109
MS oprendszer mobilra, pdara, hordozható eszközökre
  • sirius79
    #109
    Sziasztok. Adott egy Motorola Mc55 PDA, win mobile 6.5-el. Telepítek egy szoftvert aminek egy bluetooth eszközt kellene kezelnie. Már több PDA-n is futtattam a progit gond nélkül, de itt inaktív a BT lehetőség a szoftveren belül. A win felületen csatlakoztatva van az eszköz. A kédésem az hogy egyrészt a BTexplorer nevű förmedvényt el tudom -e távolítani, vagy ami mégjobb lenne: lehet-e win 6.1-et tenni a PDA-ra, mert már mindent végigpróbáltam, hardresettől kezdve a kutyafüléig.
  • morcosqtya
    #108
    Tweak programmal is próbálkozz!
    A legtöbb tweakben közvetlenül be lehet állítani.
  • Vargagy
    #107
    Nekem konkrétan HTC Touch Cruise-m van, de ez gondolom az összes WinMo 6.x-es igaz, amit írok (vagy ez spéci HTC dolog?.

    Van egy automatikus szókiegészítés a billentyűs bevitelhez, amivel több a baj, mint a haszon, mert ha én pl. beírom, hogy "nem ", azt hozza be, hogy "nemesis ", mert a javaslatok között az van legelől, és nem az, amit én beírtam. (Az angol szótár megelőzi a magyart és a felhasználóit?)

    Van a Settings/Input/Word completion ablakban egy kocka, amivel ki lehetne kapcsolni a "szolgáltatást". De hiába veszem ki a piát, nem kacsolja ki a dolgot. Mit theteke.
  • morcosqtya
    #106
    No, beszart a HD-m és az ActiveSync.
    Újra kellett raknom, semmi. Nem kapcsolódik.
    A telefont leformáztam, netkapcsolat van, honlapokat elér, de a windowslive-os fiókomat egyszerűen nem akarja létrehozni vagyis elérni.
    Hiába állítom be ezeket:

    Bejövő levelek POP-kiszolgálója
    pop3.live.com:995

    Kimenő levelek SMTP-kiszolgálója
    smtp.live.com:587

    Bejövő levelek SSL-titkosítással
    Be (ez kötelező)
    Kimenő levelek SSL-titkosítással
    Be (ez kötelező)

    Hitelesítés
    Jelszó (a Hotmail programba való bejelentkezéshez használt jelszó)

    jelszó: a hotmail (windowslive) jelszavam
    usernév: mindegy.

    Nem kapcsolódik.
    Vagy folyamatosan kéri a jelszót, mintha elcsesztem volna, vagy nem kapcsolódik azzal az üzenettel, hogy Messages cannot be downloaded to your mobile device. Make sure you are connected and that your e-mail account settings are correct. Then try to download messages again.

    Hálózat van (vodafone), és net is van (böngészni lehet).


    635476549765795965-szer újra próbáltam, kikapcs bekapcs, minden.
    Semmi.
    Mindig ugyanaz.

    Connecting még van, logging on-nál szarakodik.
    Jelszót helyesen írtam be.



    Ötlet?
  • morcosqtya
    #105

    nem.

    Az IMEI számot úgy képzeld el mint egy autón az alváz-számot vagy a motorszámot. (most a kifejezetten az IMEI törlésébe ne menjünk bele, mert egyrészt ez nem célod, másrészt a hard reset az nem "törli" azt.)
    :))
    Többek között az aksi alatt a hátlapon is meg kell hogy találd az IMEI-t.

    A hard reset egy szabályos lehetőség a telefon tartalmának (doksik, programok stb) teljes törlésére, belső alapszoftverének kezdő helyzetbe állítására, "visszainstallálása" úgymond.

    Szűzen kapod vissza a telót. Az OS-t ekkor a fent lévő ROM-ról kapod.

    Viszont lehet h azóta javított ROM-ot adott ki a gyártó, ezért ha már úgyis tisztán akarsz indítani, érdemes az egész ROM-ot újrarakni (ha van új, javított verzió).
    Ezzel is szűz lesz.. és friss is. :))

    Milyen Win van rajta?
  • partytones
    #104
    a hard resetnél nem törlődik az imei szám meg ilyesmi?
  • morcosqtya
    #103
    Hard reset megoldja.
    Ha újra akarod telepíteni a win-t (6.1, 6.5?) letöltöd a megfelelő verziójú (és régiójú) ROM-ot, majd telepíted. HP oldalán keresgess!
    (ha elakadsz akkor az XDA developers forumát (angol) ajánlom, vagy PDA plus, esetleg Mobilarena)
  • partytones
    #102
    sziasztok!

    Nagyon kezdő vagyok!
    Ma vettem kezembe az első windows os mobilom egy hp ipaq voice messenger 500 as telómat!
    Sajnos nem új ezért tele van minden szeméttel!
    A kérdésem az lenne hogy hogy lehet ezeket kiszedni belőle!
    És a másik nagy kérdésem azaz hogy hogy lehet ezen újratelepíteni a wondowst!
  • ibrik
    #101
    WM5 - WM6 - WM6.1 összehasonlítás
  • konczjanos
    #100
    Sziasztok!
    Milyen lényeges különbségek vannak a Windows Mobile 6.0, és 6.1 között? Vennék egy telefont, ami sokkal drágább 6.1-el. Az tényleg jobb is?
  • TLOTR
    #99
    Sziasztok, tud valaki egy oldalt ami fasza új windows mobile-os cuccok vannak?
  • Inquisitor
    #98
    Adobe oldaláról tölthető Palm Pre és Windows Mobile verziókhoz a Flashplayer 10.1, már ha érdekel vagy érint valakit.
  • zeek
    #97
    Kösz szépen! A PPC InterfaceMonitort telepítettem, és a problémám megoldva! :)
  • ibrik
    #96
    Erre több lehetőség is adódik.
    Ha csak arra az információra van szükséged, hogy "elhasználtad-e" az előfizetésben engedélyezett forgalmat, arról a szolgáltató tud értesíteni. Pl. a T-nél van olyan lehetőség, hogy 50%-os és 100%-os állapotnál küldenek egy SMS-értesítést, de szerintem a többi szolgáltatónál is létezhet ilyen.

    Ha viszont mindig az aktuális állapotra vagy kíváncsi, arra az esetre létezik jó pár hálózat/internet forgalmat figyelni tudó, Windows Mobile-ra telepíthető segédprogram. Ezek egy része a telefonszolgáltatók által fejlesztett segédek, amelyek a brand-elt készülékeken általában már eleve fel vannak telepítve.
    De a te esetedben ilyenről szó sincs.
    Létezik egy-két interneten is beszerezhető program - a teljesség igénye nélkül:
    Spb Wireless Monitor (shareware)
    PPC InterfaceMonitor (freeware)
    NET Monitor - a Windows Mobile-os verzió (sw)
    Efficasoft GPRS Traffic Monitor (sw)
  • zeek
    #95
    Sziasztok! Van egy HTC P3470 Pharos típusu telefonom amin WM 6.0 fut. Nemrég előfizettem egy internetes csomagra. A gondom az hogy nem tudom hol lehet az (GPRS) adatforgalmamat ellenőrízni, nyomonkövetni. Hol lehet azt megnézni, kezelni mennyi le és feltöltés történt összesen.
    Segítséget előre is köszönöm.
  • Gladiator
    #94
    hm, megsem... a 6.1 a legujabb:)
  • Gladiator
    #93
    Valamint a legujabb WM a 6.5 (asszem). Azt ra lehet tolteni az X1-esre, vagy minden telefon csak egy fajtat tud?
  • Gladiator
    #92
    Helo

    Most vettem egy Sony Ericsson X1-est Hollandiaban, amin a 6.1-es WM van. Utana olvastam neten, es ugy latom, hogy nem lehet mas nyelvu OS-t rarakni. Ez valami vicc? Ket eves szerzodest kotottem, es a hollandom eleg szar, tehat nem nagyon szeretnem igy hasznalni. Valakinek valami otlet?
  • ibrik
    #91
    Az nem zavar, hogy egy 4 hónapos postra válaszoltál?
    Más...
    Az írásfelismerés nem az Xperia érdeme. Az már eleve benne van/volt a PDA-kon futó Windows Mobile operációs rendszerben.
  • skyli991
    #90
    Ja és a xperiában van olyan hogy berajzolod a betűket és felismeri.
  • skyli991
    #89
    Persze hogy jól lehet rajta netezni. Alapból van rajta IExplorer, de rakhatsz rá operát is vagy mást. Van rá live messenger is.
  • ibrik
    #88
    Meg tudná nekem mondani valaki, hogy melyik EXE fájl a WinMo eredeti tárcsázója?
  • opela
    #87
    Sziasztok lenne 1 problémám. Feltettem 1 progit a pda-ra majd miután a beállítások... programok törlése menü segítségével töröltem kérte a windows a újraindítást majd miután újra indult angol és magyar lett az egész windows pedig előtte teljesen magyar volt. Ezt hogy tudnám helyre állítani? Köszi
  • PíszLávJuniti
    #86
    Sok szerencsét hozzá .. :)
  • Sordoran
    #85
    hát egy qwerty billentyűzettel remélem csak nem lesz nehéz :D
  • PíszLávJuniti
    #84
    MSN minden windows mobile-ban van alapból, de a gépelés körülményes.
    pár levelet meg lehet írni, de nem lesz kényelmes.

    egyébként ahogy láttam, pofásan néz ki az X1 :)
  • Sordoran
    #83
    Sziasztok! Szeretnék majd venni egy Sony Ericsson Xperia X1-et, és azon Windwos Mobil 6.1 lesz. A kérdésem, hogy ezen mennyire lehet jól böngészni majd? (800x480 pixeles kijelző) Lehet hozzá szerezni majd MSN progit is? Mennyire életképes?
  • bdanci
    #82
    hali!szerintetek érdemes vagy egyáltalán fel lehet tenni a Windows Mobile 6.0-t egy T-Mobile MDA Compact II-re? mert nem túl erős gép.
  • gabber_saviola
    #81
    206 MHz-es tenyérre 6-os vindózt? bátor vagy :Ddddd
  • Lazlo
    #80
    Szijasztok!

    Van egy qtek 1010-es mda-m és szeretném rá fölteni a windows mobile 6.0-t. valaki tudna ebben segíteni nekem? Beleteszem a blcsőbe odáig oké de utánna nemtudok semmit :) aki tud segítsen. köszi előre is. :[email protected]
  • PíszLávJuniti
    #79
    Egyelőre nem fogsz PDA ra olyan böngészőt találni, ami ugyanazokat tudná, mint az asztali. Java és Flash terén van egy kis hátrány.
    A NetFronttal próbálkozz, az a legfejlettebb ilyen téren, de ne várj tőle sokat.
  • square76
    #78
    Sziasztok!
    Windows Mobile-s PDA-m Internet Explorer böngészője egyes javascripteket nem tud lefuttatni.
    Tud valaki olyan plugint, mellyel a javascriptek lefutnának?
    Köszi!
  • valaki654
    #77
    sziasztok

    mda compactom van(qtek s100).eddig rendesen működött az activesyncel. ma meg egyszerűen nem akar felcsatlakozni a gépre. van vmi megoldás?(a töltést jelző led világít tehát áramot biztos hogy kap)
  • gabber_saviola
    #76
    szia

    Én GSPLAYERT használok és pont ezért, mert fullra le tudja zárni a billeket és a kijelzőt mikor szól a zene.



    LETÖLTÉS
  • Gerygrey
    #75
    Sziasztok, egy egyszerű kérdés, de bosszant hogy 1 hete van PDA-m és sehol nem találom, miként lehet úgy zenét hallgatni a gépen, hogy a billentyűzet le van zárva? Mert képernyőzár van, de azzal ugyanúgy fennál a veszélye a megnyomódik kétszer a hívásindító gomb szituációnak, ami elég kellemetlen tud lenni. Ha lezárom a gépet akkor a lejátszás is megáll, kézben fogni a PDA-t pedig elég gáz ha csak zenét akarok hallgatni.
  • gabber_saviola
    #74
    tcpmp alatt is van ilyen problémád?
    LINK
  • Darth Sith
    #73
    lenne egy kérdésem.
    Nekem egy ETEN G500-am van, nemrég frissítettem az oprendszerét, kissé gyorsabb lett, de ha videót nézek rajta, továbbra is elcsúszik a hang. Tud erre valaki valami megoldást, vagy valami olyan lejátszó progit, amivel ilyesmi nincs? Ráadásul nem gyári videókat rakok rá, hanem szépen összehúzott, méretre szabott videót, és ennél is. Eleinte tized másodperceket késik a hang, de egy 40perces videónál 10 perc után már elég jelentős csúszások vannak. Valaki tud valami megoldást?
  • gabber_saviola
    #72
    magyar vindóz nincs, max magyarítás
    parancsolj
  • Barney Tech
    #71
    Valaki tud valamilyen magyarositást,vagy magyar windowst? (Microsoft Windows Mobile 2003 Second Edition for Pocket PC )
  • Mester
    #70
    240*320 a felbontás és elméletben ez a "smartphone" változat mást enm nagyo találtam