jönnek ilyen többvariációs filmek, HD-ban is lehet 100+ GB.
  • dez
    #29
    UHDV? Csak épp ez már mozis dolog.
  • Sanyix
    #28
    Úgyis feltörik max nem 1-2 hónappal az erősebb terjedés után, hanem mondjuk 6-al.
  • Yfel
    #27
    Eleg egyszeruen meg lehetne oldani a problemat.

    Hozzanak letre egy formatumot ami tomoritve kb 40GB (igy kilonek a BitTorrent felhasznalok nagyreszet), valamint gyartsanak olyan lemezeket amiket kizarolag a nagy filmgyarak szerzodeses sokszorositoinak adnak el (vagy pedig a filmgyarakon kivul mindenkinek 50$-ba keruljon egy ures lemez).

    Meg van oldva, nem is lenne szukseg DRM-re.

    Y
  • dez
    #26
    Azt hiszem, Blu-rayen van egy kiegészítő védelem is, csak eddig nem alkalmazták.
  • turul16
    #25
    Pont ahogy gondoltam, a nagyobb méret komolyabb gondot jelent, az interneten való terjedésének, mint a DRM .
  • Sanyix
    #24
    Pontosan annyi a sajtóvisszhangja. Feltörtén az AACS-t, mind2-n az van, ennyi.
  • roliika
    #23
    Semlegesítették vagy sem...baromira lényegtelen, az eredmény a lényeg, hogy ott kering a neten. A többi csak marketing és szépítés.
  • dez
    #22
    "kisebb bitrátára, és/vagy kisebb felbontásra (720p) konvertálás." -> És ugye itt amiből a kisebb bitráta azonos felbontáson rosszabb minőséget jelent, mivel ugyanaz a codec (mivel ezek a codecek ma a legjobbak).
  • csorfab
    #21
    Helyette inkább a BluRayt választják, ami jó :)
    Tudom, hogy azt is feltörték, de annak kisebb a sajtóvisszhangja...