112
  • Loverman
    #112
    inkább utánanéznél ahelyett hogy hülyeséget írsz. ha már úgyis könyvtárban dolgozol (te írtad ki.), akkor olvass is többet
  • Epikurosz
    #111
    Nekem biztos nem sikerülne, mert nem vagyok ilyenekben profi, de aki évek óta ott dolgozik, az biztos találna rá megoldást. Egy baci vagy vírus nagyon kis helyen elfér. Beletenném elektronmikroszkóp alatt egy kis - nanométeres - bőröndbe.
  • lee56
    #110
    Nem kell széthinteni, mennek azok maguktol is (álá a cikkben szereplő kis kórokozó), és meglepődnél milyen könnyen.
  • Molnibalage
    #109
    elő=élő és az első mondat nem kérdés
  • Molnibalage
    #108
    Igen, de azok nem elő dolgok voltak és nem az egész programot lopta el? Hogyan viszel ki egy baktériumot. Zseberevágod??? Megjegyzed???
  • Epikurosz
    #107
    Mondok két példát, az egyik hiányos:
    - Rózenberg házaspár
    - egy kínai tudós (neve?), aki ellopta a neutronbomba titkát az USA-ban Kína részére

    +Ráadás: Khan úr, a pakisztáni atom atyja, is sokat lopott.

    Szóval, elvileg igazad van, de a rendszer sajnos néha "ereszt".
  • Hegyikecske
    #106
    csak nehogy terroristák kezébe kerüljön :DD szóval veszélyes egy ilyen vírust "újraéleszteni"
  • mrzed001
    #105
    "széthinteni" ha már megvan igenkönnyű, no ezért kell hogy megszerezhetetlen legyen ....
  • Molnibalage
    #104
    Nem figyelsz??? Ellopatja? Kivel? Azok akik ott dolgoznak, nem olyan emberek, nem túl sok ember lehet aki bemehet oda, és hülye is lenne, ha megtenné 5 perc alatt ki lehetne deríteni, hogy ki volt.Az is le volt írva, hogy gyakorlatilag olyan erősen őrzött és védett objektum, mint egy ICBM rakétasiló.

    Az ilyen "ellopja és rászabadítja" dumákról le kéne szokni. SEMMI realitása nincs. Ez olyan, mint ellopni az USA aranykészletét. Hollywoodi filmekeben történik ilyen és nem a valóságban. Az ember azt hinné, hogy olyan könnyű csak úgy széthinteni valami fertőzést a világban. Hát nem..
  • hypno
    #103
    Bakker! Ezek addig szórakoznak, amíg vagy magától kiszabadul a vírus, vagy valamelyik vicces fiú ellopatja és rászabadítja a világra.

    Majd lehet jó sok pénzt költeni az immunválasz lassítókra. Sokáig éljenek és sokat kaszáljanak a gyógyszergyártók.
  • AranyKéz
    #102
    http://en.wikipedia.org/wiki/Scientology#Controversy_and_criticism
    http://en.wikipedia.org/wiki/Scientology_controversy

    Kicsit olvass, aztán okoskodj.
  • Balumann
    #101
    Meg van egy másik dolog is, valaki elvégezte ezeket, aztán vállalt egy ilyen téren lévő, de mégis más fajta munkát, és gazdag lett Ezt már elfelejtettem teljesen, hogy hogy volt, csak mesélték.
  • Balumann
    #100
    Ja igen, azért nem tanulnak ott ilyen átlagos emberek, mert nem nem nagyon lehet belőle megélni. Ha munkaként megy oda, akkor havi 40 ezerért úgy kell, hogy reggel 8-ra bemegy és este 9-ig ott kell lennie, ha jól emlékszem 6 óra munka (tehát ügyintézés, vagy emberek beszervezése, segítségnyújtás, stb.), többi tanulás, és még este 8-tól 9-ig fel kell menniük a könyvtárba tanulni (mert hát ott vannak a könyvek ... :/ ).
    Akkor jó, ha egyedül van valaki, és van ideje, meg valamennyire el is tartják valakik. Na de ha valakinek van családja, az egész héten nem is látja... Ez a főbb probléma ott azthiszem... Persze lehet csak tanulni, amit mondott valaki, lehet hogy havi 30-40 ezerért, akkor csak napi 6-8 óra tanulás azthiszem... :/

    Nem jó valahogy...
  • Balumann
    #99
    Az előadáson senki nem volt lelki problémás, meg beteg sem! Volt 5-6 ember, akit felkértek a bemutatójuk végén, hogy mondják el tapasztalataikat, akik már sokat tanultak ott, és voltak Saint Hill -ben is (Ron otthonába :/ ), azok kértek ott segítséget, látszott rajtuk hogy tényleg teljesen másak (mintha ufók rabolták volna el :D)
    De azért nem hiszem, hogy a tudományi részeken, amit kb. 4 évig heti 5 napig szinte egész nap tanulnak, nem tanulnak semmi olyat, amit egy jól tájékozott ember tud. Van ott azért rengeteg olyan ember is, aki önszántából ment oda, mert érdekelte a téma. Pl. Dr. Lenkei kitűnően végzett az orvosi egyetemen, és utána odament, elvégezte a szcientologiai tanulmányokat, és nem segítséget kérni ment :)
    Egyébként azt hiszem minimum 5 évig kell ott tanulni, aki szerződést köt, hogy ingyen tanulhasson (persze annak dolgozni is kell ott..., kap havi 30 ezret -.- ...), annak 5 évig tanulnia kell keményen. Ebből azthiszem az első év egy része csak ilyen alapok, amit talán egy jól tájékozott ember tényleg tudhat (perszen me azokkal a hülye szavakkal, amiket ők találtak ki :) )
  • haxoror
    #98
    Nem sok dolgot tudnak, hanem sok dolgot mondanak amit a kevésbé tájékozott (hú de finoman fogalmaztam :) hallgatóság kézpénznek vesz.

    Találkoztál az előadáson normális emberrel? Mármint "normális" abban az értelemben hogy az átlagos ember az utcán pl normálisnak tartaná, szal nincs lelki problémája, nem unintelligens, nem mániás stb stb

    Nem hinném...
  • Epikurosz
    #97
    Én jelenleg úgy állok, hogy a szcientológusok jöhetnek hozzám tanulni. Bár én drágább vagyok, az én tanfolyamaim 100.000 forinttól indulnak, és nem is veszek be mindenkit, mert akkor az lenne, hogy pénzzel mindent meg lehet venni. Válogatok.
  • Balumann
    #96
    Szóval eleinte megtanítják az embereket kommunikálni, tanulni, meg minden ilyesmit, aztán a nézetüket tanítják meg (amik mint mondtam tényleg igazak, nekem is hasonlóak voltak, de kicsit túlzásokba esnek), majd utána jönnek az orvostudományi, meg minden féle egészségügyi dolgok - amiket Mo -n sehol máshol nem lehet megtanulni, legalábbis ha az orvosi egyetemen nem tanították, akkor hol máshol, vagy van annál jobb orvosi képző is? :/ ).
  • Balumann
    #95
    Pont hogy tanítják az embereket! Van egy világnézetük, de az itt pont hogy nem emberfeletti tényezőkön alapul, messze nincs köze más vallásokhoz! (ettől függetlenül kicsit eltúlozzák). Mikor ott voltam az előadásukon, elmagyarázták fél órán keresztül (kb. 300 idegen szót használva), hogy miért bomlanak fel a kapcsolatok hamar, és hogy mit érdemes csinálni a boldog élethez. (elmondta az ideális dolgot, hogy mielőtt hazamentek megkérdezték hogy mit csináljanak, és megbeszéltek mindent mielőtt az ágyba estek :D)!
    Ez is jó kifejezés ezekre, hogy érdekes dolog! Akik ottvoltak, és tanultak ezeken, azok tényleg sokkal boldogabbak, jó volt velük társalogni is (egy kis ideig... :S ), és az biztos, hogy igenis nagyon sok dolgot tudnak, amit azok az orvosok akik orvosi egyetemet végeztek, azok nem. Míg orvosok tudják, hogy melyik betegségre milyen gyógyszert kel adni, meg talán értenek valamit a vitaminokhoz is, szcientologián összevetik az összes tudást a gyógytornákkal, állandó kezelésekkel, pszihologiával, tehát minden téren.
    Tehát úgy van, hogy van rengeteg tanfolyam, és megvan adva hogy miket kell megtanulni, ahhoz hogy ott bizonyos szintet elérjen. Ha befelyez valamennyi tanfolyamot, akkor csatlakozhat közéjük. De lehet az, hogy csak 1-2 tanfolyamot külön elvégezzen, én is elfogom majd végezni mindenbizonnyal, hogy hogyan kell könnyebben tanulni, aztán majd meglátom az eredményét :) (sokak szerint nagyon hatásos, azok mondták akik ugyan úgy álltak hozzá mint ti, hogy csak pár olyat mondanak, amit mindenki tud, de nem!).

    És én is így tudtam a támogatással kapcsolatosan, hogy nem kérnek támogatást még, mert külföldről kapják.
  • Balumann
    #94
    pont hogy nem...
  • babajaga
    #93
    "A szcientológia érdekes dolog"

    Hogyne. Teljesen az emberen való maximális uralkodásra épít.Mindenkit gyengeelméjűként kezel.
  • AranyKéz
    #92
    Egyiknek se kéne adni, csak elhülyítik az embereket.
  • duracotus
    #91
    Aki nem kap állami támogatást (egyház), az azért van, mert nem kér vagy nem fogadja el. A támogatás teljesen normatív, minden, a törvényi előírásokat teljesítő szervezet (egyház) megkaphatja. Pont alkotmányossági okokból nincs arra módja az államnak, hogy "válogasson" az egyházak között.
  • virs lee
    #90
    Kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét...
  • virs lee
    #89
    makake majmok
    Ezt magyarul makákónak hívják, gondolom nehéz lett volna "lefordítani"...
  • Borzpapir
    #88
    *helyreigazítás: 33 font és nem 60$. és ott van a kapcsolódó linkek közt. whoops.
    én és az én sasszemem
  • Borzpapir
    #87
    Na!
    Most gyorsan hozzászólok úgy mindenhez.
    ...Szcientológia: anyám be akart iratni 50000ft/fő, de akkor minden. Mellesleg elméletileg össz-vissz 3 ember taníthatja Mo-n jogtisztán.
    ...Nyugati-keleti orvoslás: hülyeség különválasztani. Az egész oka a Rockefeller család. Csak rövidben írom: sok volt az olaj, mire lehet még használni? Vegyipar - > gyógyszerek - > allopátia előtérben - > homeopátia háttérben... mindegyiknek meg van a maga jó hatása. Viszont a homeopaták ugyanúgy használhatnak vegyszereket, mint ahogy az allopaták(sima orvosok)akupunktúrát, meg -presszúrát.
    ...Lenkei: a könyv jó, csak kissé vontatott, és az ég világon nem mond semmit. A csodagyógyszere (ha hat, ha nem) 30000ft/fő/hó. Ami viszont jó az az általa állandóan idézett könyv: A leves hazudik. Ajánlom mindenkinek. Tények, számadatok, minden, ami kell. Nem egy hosszú darab.
    ...Spanyolnátha: nem is olyan rég volt itt egy cikk: bárki beszerezheti a spanyolnátha összetevőit a neten engedély nélkül potom 60 dollárért a neten, csak egy felszereltebb laborocska kell hozzá. A hiszti még így se kell. Ott van a hőmérő a kezedben. Bazi hasznos. Csak tömve van higannyal. Nehézfém, párolog is, és csak hogy még szarabb is legyen, még a kis fehérjéidhez is kapcsolódik. Nini! Üvegcsőben van. Ha meg eltörik, akad otthon egy marék liszt, vagy orvosi kén. Ennyi. Ha meg nem vizsgálnák most, de kitör mondjuk egy járvány(teszemaszt ebből: H5N1... ismerős, nemde?) visszasírjuk még a klinikai kisérleteket az eredeti spanyol náthával.
  • Balumann
    #86
    Egyébként az is könnyen meglehet, hogyha az orvosok beszélgetnek vele, meg tornáztatják óvatosan, az is segített volna neki meggyógyulni...
    Egyébként ha van olyan ismerősöd, legalább 1, akinek volt agyi infarktusa legalább 1x, és teljesen egészséges, akkor még talán elhiszem, hogy erről neked más a véleményed! (arról már ne is beszéljünk, hogy 2x -ra, és cukor beteg is).
  • Balumann
    #85
    Nah mind1, ezen nincs értelme vitázni! Én eltudnám fogadni, de a helyzet nem olyan volt, egy nem súlyos beteg sem gyógyul ki ilyen hamar, főleg nem olyan aki cukorbeteg, és lelki problémákban is szenved. Na jó, haggyuk a témát!
    Biztos vagyok benne, ha mélyebben bennelettél volna, te se mondanád így ezeket!
    /Meg még mielőtt a "mama" meggyógyult volna, nekünk is teljesen ez volt a véleményünk, hogy semmit sem ér!/
  • AranyKéz
    #84
    Elvégzem az agykontrollt, belépek a szcientológius egyházba, elvégzek egy gyorstalpaló szupermen-tanfolyamot aztán én leszek az Istencsászár
  • haxoror
    #83
    Akkor még egyszer: nem azt mondom hogy nem igaz a történet hanem azt, hogy nem a woodoo miatt gyógyult meg hanem a kórház miatt. Hiába volt rossz előérzete az orvosnak végül mégis csak meggyógyította.
    És nem, nem a többször bukott ideggyogyó unokatesód trükkjei gyógyították meg, gondolom ez az a rész amit nem tudsz elfogadni.

    Persze ha neked kellemesebb elhinni azt hogy egy kétnapos tanfolyam elvégzése után majd te is meggyógyítasz a pozitív gondolataiddal mindenkit akkor sok sikert de ne lepődj meg ha a realitás majd párszor képen ver.

  • Balumann
    #82
    Az előző agyi infartusa - ami nem volt életveszélyesnek megállapítva - miatt kb. 4x tovább volt bent a korházban, és még otthon is kb. fél évig alig bírt mozogni, meg remegett, stb.. Most meg 5 hónap után otthon jár, főz, és rendesen beszél, teljesen jól van!
    Mondhatsz amit akarsz, a kezelések nagyon is hatásosak, és igaz amit leírtak erről! Akármennyire is hülyeségek ezek a szekták, meg szcientologia!
  • Balumann
    #81
    Egyébként még 1! Voltam az ünnepségükön, és nagyon nagy az összetartás a szcientologusok közt. Senki nem veszi komolyan ezeket, csak akiknek tényleg voltak problémái... azok viszont nagyon! De az tény, hogy nagyon sokat lehet ott tanulni! (mindjárt tanítanak kommunikációt, meg azt is megtanítják hogyan lehet nagyon könnyen tanulni, meg minden.
    Bár már megbántam, hogy elmentem, mert mindjárt velem is töltettek ki tesztet, aztán azóta 4x akart felhívni az egyik, hogy mennyek be egy beszélgetésre, hátha nem értek valamit ezzel kapcsolatban. Nagyon rámenősek, és gyűjtik az embereket. Mindig azt mondtam, hogy én most nem érek rá, mert dolgom van, meg messze van, aztán most már lekellett tiltatnom a számot :P
  • Balumann
    #80
    :D
  • Epikurosz
    #79
    A szcientológia érdekes dolog.
    Szektát alapítani különben nem nagy ügy, bárki emgcsinálhatja. Én is gondoltam, hogy csinálok saját szektát, de túl elfoglalt vagyok hozzá.
    Most konkrétan a magyarországi szcientológia nekem nem szimpatikus.
    Néha elsétálok a Blaha Lujza térhez közeli központjuk előtt, ahol próbálják becsalogatni a gyanútlan járókelőket "ingyenes stressz tesztre". Közben a járdán gyakran álldolgálnak az érdeklődők vagy a már tagok, és dumcsiznak. Enegem zavarnak, mert nem leeht közlekedni rendesen a járdán. Persze, ha este tovább mégsz, a Madách Színháznál is ugyanez a helyzet, a barom színházlátogatók elállják a járdát, nem lehet közlekedni tőlük. Hol itt akkor a kultúra?
    Nálam a kultúra ott kezdődik, hogy nem foglaljuk el jogtalanul a közterületet, nem álljuk el a járdát. Meg is fogadtam, soha nem lépek be olyan szektába, amelynek tagjai elállják a járdát. Tessék a járdát szabadon hagyni!
  • qwert7188
    #78
    Gondolkozni, gondolkozni.
    A vakcinagyártó ellenérdekelt a gyógyszergyártóval, pedig mind a kettő egészségügy.
  • Epikurosz
    #77
    Gyerekek, ez nem kívánságműsor!
    De közkívánatra, azért írok. :-)
    Különben, mostanában kialakítottam egy mócert: várok kb. 50, vagy akár 100 hozzászólást, hadd verjék mások a szájukat, és a végén jövök én, learatom a babérokat és megmondom a tutit. :-)

    No, de térjünk a tárgyra:

    halgatyó:
    a látens malign vírus-elméletedben az a gond, hogy kimutatható lenne.
    ---------
    <<<"embereken is tesztelték, hogy ha valamilyen bélféreg volt bennük (ami a higiéniának "hála" a városi emberek nagy részénél már nincs) akkor szinte teljesen eltűnt bármilyen allergiájuk. >>>
    jaj!
    Volt neked bélférged? Öregem, ez nem - na, mindjárt eszembe jut - goauld, hogy attól minden bajod elmúlik. A bélféreggel együtt jár pld. a viszketegség, amely majdnem allergia. Akkor?

    (folyt. köv.)
  • haxoror
    #76
    "ő többször is bukott, meg minden. Lelki problémával kezelték őt is"

    Na ezért mondtam hogy nézz utána hogy kik lépnek be a szektákba csak nem akartam ilyen nyersen rámutatni.
  • haxoror
    #75
    Nem azt mondtam hogy nem lehet megtanulni hanem azt, hogy NEM ATTÓL GYÓGYULTAK MEG.

    Attól hogy xy a beteg mellet woodoozott az nem azt jelenti hogy annak bármi köze lenne a beteg gyógyulásához, ha az orvos azt mondja hogy nem lát túl sok esélyt a gyógyulásra attól még meggyógyulhat a beteg, na itt is ez történt.
  • Balumann
    #74
    És Edina, aki a "mamát" kezelte, ő többször is bukott, meg minden. Lelki problémával kezelték őt is, meg minden, semmit sem értett. Most szeirnted semmit nem ér az, hogy pár nap alatt megtanulta ezeket a dolgokat, és a 3-4 óra szabadidejében kezelte a "mamát"? Hidd el, ha nem segít neki (nem ad neki reményt, hitet hogy túlélheti, nem tornáztatta volna azokkal amiket ott tanult, stb.) vagy meghalt volna, vagy még ott feküdne az ágyban és nem tudna mozogni sem!
  • Balumann
    #73
    A tanulási rendszer az úgy van ott, hogy kb. tanulnak 3 órát, aztán pihenő, és aztán megint, majd este lehet tanulni megint 2 órát könyvből egyedül, és következő nap vizsga. Meglehet tanulni, igen!
    Édesanyám is megcsinált egy tanfolyamot, a kommunkációt, az is 1 napig tartott (illetve neki 2 :D), és szinte sokkal jobban tud komunikálni másokkal!
    És ez nem vallás, hogy még ebben is hinni kell, ez így történt!
    És nem kell ahhoz belépni a szektába se, hogy ellehessen végezni 1-2 tanfolyamot!