210
  • kutyak
    #10
    Arrol az aprosagrol ne felejtkezzunk el, hogy autoval nem csak BKV vonalon lehet kozlekedni. (Meg mielott kerdezned: haz/auto ertekaranya nalam kb 16:1-hez a haz javara, videki vagyok, kerteshazban lakom)
  • Gaillard
    #9
    Az ablakcserés példát az energiatakarékosság - szennyezés/fogyasztás kontraszt miatt írtam. A példában említett "hazafiak" persze az elsőek a gáz/fűtéstámogatás igénylésénél is, holott a valós jövedelmük és fogyasztási szokásaik, közteherviselésük alapján egy nagy... érdemelnének.
  • Gaillard
    #8
    Na persze, úgy tavaly június elejétől, egy-két hetet leszámítva, az átlagosnal (néha jóval) magasabb a hőmérséklet és szinte elenyésző a csapadék.

    A klímaváltozás nemcsak átalános felmelegedés hoz (amelyhez sok-sok áldozattal, de egy bizonyos szintig még alkalmazkodni lehet), hanem szélsőséges időjárást is sok-sok extrém dologgal.
    Nem is a melegebb téllel lesz a fő gond, hanem majd a nyári periódusokkal, amikor az extrém meleget és szárazságot kell elviselni. Pld-ul lehet, hogy a Magyarországra jutó csapadék mennyisége nagyságrendileg nem lesz kevesebb a mostaninál, de ha mondjuk annak eloszlása nem megfelelő, akkor elég sok probléma (aszály vagy árvíz) adódhat abból. És várhatóan egyre több szélvihar, orkán, szupervihar és felénk kevésbbé honos időjárási jelenségek is megvethetik a lábukat, amelynek nem sokan örülnének (a tavaly nyári 3 budapesti vihar, szupercella vagy a most briteket súlytó szélviszonyok).

    Persze azok kendőzik el legjobban a klímaváltozást, akik az aktív részesei és szarnak mindenbe bele.
    Talán nem kellene autózni (aminek a "mellékterméke" az egészséget is közvetlenül károsítja), legalább is nem ilyen formában (széndioxid-kibocsátás), talán oda kellene figyelni az energia takarékosságra, a megfelelő hulladékkezelésre és az alternatív erőforrásokra.
    A lusta és a Földön élősködő emberek nyugtatgatják magukat azzal, hogy ilyen volt máskor is. Na persze ilyen átlaghőmérséklet emelkedéshez máskor több száz vagy ezer év kellett, most egy-két évtized.

    Nem egyszerűbb - akár csak feltételezve egy esetleges későbbi nagyobb problémát - egy élhetőbb, a természettel megfelelő harmóniában élő társadalmat formálni és megpróbálni elkerülni a későbbi negatív hatásokat.
    Sajnos az emberek túl önzőek, hogy így gondolkozzanak és azokban keresik a hibát, akik legalább tisztelik a környzetet. Sajnos ezek a "zöld" emberek ugyanúgy megsínylik majd az önző emberek felelőtlen viselkedését is.

    Csak egy jó példa. Menjen valaki ma el bármelyik budapesti "proli" lakótelep (ilyenben élek én is) parkolójába el és számolja meg, hány több milliós értékű autó áll a ház előtt és hány, az autó értékének töredékéből megvalósítható nyilászáró felújítás történt az adott házban. Persze ez esetben is az olyanok ácsingóznak az állami támogatásra (majd az állam megcsinálja, kifizeti helyettem az ablakcserét), akik adót és járulékot nem hajlandóak fizetni, de milliós autót, azt bezzeg vásárolni tudnak.
    A legviccesebb pedig az, aki azzal védekezik az autózásával kapcsolatban, hogy a BKV túl drága. Egy 7.300,-Ft-os bérletköltséghez hasonlítja az autózás költségeit, amely kapcsán felmerülő összes költség (autó megvásárlása, szervizelése, javíttatása, üzemanyaggal ellátása, használandó alkatrészek cseréje, parkolása, biztosítása, súlyadója, káresemények fedezése, stb.) annak többszöröse. És persze egyedül jár az autójával mindennap.

    Szép kis világ van:(
  • Anteris
    #7
    tényleg, mafádinfluenzával mi van? Már rég meg kellett volna döglenünk az újsághírek alapján...
  • roliika
    #6
    Szegény maciiiik!
  • scooterbr
    #5
    Ne akarjál!
    Még a hátam közepáre se kívánom. Fújjj hó!!
  • gyuri12
    #4
    ÉN HAVAT AKAROK!!!!
  • egyember1
    #3
    ami erdekes, h valojaban mar ezelott is voltak hasonlo idojarasi jelensegek, nagyon enyhe tel es pl hideg nyar. ez tk. nem ujdonsag, csak most szeretik riogatni a nepet.
    arra leszek majd kivancsi, hogy mikor bejon februar vegen az igazi hideg, ki lesz depresszios... hehe.
    ;)
  • babajaga
    #2
    Csak egy dolgot kellene megjegyezni még a meteoromókusnak is hogy a tél egy időszak ami pontosan ettől eddig terjed.Nincs semmi köze a hóhoz, hideghez. Afrikában is van tél.Mintahogy volt már nyáron hosszú ideig hideg idő mégsem mondta senki hogy nem nyár van.
  • Max Damage
    #1
    Elgondolkodtató és érdekes, jó cikk... Gratulálok!