1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • Sir Quno Jedi
    #863
    Őszintén bevallom, hogy ma lesz egy hete, hogy csak vega kaján élek! Olyannyira, hogy még halat és tojást sem fogyasztok, csak tejet és tejterméket + növényi cuccokat. Még bírom egyelőre (nehéz).


    ÜSSETEK!
  • j0nNyKa
    #862
    hopsz, igy nem azt nyitja
    keressetek meg lent ezt a reszt:
    "Vegetariánusok vigyázzanak – Nagyon sok honlapon lehet látni egyes anyagok mellett azt a felkiáltójeles megjegyzést, hogy…"
    es olvassatok.
  • j0nNyKa
    #861
    meg mindig megy a tema? szep
    ajanlanek 1 aprosagot vega barataink figyelmebe (en spec nagyon jot rohogtem rajta)
    molekula cedulak :D
  • Atkamon
    #860
    :D
  • Kontrakcio
    #859


    hogy még nagyobb port kavarjak, hajlandó vagyok azt a kijelentést megtenni h a vegák élnek egészségtelenebbül, és ezt az életmódot a figyelemfelkeslét miatt csinálják
  • Calver
    #858
    erősen úgy néz ki.
    na jó, adok egy kis vitaindítót:
    "Aki korpa közé keveredik, megeszik a vegetáriánusok."
    gyerünk, felháborodást!
  • Atkamon
    #857
    Nah mivan megálltunk?:P
  • Bandew
    #856
    Calver már említette, hogy bizony nem voltak ők hosszú életűek, arról nem is beszélve, hogy MI magyarok vagyunk, nincs ősi vega kultúránk, ja és a "dolgozás" szót kicsit túlzás használni az indiaiaknál, mert az egyik leglustább népség a világon.
    Az a kijelentésed pedig, hogy SEMMI szüksége az emberi szervezetnek a húsra, minden szempontból (najó fanatikus vega szempontból nem) téves állítás. Ezen nincs mit vitatkozni. Ezek tények, nem pedig elméletek.
  • Calver
    #855
    tényleg, a középkorban is alig ettek ez emberek húst, mégis felnőttel, dolgoztak...
    40 éves korukig
    aztán hoppp meghaltak.
    gondolom a kis cikked nem szól arról hogy meddig élnek hiperpigmentált barátaid.
  • Atkamon
    #854
    A chit ebbe ne keverd bele:P
  • Goth
    #853
    ők a chi-vel pótolják a húsevést -.-
  • HUmanEmber41st
    #852
    Távol-Keleti, Indiai emberek milliói életükben soha sem ettekk húst.
    Mégis felnőttek,dolgoznak,stb.
    A húsevés csak egy rossz szokás, semmi szüksége rá az emberi szervezetnek.
  • Goth
    #851
    arról nemis beszélve, hogy a hús elengedhetetlen az izomszövetek felépítésében :C
  • Bandew
    #850
    Hogyan fogsz megbetegedni? Ez milyen kérdés? Amúgy meg amiket felsoroltál, azok a túlzás betegségei. Mindenre szüksége van a szervezetnek, de nem nagy mennyiségben. Megint szélsőségesen látod a dolgokat. Amúgy elég egyértelmű dolog, hogy a hús alap kelléke a fitt, ellenálló, egészséges szervezetnek, ugyanúgy mint a növények. Én mindkettőt eszem, nem is nagyon panaszkodom.
  • Kmarha
    #849
  • Calver
    #848
    kicsit túl gyorsan benyaltad a szöveget... ez egy vegetáriánus lapnál volt, mit vársz tőlük? rögtön be is ugrott a Thank You For Smokingból egy szöveg...
    "Ezek a fickók hamar rájöttek arra, ha azt akarják állítani, hogy a cigaretta nem okoz függőséget, jobb lesz, ha bebizonyítják. Ezt az embert bízták meg vele. Erhardt Von Grupten Mundt. Németországban bukkantak rá. Nem akarom részletezni. A kapcsolatot vizsgálta a nikotin
    és a tüdőrák között. Teljes 30 éven át, és nem talált semmilyen döntő bizonyítékot. Ez az ember egy zseni. A gravitációt is megcáfolná."
    no igen, kb ezek a legelő barmok is így müködnek.
  • [Walaki]D`Lair
    #847
  • [Walaki]D`Lair
    #846
    És mennyire igazad van :)
  • Sir Quno Jedi
    #845
    Ne higgyünk már a hülyéknek!!! Az ember (és ősei) mindenevő (általánosban tanítják, talán nem véletlenül) és NEM emészti meg a cellulózt, ellenben a húst igen. Ezért nem legelünk, mert nem vagyunk marhák. No, ellenben a marha húsa már jobban fexik nekünk. :D

    A főemlősök nagyon is szívesen falnak be mindent, ami állati eredetű, sőt különleges csemegének számít náluk a hús, mint olyan, mivel nem vadásznak, így ritkábban jutnak hozzá. A mi őseink azonban MEGTANULTAK vadászni és az hogy a jégkorszakok alatt nem haltunk ki, annak nem az volt az oka, hogy zuzmókat kapartunk ki a hó alól, KÖNYÖRGÖM! A hús elsődleges táplálékká vált egy hosszú-hosszú időszakban. Nem véletlenül voltak akkora szemfogaik (bár mára elcsökevényesedtek az évszázadok sült/főtthús zabálásainak köszönhetően) és nem véletlenül tudták őseink akár nyersen is tépni (és megemészteni) a húst.

    Aki látott már előember koponya-rekonstrukciókat, és azok után is elhiszi a sok sületlenséget az ember növényevő voltáról, az meg simán vak és kár vitába szállni vele...

    OSU!
  • jefferson83
    #844
    Találtam egy cikket, amit ajánlok mindenkinek : Cikk.

    Sajnos még nem sikerült elolvasnom, mert most nincs időm, de hamarosan átnyálazom :) Nem hosszú.

    Forrásról csak annyit, hogy az Élet és Tudományról van szó! --->Talán ezt tekinthetjük független forrásnak.
  • Kmarha
    #843
    Rendben, én nyitott vagyok mindkét véleményre. Akkor azt hiszem még utánaolvasgatok holnap én is a témának. :)
  • jefferson83
    #842
    Ez nagyon nem így van. #840 -itt van a kutya elásva. A novényevők simán lebontják a cellulózt -> a hatalmas vakbelükben élő cellulózbontó baktériumok segítségével(említhetnénk még a gyomor szerkezetét: százrétű, recés,oltó, bendő...). Ami még nagyon fontos: A növényekből felszabadítható energia zöme (95%!!!) épp a cellulózban van elraktározva.
  • jefferson83
    #841
    NEm akarok senkit elkeseríteni, de én szivesebben olvasnám egy orvosi szaklapban mindezt. Csinálhatok én is egy oldalt, amin az ellenkezője van.
    Hozzáteszem azt is, hogy nem kizárt.
  • [Walaki]D`Lair
    #840
    Azt hagyják csak ki, hogy a növényevők gyomra alkalmazkodott a növények elfogyasztására, a miénk meg nem, így gyakorlatilag a rostok meg a cellulóz emésztetlenül ki is jön...szal ezis kurva nagy csúsztatás...
  • Kmarha
    #839
    végül is logikus.. a növényevő állatoknak is ugyanaz a felépítése mint nekünk, ugyanarra van szükségük. Ők is megkapják a növényekből ami kell nekik, az ember is megkaphatja. Szóval a vega életmód sem hülyeség, csak én sajnálom őket hogy az élet bizonyos szaftos részét kihagyják :D
  • HUmanEmber41st
    #838
    Kéremszépen erről van itt nagyba'szó :)
  • Kmarha
    #837
    "Sokan téves nézetet vallanak a vegetárius koszt táplálékértékéről. Úgy vélik nem tartalmazza az összes szükséges tápanyagot. A legfőbb ellenvetés a protein (fehérje) hiánya. De a legújabb kutatások egyértelműen bizonyítják az elegendő fehérje, valamennyi nélkülözhetetlen vitamin, ásványi só és kalória mennyiségének jelenlétét.

    Vezető táplálkozási szakemberekkel állok kapcsolatban. Véleményük szerint a kiegyensúlyozott vegetárius koszt ellát az összes szükséges tápanyaggal. Tény, hogy az amerikai táplálkozási hivatal fogyasztók újságja, az "FDA Consumer" dicséri a vegetárizmus hatékonyságát és hasznát. Egyik cikkében utal a Tudományos Nemzeti Akadémia Táplálkozási Bizottsága 1974-ben kidolgozott tanulmányára. Az eredmény: "Az a nézet, hogy a vegetáriusok nem képesek testük szükségletét hús nélkül fedezni, egyértelműen a fantázia birodalmába tartozik." Továbbá: összehasonlításul az alkoholt, drogot és húst fogyasztó személyekkel, a vegetárius egészségesebben táplálkozik, a kalóriát, a vitaminokat, az ásványi sókat jobban fel tudja dolgozni és hasznosítani. Ugyanis az alkohol és a drogok értékes tápanyagokat vonnak el a szervezettől. Minél több kutatás folyik ezen a területen, annál inkább arra a meggyőződésre jutnak a tudósok, biológusok és táplálkozási szakemberek, hogy a vegetárius koszt a legtáplálóbb és a legegészségesebb.

    A legerősebb és legkitartóbb állatok a növényevők. Az elefánt, az ökör, a ló erejükről és munkaképességükről ismertek. Még a motorteljesítményt is lóerőben mérjük. Amint az már a fentiekben elhangzott, sok nagy alkotó gondolkodónk vegetárius volt. Ez ellentmond minden olyan állításnak, amely szerint a vegetárizmus akadályozná a legmagasabb intellektuális fejlődést.

    Fiziológiai szempontból is vegetárius életmódra teremtették az emebrt. Testi felépítése szerint nem tartozik a húsevők kategóriájába. amelyeknek például nagy tépő- vagy szemfoguk és karmuk van, az áldozat feltépésére vagy szétszakítására. Ezek hiányoznak az embernél. Fogazatunk a növényevőkéhez hasonló. A különlegesen lapos zápfogak az élelem megőrlésére alkalmasak. A húsevők bele rövid (körülbelül háromszor olyan hosszú, mint a test törzse). Így a hús - mielőtt rothadásnak indul és méreganyagokat képez - megemésztődik és kiválik. Ezzel szemben az ember és a növényevő állatok belei igen hosszúak (körülbelül tíz-tizenkétszer olyan hosszú, mint a test törzse).
    "

    http://www.vegetarianus.hu/ujsagok/veghirl/04/vegeletm.html

    Szóval tényleg lehet igy is csinálni. Én akkor is maradok a husikánál
  • Trisztin
    #836
    te nevezted őket haszonállatoknak... innentől kezdve ne magyarázz nekem arról,minden állatot védesz...

    Szerinted ha annyira jó{} ez a vega dolog [azt már látom,hogy az ellenkezőjéről nem lehet meggyőzni] ... akkor azokban a fejlett országokban miért esznek még mindig húst???

    Ott kezdődik,hogy maga a zöldségevés nem lesz egészséges... ha ennyire az egészséged a legfőbb szempont,akkor BIO!! jah és persze cenzúrázott egészség...

    Meglepett,különben,hogy az írásom többi részét nem kérdőjelezed meg... csak nem igazam volt???
  • [Walaki]D`Lair
    #835
    A zöldség meg agylágyulást okoz, ezt kimutatták a tudósok...persze csak akkor, ha napi 43 kilógramm lucernát megzabálsz...MÉRTÉKLETESSÉGRŐL HALLOTTÁL MÁR???
  • bens
    #834
    kössz a részletes felvilágosítást. tanulj biológiát és járj 4 évig az orvosira. utána talán agyad is lesz a témához (nem biztos)
  • [Walaki]D`Lair
    #833
    nem a hús/zsír okozza te nagyonbarom! Az okozza, ha elhanyagolod a tested...ökör...istenem ilyen hülyeségeket beszélni bazz...
  • bens
    #832
    ok, akkor magyarázz, mert azt tudom h nem fogok köszvényt, bélrákot, szívinfarktust és egyebeket kapni, ugyanis ezeket mind a hús/zsír okozza, de mondj valamit te is. hogyan fogok megbetegedni?
  • bens
    #831
    a hülyeségről már rég meggyőztek
  • bens
    #830
    óó hát persze. ezért vagyok én is halott már évek óta...
  • bens
    #829
    én az összes állatot védem, mert mindnek ugyan úgy fáj, ha kínozzák
  • Trisztin
    #828
    haszonállatok....

    inkább a veszélyeztetett állatokat védenéd...
  • Calver
    #827
    végre! bens visszatért!
  • bens
    #826
    itt most nem az E-evésről van szó, hanem arról h szerencsétlen haszonállatokat megkínozzák...
  • bens
    #825
    nézzétek meg

    vicces :-)
  • Kontrakcio
    #824
    hát tudzs sütni akkor kb 1000é tudsz venni alapanyagokat a pizzához kell és az kb 4 tepsire elég is :) persze a liszt,só, fűszerek stbstb vagyok olyan merész és 90 fokkal megdöntöm a 8ast :) és nekem 3x-ra olyan jóra sikerült h 1 nap alatt letoltam egy 60x80 cm-es tepsit :D és hawaii-t csináltam... a hozzá való tényleg 1000ből kijön és egy komplett család vacsoráját fedezni lehet! (persze ha nem toljátok be 1edül mint én ) xDDD



    pizza tészta és mártás (sugó) recept :)

    ha vkit értdekel: az élesztőt langyos tejben futtasátok fel meleg helyen ( sütő teteje )és utánna küldjétek bele a liszt közé! a pizza tésztát mikor sütitek max hőfokon 20 percig süssétek és akkor ropogos külső és puha belsőt eredményez! :D

    Jóétvágy!