122
Rójuk le tiszteletünket emléke előtt. Idén lenne 60 éves

Szükségesnek tartod, hogy a http://matepeter.atw.hu oldalán fórum nyíljon. Ha igen, írd be ide: FÓRUM, ha nem akkor: NOFÓRUM
  • martelyibakter
    #82
    Sziasztok!Nagyon örülök, hogy megvalósítottatok egy Máté Péternek emléket állító honlapot.Én is nagy Máté Péter rajongó vagyok és pár jó tanácsot szeretnék átadni, persze távol álljon tőlem ,hogy okoskodjak itt nektek.
    Az életrajzzal kapcsolatban mindenképp érdemes megemlíteni S.Nagy István nevét, aki Máté pályafutásában jelentős szerepet töltött be, mindvégig szövegírója volt és 'törte előtte az utat' több kevesebb sikerrel.
    Írországi publikálatlan dalok fesztiválján 3.helyezést ért el/bár megérdemelte volna az elsőt is/Ez egy elírás az életrajzi lexikonban.
    Első házassága Dékány Saroltával kötődött és az énekesnő hagyta ott Mátét életvitele miatt/ezt egy rádióműsorban említette./Második feleségével 15 évet/haláláig/ éltek eggyütt.Edit asszony végtelenül türelmes, jó társa volt,amit az Ott állsz az út végén című dallal köszönt meg neki 1979-ben.Halála valóban 1984. 09.09-én vasárnap reggel következett be, de nem a lakásán, hanem hakniból hazafelé jövet és szívelégtelenség következtében felesége elmondása alapján.
    Az éjszakák és nappalok 1976-os nagylemez borítója ugyanaz mint a cd borítójé.Egyébként nagyon sok információt megtaláltok S.Nagy istván Máté Péter emlékére című 1985-ben megjelent könyvében, ami a neten is megvásárolható.Ebben fellelhető az utolsó interjú is amit 1984.szept7-én péntek délután adott a fészek klubban.Nyelvtudása kiváló volt, beszélt angolul, németül, oroszul.Nagyon kevés helyen mondják el, hogy volt civil szakmája is, nem könnyebb iskolát végzett mint a Külkereskedelmi Főiskola.
    A 60-as évek végén lépett fel Dékány Saroltával!
    Sok információt megtudtok még róla szóló televízió és rádióműsorokból is.
  • hunbasser
    #81
    majd azért én is csinálok vmit.

    #80:nálam sztem nem írja ki :)
    csak annyi,h nem tölti be,fehér az egész,és ennyi
  • B0B0
    #80
    Az az explorer kiírja maga, meg általában le is tölti maga
  • B0B0
    #79
    Köszönöm a bókot, de ugye akiknek reklámozni kell az oldalt, általában a trendet követni.

    No, majd megpróbálok egy gif-et összedobni
  • hunbasser
    #78
    ya,és nem mellesleg gif-en vagy jpg-ben észszerűbb megoldás is a banner.
    a matepeter.atw.hu-n lévő szövegeknél meg más a helyzet,mert ott többminden is így van,bár kiírhatnád az intro alá,h flash player 8 szükséges
  • hunbasser
    #77
    de sztem pont te vagy az,aki nem megy a trend után,pl aláírásod

    "Tejet kérek! Csokisat!" ebben is van egy adag irónia.
    aztán a nyitott témák

    pl: Süllyedünk USA-szintre

    azért te még nem tartozol a "húdetrendyvagyok" c. emberekhez
  • B0B0
    #76
    Ez a trend ma
  • hunbasser
    #75
    majd vmi bannert akkor csinálok,ha ráérek,de nem biztos,h flashes lesz(azért mégis milyen lenne már,hogyha egy reklámhoz is oda kéne írni:megtekintéséhez flash player 8 szükséges -.-)
  • B0B0
    #74
    A bannert rádbízom. Valami fasza flash-est! :)
  • hunbasser
    #73
    ha fórumon tesszük be az reklám,és akár itt,akár máshol bant/warnt kaphatunk érte.

    sztem olyan helyen kellene reklámozni az oldalt,amely oldalt sokan néznek.
    meglátom mit tehetek,ismerek egy verses oldalt,a tulajdonosa biztos szereti Máté Péter zenéjét,megkérem,h rakja fel a linket.

    de az lenne a jó,ha csinálnál vmi bannerszerűséget
  • B0B0
    #72
    Ennél nagyobb segítséget vártam
  • B0B0
    #71
    Aki jár más fórumokba, vagy oldalakra az tegye már be oda is!
  • B0B0
    #70
    Valahogy az oldalt fel kéne tenni fórumokba meg más olyan helyekre amiken a google keres, mert amíg nem jelenik meg a google-ben az oldal addig a kutya sem fog rá nézni. Én már próbáltam a lap.hu-kra feltenni, talán pár napon belül ott lesznek, de egyenlőre csak itt lehet rátalálni.
  • hunbasser
    #69
    azt is megcsináltam,csak elfelejtettem megcsinálni,mert amikor hazaértem,elég tempósan csináltam :D
    szóval itt van a "CD-k" is
    most néztem meg,még nem raktál be mindent,de sztem az e-mail címed hagyd is úgy,ahogy van 1.mert szebb is 2.mert meg tudod csinálni linkként
  • B0B0
    #68
    Kész!!! :)
  • B0B0
    #67
    Ezt kihagytad:

    CD-k <----ez 48-as
  • B0B0
    #66
    Köszi! :) (Máté Péter nevében is)
  • hunbasser
    #65
    parancsolj!itt van a 7 szöveg flashben bezippelve
  • B0B0
    #64
    Egyenlőre megoldottam kicsit fapados módon.

    Szóval ezek a szövegek kellenek:

    Máté Péter (1947-1984) <----ez 72-es

    Hanglemezek <----ez 48-as

    CD-k <----ez 48-as

    Máté Péter diszkográfiája a világhálón található adatok alapján nem teljesen egyértelmü.
    Az alábbi összeállítás nem biztos, hogy teljes, ezért ha valaki hibát, hiányt talál, értesítsen!<--- ez a két sor így egymás alatt kell, 20-as

    Kapcsolat <----ez 48-as

    [email protected] <----ez 36-os

    És igen, a szín jó volt.
  • hunbasser
    #63
    nah,majd holnap délután,most megyek el.
    a méreteket azért jó lenne,ha leírnád :)
  • hunbasser
    #62
    meg ilyenek,h hanglemezek,cd-k.most nekiállok,remélem hamar kész leszek,ha nem leszek kész ma,az azt jelenti,h közbejött vmi,és akkor már csak holnap tudom befejezni.
    akkor a szín jó volt?
    a betűméretekre lennék kíváncsi,h ne úgy kelljen totózni :) (az is jó zene -.-)

    de látom,még nem tetted be a flasht,még mindig dolgozol? :|
  • B0B0
    #61
    A szövegek nem hosszúak. A diszkográfiában a gombok alatt van egy mondat, a kapcsolatban az e-mail cím, nomeg a fenti szöveg: Máté Péter (1947-1984). Ha megcsinálod akkor köszi!
  • hunbasser
    #60
    nálam más jelent meg,azt hiszem vmelyik windowsos szép betűtípus.

    ha gondolod azokat is megcsinálhatom flashben,csak akkor másold be ide a topikba a szöveget,meg betű méreteit,színét,mert ezt is csak úgy találomra próbáltam eltalálni :)
  • hunbasser
    #59
    majd ha otthon leszel,töltsd le a flasht,töltsd fel az honlap mellé,kezdőoldal kódjába meg nyomd be ezt:

    <object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" width="408" height="300" id="Untitled-1" align="middle">
    <param name="allowScriptAccess" value="sameDomain" />
    <param name="movie" value="Untitled-1.swf" /><param name="quality" value="high" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="bgcolor" value="#ffffff" /><embed src="Untitled-1.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#ffffff" width="408" height="300" name="Untitled-1" align="middle" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" />
    </object>

    és innentől már oda tudod pakolgatni,ahová akarod
  • B0B0
    #58
    Ahha, nem volt telepítve a 8-as flash (csak a 7-es).

    Köszi, csak az a baj, hogy az oldal tele van ezzel a betűtípussal :(
  • hunbasser
    #57
    na,akkor fifa07sgbajnoksag.tvn.hu/Untitled-1.html
    itt van fent html-ben a flash,itt az "oldal" kódja

    <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en">
    <head>
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
    <title>Untitled-1</title>
    </head>
    <body bgcolor="#ffffff">
    <!--url's used in the movie-->
    <!--text used in the movie-->
    <!-- saved from url=(0013)about:internet -->
    <object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" width="408" height="300" id="Untitled-1" align="middle">
    <param name="allowScriptAccess" value="sameDomain" />
    <param name="movie" value="Untitled-1.swf" /><param name="quality" value="high" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="bgcolor" value="#ffffff" /><embed src="Untitled-1.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#ffffff" width="408" height="300" name="Untitled-1" align="middle" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" />
    </object>
    </body>
    </html>
  • B0B0
    #56
    Én az explorerrel megnyitottam, de semmi (feltölteni bentről nem tudok)
  • hunbasser
    #55
    pedig ez a flash szöveg.illeszd be az oldalra,és ha vársz,látni fogod,h megjelenik
  • B0B0
    #54
    Na ezt most nem értem. Ez az swf semmit nem csinál, fehér képernyő
  • hunbasser
    #53
    elvileg ez átlátszó,nálam az is volt,de azért kíváncsi vagyok,h h mutat az oldalon,próbáltam akkorára csinálni,mint amilyenre te csináltad az előzőt.meg kiírhatod az oldalra is,h macromedia flash player 8 kell hozzá.(bár ha már odáig eljutott,akkor van neki,mert az intro is flash,de az alá oda lehetne rakni egy kicsi szöveget,h kell hozzá m.flash player 8,és egy linket oda kellene biggyeszteni)
  • hunbasser
    #52
    a kódot csak azért írtam be,ha esetleg jegyzettömbben dolgoznál,de kétlem,mivel a háttér is main_elemei/image001.jpg,és ilyet a word csinál -.-
  • hunbasser
    #51
    ezt mentsd le és itt a kód:

    <object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" width="408" height="300" id="Untitled-1" align="middle">
    <param name="allowScriptAccess" value="sameDomain" />
    <param name="movie" value="Untitled-1.swf" /><param name="quality" value="high" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="bgcolor" value="#ffffff" /><embed src="Untitled-1.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#ffffff" width="408" height="300" name="Untitled-1" align="middle" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" />
    </object>
  • B0B0
    #50
    oks
  • hunbasser
    #49
    délután,vagy este megcsinálom
  • B0B0
    #48
    Meg csinálnád flashben? Hát ha van rá időd?
  • B0B0
    #47
    Töltsd le ezt és installáld föl. Akkor ki is fog nézni valahogy, bár azt hiszem ez a betűtípust le kell cserélnem :(
  • hunbasser
    #46
    tényleg,most néztem meg ff-el,és látom a kézírást,de ie-ben nem működik,sőt kifejezetten csúnya,de ff-ben is pixeles.megcsinálhatom flashben,ha gondolod
  • B0B0
    #45
    ÁÁÁÁÁ vazze! Ezt a rohadt betűtípus-balhé! Neked azért ilyen, mert nincs telepítve ez a betűtípus: typo upright. De azt hittem, ha wmf-fel csinálom, akkor nem érdekes. Basszus. Most csinálhatom újra :((((
  • hunbasser
    #44
    M áté P éter ( 1947- 1984)
    nálam így jelenik meg :S
    nekem kicsit egyszerűnek tűnik,de nem rossz
  • Vaxi
    #43
    sztem jóak