84
  • saitek
    #84
    "De valami adblock féle fícsörnek minimum kell lennie benne. Az alatt (a mai viszonyok mellett) nem nyilvánítom böngészőnek. "

    Van benne, legalábbis amikor használtam kb. 3 éve az AvantBrowser-t, akkor volt.
    Az Avant-nak egyébként van Firefox (gecko) alapú verziója, mint ahogy írták is, ha már az explorer alap a probléma.

    Egyébként a legjobb IE alapú böngésző a Maxthon, én 3 éve azt használom és abban is van adhunter és rengeteg plugin tölthető le hozzá.
  • Dj Faustus #83
    Csak azt felejtetted ki az okfejtésedből, hogy az adott probléma nem volt cross-domain, tehát egy freewebes oldal jelszavát nem szerezhetted meg egy ultrawebes űrlappal.
  • Penge4
    #82
    "Ehhez be kellett lennie kapcsolva a jelszómegjegyzésnek."

    Hát ja, általában a böngészőkben azért vannak különböző feature-ök, hogy használjuk, nem csak dísznek, szóval be van kapcsolva, igen.

    "Csak 1 darab megjegyzett jelszó esetén működött."

    A legtöbb ember 1 accounttal használja, így 1 jelszó van megjegyezve

    "ami explorer alapokra épül"

    Vagyis az összes IE sebezhetőség ezen is megtalálható. De még minig jobb, mint az IE. De valami adblock féle fícsörnek minimum kell lennie benne. Az alatt (a mai viszonyok mellett) nem nyilvánítom böngészőnek.
  • Madve
    #81
    Őszintén szólva nekem sem firefox, sem explorer nem jön be..
    Én Avant Browsert használok, ami explorer alapokra épül, csak sokkal gyorsabb, és van egy rakás hasznos plusz funkció benne, és jóval gyorsabb, mint firefox. De ha firefoxot akarok használni, akkor is inkább Orca browsert használok, ami tulajdonképpen az Avant browser firefox alapú megfelelője, ez eggyel lassabb, mint avant, viszont tudja ugyanazt mint avant, úgy is néz ki, csak ki van egészítve firefoxos cuccokkal, és még az is gyorsabb, mint síma firefox. Alkalomadtán még operát használok, az is a gyorsasága miatt jön be, mondjuk jórészt a vizsgára jelentkezésnél etr-ben, mivel haladósabb, mint a többi.
    És persze firefox ott is a leglassabb. Nem utálom firefoxot, jó böngészőnek tartom, mindig fel is telepítem a gépemre, csak mocskos lassú szerintem...
    Akit érdekel:

    Avant Browser
    Orca Browser
  • Dj Faustus #80
    "Muhahahahahaha... Mintha a jelenlegi valami húdegyors lenne..."
    A Firefox 3-ban teljesen kicserélik a megjelenítőmotort a Cairo nevezetűre aminek pont az lesz a célja, hogy a "lomha" jelenlegit leváltsa.

    A cikkre reflektálva:
    "Például jó lenne, ha a felhasználóknak egy lementett link után nem kellene az egész könyvjelző-rendszer minden egyes almappáját átkutatniuk"
    Ezért lesz lecserélve a szöveges (HTML-szerű) állomány lecserélve SQLlite alapokra.

    "A cél az, hogy a program megfeleljen a World Wide Web Consortium (W3C) Acid 2 tesztjének."
    Na itt álljunk meg egy kicsit. Az Acid2 mióta a W3C-é?
    Az Acid2 teszt a The Web Standards Project (WaSP) oltalma alatt áll, és bár W3C ajánlásokat propagálnak és tagjaik között W3C tagok is vannak, de nem a W3C nevéhez fűződik.

    Az intelligens témához: meglepő, hogy inkább német leírásokban emelik ki az intelligens aspektust. Angol/francia leírásokban kevésbé.

    "Például itt volt a myspace elleni "támadás", ahol az IE és FF júzerek jelszavait simán kiadták a brúzerek"
    1. Ehhez be kellett lennie kapcsolva a jelszómegjegyzésnek.
    2. Csak 1 darab megjegyzett jelszó esetén működött.
    3. Nem volt cross domain (pedig ezt állították) - így kevésbé volt veszélyes.
    4. Az oldalnak ahol ezt a problémát ki lehetne használni "szerkeszthetőnek" kell lennie (ilyen a Myspace a GPortal, és egyéb portálépítő oldalacskák, ahol komoly tartalom nemigazán található), vagy egyfajta sérülékenységnek kellene lennie (HTML kód beszúrására lehetőség) az oldalon.
  • Indigo
    #79
    Nehogy már egy ctrl-f legyen a döntő (ami egyébként operában is van). Nem tudom egyébként mi miatt nem tűnt meggyőzőnek, dehát ízlések és pofonok... Én ie5 után tértem át operára, és ezután a ff használata számomra rémálom volt. Az tény, hogy elsőre elég barátságtalannak tünik az opera, dehát pont abban a legnagyszerűbb, hogy a végletekig menően testre szabható, és amellett hogy mindent tud amit tudnia kell, a leggyorsabb böngésző (nem, nem szoktam fejleszteni meg dibággolni, mint ahogy a userek 98%-a sem...)

    (Ja, és ez nem térítés akar lenni, csak leírtam a véleményem.)
  • AranyKéz
    #78
    Hát nem tudom, Firefoxban sokkal gyorsabban tudok netezni mint anno IE6-ban. Operát épphogy csak kipróbáltam de nem tűnt valami meggyőzőnek.

    (Egyébként szeretek csak billentyűzettel netezni, ilyenkor a Firefox keresője /Ctrl-F/ baromi jó szokott lenni)
  • Indigo
    #77
    "a szakemberek szeretnék még a jelenleginél is gyorsabbá tenni a Firefoxot"

    Muhahahahahaha... Mintha a jelenlegi valami húdegyors lenne...

    Amúgy biztos jó ez a firefox, de valahogy nincs kedvem addonok tömkelegével toldozgatni-foldozgatni, meg eleve már a lassúsága is egy elég idegesítő "fícsör"...
  • Dj Faustus #76
    "Ha alapból nem is akkor valamilyen kiterjesztéssel biztos tudja."

  • saitek
    #75
    És ezt nem tudja a Firefox?
    Én ugyan Maxthon-t használok, az már a FF megjelenése előtt is tudta.

    Ha alapból nem is akkor valamilyen kiterjesztéssel biztos tudja.
  • gillichbal
    #74
    Én is mint Opera fan írok ide, nekem az operában az tetszik, ami nagyon megfogott, hogy a jobbgomb+egér jobbra,balra tologatásával lehet előre-vissza lépkedni, bezárni stb...
    Enélkül már szarul érzem magam...
    Pedig sokmindenben jobb lenne a FF.
  • nedudu
    #73
    Ez dicséretes, bármilyen szoftverről is legyen szó. Ezért is szeretem az olyanokat használni amiket valóban gyorsan és pontosan javítanak és nem csak az újabb és újabb fícsőrök belapátolása folyik eszetlenül.
  • Sanyix
    #72
    Mindenbe vannak bugok, az a lényeg, hogy operában a legritkább a security hole, és gyorsan be is foltozzák.
  • Sil78
    #71
    A kiterjesztések is frissülnek automatikusan, nemcsak maga a böngésző. Sőt, már a böngésző indításakor jelzi, ha talál frissítést, így menetközben el lehet intézni (két kattintás), nem kell külön újraindítani hozzá.
  • Sil78
    #70
    Nem volt az ott eredetileg a changelogban, kb egy hónapig. Csendes javítás volt.
  • nedudu
    #69
    A pcforum olyan amilyen. A lényeg, hogy az o/a sem hibátlan és bizony találnak benne bugokat a kicsi részeséde ellenére.
  • Emmegki
    #68
    Miféle titkolózás? Ott van a changelogban:

    Fixed a vulnerability in createSVGTransformFromMatrix (JavaScript, SVG). See the advisory.
    Fixed a vulnerability due to malformed JPEG images. See the advisory.

    Tudtak a hibákról és ki is javították őket. Sőt még azt is leírták: "Thanks to iDefense Labs for notifying Opera Software about this vulnerability."

    Nem csak a szenzációhajhász és elfogult pcfórum cikket kell olvasni.
  • Emmegki
    #67
    "Intelligens böngésző lesz a Firefox 3"

    Jajjúristen, beindult az sg-s bulvárcímgyártás. A hülye felhasználóknak nem fog tudni észt adni, az biztos. A microsoft próbálkozik ezzel a programjaiban és elég sz**ul megy nekik.

    Addig is operázok tovább ;) Meg azután is.
  • nedudu
    #66
    Már bocsánat, de a Seamonkey nem más mint a Mozilla Suite közösségi alapon történő továbbfejlesztése, tehát van benne minden.
  • Sanyix
    #65
    "Hát épp ezért mondom, hogy felesleges!" úristen micsoda katasztrófa akkor ne használd ami felesleges neked, de nem kell ezeket a neked felesleges dolgokat hátránynak venni mert benne vannak, főleg addig amíg ilyen keveset foglal az egész program, minden ilyen "felesleges" dologgal együtt.
  • DjDano
    #64
    "Másrészről pedig ha megnézed akkor az Opera egyik kiegészítő funkciója sem a professzionális felhasználóknak van kitalálva. Se az e-mail kliens, se a torrent kliens, se a chat rész nem hardkór usereknek van, sokkalinkább a "legtöbbet használt funkciók" elérésére szolgálnak. Ergó: Ha komolyan akar valaki torrentezni, akkor úgyse az Operát használja rá, azonban arra baromi kényelmes, hogy pl egy honlapra torrent fájlként felrakott mondjuk képcsomagot/videót lehúzz vele."

    Hát épp ezért mondom, hogy felesleges! A Mozilla Suite hasonló taktikát folytatott volt benne minden, (persze igénytelen minőségben) de aztán rájöttek, hogy különálló fejlesztésekkel nagyobb sikert érhetnek el lásd Firefox, Thunderbird és Seamonkey!

  • DjDano
    #63
    Na megszólalt a hardcore M$ fan. Te használj inkább Vistát IE7-tel, mert attól jobb nincs és vírusod sem lesz, mert a Security Center és a Windows Defender vigyáz rád. (bocs, ha nyers voltam, de ez olyan, mintha egy tigrist próbálnék meggyőzni mennyivel előnyösebb a vegetáriánus életmód. )

    Firefoxot és Thunderbirdet használok! A kémprogik ellen meg Spyware Doctort... Pont mint egy hardcore MS fan ugye? :DD
  • Penge4
    #62
    Néhányat a "Levélszemét"-be rak, de nem mindet. Én a levelezőben azt a durva hiányosságot fedeztem fel, hogy a SPAM-nek jelölt levelekben is ugyanúgy megjelennek a távoli képek, mint a többiben.
  • smv
    #61
    Hátha tudod: nem oldható meg, hogy a spam leveleket, ha már felismeri, akkor törölje is?
  • nedudu
    #60
    Tényleg annyira gáz a skin csere alatta, hogy csak 1 klikk felrakni bármelyiket.
  • Penge4
    #59
    ": Kevéssé testreszabható, egy normális skin nincs hozzá, sok fölösleges dolog van benne, ami csak egy nagyon szűk rétegnek fontos! (pl torrent kliens..stb) Na és akkor a kezelőfelületről ne is beszéljünk az is csapnivaló..."

    Na megszólalt a hardcore M$ fan. Te használj inkább Vistát IE7-tel, mert attól jobb nincs és vírusod sem lesz, mert a Security Center és a Windows Defender vigyáz rád. (bocs, ha nyers voltam, de ez olyan, mintha egy tigrist próbálnék meggyőzni mennyivel előnyösebb a vegetáriánus életmód. )

    A legtestreszabhatóbb böngésző. A torrent kliens azért van, mert aki mondjuk leginkább nyitott oldalakról tölt, annak nem kell feleslegesen telepíteni még egy uTorrentet sem.
    Aki csak néha megy fel IRC-re, annak megint nem kell a Mirc. A mailkliensről meg annyit, hogy ugyanazt tudja, mint a TB, kivéve a HTML formázásokat.

    "Szerintem minden Operás jobban örült volna (köztük én is) scriptelhetőségnek, vagy valami firefox plugin szerű dolognak, mert azért valljuk be: ez nagyon el van találva firefoxon."

    Most is scriptelhető. A kiterjesztések meg feleslegesek lennének. Épp az a jó benne, hogy minden egybe van, ami szükséges és így is gyors. Nem azt, hogy a neten keresgéljek még kiterjesztéseket. Amik ugye vannak fasza kiterjesztések is, amikkel 40 kiterjesztést is feltehetek egyszerre, de minek, amikor a Windowst nem telepítem újra naponta, ily módon a böngészőt sem, tehát mire oda jutok, hogy az összegyűjtött kiterjesztéseket felpakoljam, addigra már 3 verzióváltáson túl vannak.
  • smv
    #58
    Szerintem neki a dupla vissza, a dupla előre, és a mágus ikon zavart be, mert így már több a gomb ott mint az FF-ben, és az úgy már olyan bonyoluuuuult.
  • Sanyix
    #57
    "Ha egy böngésző 10 év alatt 1% közelében stagnál akkor ott valami igen nagy baj van... még ha ezt az elvakult Opera fanok nem is látják be"
    Nem tűnt fel, hogy 1 éve lett ingyenes? Addig fizetős volt. ingyen vs fizetős gondolom nem kell magyarázni milyen hatása van a terjedésre... továbbá nem adják a legnépszerűbb oprendszer mellé(IE), és nem folyik a csapból is (FF).

    "Én is használtam Operát, de már a legelső fontos szempontnál megbukik: Kevéssé testreszabható, egy normális skin nincs hozzá"
    Hát ez világosan elárulja, hogy nem értesz hozzá. Még láma felhasználónak is egy kis körülnézés után durván testreszabható, és ha valaki ért a css-hez, annak az egész grafikus felület teljesen átszabható.
    Iszonyú sok skin van, köztük nagyon szépek, max te nem találtál, pedig ott van egy kis menüpont amivel a neten lévő jópárszáz skin között lehet böngészgetni.

    "sok fölösleges dolog van benne, ami csak egy nagyon szűk rétegnek fontos!"
    A torrent kliens, fontos azoknak akik azt sem tudják mi az a p2p, és mi az a torrent, csak le akarnak tölteni valamit. RSS, IRC, mouse gestures, email kliens, widgetek nem fontosak? Áruld már el mi nem fontos szerinted? A torrent kliensen kívül, ami lehet hogy neked nem fontos de másnak igen.

    Egyébként miért is baj, ha ezek bennevannak, amikor használaton kívül ezek a funkciók inaktívak(nem is látszanak a feltületen), és még így is kisebb az egész program, mint az FF?

    A kezelőfelület a legjobb ami létezik, mindent egyszerűen el lehet érni, persze akik megszokták az ie másolat, semmitnemtudó felületet, azoknak elsőre fura(nekem is az volt, aztán rájöttem, hogy kiba jó) , aki meg egyáltalán nem tudja kezelni, az egyszerűen értelmi fogyatékos. Egyébként a többi böngészőnél nem úgy van a felület felépítése, hogy fönt menü, alatta fülek, alatta navigációs gombok, keresőablak, és ezek alatt a weboldal? Ha jól emléxem az IE és az FF is pont ugyanúgy néz ki, de ha kell csinálhatok összehasonlító screenshotot. A + dolgokat pl a képernyő szélén lévő 2 pixeles nyilacskával lehet előhozni, vagy egyéb módon, szal alapból pont ugyanolyan a felülete mint az ie-nek vagy ff-nek, egyszóval szerinted azoknak is szar a felülete, ok megértettem.
  • Z
    #56
    Mondjuk a flém szerintem felesleges. :D

    Amíg nem megy pénz egyikőtök zsebébe sem azért, mert védi a saját választottját, illetőleg szapuja a másikét, szerintem felesleges. :)

    Písz end láv legyen!
  • cousin333
    #55
    Ebben még mindig nincs irigység :). Elég világos, hogy az FF a népszerűségét a világméretű hype-nak köszönheti elsősroban, nnak ellenére, hogy nem rossz böngésző. A 10 év jó része során az Opera számos handycap-el küzdött, úgyis mint a fizetős volta, vagy éppen a hibás oldalmegjelenítés (gyakran saját hibáján kívül).

    "Én is használtam Operát, de már a legelső fontos szempontnál megbukik: Kevéssé testreszabható, ..."

    Biztos, hogy egy böngészőről beszélünk? FF csak jelenthet ezen a téren (főleg UI terén).

    "... egy normális skin nincs hozzá, ..."

    Jelenleg 488 skin van hozzá hivatalosan. Szertem sok közülük egész tetszetős. Ha egy sem tetszik, szerintem ideje kissé magadba nézned. Vagy magadnak csinálni egy tuti skin-t...

    "...sok fölösleges dolog van benne, ami csak egy nagyon szűk rétegnek fontos! (pl torrent kliens..stb) "

    Ez mindig az ultimate érv akar lenni? Nem tetszik? Kapcsold ki. Ugyanis ki lehet. Nehogymár az legyen az érv, hogy túl sokat tud. Ez nem kémtörténet :). Pláne, hogy kisebb a telepítője, gyorsabban indul, és böngészés közben sem lassabb (sőt), valamint kevesebb memóriát is eszik. Akkor meg kit zavar, ha sok minden van benne? Pl. levelezőről kb. 2 menüpont szól, ha nem használod. Zavar? Aligha...

    Na és akkor a kezelőfelületről ne is beszéljünk az is csapnivaló..."

    Szvsz ez megintcsak user error (meg ízlés kérdése). Mellesleg elég jól testreszabható...
  • Sil78
    #54
    Persze, de a Firefoxos fejlesztések sem egyszerű Opera-nyúlások, hanem ugyanúgy a felhasználói igényeket követték. Voltak ezek korábban kiterjesztésként is. És nem a hiperintelligencia bizonyítékaként szerepelnek, csak a cikk egyszerűen kihagyja az eredeti cikk intelligenciával foglalkozó részét (pl a microformats el sem hangzik).
  • smv
    #53
    Sil78:
    Az Opera:config -ra az áttérők miatt volt szükség. mint ahogy a billentyűzetkiosztás is firefoxos lett (pl kontrol-t). Ezek eddig azért nem így voltak, mert eddig nem figyeltek annyira a "más böngészőkről átállókra", mint mostmár.
    A Widgetek egetrengető faszságok... :D Szerintem minden Operás jobban örült volna (köztük én is) scriptelhetőségnek, vagy valami firefox plugin szerű dolognak, mert azért valljuk be: ez nagyon el van találva firefoxon.
    Phishing védelem pedig már millióegy böngészőben volt eddigis, nem értem, hogy ez miért pont firefoxos cucc lenne...
    A csini kis reklámcsík pedig már nincs régóta...


    DjDano:
    Mit akarsz te Operán testreszabni? Az Opera több mint egy böngésző, ez tulajdonképpen egy internetes "programcsomag", mely a kényelmi funkciókat szem előtt tartva lett kitalálva.
    Sok dolog van benne, ami szűk rétegnek fontos? Igazad van, az e-mail kliens, az rss olvasó bizonyára eget rengető hülyeség, senki se használ ilyeneket...
    Az pedig, hogy a torrent kliens nem tartozik a leghasználtabb funkciók közé inkább annak tudható be, hogy rengetegen azt se tudják, hogy mi az a torrent.

    Másrészről pedig ha megnézed akkor az Opera egyik kiegészítő funkciója sem a professzionális felhasználóknak van kitalálva. Se az e-mail kliens, se a torrent kliens, se a chat rész nem hardkór usereknek van, sokkalinkább a "legtöbbet használt funkciók" elérésére szolgálnak. Ergó: Ha komolyan akar valaki torrentezni, akkor úgyse az Operát használja rá, azonban arra baromi kényelmes, hogy pl egy honlapra torrent fájlként felrakott mondjuk képcsomagot/videót lehúzz vele.
  • cousin333
    #52
    Ez igaz. Viszont ezeket több helyről szedték (pl. widget), fokozatosan kerültek bele, más, saját fejlesztések mellett. Esetleg másképp megvalósítva, mint másoknál (phising). Vagy régi feature-k kaptak emberi felületet (content block, keresők hozzáadása), általában újszerűen megvalósítva. Mellesleg nincs ezzel semmi baj, csak a bekerülésük ne az adott böngésző hiperintelligenciájának bizonyítékaként szerepeljen. Például szivesen venném Operában egy működő incremental update-et (Vista alatt FF sehogy sem akart 2.0-ről 2.0.0.1-re váltani).
  • Vang So
    #51
    A dolog ennél sokkal egyszerűbb: az Opera csak nemrég lett ingyenes, iletve reklámmentes, márpedig olyan piacon, ahol az emberek megszokták az ingyenes eszközt (IE, Firefox) eleve nem fizetnek, pláne, ha a különbség nem olyan mértékű, ami ezt indokolná. Az átlag user elvan az ie-vel, mert odarakták az orra elé, aki mást akart, annak ott volt ingyen a Mozilla, Firefox, miért költött volna Operára, vagy nézett volna feleslegesen plusz reklámokat? Plusz az ie-only korszakban készült honlapok (fként az i-framek miatt), nem szerettek jól megjelenni Operán, hát nem kaptak rá. Most hogy ingyenes és kezdenek közeledni, ha lassan is, a megjelenések, majd meglkátjuk, felszívja-e magát. Az igazság azonban az, hogy image-építésben és közösségi fejlesztés terén a firefox sokkal jobb. Jelenleg ez van, persze lehet még máshogy is.
  • DjDano
    #50
    "Hol van itt írígység? Max fordítva lehetne erről beszélni. Elég érdekes lenne olyanra irígykedni ami rosszabb :\"

    Ha egy böngésző 10 év alatt 1% közelében stagnál akkor ott valami igen nagy baj van... még ha ezt az elvakult Opera fanok nem is látják be

    Én is használtam Operát, de már a legelső fontos szempontnál megbukik: Kevéssé testreszabható, egy normális skin nincs hozzá, sok fölösleges dolog van benne, ami csak egy nagyon szűk rétegnek fontos! (pl torrent kliens..stb) Na és akkor a kezelőfelületről ne is beszéljünk az is csapnivaló...

    Emiatt nem lesz az Opera sose népszerű
  • Sil78
    #49
    No, azért a böngészők a másik irányból is szoktak egymáshoz közeledni. Pl Operában sem volt mindig opera:config, meg widgetek, meg rendes használható reklámszűrés, meg pl phishing elleni védelem (volt viszont sokáig csini reklámcsík)...
  • Sil78
    #48
    Erre szoktam csendben megjegyezni, hogy Win98 alatt, PII-es gépen, 128MB RAM-mal használtam egészen novemberig a rókát, 50-60 kiterjesztéssel, és kutya baja nem volt, akárhogy nyúztam. A munkahelyi (XP, jelenleg 448MB RAM, de nemrég volt bővítve) és az új otthoni gépemen (XP, 1GB RAM) sem sikerült még ennyire túlzott proci- és memóriafogyasztást produkálnom. Pedig rám aztán nem lehet mondani, hogy keveset használom a böngészőt...
  • Z
    #47
    Thx mindenkinek! Na ez az, erre gondoltam. :)

    Ja, és a biztonság: igen, én is azért kezdtem el anno használni a Firefox-ot, mert a hozzáértő, ártó szándékú embereknek nem volt akkora céltábla, mint az IE (és az IE motoros borzolók). Viszont most, hogy kezdik TÉNYLEG nagyon sokan használni, talán jobb "előre menekülni" az Operához szvsz.

    Köszi még egyszer a tippeket!
  • Vang So
    #46
    Hm tök jó, hogy bármuilyen cikk jó a flame-hez (mindenki ugrik, mint kutya a véres zoknira) és nem kell foglalkozni a lényeggel :)

    Sajnos a cikk lényegi téren elég harmatos, itt hozzá lehet olvasni kicsit a témához: Read/Write Web
  • Monkey
    #45
    Na nehogy azt mondd nekem, hogy 2 giga ram kell netezéshez! Ha valaki dolgozik a gépén, ergo a gépéből él, akkor ne legyen spúr venni bele elég ramot! Ha meg nem abból él, akkor a 69 futó processzből lőjjön ki pár feleslegeset, ha már egyszer anyagi helyzete nem teszi lehetővé, hogy a történelmi mélyponton lévő memória árak idején bepattintson magának egy nagyobb modult.

    (Mellesleg jegyzem meg, hogy ha valakinek a problémamegoldó képességét komolyan próbára teszi egy böngésző, csak azért, mer 200 megát zabál, az inkább olvasson újságot!)

    Ja, és :)