1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • Sir Quno Jedi
    #903
    Az is. De ugye, ha életben akarok mardni, akkor a cukrom, a szívem és a súlyom együtt kezelendő és ez önmagában is szörnyű, ha csak a rengeteg gyógyszert számolom is. De mint mindent, ezt is meg lehet szokni.
  • Bandew
    #902
    Tyűűű...
    Ne haragudj, de számomra ez elég szörnyűnek tűnik.
  • Sir Quno Jedi
    #901
    Tojást és tejterméket fogyasztok természetesen (1.5%-os tej, kaukázusi kefír, füstölt sajt stb.), azt muszáj a fehérje miatt, bár tojást az elején nem, most is alig. Halat, meg ilyesmit nem fogyasztok. Viszont szedek omega 3-at, majd fogok omega 6-ot is a szívre jó és sajnos csak húsból lehet hozzájutni érzékelhető mennyiségben, illetve fogyasztom a Herbalife Shapeworks shake-jét, amiben van elég protein, hogy ne az ember izmai épüljenek le. Tésztaféléket, rizst, gabonát, olajos magvakat sem fogyasztok, illetve a cukros diétát is betartom, max. jégkrém/fagyi fronton bűnözök néha, ilyen melegben pláne.

    Hétköznap, melóra:
    - Reggelire Herbalife Shapeworks shake por 2.5dl 1.5%-os tejjel.
    - Ebédre fél tányér sóska magában, vagy valami főzelékféle habarva, zöldbab stb., némi sajt néha
    - Vacsira gyömölcsök, néha sajt+tej

    - Hétvégén reggelire paradicsom, paprika és sajt van, tejjel és kaukázusi kefírrel (az néha hétközben is gyomornyugtatónak)
    - Ebédre néha sajt, gomba, vagy kevés krumpli a keményítő miatt, esetleg karfiol, spárga, a legtöbb dolog tepsiben lesütve, vagy párolva
    - Vacsira a hétköznapi vacsi, vagy az sem

    Persze mindent csak módjával. Ha mégis nagyritkán "süteményt" sütünk, ahhoz van egy spéci édesítőszer, amit orvos írhat és receptre ad a gyógyszerész kimérve, illetve a "süti" főleg gyümölcsből áll, szinte nulla tésztával.
  • Atkamon
    #900
    És mennyire "erősen" vagy vega? Tehát tojást eszel? Tejet iszol?

    ja és ték^^
  • Sir Quno Jedi
    #899
    Hoppá-hoppá, valaki itt már január közepe óta vegetáriánusként tengődik!!! ÉN! :DDD
  • Atkamon
    #898
    gen senki sem monta hogy vegásan nem lehet élni...
  • Sir Quno Jedi
    #897
    Ki mondta, hogy beteges vagyok??? Még nem is meséltem!!! :DDD
  • HUmanEmber41st
    #896
    Én már kb 12 éve vega vagyok, és mint láthatod élek :D
    Ha tényleg ilyen beteges vagy, akkor jobbulást kívánok!
  • Atkamon
    #895
    hát igen...
  • banok
    #894
    nem. Csak enni jobban szeretek. :|
  • Goth
    #893
    meleg-e vagy
  • banok
    #892
    nem :|
  • Sir Quno Jedi
    #891
    Próbaképpen. A szívem totál kivolt, azóta sokkal jobban vagyok (volt már egy infaktusom, nem hiányzik mégegy). Kissé cukros is vagyok term.
  • Hajnalcat
    #890
    Grat. És miért álltál le a húsfogyasztással?
  • Sir Quno Jedi
    #889
    Holnap lesz két hónapja, hogy full vega vagyok és MÉG ÉLEK! Hihetetlen, még számomra is...
  • Sir Quno Jedi
    #888
    Jaja, sok hülye. Már én is csatlakoztam hozzájuk, bár ez még kérdéses, hogy mennyi időre. :D
  • Atkamon
    #887
    Szerintem is... bár én nem utálom őket éljék az életüket... azt hiszik így sokkal jobb nekik...
  • Sir Quno Jedi
    #886
    Nekem ne mesélj, én útálom a vegásokat és szerintem az ember ősei húsevők és kész!
  • Trisztin
    #885
    jó megközelítés :)
  • Punker
    #884
    az agyi elváltozások már megkezdődtek.....

    figyuzz állj tükör elé és vizsgáld meg a fogaidat, szerinted csak zöldségekre lettek tervezve?
  • [Walaki]D`Lair
    #883
    Az ultimate érv from CSOCSÓ :DDDDDD
  • CSOCSO
    #882
    hatranyai? ettetek volna abbol amit tegnap ettem....

    vegetarius elet olyan mint pocs es pina nelkul szuletni.
    sok sikert mindenkinek...
  • [Walaki]D`Lair
    #881
    Hüüüülye vagy te :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #880
    KÉT HETE VAGYOK VEGA! Fogjatok leeee! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #879
    még élek, pedik ez a 9.nap!
  • PíszLávJuniti
    #878
    ha het vegeig nem jelentkezel, sejtuk az eredmenyt :D
  • j0nNyKa
    #877
    de van.
    a pina.
  • Goth
    #876
    a zöldségevés is :D
  • banok
    #875
    én szeretem a húst. Nagyon. Egy sertéspaprikásnál, vagy egy pacalnál nincs jobb.
  • Atkamon
    #874
    pontosan...
  • Kmarha
    #873
    nemfogod. ezt már kiveséztük. Valójában a forumnak is annyi a lényege hogy vissza lehet olvasni, semmi több.
  • HUmanEmber41st
    #872
    A húsevés csak egy rossz szokás :)
    Csakhogy felkeverjem az állóvizet:D
  • banok
    #871
    uramisten én abba belehalnék...
  • Atkamon
    #870
    Hú csokit azt nem bírnék nem enni:DDD
    Nálam 2 tábla milka a kielégítő adag:P úgyhogy asszem én is függő vagyok:PPP
  • [Walaki]D`Lair
    #869
    Én már vagy 3 éve nem ettem csokit :DDD
  • Goth
    #868
    én meg már vagy két hete nem faltam csokit xD nehéz az eddigi napi két twixhez meg marshoz képest, függő voltam :D
  • Goth
    #867
    valamikor két évtized is van a vegahalál lappangási ideje :0
  • Kmarha
    #866
    hja csak ne vidd túlzásba.. bár ahogy olvastam egyes emberek hosszú évekig is megvannak igy
  • Sir Quno Jedi
    #865
    Nem vok vega. Én a húst is hússal eszem, egy napig is nehezen bírom hús néklük. CSAK most kipróbálom milyen lehet az a vegalét. Hátha megkedvelem, vagy hasonló. Méregtelenítésnek is elmegy és kiváló akaraterő próba.
  • Atkamon
    #864
    Mi nem montok hogy ütni kell a vegákat:)
    Tőlem lehecc az engem különösebben nem izgat... Én nem leszek az, mondhatnak bármit, de ezt már megtárgyaltuk asszem az előző 800 hszben:)