210
  • Epikurosz
    #50
    "A klímaváltozásnak rengeteg oka lehet. Nem teljesen bizonyított,hogy a Szén-dioxid miatt van a felmelegedés.Lehet ez természetes jelenség is."

    igenis bizonyított, hogy a magas légköri széndioxid koncentráció növeli az üvegházhatást. Akár ki is próbálhatod otthon. Kísérletezz.


    "Geológiailag jelenleg jégkorszak van,hiszen a definíció szerint,a jégkorszak egyenlő a tartós sarki jégsapkák jelenlétével."

    Te még nem láttál jégkorszakot, fiam. Az nem ilyen piszlicsáré, mint ami most van.


    "Ennek okai lehetnek pl. egy 250 millió évente bekökvetkező folyamat,mégpedig az,hogy a naprendszer átmegy a tejútrendszer galaxis "karjain",ami ugye tartalmaz kozmiuks port.Ettől a napállandó csökken -> hideg lesz.Tehát elméletben lehetséges az,hogy most jövünk ki ebből a kozmikus porból és ezért is melegszünk."

    Erre én is gondoltam, de hogy is van ez? A galaxisunk nem együtt forog, karostól, magostól? Minden áll, csak a Föld futkos körbe?
    Különben, a szupernova robbanások nyomán kilökődő porfelhők eljutnak hozzánk, de most erről nincs szó (250 millió éve volt ilyen, ki is pusztult a szárazföldi élőlények 90%-a).


    "A túlzott felmelegedés csak emberi szemmel drámai.Van olyan élőlény akinek ez kedvez is."

    Na, ja. A Föld őskorában biztos, hogy melegebb volt itt, de én nem kívánom vissza azt a korszakot.
  • davos80
    #49
    Átlaghőmérsékletnövekedés.
  • babajaga
    #48
    Valamit nem értek. Sokan klímaváltozásról nyavajognak és ne veszik észre hogy amerikában meg elég kemény idő van.A hideg eloszlása meg állandóan változik. Nem is olyan régen az egész nyár hűvös volt a strandtulajdonosok a hajukat tépték. Hol van itt akkor globális felmelegedés?
  • mellon
    #47
    Tegnap sétáltam a Budai-hegyekben, és nem 1 fán láttam, hogy elkezdett rügyezni. Sajnálatos, és elkeserítő
  • halgatyó
    #46
    Valahol azt olvastam, hogy az óceánok szintje csak abból fog 15-20 métert emelkedni, hogy a víz hőtágulása meg a hőmérséklet emelkedés ugye...

    Elővettem a táblázatot és kiszámoltam. Néhány centi jött ki.
  • who am I 7
    #45
    Hát te kész vagy berci meg ezek a faszságok .
    Nem elég neked new orleands meg a hurrikánok?15 fok "télen"?+ polus váltás akkor sincs 10 év alatt..kész.Egész egyszerüen nap energia, szél energia és víz + kocsikba hibrid meg villanymotorokat.Ennyi.Nem hiszem el, h mindenkinek kell a 200-500 lóerő a kibaszott kocsijába, h eljusson valahova....hacsaknem fel akar vágni vele..de aki meg ilyen az dögöljön meg nyugodtan.
    Jah...és az ha nap/szél/viz energiát használunk fel a közlekedésbe pedig hibrid rendszert, én ugy gondolom, h ez nem középkori szint....


  • halgatyó
    #44
    Igen, de a MÉRTÉKE (nem tudok máshogyan kiemelni) teljesen bizonytalan

    És a hatásai is. Hány méterrel emelkedik majd a tengerszint? 5 méterrel, vagy 90-nel? Nem mindegy. Én azért vagyok mérges, mert itt óriási katasztrófát jósolgatnak, amit -- őszerintük -- csak úgy lehet megelőzni, ha mindenki szépen gyalog jár. Na ennyire hülyének ne nézzenek

    Talán nem élünk még eléggé szegényen? Éljen szegényebben az, aki mondja! (Mert ez is tipikus dumájuk ezeknek: "szegényebben is lehet élni")
  • davos80
    #43
    A klímaváltozásnak rengeteg oka lehet.
    Nem teljesen bizonyított,hogy a Szén-dioxid miatt van a felmelegedés.Lehet ez természetes jelenség is.
    Geológiailag jelenleg jégkorszak van,hiszen a definíció szerint,a jégkorszak egyenlő a tartós sarki jégsapkák jelenlétével.
    Tehát az a normális, a "default",ha nincs jégsapka.
    Ennek okai lehetnek pl. egy 250 millió évente bekökvetkező folyamat,mégpedig az,hogy a naprendszer átmegy a tejútrendszer galaxis "karjain",ami ugye tartalmaz kozmiuks port.Ettől a napállandó csökken -> hideg lesz.Tehát elméletben lehetséges az,hogy most jövünk ki ebből a kozmikus porból és ezért is melegszünk.
    A túlzott felmelegedés csak emberi szemmel drámai.Van olyan élőlény akinek ez kedvez is.
  • bermuda3
    #42
    én eddig havat akartam h lehessen snowboardozni, de azt hiszem meggondoltam magam. már nem kérünk belőle :) jobb időben elő lehet venni bicikliket (bmx rulz)
  • halgatyó
    #41
    Épp ez az. A tömegközlöködés árai most kezdenek az egekbe emelkedni, ennek hatására az utasszám csökkenésnek indul. Igen ám, de egy rakás befektetŰ belefektetett egy rakás pénzt, amit kamatostul akar visszakapni.

    Hát majd lobbizni fognak jó nagyokat, hogy tovább nehezítsék az autóközlekedést.
  • Epikurosz
    #40
    Amúgy a klímaválság valós, ne próbálj itt diverzionista aknamunkát kifejteni.
  • halgatyó
    #39
    Folytatom: A TÉT ÓRIÁSI!

    Ha az emberiség (nagy része) lemond a normális életminőségről és egy ókori életszínvonalra süllyed vissza, az NAGYOBB tragédia lesz, mint az egész globális hóbelevanc meg klímaváltozás

    KLÍMAHISZTÉRIA (no lám, én is tudok nyelvészkedni)
  • Epikurosz
    #38
    Ne parázz, mert nem fogjuk betiltani az ótókat.
    Gödöllő-Bp. dolgozó bérlet a tömegközlekedésen 20.000 Ft./hó. Akkor miről beszélünk?
    Környezetvédők kocsik kellenek, amelyek bioüzemanyaggal, napelemmel, majd hidrogénnel működnek.
    Addig is kell nekünk még egy atomerőmű, a Tiszán, vagy a Dunán, Paks alatt, mert a ruszki és arab szénhidrogénektől való függős már kritikus szintet ért el.
    Minden újonnan építendő lakás esetében pedig legyen feltétel, hogy a melegvizet és a fűtést napcellákból és/vagy földhőből és/vagy szélből nyerje.
  • halgatyó
    #37
    Az egész éghajlatváltozási dumával számos probléma van:
    -- Jól felismerhetők rajta a manapság tipikus agymegdolgozó sajtóelemek. Az információk közlését egy elrettentő szókészlet kidolgozása és sújkolása előzi meg. A nyelvészkedők legújabb agyszüleménye a "klímaválság" Ordítva hányok ha ezt a szót olvasom valahol!

    Előbb be kellene bizonyítani, hogy tényleg nagy a baj, utána jöhetnek a klímaválsággal.

    Leírok itt egy példát, érdemes átgondolni ami a veszteségek, nyereségek és valószínűségek témakörét érinti. Nem annyira a jelen SG cikkre vonatkozik, hanem arra az érvrendszerre, amellyel ezt a ál-környezetvédelmi baromségrendszer BIZONYÍTÉKAIT próbálják HELYETTESÍTENI.

    <PÉLDA> Koporsós Bertalanhoz este becsönget valaki, hogy ég a ház, azonnal rohanjon világgá!
    A ház egyáltalán nem látszik égni. Az ajtón KÍVÜL valami enyhe füstszag valóban van, de a házon belül semmi jele. "De ha nem rohansz, akkor az egész családoddal együtt elpusztulsz!" ordítja egy alak. "Megéri neked a kockázat? Gondold meg jól!"

    Aztán mire Berci visszaér a nagy rohanásból, kirámolták a házát. Tűz nem is volt. "Valaki" az utcán meggyújtott néhány nejlonzsákot, hogy büdös legyen. Szerintetek Koporsós Berci hüly vagy nem?
    </PÉLDA>

    Szóval bizonyíték kellene, MERT A TÉT ISZONYÚ NAGY!
  • halgatyó
    #36
    Érdekes, hogy mennyire benyalja itt mindenki a riogató szarsajtó dumáját. (Ez nem a SG-re vonatkozik, ez a téma már a könyökömön jön kifelé évek óta) Hogy így elpusztulunk meg úgy elpusztulunk... hát besz..ok

    Az egésznek az a célja, hogy féljetek. Több, egymástól látszólag távoli okból nyomják ezeket az ordító baromságokat az agyunkba, ám ezek a távoli célok nagyonis összefüggenek az egész Földgolyón található fokozódó tőkekoncentrációval és a dolgozó középosztály szabadságának csökkenésével.

    A környezetvédelmi demagógia egyre inkább a dolgozó kisemberek életminőségének (először csak a mozgásszabadságának) csökkentésére szolgáló ideológiaként funkcionál, ezt észre kellene venni végre.

    HA TÉNYLEG A CO2 MEG A FELMELEGEDÉS LENNE A PROBLÉMA, AKKOR NEM AZT TÖMNÉK AZ AGYUNKBA HOGY SÜLLYEDJÜNK VISSZA KÖZÉPKORI SZINTRE, HANEM AZ EGYETLEN LEHETSÉGES ENERGIAFORRÁST REKKLÁMOZNÁK AMELY JELENLEG LE TUDJA VÁLTANI A FOSSZILIS ENERGIÁT!
    És ez az egyetlen energiaforrás, amin az emberiség normális életminősége, talán a túlélése múlik (mert most már lassan az a tét) nos ez NEM a szélenergia.

    Az autók és az autósok állandó mocskolásán kívül semmilyen hatékony és elfogadható intézkedés sem történi, amely a KÖZLEKEDÉS OKAIN keresztül közelítéené meg a problémát.

    A döntéshozó ****-nak meg a ***sajtó képviselőinek fel kellene végre fogniuk, hogy a közlekedésnek (autózásnak is) OKAI ismétlem OKAI vannak! Ezeket az okokat kellene végre átgondolni. Az autósok b**gatása helyett.

    Másik szempont az, hogy például Magyarország évente kb. 30millió tonna kőolaj egyenérték energiát használ (fogyaszt). Ebből az autók kb. 2 millió tonnát. Ha az autósok egy része átül a tömegközlekedésre, akkor a 30 millió tonna olajegyenérték helyett el fogunk fogyasztani 29 millió tonnát. Csakhogy az autózás betiltásának ÓRIÁSI társadalmi kára is lenne, amit megintcsak fel kellene fogniuk a csököttagyú döntéshozóknak és a sajtónak, meg az egész hóbelevancot a háttérből mozgató figuráknak.

    A közlekedés ellehetetlenítésének illetve jelentős megnehezítésének a társadalmi kárai:
    -- Nagyon sok ember nagyon sok plussz időt (akár napi több órát is) használ el közlekedésre
    -- Jelentősen beszűkülnek a munkahelykeresés lehetőségei, azáltal hogy az eddigi 40 km-es körzet helyett 10 km-es körzeten belül kell munkahelyet találni (a lakástól számítva)
    -- Sok értékes embernek olyan környékre kell költöznie (ha nem vállalja a munkanélküliséget) amely erkölcsileg és minden szempontból lepusztult, pihenésre és biztonságos életvitelre alkalmatlan. Ez visszahat a jövőjükre (nem részletezem)
    stb stb
  • Kurosora
    #35
    Kinézek az ablakon, mit látok: süt a nap, fúj a szél -- a hó pedig zuhog! Utána egy szép szivárvány... Ne mondja azt nekem senki, hogy ez normális!

    Persze -- mondanák egyesek --, hogy nem az emberiség a bûnős, hanem az, hogy pólusváltás van soron, s emiatt jobban érik a Föld felszínét a Nap sugarai. Nade ez nem tíz év alatt okoz ekkora klímaváltozást...
  • Epikurosz
    #34
    Nimród!
  • Epikurosz
    #33
    Nemde. Én nem akarok alárendelt kis pont lenni. Csillagok szülötte vagyok én, - na nem jut eszembe, nem Góg és Magóg, ahnem annak a másiknak (magyarok ősapja) a fija.
  • tar86
    #32
    Szerintem ez az idióta Buss gyerek az oka mindennek.
  • Viet
    #31
    Nem lesz hideg. jeeeee.
  • BCs design
    #30
    az a jó
  • huuu
    #29
    Az erdélyi birkapásztor sem csinál szenzáziót az enyhe télből!
    Max. kifordítja a subáját és legeltet tovább.
    De uncsi már a nagy meglepődés, szenzáció a természet fintora láttán.
    Fel kéne fogni végre, hogy alárendelt kis pontok vagyunk.
    Nemde?
  • huuu
    #28
    Na figyu!
    Mindíg szenzációt csinál minden szaros cikkíró egy kis enyhe periódusból!
    Azt sem kéne elfelejteni, hogy éppen kifelé lábalunk az előző jégkorszakból...
    Mivan Ödön? Nem olvassák a cikkeidet? "Kiszárad a Balaton" címmel nincs kedved publikálni?
    Cseszd meg!
    Értelmes, okos cikkeket írj, értelmes okos helyen.
    Az SG színvonalát nem kéne lehúzni.
  • kutyak
    #27
    És több béka, rágcsáló, stb.
    Viszont nincs elég csapadék, amiből a növényzet tavasszal táplálkozna, hogy a termelt növényekről ne is beszéljünk (=kaja). És ha a tápláléklánc alja nem él meg, akkor a teteje sem. Vagisz sok állat elpusztul. Ha jövőre kemény, hosszú tél lesz, akkor az egyébként is legyengült állomány még jobban kipusztul. Ez esetleg olyan lengésekhez vezethet, amely végzetes lehet egyes fajok számára.

    Nagyszerű, hogy nem kell fűteni (mégis többet fizetek, mint tavaj), de a hőmérséklet emelkedés szárazságot hoz, az pedig senkinek sem jó, legfeljebb a sivatagi állatoknak/növényeknek, nameg a Dakarnak.
  • Mike at home
    #26
    no igen, de nem pusztulnak azok a rovarok, amiknek kéne
    még több kullancs, szúnyog lesz
  • Cat #25
    Most olvastam METROban, hogy hétvégén 15 fok lesz, azaz hétvégén mehetek bicajozni rövidnadrágban, polóban. Aki szerint ez január közepén normális, jelentkezhet egy pofonért.
  • who am I 7
    #24
    Egyébként europát sem kell félteni...itt a legrosszabb a helyzet melegedés szempontjából...még mindig inkább mossák a pénzt és csempészkednek minthogy foglalkoznának a természettel..
  • who am I 7
    #23
    egyre nagyobb hurrákánok lesznek...remélem elkúszik az egyik nyú jórkig és megleckézteti őket....lehet akkor majd észbe kapnak.Bár észbe nem mert elég barom a nagyátlag...
  • babajaga
    #22
    Száraz meg esős évszak.
  • Darth Sith
    #21
    "zerdán José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke energetikai és klímavédelmi intézkedési javaslatokat ismertetett brüsszeli sajtóértekezletén."
    minek kell még bekövetkeznie ahoz, hogy az USA, Kínai és az összes nagy hatalom befejezze ezt a szennyezést és moderálja magát? ha a kisországok képesek, ők mér nem? Ki kell pusztulnia a fél földnek hogy vki végre felfigyeljen? Hiába szajkózzák ezt már 50 éve, senkit sem érdekel, aki tudna is tenni valamit.
  • who am I 7
    #20
    te nagyon buta vagy...Igenis nagy xarba van az emberiség.Ennyi.50 év maximum.Rohagyjon el az összes multi és nyugodtan elsöpörhetik a hurrikánok amerikát...sztem ők szennyezik legjobban a környezetet...
  • dez
    #19
    mérsékelt
  • dez
    #18
    Tudtommal csak a kérsékelt égövön van meg a szokásos 4 évszak.
    Ha jól emlékszem, a forró égövön csak két évszak van, és azokat sem úgy hívják, hogy nyár és tél.
  • Fec papa
    #17
    JA és persze dobáljátok ki a hűtőket meg a trabantot vigyetek a bontokba és irány mindenkinek venni biomotoros autokat stb....| ez annyira hülyeség, max majd 20 vagy 30 év mulva lesz jobb a helyzet vagy rosszabb
  • Fec papa
    #16
    Hát inkább hideg legyen mint meleg, télen annnyi ruhát veszek fel amennyit akarok, de nyáron max meztelenre vetkőzők és még ugyis kibaszott melegem van. Egyszer ugis kihalunk, ha nem fogunk elköltözni a földről, mert visszaáll majd a pangea vagy hogy irják és minden kipusztul majd jön a jégkorszak stb... a partmenten meg majd nem lehet élni mert veszélyzónában lesz és legalább 1 hétre 3 földrengés plussz még pár tájfun várható , persze mindezt cska ugy baromsagbol irtam le mielott vlaki komolyan venné
  • UnnameD
    #15
    Nem az a nemnormális, hogy néha ilyen az idő, hanem hogy már 10 éve folyamatosan megdől az előző évi rekordhőmérséklet, és még mindíg semmit nem teszünk. No persze nem nekünk kéne, hanem pl amerikának.De ő aztán ravasz, mert ő a legnagyobb szennyezőanyag-kibocsájtó, de inti a világot, hogy nehogy pazaroljatok, meg ne szennyezzétek a környezetet, mert megsülünk a bolygón... Lassan nem kell majd szauna bérletet váltania senkinek
  • babajaga
    #14
    Volt nem is egy év amikor június Júliusban majdnem ilyen volt az idő.Augustusban volt egy kis meleg, nem is olyan régen, az se volt normális.
  • babajaga
    #13
    Akkor a fűtésszámlámat is fizesd!
  • Ronny
    #12
    ajánlom egy kicsit áss mélyebre a témában. Elég nagy szarban vagyunk.
  • UnnameD
    #11
    Hát, az 5-8% hatásfokkal dolgozó 100 éves elven működő villanykörtéket ideje lenne már lecserélni. Aki szerint normális az időjárás, és hogy csak a sajtó fújja fel, az álljon fel a gép elől, és menjen ki a szabadba.