84
  • Z
    #44
    Köszi smv, megtaláltam!

    OFF:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amúgy felraktam decemberben az Operát én is, viszont eddig jószerivel alig használtam. Az előbb, amint megtaláltam ezt a keresőt, láttam egy hang feliratú gombot is. Katt rá, ha már ott van, azt hittem, hogy valami hangjelzést lehet bekapcsolni, vagy felolvasót, hogy ha megtalálta, amit keresek, stb. De az a hangfelismeréses rész lett volna, amit még telepíteni akart. Gondoltam: rendben, nézzük meg...katt rá, és a linkelt képen láthatjátok, hogy mi történt.

    Na most leszögezem előre, hogy NEM VITÁK GERJESZTÉSE VÉGETT LINKELTEM, ÉS BECSÜLET SZAVAMRA: ROSSZINDULATTAL, AZ OPERÁRA KEDVEZŐTLEN SZÁNDÉKKAL NEM MÓDOSÍTOTTAM A KÉPEN SEMMIT, CSAK PRINT SCREEN, ÉS LEVÁGTAM A KÉP ALJÁBÓL, AZTÁN SAVE AS. Továbbá ez nem veszi el a kedvem az Opera használatától, és bizonyára fogom használni a következőkben, csak azért furcsán érintett, hogy pont most... :(


    A galériámban van egy új mappa, pics néven, oda töltöttem fel a képet.
  • cousin333
    #43
    Z: Ha megnyomod a "." (pont), vagy a "/" gombot, akkor beúszik egy keresőmező. Elkezdesz gépelni és már ugrik is. Az összes találatot kiemeli, F3-al lehet ugrálni közöttük (a legújabb Operában állíthatod a kiemelés színét is). Ha "," (vessző) gombot nyomod, akkor csak linkeken belül keres. Egyébként, ha nem tetszik, tetszőleges gombra átkonfigurálhatod.

    to all: Már megint megy itt a fika úgy látom. Sznalmas ez az "irigyek vagyunk" duma. Nem, nem vagyunk. Csupán azt bátorkodtuk megjegyezni, hogy talán nem kéne elszállni az FF3 "forradalmi újításaitól", amik az Operában régóta benne vannak, mint ahogy az FF2 újításaitól sem, amik gyakorlatilag egytől-egyig benne voltak az Operában is. Miközben a "túlzsúfolt" Opera kisebb telepítője gyorsabb és biztonsgosabb böngészőt takar. Nem akarunk mi Operára téríteni, annak is megvannak a maga hibái, csak bátorkodunk közölni, hogy szerintünk jobb, mint az FF :).

    Miért elterjedtebb az FF? Mert a csapból is ez folyik... Egyébként amíg azoldalak jól jelennek meg Operában (szabványosak - gond mindig ott van, ha valaki egyénieskedik), addig maradhat kicsi a részesedés, legalább nem támadják... Az, hogy nem hozta nyilvánosságra a hibát nem volt szép tőle. De egyrézt nem iparkodtak kihasználni, másrészt már javítva van.
  • Penge4
    #42
    Megnyomod a "."-ot, majd a bal alsó sarokban előúszik egy kis ablak, utána gépelhetsz és oda ugrik az elsőre. Miután begépelted a szót Ctrl+G és ugrik a következőre.
  • Penge4
    #41
    "Olyan érzésem van, mintha az Opera használók egy része diktátornak érezné magát, folyton azt akarják nekem bizonyítani, hogy az jobb nekem, ha Operát használok."


    Nem tudom melyik böngészőt reklámozzák mindenhol, hogy "Gyorsabb biztonságosabb...stb".
    Egyébként nem azt akarjuk bizonyítani. Itt egy ékes példa: "Lehetetlen azon a böngészőn fejleszteni, debuggolni.." De lehet, csak nem tudják hogy, mert nem nézett senki utána. Rengeteg mindent meg lehet csinálni benne, amiről a sok "A Firefox 1000x jobb az extensionöknek köszönhetően." típusú júzereknek fogalmuk sincs.

    "Inkabb csinalnak meg ugy, hogy ne szalljon mar el orokke, es ne zabaljon 2szer annyi memoriat mint az IE."

    Teljes mértékben egyetértek!

    "Honnét tudod, hogy az IE mennyit zabál? Alapból a rendszer része."

    Nálam az XP ha ki van lőve minden háttérben futó progi, csak a Windows és a részei futnak, akkor 120-150MB RAM-ot zabál Ebből nem hiszem, hogy mindet az IE.
    A FF kb 2 óra böngészés után 200-at szokott. És hogy szőrszállhasogató legyek, az IE indul a leggyorsabban.

    "Linux alatt használom főleg." Na itt a válasz, hogy nálad miért nem omlik össze. De ezzel szemben az Opera Win alatt sem omlik össze, tehát ez már a Firefox programozók szégyene.

    " Akkor, miután megnéztem a FF-ot, úgy éreztem, nincs alternatívája. 1.5-nél megint végignéztem. Akkor sem találtam."

    Akkor még én sem, pedig előtte is használtam Operát, de csak wapra, mert a FF kiterjesztés fos volt. Csak aztán jöttek az 1.5.0.x verziók és 1.5.0.4-nél besokalltam, majd rátaláltam a magyaropera.blog.hu-ra és utána kellemes meglepetésként ért, hogy milyen sok funkció van, amit eddig észre sem vettem.

    "Minek azon bosszankodni a mai világban azon, hogy egy progi 50, 80 vagy 260 mega ramot eszik? Tessék még bepakolni pár modult, aztán nem kell ezen aggódni!"

    Megadhatom a számlaszámomat? De az is jó, ha küldesz pár "kiselejtezett" 512 megás DDR-t. És persze egy új alaplapot, amin több slot van.
  • smv
    #40
    Operában kapásból van egy ilyen input, ahova ha elkezdesz gépelni, akkor az oldalon belül elszinezi az összes találatot, és odaugrik az elsőhöz. Gyakorlatilag a Control+F kényelmesebb verziója. A kis szemüveg ikonra kattintva hozhatod elő, ott van azon a panelen, ahol a képeket lehet tiltani, illeszkedés állítani, és a nagyítást is ott lehet belőni.
  • Z
    #39
    Szerintem is...nálam FF már nagyon rég kresselt. És amióta 2-es van, nem is sikerült neki. Viszont amikor régen bepurcant, akkor a Maxthonnal (legjobb IE6 motoros alternatíva), és sima IE6-tal is omlott: be, középre, lefelé, vagyis össze) :)))

    OFF: Egy kérdés:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Operában lehet olyan beállítást eszközölni, hogy az oldalon belül megjelenített tartalomhoz azonnal odaugorjon? Ezt az FF funkciót nagyon szeretem. Nagyon megkönnyíti a munkát, hogy nem kell folyton ctrl+F-t nyomkodni.
    Ha valaki válaszol, thx előre is!
  • nedudu
    #38
    Még mielőtt annyira elszállsz magadtól. Én mindkettőt használom rendszeresen. Az FF-et többet, de ez lényegtelen. Az IE-vel nem játszok csak céges oldalakon.
  • Sanyix
    #37
    Na megint egy hozzáértő akinek nem tűnt még fel, hogy x ezer hardverösszeállítás van x millió szoftver, és driverösszeállítással.
  • smv
    #36
    Ezt mind találtad? Buksisimi.

    Inkább ajánlok én is olvasnivalót:
    http://www.howtocreate.co.uk/browserSpeed.html - Nem security, de érdekes lehet a "villámgyors" böngésződ sebessége.

  • Sanyix
    #35
    "Acid 2 hidegen hagy. Opera megcsinálja, mégis hülyeségeket csinál. Lehetetlen azon a böngészőn fejleszteni, debuggolni.." Talán mert nem értesz hozzá? Nekem sikerült már(nagyon szépen, beszédesen kiírja a html, css, javascript hibákat, és hogy mi a baja), igen megcsináltam :)
  • Sanyix
    #34
    Hol van itt írígység? Max fordítva lehetne erről beszélni. Elég érdekes lenne olyanra irígykedni ami rosszabb :\
  • Dömper Ármánd
    #33
    Én, azt hiszem eleget netezem, ugyanis ez a munkám, de azt nem igazán tapasztaltam, hogy sűrűn összeomlana a ff. Van úgy, hogy egy-két hétig is folyamatosan használom. Lehet, hogy valamelyik driver hibás a gépeden, leggyakrabban a videokártya driver lehet a probléma forrása, de sokkal valószínűbb, hogy valamelyik plug-in rossz. Próbáld meg szisztematikusan leinstallálni a plug-in-eket, így elég rövid idő alatt ki lehet szűrni, ha valamelyik rossz.
  • nedudu
    #32
    Még mielőtt opera istenítésbe kezdessz:

    http://pcforum.hu/hirek/10492/Titokban+javitott+tobb+kritikus+hibat+az+Opera.html
    http://www.opera.com/docs/changelogs/windows/910/#security
    http://labs.idefense.com/intelligence/vulnerabilities/display.php?id=457
    http://labs.idefense.com/intelligence/vulnerabilities/display.php?id=458
  • smv
    #31
    LoL. Majd leül velem sakkozni az FF... :D
    Amúgy egyre viccesebb ez az egész. Amikor az FF1 volt a menő, akkor az Operát azért szidták az FF-esek, hogy nekik nem kell RSS reader stb (ami egy normális böngészőbe nem árt), neki csak böngésző kell. Az persze mindegy, hogy a "szupergyors" böngészője lassabb volt mint az Opera, illetve a "megzabálja a gépedet a sok felesleges fícsörrel!" Opera jóval kevesebb memóriát kajált, mint az alap csupasz FF.

    Aztán megjelent az FF2, tele olyan funkciókkal, amit simán lenyúltak az Operából, de mégis az FFmániások verhették a nyálukat, hogy "igen, végre van szemetes, amiből visszahúzom a bezárt tabot!", avagy onnan folytathatta az FF-es júzer a böngészést, ahol abbahagyta. Hát gratulálok, nálam már évek óta van ez, és eddig le voltam szólva, h "felesleges szar funckió, ami csak a gépet zabálja"

    Aztán megjelenik az FF3, ami esetleg már tudni fogja az Acid2 -t, és valószinűleg "pár" kényelmi funkciót ismét "kölcsönvesznek" az Operából.

    Node, tovább:
    "Emellett a szakemberek szeretnék még a jelenleginél is gyorsabbá tenni a Firefoxot. "
    Hú. Akkor mostmár nem 15 másodperc alatt fog indul? Esetleg sikerül egy fix maximum 3-5 -re szorítani? Tudom, biztosan nálam a hiba...


    "de akik az Operára verik a mellüket, nem tudom miért teszik és nem kell, hogy mindenkinek 1 ízlése legyen"
    Én nem verem rá magam. Nekem addig jó, amíg kevesen használják, hiszen addig jóval biztonságosabb, mint bármelyik másik. (Például itt volt a myspace elleni "támadás", ahol az IE és FF júzerek jelszavait simán kiadták a brúzerek, azonban "furcsamód" arról mindenki elfelejtkezett, hogy az Opera ilyen hibát nem vét. )
  • Monkey
    #30
    Én linux alatt használom, ott atomstabil, soha nem dől össze. Akkor sem, ha már hónapok óta nem volt reboot. Per pill. halott a gépem, xp-s laptopot használok helyette. Azon túlmenően, hogy kivagyok a laptoptól is meg a win. hülyeségeitől is, még a firefox is szarakszik alatta. Lassú, kilépeget, ...

    Az asztali gép egy barton 2500+ 1 Gb rammal. Az átlag proci leterheltség 3-5% között szokott lenni úgy, hogy megy gnome, gaim, firefox és azureus. A ramnak viszont a kétharmadát megeszik. De kit érdekel? Minek azon bosszankodni a mai világban azon, hogy egy progi 50, 80 vagy 260 mega ramot eszik? Tessék még bepakolni pár modult, aztán nem kell ezen aggódni!
  • Sil78
    #29
    Mit ír ki, amikor összeomlik? Ha valamelyik pluginra hivatkozik, megpróbálhatod pl azt újratelepíteni. Vagy a Firefoxot uninstallálni, törölni a megmaradt cuccait a Program Files-ból és reinstallálni. Vagy nézd meg egy ideig Csökkentett módban (kiterjesztések nélkül), úgy is csinálja-e, mert okozhat ilyet pl két egymással nem kompatibilis kiterjesztés is (bár ez rendkívül ritka). (Ha beírod, milyen kiterjesztéseket használsz, lehet, hogy tudunk is segíteni, ha ez a baja.)

    Én már idejét sem tudom, mikor fagyott le utoljára, valamikor több mint egy éve.
  • Sil78
    #28
    Az UI XUL nyelven van megírva, ha nézel egy XUL referenciát (pl a xulplanet-en), az nem segít? Valahol a bindings résznél kéne keresgélni, szvsz, de a skinekhez nem értek.
  • Su0my
    #27
    Ha már a profiloknál tartunk, tudom marhára nem ide tartozik, de MSN messenger profilt (értem itt a hangokat kivéve mindent: smileykat stb) hogy lehet elmenteni?:) sry az off téma miatt, de látom itt vannak nagyobb guruk is nálam (ilyen téren..)
  • Su0my
    #26
    Én először IE-t használtam. Aztán próbálkoztam az Operával. Akkor, miután megnéztem a FF-ot, úgy éreztem, nincs alternatívája. 1.5-nél megint végignéztem. Akkor sem találtam. 2.0-nál is: most már rájöttem, hogy a FireFoxon kívül nem érdemes mást használnom böngészésre. Lehet evvel egyedül vagyok, de akik az Operára verik a mellüket, nem tudom miért teszik és nem kell, hogy mindenkinek 1 ízlése legyen. Igaz, a százalékos adatoknak onnantól nincs értelme ilyen szempontból, hogy az IE-t használják a legtöbben, de ha abból a szmepontból nézzük, hogy mégiscsak a FF van jobban elterjedőben, mint az Opera, az akkor sem lehet véletlen... Aki már alternatív böngészőt használ, az megnézi mindkettőt és a jobbat választja. Szerintem.
  • Sil78
    #25
    Ne viccelj, az összes személyes beállításodat a profilodban tárolja (XP esetén C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\profilodneve), elég csak azt átmásolni az új gépre. Nekem átlag 50-60 kiterjesztésem van, novemberben vettem új gépet, és nem volt fél perc átrakni a régi profilomat.
  • assdf
    #24
    Hm.. tehát ha csak úgy tessék lássék bezárja magát a firefox miközben az indexet olvasgatom és közben minden más funkciója megy a gépnek, te hogy hivnád? Hogy összeomlott a gép? rofl...
  • sathinel
    #23
    Firefox opera amiket használok és jól mennek) firefox-ban a könyvjelzők, mappák elhelyezése nayon király. És gyors is. 70-80 mega meg micsoda? ha már megnyitok 8 oldal nyitva most nekem és 90k-t foglal a memóriában, torrent letöltés melett max 19% kihasználtság egy 3000-es athlon 64 AM2 melett. szerintem nem rossz. Az átlag 13% leterheltség így. explorer meg tiltva. Összeesni nállam is szokott de csak bizonyos oldalak. Gondolom hogy valamit elszartak az oldalon mert máshol akár 20 ablak is lehet nyitva akkor sem csinál semmi problémát.
  • nedudu
    #22
    Nem netezek eleget? Jajj az évszázad vicce
  • jin
    #21
    A géped omlik össze, nem az FF. Nekem még egyszer sem omlott össze. Használj IE-t ha nem tetszik.
  • assdf
    #20
    Akkor nem netezel eleget. És különben is mi a francért omlik össze...
  • nedudu
    #19
    Nagyon ritkán összeomlik, de különösebb probléma nincs vele. Linux alatt használom főleg. Win alatt nagyon ritkán.
  • Griphons
    #18
    Valóban kicsit magas a memóriahasználata, de nekem még nem omlott össze eddig 1szer sem.
    Sztem a ff a legjobb böngésző-választás. Főként, ha a megfelelő kiterjesztésekkel (extensions) kényelmessé és biztonságossá teszed.
  • Zé
    #17
    Na erről nem tudta, kösz hogy szóltál, kipróbálom!
  • assdf
    #16
    Igen, de arra nincs magyarázat hogy miért omlik össze az ff? nekem naponta egyszer szinte biztos hogy fogja magát és csak úgy tessék lássék eltünik. Ráadásul linux alatt is, úgyhogy nem fogható az oprendszerre.
    A memóriahasználat meg megint hihetetlen... megnyitod 1-2 oldalt és máris 70-80 mega...
  • ferceg
    #15
    FEBE nevu extension: lementi az osszes extensiont, beallitasokkal egyutt,
    ill. az egyeb beallitasokat is, amiket az ember ker.
    A visszatoltes kicsit korulmenyesebb, mert ott valamennyire egyenkent kell visszatolteni (nem az extensionoket, de kulon: extensions, preferences, jelszoz, stbz).
    Bookmarkok tarolasara meg ezer eve del.icio.us-t hasznalok (de letezik 200 masik is), igy aztan ezek elerese nekem nem gepfuggo.
  • nedudu
    #14
    Honnét tudod, hogy az IE mennyit zabál? Alapból a rendszer része. Gondolom mindent összeadtál amikor a memóriaigényt számoltad ;-)
  • Zé
    #13
    a tervezett fícsörök közül a könyvjelző mentés és keresés hasznos. Amit nagyon hiányolok a FF-ban és ötletként tovább lehetne adni a Mozillának: új gépre telepítés során szeretném azonnal használni az általam már más gépen használt és jól bevált bővítményeket. Tavaly egy fél napot szívtam azzal, hogy egyenként kikerestem és telepítgettem a bővítményeket...ez így nem okés.

    Amit el tudnék képzelni:
    Regisztrálom magam júzerként a FF weboldalán, ahol ezután minden új telepítés után személyre szabja a böngészőmet (előtte persze megkérdezi, hogy akarom-e). Mivel így a FF-nál meg lenne minden felhazsnáló egyéni preferenciája, el tudnám azt is képzelni, hogy az általam használt kategóriákban az új bővítményekről/fícsörökről rendszeresen értesítsenek. Vagy akár a böngésző beállításán keresztül szabályozhassam mindezt.

    De hasonló okosságot a mentett felhasználónév/jelszavak esetén is el tudnék képzelni...mióta FF-et használok, ellustultam és bevallom, nem is emlékszem a nem túl gyakran látogatott, de bejelentkezéshez kötött oldalaknál az adataimra. Persze megfelelő adattitkosítás mellett!
  • immovable
    #12
    hehe
    A legjobb, hogy az ügyfélkapun, magyarorszag.hu-n a netes adóbevallás feltöltésénél is a FF-et ajánlják!
  • Hierogli
    #11
    Micsoda kamu featureok nem? Mint a MS-nal vazeg. Inkabb csinalnak meg ugy, hogy ne szalljon mar el orokke, es ne zabaljon 2szer annyi memoriat mint az IE.
  • ProClub
    #10
    Szerintem, kicsit túl van lihegve az egész. Attól, hogy RDF információkat parzol (ami az oldalak 90-95%-ánál nincs is benne) nem lesz egy böngésző intelligens. És a bookmarkjaimat se rendezgesse helyettem, ha már egyszer én bepakoltam könyvtárakba. Elég ezt elviselni a Windowstól.

    Helyette javítsák ki a megjelenítés bugokat és ami még fontosabb, dokumentálják már le az UI-t, hogy milyen selectorokat lehet használni a skinek elkészítésénél mert így aztán nagyon testre lehet szabni.
  • Bith
    #9
    "ne értse már meg helyettem. Jelenjen meg úgy, amilyenre az oldal készítője csinálta. Nem kell több."

    Na ebben egyet kell értsek veled, mint weboldal programozó. És én csak ennyit várnék el az összes többi böngészőtől is.

    (amúgy én is FF felhasználó vagyok)
  • Sil78
    #8
    Van kiterjesztés on-the-fly keresőmezővel a könyvjelzőkhöz. Enhanced Bookmark Search a neve.

    Az Acid2-t meg a nightly verziók már tudják egy ideje.

    Az intelligenciával kapcsolatban az eredeti cikk (meg a többi hasonló) inkább a microformats-támogatást hozza példának (amire egyébként szintén van már kiterjesztés), ami innen valamiért kimaradt. Az meg tulajdonképpen nem egy rossz ötlet, bár kíváncsi leszek, magyar oldalakon mikor lesz ilyesmi.
  • Ajnasz
    #7
    Olyan érzésem van, mintha az Opera használók egy része diktátornak érezné magát, folyton azt akarják nekem bizonyítani, hogy az jobb nekem, ha Operát használok. De ez nem igaz, én tisztában vagyok azzal, hogy nekem mi a jó.

    Más.
    Ez a bookmarkos dolog még jó is lehet. El tudnék képzelni egy kereső mezőt, amivel on the fly lehetne keresni a kedvencek között. Akkor talán be merném importálni a del.icio.us-t.
    Intelligencia? Ezt nem értem, bár néhány kiegészítő funkciót el tudnék képzelni, pl.: egy beépített táblázat rendezőt (extension van már erre) vagy valami hasonlót, de ez nem intelligencia a dolog klasszikus értelmében.

    Acid 2 hidegen hagy. Opera megcsinálja, mégis hülyeségeket csinál. Lehetetlen azon a böngészőn fejleszteni, debuggolni..
  • ssdb
    #6
    hajrá... én eddig is FF-es voltam, ezután is ez lek... C' mon FireFox
  • DjDano
    #5
    Azért megdöbbentő hogy már a legelső hozzászólásból is a sárga irígység és rosszindulat szól!